Bina tasarruf sözleşmesi açıklaması

Bina tasarruf sözleşmesi, tasarruf planı ve gayrimenkul kredisinin bir kombinasyonudur. Birçok kişiye paralarını düşük faiz oranlarıyla değerlendirmek için harika bir fırsat sunuyor. Bina tasarruf tekliflerinizi burada karşılaştırın!

Rehber kitabın içeriği:

  1. Hesaplama ve karşılaştırma: inşaat şirketi sözleşmesi
  2. Yapı topluluğu sözleşmesi nedir?
  3. Bir yapı topluluğu sözleşmesi nasıl işler?

Yapı topluluğu sözleşmesi hakkında en önemli gerçekler

  • Yapı tasarruf sözleşmesi ile bir tasarruf planı ve bir gayrimenkul kredisi birleştirilir
  • Tasarruf ve itfa aşamalarından oluşur
  • Faiz oranları genellikle piyasa mortgage oranından biraz daha düşüktür
  • Yapı tasarruf sözleşmeleri birçok banka tarafından sunulmaktadır
  • Her inşaat şirketinin kendi inşaat şirketi tarifeleri vardır
  • Bina tasarruf sözleşmeleri, satın alma ve yönetim maliyetlerini beraberinde getirir

Bina tasarruf hesaplayıcısı

Yapı topluluğu sözleşmesi nedir?

Bir bina tasarruf sözleşmesi ile iki sözleşme birleştirilir: Bir tasarruf planı ve bir emlak kredisi. Tasarruf aşaması ve geri ödeme aşaması olmak üzere iki aşamaya ayrılır. Tasarruf aşamasında bina tasarruf sözleşmesi için faiz oranı genellikle piyasada alışılagelmiş ipotek faiz oranından biraz daha düşüktür. Buna ek olarak, her bir bina tasarruf sözleşmesi için satın alma ve yönetim maliyetleri bulunmaktadır.

Bir yapı topluluğu sözleşmesi nasıl işler?

Bir yapı topluluğu sözleşmesi imzalanırken, önce tasarruf sahibinin bir mülke yatırmak istediği bir bina tutarı belirlenir. Müşteri artık genellikle sabit bina tutarının %30 ila %50’sine karşılık gelen bir bina tutarından tasarruf etmektedir. Diğer yüzdeler ise yapı derneği tarafından kredi olarak ödenir. Yeterli para biriktirildiğinde, yapı topluluğu sözleşmesi belirli bir süre sonra tahsis edilmeye hazırdır.

Tasarruf aşamasından sonra, yine birkaç yıl süren geri ödeme gerçekleşir. Geri ödeme oranı ne kadar yüksekse, faizin o kadar düşük olduğunu unutmamalısınız.