Ahşap bir ev satın alın veya inşa edin: Bina formları, ipuçları ve trendler

Ahşap ev – Bir ev satın almak genellikle zordur. Prefabrik ev, sağlam ev, bungalov veya villa gibi birçok farklı ev türü vardır. Yine de ahşap ev deyince pek çok kişinin aklına Ä°skandinavya’da ya da Kara Orman’da bir tatil geliyor. Burada, ahşap ev uzun bir geleneğe sahiptir ve en sık inşa edilen ev türlerinden biridir. Ahşap ev hakkında her şeyi, bu türün hangi avantaj ve dezavantajlara sahip olduğunu ve nasıl inşa edileceğini buradan öğrenin! Ev tipleri ile ilgili ana sayfaya dönmek için buraya tıklayın!

Ahşap ev – Sürdürülebilir, uygun fiyatlı ve rahat yaşam

Avantajları ve rahat havası nedeniyle, ahşap ev Almanya genelinde kendini kanıtlamış ve birçok aile tarafından takdir edilmiştir. Üç tip ahşap ev arasında genel bir ayrım yapılır. Klasik olan kütük evdir, onu Umgebinde evi ve ahşap panel ev yakından takip eder. Sadece kütük ev tamamen ahşap bir evdir, diğer iki ev tipi ise temel yapıda sadece ahşaptan, iç donatılarda ve duvar yüzeylerinde ise taş veya kompozit malzemelerden yapılmıştır. Yaşayan bir malzeme olarak ahşap çok fazla bakım gerektirir ve hava koşullarına karşı düzenli olarak korunmalıdır. Bununla birlikte, ahşap bir ev, görünüm, his ve duyum açısından ikna edici bir esenlik vahası yaratmak için kullanılabilir.

  1. Kütük kabin
  2. Umgebindehaus
  3. Ahşap panel ev

Ahşap evlerin avantajları nelerdir?

Ahşap evlerin en büyük avantajı toprak koşullarından bağımsız olmalarıdır. Yapı malzemelerinin daha düşük ağırlığı nedeniyle ahşapla hemen hemen her yere inşa edebilirsiniz, oysa sağlam bir taş ev statik koşullardan daha yüksek taleplerde bulunur. Ahşap evi prefabrik olarak satın almazsanız, kısa bir inşaat aşaması ve tamamen ücretsiz planlama da doğal hammaddeden yapılmış bir mülkün avantajlarıdır.

İnşaat aşamasında uzun kurutma süreçleri yoktur ve ev, çizim tahtasındaki ilk darbeden sadece birkaç ay sonra oturulabilir. Çevre koruma ve enerji verimliliği açısından ahşap evler, doğa düşünülerek verilmiş ekolojik bir karardır. Ahşap ısı depolayan bir malzeme olduğundan, ısıtma maliyetleriniz önemli ölçüde düşecek ve sağlam bir evdeki tüketimin çok altında olacaktır. Yaz aylarında ahşap bir evde hoş bir serinlik yaşanır ve soğuk mevsimde sıcaklık evin içinde kalırken, dışarıdan gelen soğuk ahşaba nüfuz edemez. Ahşap evler neredeyse hiç ev tozu üretmez, bu da onları alerjisi olanlar için özellikle uygun hale getirir ve iç mekanlarda refahın artmasını sağlar.

Ä°nşaat ve yenileme maliyetleri açısından, ahşap evler masif evlerden önemli ölçüde daha düşüktür, bu nedenle uygun ve kolay finanse edilebilir bir karar vermiş olursunuz. Ahşap bir ev ile enerji tasarruflu ve rahat bir mülke taşınırsınız. Ahşapla çalışmak kolay olduğundan ve böylece ihtiyaçlarınıza göre uyarlanabildiğinden, mevcut mülklerin dönüştürülmesi masif evlere göre çok daha kolaydır. Enerji verimliliği nedeniyle, ahşap bir evle nakit tasarrufu sağlarsınız ve önceki ısıtma maliyetlerini yarıya indirebilirsiniz. Mülkü finanse etmek istiyorsanız, enerji verimliliği seçenekleriniz üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Örneğin, bölünmüş finansman kullanabilir ve maliyetlerin bir kısmının KfW tarafından finanse edilmesini sağlayabilirsiniz.

Gökdelenler tahtadan mı yapılmış? Aslında, o da var!

Ahşap bir evin dezavantajları var mı?

Ahşap evlerin avantaj ve dezavantajları birbirine yakındır. Ahşap doğal bir malzeme olduğu için, malzemenin çalıştığını göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle hat ve boru döşerken, malzemenin hareketliliği hesaplanmalı ve telafi olarak hesaba katılmalıdır. Malzemeyi hava koşullarına dayanıklı hale getirmek ve ahşapta nem oluşmasını önlemek için dış duvarların düzenli olarak boyanması ve emprenye edilmesi gerekir.

Sessiz, az gürültülü bir ev tercih ediyorsanız, ahşap bir ev mutlaka uygun olmayabilir. Hava değiştiğinde malzeme gıcırdar ve özellikle soğuk mevsimde ahşap evin daha sık çatırdamasını bekleyebilirsiniz. Ahşap evinizi düzenli olarak hava ve nem etkilerinden korumaya hazırsanız ve ahşap kokusunu hoş buluyorsanız, ahşap bir ev için karar vermenizde hiçbir dezavantaj yoktur.

Ahşap bir evin değerini koruması ne olacak?

Ahşap evler, özellikle yüksek değer korumasına sahip mülkler arasındadır. Profesyonel değerlendirmelere göre, modern ahşap evlerin ömrü 150 ila 200 yıldır ve bu nedenle sağlam bir taş evden hiçbir şekilde aşağı değildir. Bankalar da finansmanlarında ahşap evlere odaklanmaktadır, çünkü kredi verenler açıkça kalite güvencesine ve finanse edilen mülkün uzun ömürlü olmasına dikkat etmektedir.

Ahşap yapı gelecekte de kendini göstermeye devam edecek ve uzun vadede masif yapının yerini alacaktır. Ahşap bir evin yangın riskinin masif bir yapıdan daha yüksek olmadığı da kanıtlanmıştır. Tüm bu faktörlerin yanı sıra doğal malzemenin uzun ömürlü olması, yüksek bir değer koruması sağlamakta ve ahşap evleri ileriye dönük bir karar olarak öne çıkarmaktadır.

Ahşap bir ev satın almak ve finanse etmek istiyorsanız, piyasa değeri değerlendirmesi yapmadan yapmamalısınız. Bu sadece kredi verene kredi için bir temel oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda mülkünüz için şişirilmiş bir fiyat ödemenizi de önler. Modern bir ahşap evde, piyasa değeri ve dolayısıyla mülkün değerinin korunması üzerinde de olumlu bir etkiye sahip olan optimum ses yalıtımından faydalanırsınız. Bir ev satın alırken olası yeniden satış değerini zaten düşünüyorsanız, ahşap bir ev satın almanız çok iyi olur. Ahşabın optimum bakımı ile değerinde bir azalma neredeyse imkansızdır, böylece ahşap bir evi yüksek bir fiyattan satabilir ve pozitif bir piyasa değeri değerlendirmesinin keyfini çıkarabilirsiniz. Ahşaptan yapılmış mülklerin değerini koruması, ahşap bir evin pratikte küflenmemesi ve dış duvarlardaki nemden korkulmayan mülklerden biri olması gerçeğine de dayanmaktadır. Bu durumu korumak ve yapı malzemesinin uzun ömürlü olmasını sağlamak için ahşap evinizin her iki ila dört yılda bir yeni bir kat dış cephe boyasına ihtiyacı vardır.

Ahşap: eski yapı malzemesi yeniden düşünüldü – Video

https://www.youtube.com/watch?v=fhQRTa1G2Ps

İskandinav tarzı ahşap evler: yeni bir trend

İskandinav tasarımlı kütük evler ve ahşap evler şu anda en popüler mülkler arasında yer alıyor. İster klasik kırmızı ister beyaz renkte olsun, Norveç, İsveç ve Finlandiya veya Danimarka’dan gelen ahşap konstrüksiyon Almanya’da kendini kanıtlamıştır. İskandinav ahşap evlerinin özelliği, iç mekanın doğal tasarımına dayanmaktadır. Dış cephe dış etkilere karşı işlenirken, iç mekan genellikle doğal ahşap olarak bırakılır.

İskandinav ahşap evlerinde, duvar kağıdı veya alçı ile duvar kaplamalarından tamamen vazgeçilir, böylece odalar çok sade, sıcak ve uyumlu bir aura ile ilham verir. Biçimsel olarak, bir veya birkaç katlı, düz veya sivri çatılı olarak inşa edildiği için İskandinav evi için kişinin kendi isteklerinin sınırı yoktur.

Birkaç yıldır, giderek daha fazla ev sahibi ahşaptan yapılmış bir kütük ev tercih ediyor ve mülklerinin tasarımını İskandinav komşularımıza göre yönlendiriyor. İskandinavya’da insanlar her türlü zemin üzerine inşaat yaparlar. Ahşap evler dağ yamaçlarında, kayalıklarda ve gevşek topraklarda ayakta durabilir. İskandinav ahşap evlerinin Almanya’da giderek daha fazla görülmesinin bir başka nedeni de bu. Hafif olmalarına rağmen ahşap evler sağlam ve hava koşullarına dayanıklıdır. Cephe ve iç tasarım söz konusu olduğunda, ahşabın büyüleyici etkisini korurken yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanız için sonsuz olanaklar sunarlar.

Bir yatırım olarak gayrimenkul: Özel

  1. Bölüm: Klasik veya egzotik yatırım – Hangi mülk yatırım olarak uygundur?
  2. Parça: Bir yatırım olarak gayrimenkul – Nelere dikkat etmeliyim?

Ahşap evler için irtibat kişisi!

Ahşap bir evle mi ilgileniyorsunuz? O halde Lukinski olarak size profesyonel tavsiyeler sunuyor ve doğal hammadde ahşaptan yapılmış bir ev hayalinizi gerçekleştirmenizde size destek oluyoruz. Ahşap ile inşa etme kararınızdan elde edeceğiniz ve yaşam kaliteniz ve refahınız üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan birçok avantaj vardır.

Ahşap evler uzun ömürlü olduğundan ve böylece değerini koruduğundan, gelecekte de size fayda sağlayacak bir karar vermiş olursunuz. Hayalinizdeki ahşap evi finanse etmek ister misiniz? Deneyimli emlakçılar ve finansal danışmanlar olarak, Lukinski’de ahşap evinizin fikrinden hayata geçirilmesine kadar size eşlik edecek ve kendi dört duvarınıza giden yolda size yardımcı olacak doğru kişiyiz.