ABD Gayrimenkul Vergi İndirimi – Para Tasarrufu Basitçe Açıklandı

ABD – Mortgage Kredisi? Emlak vergileri mi? Burada Amerika Birleşik Devletleri’nde vergi tasarrufu ile ilgili tüm önemli terimleri açıklıyoruz. Vergilerinizden tasarruf etmenin sonsuz yollarından bazılarını seçerek para kazanabilirsiniz. İşte ABD’deki mülkünüz veya eşyalarınız için ödediğiniz miktarı nasıl azaltacağınıza dair basit bir kılavuz. Vergi kredilerinden indirimlere kadar. Aşağıda, vergi faturanıza nelerin girdiğine ve ödediğiniz vergileri nasıl azaltabileceğinize dair basit bir genel bakış yer almaktadır.

Aşağıdaki metin Amerikalı vergi hukuku uzmanları tarafından yazıldığı için olası hatalar olabilir.

Gayrimenkul vergilerinden tasarruf

Çoğu insan emlak vergileri için çok fazla harcama yapmaktadır. Vergi yükünüzü azaltmak zor değildir. Yurtdışında bir vergi cennetine taşınmayı ve hiç vergi ödememeyi planlamıyorsanız, ABD’deki vergi teşviklerini anlamak çok önemlidir. Vergi faturanızdaki mali kaybı azaltacak uygulayabileceğiniz birçok vergi indirimi vardır. ABD’de gayrimenkul sahibi olmak devlet tarafından desteklenmektedir ve bu nedenle vergilerle teşvik edilmektedir. Ancak, her eyaletin kendi vergi yapıları ve sistemleri olduğundan, ince yazıları okuduğunuzdan emin olun. Genel olarak aşağıdaki kurallar geçerlidir.

ABD’de bir mülk satın alırken hangi vergileri ödemek zorundasınız? Bizim makalemiz:

Vergi kredisi mi, vergi indirimi mi? Bu ne anlama geliyor?

Vergi kredileri ve vergi indirimleri ile geri ödemesiz ve geri ödemeli vergi kredileri arasında ayrım yapmak önemlidir.

Yatırım yaptığınızda daha az vergi ödersiniz, buna vergi kredisi denir. İade edilebilir vergi kredileri, vergi faturanız ne olursa olsun almaya hak kazandığınız paradır, yani 8.000 $’lık iade edilebilir bir vergi kredisi alırsanız ve yalnızca 5.000 $’lık bir vergi faturanız varsa, 3.000 $ alırsınız. İade edilemeyen bir vergi kredisi yalnızca vergi olarak ödemeniz gereken tutarı azaltır, bu nedenle fazladan 3.000 $ almaya hak kazanmazsınız.

Vergi kredileri: Yatırımlar nedeniyle para alınması

Öte yandan vergi indirimi, üzerinden vergi ödemeniz gereken geliri ifade eder. Örneğin, geliriniz 100.000 $ ise ancak 20.000 $ vergi indirimi alıyorsanız, vergi ödemeniz gereken gelir 80.000 $’a çıkar.

Vergi indirimi: vergilendirilen gelir miktarının azaltılması

Emlak vergisi ipucu no. 1: Mülkünüzü yeniden değerlendirin

ABD’de mülkünüz için ödeyeceğiniz vergilerin çoğu Emlak Vergileridir. Emlak vergileri, evinizin veya mülkünüzün değerlendirilen değeri üzerinden alınan sabit oranlardır. Bu değer genellikle satın alma fiyatına bağlıdır, ancak genellikle bu fiyat, enflasyonu hesaba katmak için ilçe yetkilileri tarafından %2 oranında artırılır. Bazı durumlarda, örneğin tadilat veya doğal afetlerden sonra, değer bir değerleme uzmanı tarafından yeniden değerlendirilebilir. Bu nedenle, bir değerleme uzmanının değerlendirmesine itiraz etmek mümkündür.

“Mortgage” – kesintiler mi yoksa krediler mi?

Eğer bir eve yatırım yaparsanız, muhtemelen bir ipotek alacaksınız. Kısacası, ipotek, borç aldığınız parayı geri ödeyememeniz durumunda mülkünüzü teminat olarak sunduğunuz ‘teminatlı’ bir kredidir.

Bir ev satın almak istiyorsanız, önceden ödeyeceğiniz vergileri öğrenmeyi unutmayın:

Mortgage Kredisi

Hükümet, kredi geri ödemesi gerekenleri desteklemeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle, bir ipotek ödediğinizde, ipotek için ödediğiniz tutarla orantılı olarak bir vergi kredisi alma hakkınız olabilir (‘İpotek Kredisi’ bölümünü okuyun). Mortgage Kredi Sertifikası adı verilen sertifika için başvuruda bulunursunuz. İpotek Kredisi Sertifikası, ipoteği ödediğinizi ve bu vergi kredisine hak kazandığınızı kanıtlayan bir belgedir. Kredi 2.000 $ ile sınırlıdır.

İpotek Faizi İndirimi

Kardeşi Mortgage Kredisi ile karıştırılmaması gereken bu vergi indirimi, birinci veya ikinci eviniz tarafından teminat altına alınan bir kredi için ödediğiniz faize dayanmaktadır. Hak kazanmak için, sahip olduğunuz bir ev üzerinde nitelikli (yani belirli gereklilikleri karşılayan, örneğin geri ödeme kabiliyeti, % x fazla borçluluk olmaması vb. Çoğu kişi, 750.000 $’a kadar olan ipotekleri için ödedikleri faizin %100’ünü düşebilir. Bu kesintiyi talep etmek için IRS web sitesindeki Form 1040’ı doldurmanız gerekir(indirin).

  • 750.000 $’a kadar faizin %100’ünün düşülmesi

Devlet ve yerel emlak vergisi (SALT) kesintisi.

Federal vergi faturanıza eyalet ve yerel vergileri dahil etmeniz mümkündür. Bu, eyalet, ilçe ve belediye vergilerinizin Emlak Vergilerini federal vergi faturanızdan düşebileceğiniz anlamına gelir. Ödenen eyalet ve yerel vergiler için kalemlere ayrılmış kesinti, bekar, hane reisi ve ortak beyanda bulunan evli vergi mükellefleri için vergi beyannamesi başına 10.000 $ ile sınırlıdır. Ayrı beyanname veren evli vergi mükellefleri için, doğrudan veya bir güven hesabı aracılığıyla ödeme yapıp yapmadığınıza bakılmaksızın sınır 5.000 $’dır.

  • Tek katılımcılar için 10.000 $ limit
  • Evli dosyalayıcılar için her biri 5.000 $ sınırı

Yerel vergi indirimi

Daha önce de belirtildiği gibi, ABD’de eyaletler, ilçeler ve belediyeler için bireyselleştirilmiş vergi yapılarına sahip karmaşık vergi sistemleri nedeniyle, muhtemelen çok daha fazla vergi indirimi hakkına sahip olacaksınız. Örneğin, Kaliforniya’da, birincil ikametgahınızsa, gaziler, yaşlılar vb. için bir mülke yerel emlak vergisi indirimleri dahil edilir. Bir başka örnek de, bazı eyaletlerin, birincil ikametgahınız olması halinde mülkünüzün değerinin vergilendirilebilir kısmını azalttığı homestead avantajıdır.

Emlak vergileri – Nasıl tasarruf edilir

Bir ev sahibi veya mülk yatırımcısı olarak, vergi faturanızdan tasarruf etmek maliyetleri azaltmanın ilk yoludur. Para kazanmanın veya maliyetleri azaltmanın, fatura ödediğiniz kurumlardan bunları almaktan daha az kolay yolu vardır. İster doğrudan devletten para almak isterse daha az ödeme yapmak olsun, bilgili bir yatırımcı ve ev sahibi olmanın önemli bir parçasıdır.