İnşaat finansmanı: Faiz oranları, karşılaştırmalı koşullar, ipuçları ve hesaplayıcılar

Ä°nşaat finansmanı – Bir ev veya kat mülkiyeti sahibi olmanın yolu genellikle inşaat finansmanından geçer. Arazi masraflı klasik anüite kred isine ek olarak, cazip ve bireysel olarak hesaplanabilen başka inşaat kredileri de vardır. Kişisel koşullarınıza göre kapsamlı bir arama ve karşılaştırma yaparak en uygun teklifi bulabilirsiniz.

Ortalamanın üzerinde koşullara sahip uygun bina kredilerini hesaplayın

Muhtemelen çevrimiçi kredi hesaplayıcısını zaten kullandınız ve bina kredinizi hangi koşullarda alabileceğinizi öğrendiniz. Bu hesaplama, Lukinski’de size özel bir inşaat finansmanı ile sunduğumuz seçeneklerin ilk önizlemesidir. Mevcut düşük faiz oranları nedeniyle, çok uygun bir şekilde finansman sağlayabilir ve destekle kendi dört duvarınıza en ucuz ve en güvenli yolu bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bina kredileri söz konusu olduğunda çeşitli seçenekler vardır.

Her ne kadar bu inşaat finansmanı en sık kullanılan teklif olsa da, anüite kredisi sadece bir örnektir. Alternatif olarak, vadeli bir krediyi tercih edebilir veya bir kat mülkiyetini finanse etmek istiyorsanız, konut kredisi ile finanse edebilirsiniz. Kredibiliteniz ve yanınızda getirdiğiniz öz sermaye, inşaat kredisi için borç faizi ve efektif faiz oranı üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir.

İnşaat yapmak istiyorsanız, satın almak istediğinizden farklı finansmanlar öne çıkabilir. Bize kişisel gereksinimlerinizi anlatın ve ne kadar mülkü finanse etmek istediğinizi ve ne kadar sürede geri ödemek istediğinizi belirtin. Öngördüğünüz taksitlere göre en iyi koşulları belirleyip sizi ikna edecek ve uygun bir fiyatla kendi evinize giden yolu açacak bir teklif sunacağız.

Klasik krediden farkı nedir?

Ä°nşaat finansmanı, faiz oranlarının daha uygun ve vadenin daha uzun olması nedeniyle klasik tüketici kredisinden farklıdır. Finansmanda mülk teminat olarak kullanılır. Borç tapu siciline kaydedilir. Taksitlerin zamanında ödenmemesi halinde, banka gayrimenkul kredisini feshetme ve haciz yoluna gitme hakkına sahiptir. Bu durumda, parasını ya da parasının büyük bir kısmını geri alır. Yatırılan bu teminat sayesinde banka, gayrimenkul finansmanı için teminat yatırılmadan verilen bir tüketici kredisine kıyasla daha uygun koşullar sağlama imkanına sahip olur.

Ekstra ipucu! İnşaat finansmanı için 9 ipucu başlıklı rehberimizi zaten biliyor musunuz? Hepsini buradan okuyun:

Farklı sağlayıcıların karşılaştırılması önemlidir

Ä°nşaat finansmanının seçenekleri ve ayrıntıları hakkında bilgi edinmek isterseniz, emlakçılar size bireysel danışmanlık hizmeti sunar. Mülkünüzü satmak istiyorsanız, emlakçılar bir hizmet paketi ile hizmetinizdedir. Emlakçılar piyasayı iyi bilir ve işlerine deneyim katarlar. Bireysel destekten ve mülkünüzün stressiz bir şekilde satılmasından faydalanırsınız.

Bir broker, inşaat finansmanı alanındaki planlamalarınızda da size destek olabilir.

Çeşitli bileşenlerden bireysel inşaat finansmanı

Birçok mülk alıcısı inşaat finansmanı kullanmaktadır çünkü bu tutar tek seferde ödenememektedir. Bir mülk için finansman önceden güvenli bir şekilde planlanmalıdır. Bireysel tavsiyelerden yararlanın, çünkü bir finansman planı her zaman inşaatçının durumuna göre uyarlanır.

Çeşitli sütunlar üzerinde durmaktadır. Bu, bir mülkün genellikle tek bir kredi ile finanse edilmediği anlamına gelir. Mevcut özkaynak, sübvansiyonlu kredi, bina tasarruf sözleşmesi ve klasik banka kredisinin bir kombinasyonu finansmanın bileşenleridir. Planlama aşamasında farklı sağlayıcıları karşılaştırmak önemlidir.

İnşaat finansmanı: Faiz oranları ve etkileri (kredi oranı)

İnşaat finansmanı uzun vadelerle karakterize edilir. Faiz oranı ondalık noktadan sonra sadece birkaç yüzde puanı ise, bu tüm vade için dört haneli bir tasarrufla sonuçlanabilir.

Aylık taksitler daha düşüktür ve faiz ödemeleri o kadar yüksek değildir. Sözleşmeler imzalanmadan önce sübvansiyonlu krediler alanından gelen teklifler de karşılaştırılmalıdır. Tahsise hazır bir bina tasarruf sözleşmesi, öz sermaye veya kişisel katkıların sağlanması gibi aylık taksitleri azaltabilir. Nihayetinde, inşaat finansmanının tüm vadeye yayılabilecek şekilde ayarlanması önemlidir. Çeşitli teklifleri karşılaştırmanın yanı sıra tavsiye de çok önemlidir.

İpucu: Tasarruf oluşturma konusunda daha fazla bilgi.

Kendi evinizi inşa etmek ve taşımak için gerekli masraflar

Finansman, mülk için satın alma fiyatı ile tamamlanmamıştır. Başka maliyetleri de hesaba katmak zorundasınız.

Bir ev satın alırken, noter ve emlakçı için ücret ödenmesi gerekir. Bir inşaatçı olarak sigorta ödersiniz ve yeni evin ilk taksitlerini ve kirayı paralel olarak ödemeyi beklemelisiniz. Taşınmadan önce kalorifer yakıtı satın almanız gerekebilir. Tankların büyüklüğüne ve mevcut piyasa fiyatına bağlı olarak bu rakam dört haneli rakamlara ulaşabilir. Ayrıca taşınma maliyetini de finansmana dahil edin. Bu, özellikle başka bir şehre taşınıyorsanız ve taşınma işlemini kendiniz organize edemiyorsanız geçerlidir.

Finansman, evin inşasıyla doğrudan ilgili olmayan bileşenleri de içerebilir. Öz sermaye getirmeniz ve kredi maliyetini düşürmek için nakit bir yatırımı veya mevduatı nakde çevirebilmeniz avantajlıdır. Piyasadaki teklifleri karşılaştırmak, inşaat finansmanınızın maliyetinde size ek bir tasarruf sağlayacaktır.

Hesaplayıcı: İnşaat finansmanının tam olarak planlanması

Hesap makineleri, bir mülkü satın alma veya yenileme maliyetlerini doğru bir şekilde belirleyebilmek için inşaat finansmanı ile ilgili olarak gereklidir. Kredi maliyetini belirlemek için bir hesap makinesi de kullanılır.

Borçlanma maliyetleri: faiz ve itfa payları

Kredi maliyetleri, mevcut kredi tutarı için faiz ve geri ödeme kısmından oluşmaktadır. İlgi burada önemli bir rol oynamaktadır. Bir gayrimenkul kredisinin vadesi genellikle on yıl olduğundan, faiz ödemesi uzun bir süreye yayılır. Bir bankadan gelen teklifin faiz oranı sadece yarım puan daha ucuzsa, yılda birkaç yüz avro tasarruf edebilirsiniz. Bu aynı zamanda, çoğu inşaat finansmanı için altı rakamlı bir meblağa ulaşan yüksek kredi tutarlarından da kaynaklanmaktadır. Bir kredi almadan önce, bireysel tavsiye önemlidir.

İnşaat finansmanı genellikle tek bir krediden değil, birkaç ayaktan oluşur. Bir bina tasarruf sözleşmesi, öz sermaye ve geliştirme kredileri klasik banka kredisinden önce gelir. Bunun nedeni, bu finansman türlerinin maliyetleri açısından banka kredisinden önemli ölçüde daha ucuz olmasıdır. Hesap makinesi, finansmanı farklı unsurlara bölmenize ve böylece maliyetleri kesin olarak belirlemenize yardımcı olur.

Ev ve daire için ücretsiz çevrimiçi hesap makinesi

Tüm çevrimiçi hesap makinesi ipuçlarına genel bakışa dönmek için buraya tıklayın:

Her bir konu hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz:

En düşük faiz oranlarının tek başına, gereksinimlerinize uyan gerçekten iyi bir bina kredisi hakkında herhangi bir bilgi sağlamadığını belirtmek isteriz. Ancak tüm koşullar gereksinimlerinize uyuyorsa, çerçeve koşullarının esnekliği ve geri ödeme süresi seçtiğiniz taksit tutarına göre doğruysa, sizin için en iyi yapı kredisini seçmiş olursunuz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.