Gayrimenkul finansmanı: kredi türleri, faiz oranları, karşılaştırma + ücretsiz hesap makinesi

Gayrimenkul kredileri & finansmanı – Kendi evinize, kat mülkiyetinize, arsanıza veya ticari mül künüze sahip olma hayalinizi gerçekleştirmek mi istiyorsunuz? Bu durumda doğru gayrimenkul kredisi seçimi, faiz yükünün ve dolayısıyla gayrimenkul kredinizin toplam maliyetinin ne kadar yüksek olacağını belirler. Bir gayrimenkul kredisi seçerken bile, potansiyel bir alıcı olarak klasik bir rant finansmanı mı yoksa başka bir finansman şekli mi seçmeniz gerektiği gibi birçok soru ve düşünceyle karşı karşıya kalırsınız. Takip finansmanı da çeşitli şekillerde mümkündür. Sonuçta, uzun ve sabit bir borç faiz oranıyla mı yoksa esnek bir gayrimenkul kredisiyle mi daha iyi durumda olacağınız sorusuyla karşı karşıya kalırsınız.

Gayrimenkul kredileri: Finansman türleri

İhtiyaçlarınıza ve mevcut ipotek oranlarına dayalı kapsamlı planlama, tüm gayrimenkul kredileri için bir temeldir.

Karşılaştırma yapmazsanız, her zaman çok fazla ödersiniz.

Öncelikle 5 önemli soruya açıklık getiriyoruz:

 1. Finansman koşulları neden bu kadar önemli?
 2. Faiz oranı %1 artarsa ne olur?
 3. Koşullar nasıl oluşturulur?
 4. İyi bir krediyi ne yapar?

Finansman koşulları neden bu kadar önemli?

Gayrimenkul yatırımınız için doğru finansman türünü seçmek neden bu kadar önemlidir?

Bir yatırım olarak gayrimenkul satın aldığınızda, tek bir önemli faktör vardır: gayrimenkulün getirisi. Getiriniz doğruysa, tüm masraflar ödenmiştir(itfa, faiz, bakım rezervi). Geriye kalan tek şey kârınızdır ve buna “pozitif nakit akışı” denir. Tipik olarak yıllık satın alma fiyatının %2’si oranında hesaplanır.

Bu, 100.000 avro değerinde bir mülk satın alırsanız ödeme yapacağınız anlamına gelir:

 • 2 Geri Ödeme (2.000 Euro)
 • 2 faiz (2.000 Euro)
 • Bakım için %2 (2.000 Euro)

Bu size (şu anda) %6’lık tipik bir getiri sağlar. 6’nın üzerindeki her şey doğrudan cüzdanınıza gider (sermaye birikimi). 8’lik bir emlak getirisi ile, geri ödemeler, faiz ve bakım rezervleri dışında, kısaca yılda 2000 Euro daha kazanacaksınız:

Kiracınız mülkünüzün borcunu ödüyor.

Tersine, bu, finansmanınız ne kadar iyi olursa, örneğin basitçe söylemek gerekirse, faiz oranı ne kadar iyi olursa, getiriniz için o kadar iyi olduğu anlamına gelir. iReal Estate Yield ile henüz herhangi bir temasınız olmadıysa, bu kılavuzu okuduğunuzdan emin olun:

Faiz oranı %1 artarsa ne olur?

Faiz oranı %1 artarsa, bunun ev ve daire getiriniz üzerinde doğrudan olumsuz bir etkisi olur. Faiz her zaman kalan borç üzerinden hesaplanır. Yani ilk yıl tam 100.000 avro üzerinden, 1 yıl (2.000) avro geri ödeme yaptıktan sonra, 98.000 avro kalan borç kalır. Daha sonra ikinci yılda bunun faizi ödenir ve bu böyle devam eder.

Daha önce:

 • 2 Geri Ödeme (2.000 Euro)
 • 2 faiz (2,000 Euro)
 • Bakım için %2 (2.000 Euro)
 • Annuity (yıllık ödeme): 6,000 Euro

Sonra:

 • 2 Geri Ödeme (2.000 Euro)
 • 3 faiz (3,000 Euro)
 • Bakım için %2 (2.000 Euro)
 • Annuity (yıllık ödeme): 7,000 Euro

Bu, faiz oranlarındaki sadece %1’lik bir değişiklik nedeniyle maliyetlerin doğrudan %16,7 daha yüksek olduğu anlamına gelmektedir.

16,7 daha fazla maliyet = %1 daha fazla faiz

Koşullar nasıl oluşturulur?

Gayrimenkul kredileri için koşullar, mevcut faiz oranına, kredi itibarınıza, geri ödeme tutarına, vadeye ve kredi ile ilgili diğer ayrıntılara dayanmaktadır. Bir kredi türüne karar verdikten sonra, farklı teklifleri karşılaştırmalı ve kredi hesaplayıcısında farklı geri ödeme modellerini karşılaştırmalısınız.

Burada sizin için bir genel bakış var:

 1. Gayrimenkul kredileri: Karşılaştırmalı alternatifler
 2. Faiz ve İnşaat Oranı
 3. Öz sermaye olmadan geri ödeme ve finansman

Yüksek geri ödeme oranı ile vadenin kısaltılması, gayrimenkul kredinizin koşullarını olumlu yönde etkiler. Uzun vadeli gayrimenkul kredisinin sorunsuz bir şekilde geri ödenebilmesini sağlamak için mevcut bütçenizi somut bir şekilde planlamalı ve gayrimenkul kredisine ek olarak başka masraflarınız olduğunu ve finansal bir darboğaz yaşamadan zor aylarda da geri ödeyebileceğinizi aklınızda bulundurmalısınız.

İlk finansman ve takip finansmanı için faiz oranlarının yanı sıra başka kriterleri de göz önünde bulundurmalısınız. İyi ve sağlam bir gayrimenkul kredisi, genel koşullarda esnek geri ödeme seçeneklerine sahiptir ve size planlanmamış geri ödemeler veya vade içinde taksit tutarında değişiklik yapma şansı sunar.

İyi bir krediyi ne yapar?

İyi ve sağlam gayrimenkul kredisi anlamına gelir:

 • Çerçeve koşullarında esnek geri ödeme seçenekleri
 • Ücretsiz planlanmamış geri ödeme şansı (%5 ekstra / yıl)
 • Vade içinde taksit tutarındaki değişiklik

Gayrimenkul kredileri: Alternatifler & Karşılaştırma

Birkaç yıl önce gayrimenkul finansmanınızı aldığınızda, kendinizi uzun faiz oranlı bir teminata bağladınız.

Ancak son yıllarda, inşaat kredileri için borç faiz oranları gözle görülür bir şekilde sağlıklı hale geldi ve inşaat finansmanınızı gereksiz yere pahalı ve cazip olmaktan çıkardı. Vadesi 10 yıldan kısa olan bir gayrimenkul kredisi söz konusu olduğunda, sabır göstermeli ve sabit borç faiz oranının sona ermesini beklemelisiniz. Sabit faiz oranı daha uzunsa, 10 yıl sonra gayrimenkul finansörünüzle olan yükümlülüklerinizi sona erdirme ve inşaat kredisini daha uygun bir krediye yeniden planlama seçeneğiniz vardır.

Anüite kredisi: Klasik inşaat finansmanı

Anüite kredisi, ipotek finansmanının yerini almıştır ve artık klasik, sağlam ve en sık tercih edilen inşaat finansmanı şekli olarak kabul edilmektedir. Bu tür inşaat finansmanı size çeşitli avantajlar sağlar ve geri ödeme ve faiz ödemesinden oluşan sabit bir vade için sürekli bir miktar ödediğiniz için size güvence verir. Her geri ödemede kredi tutarınız azalır, böylece fiili geri ödeme kısmının tutarı artar ve bankaya olan faiz yükümlülüğü azalır.

İnşaat finansmanının klasik şekli hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın:

 • Anüite kredisi

Bina kredileri: Ä°nşaat finansmanı için

Ä°nşaat finansmanınız için ilk seçenek, uygun bir faiz oranıyla alabileceğiniz inşaat kredisidir.

Doğru karar vermek için borç ve efektif faiz oranlarını karşılaştırmalı ve genel koşulların şartların önemli bir parçası olduğunu unutmamalısınız. Size farklı avantajlar ve seçenekler sunan farklı inşaat kredisi türleri vardır. İnşaat finansmanınızın ihtiyaçlarınıza ve geri ödeme isteklerinize uygun olduğundan emin olmak için, faiz oranlarının dışında inşaat kredisi seçimine de dikkat etmeli ve karşılaştırmayı tüm sözleşme noktalarına göre yapmalısınız.

İnşaat finansmanı için tipik kredi:

Yapı tasarruf sözleşmesi: Yapı tasarrufları ile öz sermaye

Geçmişte yapı tasarruf sözleşmesi, kendi evine sahip olma hayalini gerçekleştirmek isteyen herkes için klasik tasarruf yatırımı olarak kabul edilirdi.

Birkaç yıl önce, bina tasarrufları daha yüksek faiz oranlarına sahipti, bu da teklifi potansiyel sahipler için daha ilginç ve tasarrufları daha yüksek hale getirdi. Ancak bugün bile, düşük faiz oranlarına rağmen, bauspar sözleşmesi cazibesini kaybetmemiştir ve bir ev inşa etmek, bir kat mülkiyetini finanse etmek veya mevcut bir mülkü satın almak istiyorsanız sağlam bir temel oluşturur. Bina tasarrufları öz sermaye olarak sayılır ve bu nedenle bina tasarrufları olmadan bir gayrimenkul finansmanına entegre etmeniz gereken para miktarını azaltır. Birikim yapıyorsanız, öz sermaye ile yalnızca yan satın alma maliyetleri hakkında endişelenmeniz gerekirken, öz sermayenin diğer kısmı birikim toplamından mahsup edilir. Bu nedenle inşaat parası ipuçları çok değerlidir!

Birikimlerin öz sermayeye dönüştürülmesiyle:

 • Bina tasarruf sözleşmesi

Gayrimenkul kredisi: İnşaat finansmanına benzer

Bir ev veya daire satın almak ve finanse etmek istiyorsanız, gayrimenkul kredisi uygun bir karardır.

Prensip olarak, inşaat kredisi ile gayrimenkul kredisi arasında temel bir fark yoktur. Ancak, mevcut bir mülkü satın aldığınızda, genellikle inşaat kredisine değil gayrimenkul kredisine başvurursunuz. Gayrimenkul kredisi iyi planlanmalı ve ihtiyaçlarınıza ve koşullara ilişkin fikrinize göre uyarlanmalıdır. Sözleşmedeki esneklik, daha uzun bir dönem boyunca güvence altına almanız gereken bir avantajdır. Gayrimenkul faiz oranları şu anda şaşırtıcı derecede elverişli bir seviyede.

Bununla birlikte, bir gayrimenkul kredisi, uzun vadeli yüksek bir yatırım tutarı olduğundan, yanlış planlanırsa birkaç bin avro daha pahalı hale gelebilir.

Hakkında daha fazla bilgi edinin:

KfW kredisi: Gayrimenkul için devlet finansmanı

KfW kredileri, mükemmel planlanmış inşaat finansmanının önemli ve maliyet tasarrufu sağlayan bir bileşenidir.

Özel bir gayrimenkul alıcısı olarak bu sübvansiyonlu kredi fonlarından yararlanabilir ve inşaat finansmanınız için en uygun tamamlayıcı yapı taşını seçebilirsiniz. Kreditanstalt für Wiederaufbau sadece belirli yapı taşlarını finanse ettiğinden, KfW kredisi yoluyla münhasır finansman mümkün değildir. Evinizi daha enerji verimli veya yaşınıza uygun hale getirmek için yenilemek ister misiniz? İnşaat veya gayrimenkul kredinizin toplam faiz oranını belirgin şekilde düşürecek uygun bir KfW kredisi bulun. Kendi evinizi iki şekilde finanse etmek, her zaman bir KfW kredisinden yararlandığınız ve inşaat finansmanınızda en iyi faiz oranını seçtiğiniz için tamamen pratik ve avantajlı bir seçenektir.

Devlet emlak promosyonu hakkında daha fazla bilgi:

Öz sermaye olmadan geri ödeme ve finansman

Teklifler, geri ödeme ve özkaynaksız finansman konularında daha fazla bilgi.

Ev ve daire için takip finansmanı

Mevcut gayrimenkul kredinizin sabit faiz oranı yakında sona erecek mi? O halde en iyi takip finansmanını bulmak için hiç vakit kaybetmeyin.

Tam finansman: Özkaynak olmadan finansman mı?

Özkaynak olmadan finansman genellikle mümkündür ve tam finansman yoluyla gerçekleştirilir.

Finansman teklifi: Kişiye özel finansman

Gayrimenkul alımı için kişiye özel finansman, sizin için kişisel olarak belirlenen bir teklife dayanmaktadır.

 • Finansman teklifi

Konut finansmanı: Kendi eviniz için kredi

Ev finansmanı terimi, kendi mülkünüzü finanse etmek için kullanabileceğiniz çeşitli kredileri kapsar. Finansmanınızın iyi seçildiğinden emin olmak için, eviniz için farklı finansman seçeneklerini mutlaka karşılaştırmalısınız.

Bir dairenin finansmanı: kat mülkiyeti için kredi

Konut kredisinin klasik gayrimenkul kredisinden farkı, evin tamamını değil, ilgili konut birimini finanse ediyor olmanızdır. Uygun koşulları ve sizin için en iyi finansman stratejisini bulmak için farklı konut finansmanlarını karşılaştırmalı ve aracılık alanında uzman kişileri seçmelisiniz.

Ara finansman: köprüleme dönemi

Ara finansman için çeşitli nedenler olabilir. Halihazırda bir mülkünüz var, ancak profesyonel veya özel nedenlerden dolayı taşınmak istiyorsunuz ve evinizi bu kadar çabuk satamıyor musunuz? Öz sermaye kullanımından vazgeçmek ve bu şekilde uygun mülk finansmanı sağlamak istemiyor musunuz? Bu durumda ek ara finansman, konut finansmanı ile yakında elde edilecek öz sermaye arasındaki boşluğu kapatmanıza olanak tanıyan bir çözümdür.

Faiz oranları, bina faizi ve sabit faiz oranları

İşte faiz oranları ve inşaat faizi ile ilgili en önemli gerçekler.

İlgi oluşturmak

Ä°nşaat faiz oranları birkaç yıldır istikrarlı bir şekilde düşük seyretmektedir. Ancak inşaat faiz oranları nasıl bir trend izleyecek ve şimdi uzun vadeli bir borç faiz oranını sabitlemeye ve kendinizi faiz oranlarındaki olası bir artışa karşı korumaya değer mi? Yoksa inşaat faiz oranları düşmeye devam edecek ve şimdi 10 hatta 20 yıl vadeli sabit bir faiz oranını tercih ederseniz çok pahalıya mı finanse etmiş olacaksınız? Faiz oranı grafiğini anlar ve faiz oranı barometresini doğru kullanırsanız, bina faiz oranlarının mevcut ve gelecekteki gelişimi hakkında şeffaf bir genel bakış elde edersiniz.

İpotek faizi

Günümüzde “ipotek faizi” terimi yerini “inşaat faizi” terimine bırakmıştır. İnşaat faiz oranları veya ipotek faiz oranları, bir inşaat kredisinin ucuz mu yoksa pahalı mı olduğunu belirler. Tarihsel olarak düşük inşaat faiz oranları nedeniyle, mülkünüzü çok uygun bir şekilde finanse edebilir ve toplam finansman maliyetleri üzerinde kalıcı bir etkiye sahip olan bir avantaj elde edebilirsiniz.

 • Mortgage oranları

Hesaplayıcı: Gayrimenkul ve inşaat finansmanı

Hesap makineleri, bir mülkü satın alma veya yenileme maliyetlerini doğru bir şekilde belirleyebilmek için inşaat finansmanı ile ilgili olarak gereklidir. Kredi maliyetini belirlemek için bir hesap makinesi de kullanılır. Kredi maliyetleri, mevcut kredi tutarı için faiz ve geri ödeme kısmından oluşmaktadır. Faiz önemli bir rol oynamaktadır. Bir gayrimenkul kredisinin vadesi genellikle on yıl olduğundan, faiz ödemesi uzun bir süreye yayılır. Bir bankadan gelen teklifin faiz oranı sadece yarım puan daha ucuzsa, yılda birkaç yüz avro tasarruf edebilirsiniz. Bu aynı zamanda, çoğu inşaat finansmanı için altı rakamlı bir meblağa ulaşan yüksek kredi tutarlarından da kaynaklanmaktadır. Bir kredi almadan önce, bireysel tavsiye önemlidir. İnşaat finansmanı genellikle tek bir krediden değil, birkaç ayaktan oluşur. Yapı tasarruf sözleşmesi, öz sermaye ve sübvansiyonlu krediler klasik banka kredisinden önce gelir. Bunun nedeni, bu finansman türlerinin maliyetleri açısından banka kredisinden önemli ölçüde daha ucuz olmasıdır. Hesap makinesi, finansmanı farklı unsurlara bölmenize ve böylece maliyetleri kesin olarak belirlemenize yardımcı olur.

Mal sahipleri için daha fazla hesaplayıcı

Her bir konu hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz:

İyi inşaat finansmanını nasıl tanıyabilirsiniz?

En düşük faiz oranlarının tek başına, gereksinimlerinize uyan gerçekten iyi bir bina kredisi hakkında herhangi bir bilgi sağlamadığını belirtmek isteriz. Yalnızca tüm koşullar gereksinimlerinize uyuyorsa, çerçeve koşullarının esnekliği ve geri ödeme süresi seçtiğiniz taksit tutarına göre doğruysa, sizin için en iyi bina kredisini seçersiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.