Geri ödeme hesaplayıcısı: kredi, kredi, vadeli geri ödeme taksitleri – Online hesap makinesi

Geri ödeme hesaplayıcısı – kredi, kredi, taksitler… Bir ev inşa etmek ne kadara mal olur? Tüm borçlar ne zaman ödenecek? Burada, kredinizi veya bir ev inşa etmek için finansmanınızı ne kadar sürede geri ödeyeceğinizi ücretsiz olarak hesaplayabilirsiniz. Genel bakışa geri dönelim: Online hesap makinesi emlak.

Geri ödeme hesaplayıcısı: Faiz ve geri ödeme nasıl hesaplanır?

Çoğu durumda, inşaat finansmanı bir kredi içerir. Bu, bir banka kredisi, sübvansiyonlu bir kredi veya bir yapı derneğinden düşük faizli bir kredi olabilir. Finansman için hangi kredi kuruluşuna başvurduğunuzdan ve ne kadar faiz ödediğinizden bağımsız olarak, kredi taksiti iki unsurdan oluşur. Faiz ve geri ödeme tek bir tutarda birleştirilir.

Faiz ödemesi banka tarafından alıkonulurken, geri ödeme kredi hesabınıza yatırılır. Borcunuzu azaltmak için kullandığınız taksitlerin oranını belirlemek için bir geri ödeme hesaplayıcısı kullanabilirsiniz. Kredi taksiti genellikle tüm finansman dönemi boyunca sabit kaldığından, faizin geri ödemeye oranı her ay değişir. Bunun nedeni, faizin her zaman ödenmemiş kredi tutarına göre yeniden hesaplanmasıdır.

Yine, faiz miktarı için ayrı faiz hesaplayıcıları vardır.

Vade boyunca geri ödemede değişiklik

Kredi tutarı her geri ödemede azaldığı için, geri ödeme faiz ödemelerine kıyasla sürekli artar. Bu, finansmanınızın başlangıcında yüksek bir faiz yüküne ve düşük bir geri ödemeye sahip olduğunuz anlamına gelir. Hep aynı kredi taksitlerini ödediğiniz için bu oran değişir.

Sonunda oran tersine döner ve düşük faiz oranıyla yüksek bir geri ödeme yaparsınız. Bir gayrimenkul kredisi aldığınızda, faiz ve geri ödeme tüm vade için hesaplanır. Kredi sözleşmenizde her ay gerçekte ne kadar ödeme yaptığınızı görebilirsiniz. Bu tutarı tam olarak belirlemek için bir geri ödeme hesaplayıcısı kullanabilirsiniz.

Geri ödeme hesaplayıcısını kullanın: Aylık maliyetleri hesaplayın

Geri ödeme hesaplayıcısı, her ay gayrimenkul borçlarınızı gerçekten ne kadar ödeyebileceğinizi belirler.

Faiz ödemeleri dikkate alınmaz. Geri ödeme hesaplayıcısını farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Daha önce bir emlak kredisi aldıysanız, mevcut ödemeleriniz için hangi geri ödeme oranının geçerli olduğunu öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte, geri ödeme hesaplayıcısı da bir inşaat finansmanı seçerken etkili bir şekilde plan yapabileceğiniz çok iyi bir araçtır.

İnşaat kredisinde faiz oranını banka belirler. Bunu ancak daha ucuz bir finansman seçeneği seçerek etkileyebilirsiniz. Geri ödemede ise durum farklıdır. Geri ödeme oranının belirlenmesine yardımcı olursunuz. Başlangıçta, yeni bir gayrimenkul kredisi aldıktan sonra yüksek faiz yükü nedeniyle geri ödeme oranı yüzde birdir. Dinamik olarak artabilir veya sabitlenebilir.

Bireysel mali olanaklarınıza göre hangi geri ödeme oranının uygun olduğunu belirlemek için geri ödeme hesaplayıcısını kullanın. Prensip olarak, daha yüksek bir geri ödeme oranı ile krediyi daha hızlı ödeyeceksiniz. Ancak, masrafları karşılayabilecek durumda olmanız gerekir. Geri ödeme hesaplayıcısında farklı hesaplamaları deneme ve böylece bireysel ihtiyaçlarınız için ideal finansmanı belirleme olanağına sahipsiniz.

Gayrimenkul yatırımınız için hesap makinesi

Tüm çevrimiçi hesap makinesi ipuçlarına genel bakışa dönmek için buraya tıklayın:

Daha fazlasını buradan okuyun: