Bir yatırım olarak gayrimenkul konusunda her şey. Burada daha fazla yatırım haberi bulabilirsiniz.

Bir yatırım olarak gayrimenkul

Neye dikkat etmem gerekiyor? Yatırım uzmanlarımızla gerçekleştirdiğimiz röportajda, tüm önemli yatırım seçeneklerini karşılaştırmalı olarak ele alıyoruz. Hangi yatırım iyi performans gösterir, hangisi risk taşır ve hangi yatırım en fazla karı getirir? Gayrimenkulü bir yatırım olarak hiç düşündünüz mü?

Sermaye yatırımı karşılaştırması: altın, hisse senetleri, gayrimenkul & Co.

Burada emlaktan para kazanmak için bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız. Tanım, karşılaştırma ve yatırım ipuçları, en önemli faktörleri sizler için derledik. İpucu! Karşılaştırmalı sermaye yatırımları makalesinin sonunda, “Ev ve kat mülkiyeti için gayrimenkul satın alma rehberi” ve “Yeni inşaat projeleri” gibi başka bağlantılar da bulacaksınız: Özel, süreç, maliyetler”. Yatırımınız için iyi şanslar. Sermaye yatırımı ve varlık yönetimi hakkında sorularınız varsa, lütfen uzmanlarımızla iletişime geçin.

Gayrimenkul ve sermaye yatırımı için formüller

Burada gayrimenkul ve sermaye yatırımı için en önemli formüllere genel bir bakış bulacaksınız. Temel bilgilerden konuyla ilgili özel sorulara kadar adım adım: hesaplama ve verim. Gayrimenkul ile para kazanın! Burada profesyonellerden ipuçları bulacaksınız. İyi şanslar. Sıkça sorulan sorular şunlardır: Getiriyi nasıl hesaplıyorsunuz? Kira getirisini nasıl doğru hesaplarsınız? Yüksek getiri nedir? Yatırım amaçlı gayrimenkul nedir? Gayrimenkulün getirisini nasıl hesaplıyorsunuz?

İstatistikler: Para yatırımı

Para mı, altın mı, hisse mi yoksa gayrimenkul mü? Hangi sermaye yatırımının karlı olduğunu ve özellikle son aylarda ve yıllarda hangilerinin iyi performans gösterdiğini gördüm? Sermaye yatırımı konusundaki en önemli çalışmaları ve istatistikleri bir araya getirip sıraladık ve burada sizler için hazırladık. İster sermaye artışı ister emeklilik karşılığı olsun, yatırımınızda bol şans.

İstatistikler: Emlak

İstatistikler ve araştırmalar emlakçılar için önemli araçlardır, sadece metrekare başına fiyatları ve emlak fiyatlarını tahmin etmek için değil, aynı zamanda şehir bölgelerinin demografik gelişimi, bir şehrin tüm nüfusu ve aynı zamanda bireysel sokak ve mahallelerin değerlendirilmesi için de önemlidir. Mülk alıcıları için olduğu kadar satıcılar için de, mümkün olan en yüksek getiriyi elde etmek için işlemin zamanlaması çok önemlidir. Halkın genel ekonomik durumu nasıl gelişiyor? Ne zaman almaya veya satmaya değer? Hangi güncel çalışmalar var? Federal İstatistik Ofisi’nin en önemli sonuçlarını sizler için bir araya getirmeyi görev edindik.

Gayrimenkul Yatırımcısı Röportajı

Klasik veya egzotik – Hangi mülk yatırım için uygundur?

Kitap Önerisi Sermaye Yatırımı ve Karşılığı

Sermaye Yatırımı ve Emeklilik Karşılığı – Gayrimenkule Yatırım mı? Doğru kararlarla gayrimenkulünüzü bir gelir kaynağına dönüştürün! Yıl sonunda elinizde birkaç avro kaldıysa, er ya da geç bir apartman dairesine ya da bir eve yatırım yapmayı düşüneceksiniz. Ama bir yatırımcı olarak ne ile başlarsınız – küçük mü büyük mü? Bu kitaplar, uzmanların pratik ipuçları ve deneyimleriyle paranızı daire ve evlere nasıl akıllıca yatırabileceğinizi gösteriyor.

  1. Sermaye yatırımı ve emeklilik karşılığıiçin kitap tavsiyesi

Yatırım türleri: Daire, ev ve apartman binası

Daire, ev ve apartman binası: Gayrimenkulün farklı yatırım biçimleri:

Kat mülkiyeti ve büyükanne ek binası

Kat Mülkiyeti – Bir kat mülkiyeti / büyükanne dairesi, iki veya çok partili bir binadaki bir konut birimidir. Bir emlakçı aracılığıyla, genellikle bir konut ÅŸirketinden ya da tanıdıklar aracılığıyla özel ve komisyonsuz olarak satın alınabilir. Alıcı ayrıca, gayrimenkul yatırımcıları arasında popüler olan kiralanmış olarak satın almamışsa, mülkü kiraya verebilir.

Yarı müstakil ev: 2 kuÅŸ, 1 taÅŸ

Yarı müstakil bir ev inşa etmek – Yarı müstakil ev, müstakil bir evden daha ucuzdur. Gerçekten ne kadar tasarruf edilebileceği, birçok inşaatçının ilk bakışta tahmin edemeyeceği bir şeydir. Lukinski’de, yarı müstakil bir ev inşa ederken tasarruf potansiyeli konusunda size tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyacağız. Bununla birlikte, yarı müstakil evin de bazı sınırlamaları vardır – biraz esneklik gereklidir. Yarı müstakil ev uzmanlarımız sizinle bazı fikirler paylaşmak istiyor. Belki de yarı müstakil ev sizin için doğru yaşam biçimidir?

Prefabrik ev: Zukunft Bau

ÇoÄŸu aile, kendi evlerine sahip olma hayalinin gerçekleÅŸmesi için uzun süre beklemek istemez. Ä°ÅŸte bu noktada prefabrik evler pratik bir çözüm olarak ortaya çıkıyor, çünkü doÄŸası gereÄŸi çok daha az inÅŸaat süresi ve dolayısıyla taşınana kadar daha az bekleme süresi anlamına geliyor. Prefabrik bir evle, farklı ÅŸirketler tarafından yürütülen bireysel iÅŸlemlerden kaçınabilir ve planlama aÅŸamasından anahtarların teslimine kadar sizin için orada olan tek bir irtibat kiÅŸisine sahip olabilirsiniz. Prefabrik bir evle ilgileniyorsanız ve bu tür bir inÅŸaatın projeniz için en iyi karar olup olmadığını düÅŸünüyorsanız, bir inÅŸaatçı olarak bilmeniz gereken avantaj ve dezavantajları burada bulacaksınız. Bir ev tipi seçmeden önce, bir gösteri evi sergisini ziyaret edin ve farklı ev modellerini hissedin.

Ahşap ev: Hızlı ve ucuz

Ahşap bir ev satın almak veya inşa etmek – Ahşap ev denince çoğu insanın aklına İskandinavya’da veya Kara Orman’da bir tatil gelir. Burada ahşap ev uzun bir geleneğe sahiptir ve en sık inşa edilen ev türlerinden biridir.

Gayrimenkul fiyat hesaplama

Emlak fiyatlarına genel bakış – Baz oranın düşürülmesiyle birlikte birçok kişi emlak satın almaya karar verdi. Birkaç yıldır gayrimenkul fiyatları hızla artmakta ve özellikle metropollerde ve şehir merkezlerinde normal gelirliler tarafından finanse edilememektedir. Konut arayanlar, potansiyel alıcıların görüşüne göre mülklerine çok yüksek değer biçen mülk sahiplerinin “açgözlülüğünden” sık sık rahatsız olurlar.

Arazi satın almak: Basitçe açıklamak gerekirse

Bir arsa satın almak isteyen birçok ilgili taraf, üzerine bir ev inşa etmeyi planlamaktadır. Ancak, bu yalnızca mülkün inşaat arazisi olarak belirlenmesi veya “Bauerwartungsland” olarak adlandırılması durumunda mümkündür. Bu tanımlama, yakın gelecekte şehir veya belediye tarafından inşaat arazisi olarak belirlenecek araziler için geçerlidir.

Sermaye yatırımı huzurevi mülkü

Yatırım olarak huzurevi satın almak mı? Gayrimenkule yatırım yapmak isteyen çok az kişinin aklına ilk olarak huzurevi veya apartman dairesi gelir. Yine de bu tür bir yatırıma göz atmaya değer. Huzurevleri sadece şehir merkezlerinde değil, Almanya’nın her yerinde inşa ediliyor; nüfus giderek yaşlanıyor. Her ilçede yaşlılar için mülkler ve tesisler bulunmaktadır. Bu nedenle hem bölgesel yatırımcılar hem de bölgeler üstü yatırımcılar için uygun yatırım objeleridir. Almanya’da bakım mülkleri pazarı nasıl gelişiyor? Hangi tür / hangi konum getirili mülk olarak yatırım için ilginçtir? Bu yatırım biçimine ilk bakışta 5 faktör belirledik.

Yeni bina

Bina yapmak mantıklı mı?

Temel bilgilerden konuyla ilgili özel sorulara kadar adım adım: bina ve bina tasarrufu. Gayrimenkul ile para kazanın! Burada profesyonellerden ipuçları bulacaksınız. İyi şanslar.

Yeni inÅŸaat projeleri: Özel, süreç, maliyetler

Yeni inşaat projeleri – Kendi evinize sahip olma hayali her zamankinden daha yakın. Elverişli faiz oranları ve iyi bir arsa arzı ile yeni inşaat projeleri, kendi dört duvarınıza sahip olma hayalini gerçeğe dönüştürüyor. Hessen ve Rheinland-Pfalz eyaletlerinde birçok yeni inşaat projesi halihazırda ileri inşaat aşamasındadır. Çok sayıda yeni inşaat planı halihazırda başlangıç aşamasındadır. Kat mülkiyeti veya kendi evinizi düşük bir fiyata güvence altına alın.

Fiyatlar, maliyetler, emlak ve arazi vergisi

Bir ev inşa etmek – Bir ev inşa ederken birçok soru vardır. Emlakçılar olarak, inşaatçı adaylarından her zaman e-posta ve telefon alıyoruz: “Bir ev inşa ettirmenin maliyeti nedir?”, “Ucuz bir evin maliyeti nedir?” gibi sorulardan “Prefabrik bir evde (anahtar kelime: madde) ne kadar süre yaşayabilirsiniz?” gibi daha spesifik sorulara kadar. – en önemli̇ sorulariniza cevaplarimiz var.

Almanya’nın en pahalı şehirleri

Metrekaresi en pahalı olan yer neresidir? 8.993 € ve sadece 4 yılda +%48,8 artış ile Münih zirvede yer alıyor. Onu Frankfurt, Stuttgart, Potsdam, Berlin, Hamburg ve Düsseldorf yakından takip etmektedir. Güncel verileri sizin için analiz ettik ve burada Almanya’da kat mülkiyeti satın almak için en pahalı 10 şehri gösteriyoruz. Burada, 2015 ve 2019 karşılaştırmasında metrekare başına avro cinsinden kat mülkiyeti için metrekare başına en yüksek fiyatlara sahip şehirleri görebilirsiniz.

Odak noktası: Frankfurt

Avantajlarınız: Emlakçı

✓ ulusal müşteriler ve düzenli müşteriler (doğrudan satın alma mümkün!)
✓ Onlarca yıllık deneyim ve iyi koordine edilmiş bir ekip
✓ Mülkünüzün %100 ücretsiz değerlemesi ve analizi
✓ bankalardan ve çevrimiçi portallardan bağımsız