Ara finansman: maliyetler, faiz oranı, deneyim – Ev, daire ve arsa

Ara finansman – Öz sermaye kullanımından vazgeçmek ve bu şekilde uygun mülk finansmanı sağlamak istemiyor musunuz? Bu durumda ek ara finansman, konut finansmanı ile yakında elde edilecek öz sermaye arasındaki boşluğu kapatmanıza olanak tanıyan bir çözümdür.

Özkaynak sıkıntısı mı? Ara finansmanın avantajları

Danışmanlık görüşmelerinde köprü finansmanı hakkında en sık sorulan sorular şunlardır: Köprü finansmanı ne kadar sürer? Köprü kredisi nedir? Köprü finansmanı nasıl çalışır? Köprü finansmanı evi nedir?

Geçici finansman – İnşaatçılar genellikle bir mülk inşa etmek veya satın almak için kredi başvurusunda bulunurlar. Bu durumda, özellikle bir yapı topluluğu kredisi ile ara finansman uygun hale gelir. Bu durumda, borçlu henüz kredisinin tahsis vadesine ulaşmamıştır, ancak yine de bir mülk inşa etmeye veya satın almaya başlamak istemektedir. Bu durumda, borçlu, kredisi için bir avans olarak kabul edilen bir ara kredi alır. Yapı tasarruf sözleşmesindeki kredi bakiyesi, geçici kredi için teminat görevi görür ve genellikle yapı tasarruf bankaları tarafından verilir.

Bu finansman şekline en fazla 24 ay boyunca karşı değer tutarında başvurabilirsiniz

Ara finansman hızlı bir şekilde açıklandı

  • Bir kredi henüz tahsise hazır değilse, ara finansman uygun hale gelebilir
  • Bu durumda, borçlu, kredisi için bir avans olarak anlaşılması gereken bir ara kredi alır.
  • Yapı topluluğu sözleşmesindeki kredi bakiyesi kredi için teminat olarak kabul edilir
  • Çoğu durumda yapı toplulukları tarafından verilir

Ara finansman için nedenler

Ara finansman için çeşitli nedenler olabilir. Halihazırda bir mülkünüz var, ancak profesyonel veya özel nedenlerle taşınmak istiyorsunuz ve evinizi bu kadar çabuk satamıyor musunuz? Bu finansman çözümünün adından da anlaşılabileceği gibi, bu seçenek size gelecekte mevcut olan sabit sermaye veya finansal kaynaklara şu anda sahip olma şansı verir.

Ön finansman ve ara finansman: Deneyim

Ön finansman olarak da bilinen ara finansman tek başına yeterli değildir. Bunun yerine, genellikle bir rant kredisi ile birlikte başvurulur ve bir öz sermaye bileşeni olarak sayılır. Bu finansman türüne en fazla 24 ay boyunca karşı değer tutarında başvurabilirsiniz.

Erken ödeme cezası olmadan geri ödeme

Bu ek finansmanın geri ödenmesi, bankaya erken geri ödeme cezası uygulanmaksızın her zaman mümkündür. Örneğin, sahip olduğunuz bir mülkü ara finansman süresi dolmadan önce satarsanız, krediyi istediğiniz zaman geri alabilir ve o andan itibaren yalnızca mülk finansmanınız için kararlaştırılan taksitleri ödeyebilirsiniz.

Ön finansman ve ara finansman size maksimum esneklik sağlar ve örneğin maddi varlıklara yatırılan sabit finansman nedeniyle planlanan bir ev veya daire alım ını ertelemek zorunda kalmamanızı sağlar.

Rant kredisinin faizi öz sermaye olarak kabul edilir

Bir diğer avantaj ise, ara finansmanın yıllık gelir kredisinin faiz hesaplamasında özkaynak olarak sayılması ve size en iyi faiz oranını sağlamasıdır. Değer orada, bu nedenle ara finansman yoluyla rahat bir kredi-değer ve kredi-değer oranı sağlayabilirsiniz.

Ara finansman ne zaman mantıklıdır?

Bir köprü olarak iki mülke sahipseniz veya takip finans manı sırasında öngörülebilir gelecekte sona erecek bir sigorta poliçesinden sermaye kullanmak istiyorsanız, ara finansmanı öz sermaye olarak kullanabilirsiniz. Bu durumlarda, sermaye yastığınız veya mevcut maddi varlığınız gayrimenkul finansmanının öz sermaye değerlemesine akar ve koşullarınız üzerinde olumlu bir etkiye sahip olur.