Ev tipleri: Ne tür evler var? Emlak rehberi

Ev tipleri – Sadece biraz daha fazla alana mı ihtiyacınız var? Ancak günümüzde mülk seçenekleri çok geniştir. Özellikle bir mülk satın alırken birçok faktörün göz önünde bulundurulması gerekir ve doğru ev tipinin seçimi, getiri (kiralama) ve değer kazanma (yatırım) için çok önemlidir. Aşağıdaki yazıda, size farklı ev tipleri ve her birini özel kılan özellikler hakkında daha fazla bilgi vermek istiyoruz. Her bir ev tipinin özellikleri ve kendine has nitelikleri hakkında bilgi edinin ve size avantaj ve dezavantajlarını gösterelim. Bu kılavuzun yardımıyla, sizin için mükemmel olan mülkü seçmeniz daha kolay olacaktır. Genel bir bakış edinin ve bungalovların, teraslı evlerin ve villaların dünyası hakkında bilgi edinin! Ä°pucu: Burada her türlü daireyi bulabilirsiniz.

Bir ev satın almak: Finansal planlama, emlakçılar, krediler & co.

Kendi evinize sahip olma, kendi dört duvarınız arasında bağımsız olarak yaşama, her şeyi kendiniz tasarlayabilme ve kişisel isteklerinize göre döşeyebilme hayali. Ancak bu hayaller hikayenin sonu değildir, çünkü bir ev satın almak için çok daha fazlası vardır. Kendi bahçenizde arkanıza yaslanıp rahatlayabilme ve hayatın tadını çıkarabilme hedefine ulaşmak için önünüzde uzun bir yol var. Bunu olabildiğince kolaylaştırmak için, ev satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine ve hangi tuzaklardan kaçınabileceğinize dair en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını burada bulabilirsiniz.

Doğrudan bireysel kılavuzlara gitmek için buraya tıklayın:

Çiftlik: Fiyatlar, vergi, emlakçı ve satın alma prosedürü

Bir çiftlik satın alma kararı, ailelerin yanı sıra doğanın ortasında bireysel yaşam biçimini değiştirmek ve takdir etmek isteyen orta veya ileri yaştaki çiftler veya bekarlar tarafından verilmektedir. Size cazip kırsal konumlarda çiftlikler sunuyoruz.

Kalıcı bir konut veya hafta sonu evi olarak kendi çiftliğinizi satın alın. Yenilenmeye ihtiyacı olan bir mülk satın almak isteyip istemediğinize karar vermelisiniz. Bu çiftlikler genellikle çok makul fiyatlarla satın alınabilir. Alternatif olarak, önceki sahipleri tarafından zaten yenilenmiş ve modern ve çok iyi durumda olan mülkler de vardır. Bu çiftlikler genellikle hemen kullanıma hazırdır. Ancak, daha yüksek bir satın alma fiyatı beklemelisiniz. Bu, özellikle çiftlik iyi bir altyapıya sahip çok merkezi bir konumdaysa geçerlidir. Gayrimenkul olarak çiftlikler hakkında bilmeniz gereken başka neler olduğunu aşağıda bulabilirsiniz.

Bungalov: merdiven yok, engelsiz ve genellikle bahçeye erişim

Bir bungalov her şeyden önce pratik ve moderndir. Bu tür evler özellikle genç aileler arasında popülerdir, çünkü tüm odaları tek bir katta bulabilirsiniz, bu da çocuklar için büyük bir avantajdır. Ayrıca bir bungalov son derece dayanıklıdır. Genç bir yetişkin olarak taşınabilir ve hayatınızın geri kalanında bu evde kalabilirsiniz. Bir emekli olarak bile, merdiven olmaması ve tek katlı olması büyük bir avantaj. Doğru evi seçmek kolay değildir. İnşa etmek veya satın almak için çok para yatırırsınız ve bu ömür boyu sürecek bir karardır.

Bir bungalov, ideal bir sermaye yatırımı ve geleceğe yatırımdır. Bu tip evler aileler için idealdir ve uzun bir yaşam için mükemmeldir. Bir bungalov özel yapısının yanı sıra başka birçok avantaj da sunar. Kendi tasarımınızı veya prefabrik bir ev seçin. Kat planını planlayın, fiyatları hesaplayın ve kendi modern evinizi tasarlayın. Bu yazıda bu bina tipi hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz. Tanımından finansmanına kadar.

Yarı müstakil ev: özellikler, kontrol listeleri ve komşularla birlikte yaşamak

Yarı müstakil ev terimi, genellikle birkaç kata yayılan ve kabaca standart bir müstakil ev büyüklüğünde olan bir yerleşim birimini ifade eder. Yarı müstakil bir ev, her biri yaklaşık olarak tek ailelik bir evle aynı büyüklükte olan neredeyse aynı iki yaşam birimi sunar. Tabii ki bu tamamen müstakil evin türüne bağlıdır. Bununla birlikte, prensip olarak, yarı müstakil bir evin amacı orta büyüklükte bir konut grubu için alan sağlamaktır.

Ancak müstakil bir evden farkı, adından da anlaşılacağı üzere yarı müstakil evlerin çok büyük, uzun bir evin yarısına kadar uzanmasıdır. Bu, arazi alanından tasarruf sağlar ve makalenin ilerleyen kısımlarında daha ayrıntılı olarak ele alacağımız birkaç kısıtlama ile neredeyse kendi evinizin lüksünü yaşamaya devam edersiniz.

Müstakil ev: Tüm aile için küçük ev

Müstakil ev nedir? İnsanların bu terimi duyduklarında akıllarına gelen ilk şey teraslı ev veya yarı müstakil evdir, bu doğrudur ancak terimi yeterince açıklamamaktadır. Müstakil ev basitçe, temelde bir aile için tasarlandığını ve boyut, şekil veya konum seçmekte özgür olduğunuzu açıklar. Lüks bir şehir villası veya gerçekçi bir bungalov seçin. İnşa edin veya satın alın ve her şeyi en son ve en modern standartlara getirin. Bu makale size bu tür evler hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatıyor.

Yarı ahşap ev: cazibeyle yaşamak – satın alma, maliyetler ve yenileme

Almanya’da büyüyen herkes onları görmüştür. Ancak böyle bir evde yaşamanın nasıl bir şey olduğunu muhtemelen ancak fırsatınız olduğunda anlayabilirsiniz. Ancak evler herkes için uygun değildir ve çok fazla çalışma gerektirir. Aşağıda, inşaat yönteminin yaşam atmosferini nasıl etkilediğini okuyabilirsiniz.

Açıkta bırakılmış ahşap kirişler de birçok insan için evleri bu kadar çekici kılan şeydir. Bu nedenle, yarı ahşap bir evi yeniden inşa ettirmeyi düşünüyorsanız, birçok insan için özelliklerini yok edeceğinden, sıva yapmamanız tavsiye edilir. Yarı ahşap bir evin tam olarak ne anlama geldiğini ve yarı ahşap bir evi satın alırken, satarken veya yenilerken bilmeniz gerekenleri burada bulabilirsiniz.

Tatil evi / hafta sonu evi: göl, plaj veya deniz kenarında, teraslı ev

Kim en sevdiği tatil beldesinde kendi evine sahip olmak istemez ki? Ve bu rüya çok uzakta değil. Size bir tatil evini nasıl satın alabileceğinizi ve ondan nasıl para kazanabileceğinizi anlatacağız. Birkaç basit yöntemle. Ancak, tatil evlerinin kiralanmasının genel ekonomik duruma da bağlı olduğunu önceden belirtmek önemlidir. İnsanlar maddi açıdan daha iyi durumdaysa, daha fazla tatile çıkarlar. Dolayısıyla burada da sadece kârlı yıllar beklememeliyiz.

Yatırım için tatil evinden daha uygun başka bir mülk türü neredeyse yoktur. Sadece mükemmel bir konuma sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda modern medya ve internet portalları da bu evlerin yeniden kiralanmasını oldukça kolaylaştırdı. Bu da tatil evleri ile gelir elde etmeyi çok daha kolay hale getirmektedir. Elbette maliyet-fayda hesaplaması burada özellikle önemlidir. Ancak, doğru bir şekilde yönetirseniz, bir tatil evi satın alabilir, kiraya vererek sermaye kazanabilir ve aynı zamanda en sevdiğiniz tatil evinizde çok özel bir inzivaya çekilebilirsiniz. Tatil evi satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve çok daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

Prefabrik ev: Anahtar teslim mi? Maliyetler & avantajlar ve dezavantajlar

Özellikle genç yetişkinler için kendi dört duvarlarına sahip olma hayali büyüktür. Paranızı yatırmak istiyorsunuz ve bir mülkten daha iyi ne olabilir? Eğer ilgileniyorsanız, prefabrik bir ev ideal olacaktır, çünkü bu tür inşaatlarda fiyatlar genellikle daha düşüktür. Hızlı bir şekilde taşınmak istiyorsanız ve bir ev inşa etmek için çok fazla enerji harcamak istemiyorsanız, “prefabrik evler” konusuna bakmalısınız. Evinizi bir arsa ile satın alın ve bir bungalov, bir villa veya teraslı bir ev inşa ettirin. Sağlayıcı repertuarı oldukça geniştir. Farklı ev tiplerini karşılaştırın, önemli deneyimler edinin ve ahşap veya beton gibi malzemeler arasında karar verin. Yakında ilk anahtar teslim evinize taşının!

Ahşap ev: Sürdürülebilir yaşam? Maliyetler, inşaat süresi ve bakım

Avantajları ve rahat havası nedeniyle, ahşap ev Almanya genelinde kendini kanıtlamış ve birçok aile tarafından takdir edilmiştir. Üç tip ahşap ev arasında genel bir ayrım yapılır. Klasik olan kütük evdir, onu Umgebinde evi ve ahşap panel ev yakından takip eder. Sadece kütük ev tamamen ahşap bir evdir, diğer iki ev tipi ise sadece temel çerçevede ahşaptan yapılmıştır ve iç donatılarda ve duvar yüzeylerinde taş veya kompozit malzemelerden yapılmıştır.

Yaşayan bir malzeme olarak ahşap çok fazla bakım gerektirir ve hava koşullarına karşı düzenli olarak korunmalıdır. Bununla birlikte, ahşap bir ev ile görünüm, his ve duyum açısından ikna edici bir esenlik vahası yaratabilirsiniz. Aşağıdaki makalede ahşap bir ev satın almakla ilgili bilmeniz gereken başka neler olduğunu öğrenin.

Kır evi: karakteristikler, özellikler ve kırsalda yaşam

Kır evi, bir arazi üzerinde bulunan konut binası olarak tanımlanmaktadır. Çoğu durumda, geniş bir bahçeye sahip büyük bir mülktür. Büyüklük, açık alan ve romantik, rustik tarz bir kır evi imajını tanımlar. Kır evi tarzındaki şehir evleri giderek daha popüler hale gelmektedir. Böylece her iki avantaj, iyi altyapı ve rustik dış görünüm bir araya getirilmiştir.

Cömert oranlara sahip devasa yapılar, uzun balkonlar, teraslar, çatı pencereleri ve pavyonlarla çarpıcı bir şekilde tasarlanmıştır. Gerçek ahşap, kır evinin belirleyici bir malzemesidir – katlanır panjurlar, pencereler, kapılar ve korkuluklar evin uyumlu tarzını sağlar. Bazı durumlarda, bir kış bahçesi veya garaj da evin bir parçasıdır. Sıcak tonlar, taş, seramik, rattan ve kiremitli soba iyi hissettiren bir atmosfer sağlar ve rahatlama ve dinlenme getirir.

Sağlam ev: Sağlam malzeme ve uzun hizmet ömrü

Masif ev, evin sağlam yapı malzemelerinden taş üzerine taş inşa edildiği bir ev inşa yöntemidir. Böylece inşaatçının bireysel istekleri her evi benzersiz bir tür haline getirir. Ortalama olarak, sağlam bir evin ömrü yaklaşık 100-120 yıldır ve bu nedenle prefabrik bir evden daha dayanıklıdır. Yeni bir evin metrekare fiyatı, arsa hariç inşaat maliyetleri için ortalama 1.300 Euro’dur. Üst fiyat sınırı yoktur.

Kendi evinizi satın almak söz konusu olduğunda maliyetler, malzemeler veya inşaat süresi gibi faktörler çok önemlidir. Finansman, arsa seçimi ve evin ömrü ile ilgili bilgilerin yardımıyla bir fikir oluşturabilir ve listelenen avantaj ve dezavantajlardan hangilerinin sizin için belirleyici olduğuna ve sağlam bir evin sizin için uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Apartman binası: Mülk, daire, kiralama ve ortak değerleme.

Fikriniz kendini gösterdi ve bir ev hayaliniz gerçeğe dönüşüyor. Zaten birkaç mülke baktınız, fiyatları karşılaştırdınız ve bir ev satın almak için bütçenizi belirlediniz. Satıcılarla daha yakın görüşmelere girmeden veya bir mülkü rezerve etmeden önce, evin finansmanını planlamalı ve koşullarınızı belirlemelisiniz. Ne kadar profesyonelce hareket ederseniz ve ne kadar somut bir şekilde plan yaparsanız, fikir aşamasından finansmanına ve sözleşmenin noter tarafından onaylanmasına kadar ev satın almak o kadar kolay olacaktır. O zaman apartmanı kiralamak için her şey hazır. Değerlemeden apartman kiralamaya kadar her şeyi buradan öğrenin.

Teras ev: kapıdan kapıya yaşamak – maliyetler ve ev inşa etmenin avantaj ve dezavantajları

Genç aileler ve çiftlerin yanı sıra aile kurmayı planlayan herkes aynı şekilde teraslı evlere ilgi duymaktadır. Özellikle modern ve havalı oldukları için değil. Aksine, teraslı evler yıllar içinde biraz tozlu bir imaj kazanmıştır. Ancak teraslı evlerin sadece meydanlar için olduğu klişesi hiç de doğru değil.

Yer tasarrufu sağlayan tasarımı nedeniyle bu konut biçimi büyük bir avantaja sahiptir, çünkü büyük şehirlerde bile genellikle şehir merkezine nispeten yakın bir yerde bulabilirsiniz. Çoğu zaman teraslı bir evle karşı karşıya olduğunuzu bile bilmezsiniz, çünkü bize verilen imaj yanlıştır. Teraslı evler Paris, Londra, New York, Berlin ve diğer tüm metropollerde bulunabilir. Bunun basit nedeni, teraslı evlerin tek tek konut birimleri arasında boşluk bırakılmadan yan yana inşa edilmesidir, bu nedenle çok az arazi alanına ihtiyaç duyarlar ve kentsel bölgelerde bile genellikle bir ön bahçe veya gerçek bahçe ile birlikte gelirler.

Sahil evi: deniz kenarında yaşamak veya tatilcilere kiralamak

Bir sahil evi, modern bir evin yanı sıra bir inziva yeri olarak da kullanılabilir. Birçok kişinin hayalini kurduğu bir ev – ya siz? Evin tipi büyük ölçüde değişebilse de, bulunduğu yere sadık kalır – tam sahilde. İster Hamptons’da lüks bir villa, ister Calabria’da modern bir bungalov ya da Baltık Denizi’nde estetik bir müstakil ev olsun – doğrudan deniz kenarında yer almak birçok kişinin kalbinin daha hızlı atmasını sağlar.

Uzun zamandır kendi evinizin hayalini mi kuruyordunuz? Sahilde vakit geçirmeyi mi tercih edersiniz? Ya da bir tatil evine yatırım yapıp kiraya vermek veya tadilattan sonra katma değerle satmak mı istiyorsunuz? O zaman sahil evleri konusunu incelemenizin zamanı gelmiş demektir. Harika bir sahil konumuna sahip olan sahil evi, kendi eviniz olarak veya gelecek vaat eden bir sermaye yatırımı olarak kullanılabilir. Aşağıdaki makale bir sahil evinin ne olduğunu ve ne gibi avantaj ve dezavantajlara sahip olduğunu açıklayacaktır. Ayrıca, bir evin hem inşası hem de satın alınması daha ayrıntılı olarak açıklanacak ve farklı gereksinimler için nelere dikkat edilmesi gerektiğine işaret edilecektir!

Villa: arsa, bahçe ve çok sayıda oda – şehir villası veya kırsalda villa

Paranızı gayrimenkule yatırmak ve bir ev inşa etmek veya satın almak mı istiyorsunuz? Eğer lüks ve zarafete düşkünlüğünüz varsa, villa konusunu mutlaka incelemelisiniz. Bir villa uzun ömürlüdür ve geleceğe yapılan bir yatırımdır. Bu yazıda, bu özel ev tipi hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz. Modern mi yoksa daha Akdenizli bir yapı tarzını mı tercih ediyorsunuz ve bir ev ne zaman villaya dönüşür? Ä°ster şehir merkezinde, ister kırsalda ya da havuzlu bir tepede inşa etmek isteyin, fark etmez. En önemli bilgileri burada bulabilirsiniz.

Lüks bir mülke yatırım yapmakla ilgileniyor ve bir villa inşa etmek veya satın almak mı istiyorsunuz? O zaman burada konuyla ilgili birkaç faydalı ipucu bulacaksınız. Cazibesini korumak için eski bir binayı yenilemek mi yoksa her şeyi fikirlerinize göre tasarlamak için yeni bir bina inşa etmek mi istediğinize kendiniz karar verin. Prefabrik bir ev veya sağlam bir ev arasında seçim yapın çünkü her ikisinin de avantajları ve dezavantajları vardır. Bunların neler olduğunu aşağıda bulabilirsiniz.

Enerji tasarruflu bina

  1. Düşük enerjili ev
  2. Sıfır enerjili ev
  3. Pasif ev

Düşük enerjili ev: Sürdürülebilir bir şekilde yaşayın ve yan giderlerden tasarruf edin?

2007 yılından bu yana, bina projelerinin enerji verimliliğini düzenlemeye ve böylece şehirlerdeki ve kırsaldaki konut manzaralarını sürdürülebilirlik açısından iyileştirmeye çalışan bir yasa tasarısı bulunmaktadır. İnşaat ruhsatı alabilmek için belirli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Ayrıca hükümetin ve kalkınma bankalarının ilgisi de devam ettiği için düşük enerjili evler sübvansiyonlu kredilerle desteklenmektedir. Elbette tüm yeni binalar düşük enerjili evler olmak zorunda değildir ve düşük enerjili ev tanımı altındaki kategoriler de finansman almaktadır. Bununla birlikte, sürdürülebilir yaşam ile yalnızca çevreye fayda sağlamakla kalmaz, aynı zamanda enerji maliyetlerinden de tasarruf edersiniz. Düşük enerjili evlerin ne anlama geldiği aşağıda açıklanmıştır.

Sıfır enerjili ev ve pasif ev: tanım, işlev, maliyetler ve gereksinimler

İnşaat ve mimari trendler giderek daha fazla sürdürülebilir yaşam alanına kayıyor, çünkü bunu sadece çevre değil, yasa koyucular ve tüketiciler de talep ediyor. Buna göre, yeni binalar arasında enerji tasarruflu evlerin sayısı ofis binaları, ticari alanlar, oteller ve ayrıca özel konutlar alanında dört kattan fazla artmıştır.

Sıfır enerjili ev ve pasif ev, bir tür yaşam ustalığı sınıfı olarak görülebilir. Bu ev formları 0 enerji dengesine sahip olduğunu iddia etmektedir. Bu, zaten son derece düşük olan enerji tüketiminin, yenilenebilir enerji üretmek için evin iç tesisatları tarafından ek olarak karşılandığı anlamına gelir.

Ticari gayrimenkul

Ticari mülk satın almak – Bir perakende satış işletmesi, bir kebap dükkanı, bir dövme stüdyosu, muayenehane ve hukuk bürosu binaları, endüstriyel mülk veya tüm teknoloji parklarını satın almak ister misiniz? Kötü yatırımlardan kaçının ve en başından itibaren bizimle en iyi kararı verin. Ticari bir mülk satın almak, yeni başlayanlar ve şirket sahipleri için bir yatırımdır. Şirket yeni mülkünde büyüyor. Ticari mülkün konumu ve seçim kriterleri, şirketin geleceği için rotayı belirler.

Emlak tipleri ve daireler: Alternatifler

Ä°lk mülkünüzü satın alıyorsunuz! Ama hangisi? Ä°lk olarak ne tür bir mülke yatırım yapmalısınız? Daha ziyade daire tipleri mi, ev tipleri mi yoksa hala ticari mi?

Karşılaştırmalı gayrimenkul türleri: Sermaye yatırımı olarak hangisi?

Gayrimenkul yatırımı konusuna en karlı, karmaşık olmayan girişi bulmak için çeşitli seçenekleri kısaca karşılaştıralım. Karşılaştırmanın ardından, dairelerin gayrimenkul yatırımına başlamanın en kolay yolu olduğu hemen anlaşılıyor. Çünkü ev sahipleri için 2 büyük risk vardır: Kira borçları ve boş pozisyonlar. Bu riski en aza indirmek için, en başından itibaren doğru mülk türüne dikkat etmelisiniz.

Konut türleri

Emlak piyasası neredeyse sonsuzdur ve konut sektörü de bir istisna değildir. Çok sayıda daire tipi vardır ve bunların hepsi birbirinden çok çeşitli faktörlere göre farklılık gösterir. Yatırım amaçlı bir mülk arayan, bir daire kiralamak isteyen, bir daire satın almak isteyen ya da kendisi bir daire inşa etmek isteyen herkes bir olasılıklar labirentiyle karşılaşacaktır. İşte kapsamlı bir genel bakış:

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.