Yasal formlar ABD (şirket / şirket): LP, LLC, Corp, REIT & Co. – karşılaştırma, avantajlar ve vergiler

Yasal formlar ABD – Ne tür şirketler var? İlk şirketinizi kurmak istiyorsanız, yasal formu seçmek şirket kurma sürecindeki ilk adımlardan biridir. İster özel bir emlak şirketi ister bir start-up kuruyor olun, ABD’deki tüm şirket türlerini sizin için burada özetledik. Ama dikkatli ol: ABD’deki yasal formlar Almanya’daki yasal formlardan farklıdır. Bu şirket listesinde, her bir şirket türü için açıklamalar, avantajlar, dezavantajlar, maliyetler ve ayrıca kontrol listeleri ve gereksinimler dahil olmak üzere prosedür bulacaksınız. Tüm yasal formlar tek bir listede! İlk şirketiniz mi? Nasıl yapılacağını buradan öğrenin: Bir şirket kurmak.

Emlak şirketi: Bir iş kurun

İlk mülkünüzü satın almak ve kiraya vermek mi istiyorsunuz? Size bir mülk miras kaldı ve şimdi mülk yönetimi, mülk idaresi ve diğer ilgili alanlarda aktif olmak mı istiyorsunuz, yoksa daha da fazlası, kendiniz bir mülk yatırımcısı mı olmak istiyorsunuz? O zaman asıl soru şu: Hangi şirket doğru şirket? İlk adım nedir?

Temel olarak, işinizi geleceğe yönelik olarak kurmak için birçok farklı olasılık ve seçeneğe sahipsiniz. Size ilk genel bakışı sunmak için, farklı işletme türlerine ilişkin bu kılavuzu sizin için yazdık. Burada ABD’de bir kurucu olarak sahip olduğunuz farklı seçenekler hakkında bilgi edineceksiniz. Tanımlar, başlangıç ipuçları, avantajlar, dezavantajlar ve vergiler. Karar vermek için iyi bir temele sahip olmak için ihtiyacınız olan her şey.

ABD Yasal Formları – Genel Bakış

 • LLC/ GmbH
 • Sınırlı Ortaklık/ Limited Ortaklık
 • S Şirketi/ S Corporation
 • Çoklu Tüzel Kişilikler/ Birkaç gayrimenkul şirketi
 • C Şirketi / C Şirketleri
 • GYO/Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları
 • Genel Ortaklık/ Genel Ortaklık

LLC/ GmbH

Bir gayrimenkul yatırımcısı olarak, emlak LLC’lerinin birçok avantajı olabilir. Bununla birlikte, riskler de taşımaktadırlar. Artıları ve eksileri anlamak için, size tüm adımları içeren basit bir genel bakış sunuyor ve bir LLC oluşturma sürecinin tamamını açıklıyoruz. Yatırım yapmak için bir emlak LLC’si mi kurmak istiyorsunuz? İşletme sözleşmelerinden LLC’ler için vergi ve kredilere ve belgelere kadar her şeyi burada bulabilirsiniz. Buraya bakabilirsiniz.

 • LLC: limited şirket

Sınırlı Ortaklık/ Limited Ortaklık

Gayrimenkulde sınırlı ortaklık ile kişisel sorumluluktan kaçınabilirsiniz. Genellikle görevlerin çoğunu üstlenen bir genel ortak ve yalnızca sermayelerine katkıda bulunan yatırımcılarla, bu çok popüler bir gayrimenkul yatırım şirketi biçimidir. RELP nedir? Sınırlı ortaklıklar nasıl vergilendirilir?

 • Sınırlı Ortaklık: Sınırlı ortaklık

S Şirketi/ S Corporation

Gayrimenkul için, S şirketleri biraz gözden düştü, ancak iyi nedenlerden dolayı değil. Sorumluluğu azaltmak ve gayrimenkul üzerindeki vergilerden tasarruf etmek için bir S şirketi kurmak yine de faydalı olacaktır. Birçok kişi gayrimenkul yatırımları için bir S şirketinden büyük fayda sağlayacaktır. Hangi formlara ihtiyacınız olduğunu, nasıl başvuracağınızı, gayrimenkul için S şirketinin avantajlarını, dezavantajlarını ve risklerini ve çok daha fazlasını burada tartışıyoruz.

Çoklu Tüzel Kişilikler/ Birkaç gayrimenkul şirketi

Birkaç gayrimenkul yatırım şirketine sahip olmaya değer mi? Şüphesiz. Birden fazla şirketle, farklı şirket türleri arasında seçim yapmakta özgür olduğunuz için sorumluluğu azaltma ve vergi olarak ödediğiniz miktarı düşürme olasılığınız daha yüksektir. Birden fazla LLC’niz, bir LLC ‘niz ve bir S şirketiniz vb. olsun, birden fazla emlak şirketine sahip olmanın birçok avantajı vardır. Rehberlik sağlıyor ve ne zaman birden fazla varlık kullanmanız gerektiğini açıklıyor, ne zaman birden fazla LLC’ye sahip olmanız gerektiği sorusunu yanıtlıyor ve çok daha fazlasını yapıyoruz.

 • Çoklu Tüzel Kişilikler: Birkaç emlak şirketi

C Şirketi/ C Corporation

Gayrimenkul şirketleri, işletmeler ve şirket türleri arasında C Corporation, gayrimenkul yatırımı ve yatırımcıları için en popüler olanlardan biridir. Sınırlı sorumluluk sunar ve S Corporation ‘dan farklı olarak çeşitli yatırımcılara izin verir. Bu, genellikle daha büyük bir gayrimenkul yatırım işi olarak açıklandığı anlamına gelir. Bir C şirketinin nasıl kurulacağını, bir C şirketi için belgeleri ve avantaj ve dezavantajları açıklıyoruz. Bir C şirketi ile çifte vergilendirmeden kaçınmak mümkündür ve gayrimenkul için bir C şirketi ile nasıl vergi tasarrufu yapılacağına ve kar elde edileceğine dair adım adım bir kılavuz açıklıyoruz.

GYO: Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları

Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları, yatırımcıların geniş bir gayrimenkul varlık portföyüne yatırım yapmalarına olanak tanıyan gayrimenkul sahipliği biçimleridir. GYO’lara yatırım yapmanın avantajları, dezavantajları ve potansiyel riskleri vardır. GYO’lar temelde emlak hisselerine yapılan bir yatırımdır. Vergilendirme, bir GYO’nun nasıl kurulacağı, GYO’lardan nasıl kâr elde edileceği ve çok daha fazlası, sermayenizi emlak tröstlerine akıllıca nasıl yatıracağınıza dair bu kılavuzda ele alınmaktadır.

 • GYO: Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları

Genel Ortaklık/ Genel Ortaklık

Bir gayrimenkul işine başlayanlar için genel bir ortaklığın birçok avantajı olabilir. Vergi avantajlarından basit bir oluşum sürecine kadar, bu tür bir iş ortaklığı gayrimenkul yatırımı için idealdir. Size genel bir ortaklığın nasıl kurulacağı, gayrimenkulde genel ortaklıkların avantajları ve dezavantajları hakkında ayrıntılı bir genel bakış sunuyor ve karar vermenize yardımcı olacak en önemli soruları yanıtlıyoruz: Gayrimenkul yatırım işim için genel ortaklık iyi bir karar mı?

 • Genel Ortaklık: Genel ortaklık