Gayrimenkul satın almak: Daire, ev, villa ve apartman inşaatı – prosedür, maliyetler ve ipuçları

Gayrimenkul satın almak – her türlü ev ve daire için ipuçları, sizin için ücretsiz. Satın alma süreci, finansman, emlakçılar, görüntüleme randevuları, müzakereler, satın alma sözleşmesi, noter, tapu devir vergisi ve çok daha fazlası hakkında her şeyi okuyun. Şimdi bir bakışta. Ayrıca, arazi satın alma ve gayrimenkul değerleme rehberi. İpucu! Ana menüde, yeni inşaatlar için de daha birçok emlak ipucu bulacaksınız.

Daire / kat mülkiyeti satın alın

Daire satın almak – Kat mülkiyeti (ETW) satın alma kararı çoğu alıcı tarafından iki nedenden dolayı verilir. Alıcı, içinde yaşamak için daireyi kullanmak istiyor. Diğer alıcılar ise orta veya uzun vadede iyi bir kâr getirecek finansal bir yatırım arayışındadır.

Ä°pucu! Daha fazlasını buradan okuyun: Bir bakışta tanımlar, maliyetler ve ipuçları ile tüm daire tipleri!

Ev satın almak / müstakil ev

Bir ev satın almak – kendi evinize sahip olma, kendi dört duvarınız arasında bağımsız olarak yaşama, her şeyi kendiniz tasarlayabilme ve kişisel isteklerinize göre döşeyebilme hayali. Ancak bu hayaller hikayenin sonu değildir, çünkü bir ev satın almak için çok daha fazlası vardır. Kendi bahçenizde arkanıza yaslanıp rahatlayabilme ve hayatın tadını çıkarabilme hedefine ulaşmak için önünüzde uzun bir yol var. Bunu olabildiğince kolaylaştırmak için, ev satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine ve hangi tuzaklardan kaçınabileceğinize dair en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını burada bulabilirsiniz.

Ä°pucu! A’dan Z ‘ye tüm ev tiplerine genel bir bakışı burada bulabilirsiniz. Tanımlar, maliyetler, ipuçları ve çok daha fazlası.

Bir tatil evi / hafta sonu evi satın alın

Tatil evi & tatil dairesi – Birçok şehir sakini için bir tatil evi hayali vardır. İster deniz kenarında, ister sıcak güneyde bir ev, ister kırsalda bir inziva yeri olsun. Ancak, böylesine büyük bir karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken çok şey vardır ve büyük adımı atmaya karar vermeden önce iyi bir planlama yapmalısınız.

Bir hafta sonu evi satın almak – Bir hafta sonu evi çeşitli şekillerde kullanılabilir. Boş zamanlarınızı ve tatillerinizi orada geçirebilirsiniz. Ayrıca, hafta sonu evini kiraya vermek ve böylece ek gelir elde etmek mümkündür.

Prefabrik bir ev satın almak: Avantajlar ve dezavantajlar

Prefabrik bir ev satın almak – Çoğu aile, kendi evlerine sahip olma hayallerinin gerçekleşmesi için uzun süre beklemek istemez. İşte bu noktada prefabrik bir ev pratik bir çözüm olarak ortaya çıkmaktadır, çünkü doğası gereği çok daha az inşaat süresi ve dolayısıyla taşınmadan önce daha az bekleme süresi gerektirmektedir.

Bir arsa satın alın: Yeni inşaat

Bir arsa satın almak – Bir arsa satın almak isteyen birçok ilgili taraf, üzerine bir ev inşa etmeyi amaçlamaktadır. Ancak, bu sadece arsanın inşaat arazisi olarak belirlenmesi veya “Bauerwartungsland” olarak adlandırılması durumunda mümkündür. Bu tanımlama, yakın gelecekte şehir veya belediye tarafından inşaat arazisi olarak belirlenecek araziler için geçerlidir.

Gayrimenkulün değerlemesi: satın alma fiyatı

Sağlam ve kapsamlı bir değerleme, mülkün nihai satın alma fiyatını müzakere etmek için bir temel olarak çok önemlidir. Bir mülkü nasıl değerleyebilirim? Değerlemenin nedenleri çok çeşitlidir. Mülk değerlemeleri büyük meblağlar içerir ve tüm taraflar profesyonel bir analizle ilgilenir. Parayı başkasına vermeyin!

Bireysel ev tiplerinin ve daire tiplerinin değerlendirilmesi:

Gayrimenkul finansmanı

Kat mülkiyetinden eve ve apartmana kadar, yatırımların toplamları sıçramaktadır.

Satın alma fiyatı ne kadar yüksekse, finansmanın planlanması da o kadar önemlidir. Kendi evinize, bir apartman dairesine, bir arsaya veya ticari bir mülke sahip olma hayalinizi gerçekleştirmek mi istiyorsunuz? O halde doğru gayrimenkul kredisi seçimi, faiz yükünün ve dolayısıyla gayrimenkul kredinizin toplam maliyetinin ne kadar yüksek olacağına karar verir.

Bir gayrimenkul kredisi seçerken bile, potansiyel bir alıcı olarak klasik bir rant finansmanı mı yoksa başka bir finansman şekli mi seçmeniz gerektiği gibi birçok soru ve düşünceyle karşı karşıya kalırsınız. Takip finansmanı da çeşitli şekillerde mümkündür. Sonuçta, uzun ve sabit bir borç faiz oranıyla mı yoksa esnek bir gayrimenkul kredisiyle mi daha iyi durumda olacağınız sorusuyla karşı karşıya kalırsınız.

Apartman dairesi satın alın

Çok aileli bir ev satın almak – fikriniz kendini gösterdi ve bir ev hayaliniz gerçeğe dönüşüyor. Zaten birkaç mülke baktınız, fiyatları karşılaştırdınız ve bir ev satın almak için bütçenizi belirlediniz. Satıcılarla daha yakın görüşmelere girmeden veya bir mülkü rezerve etmeden önce, evin finansmanını planlamalı ve koşullarınızı belirlemelisiniz. Ne kadar profesyonelce hareket ederseniz ve ne kadar somut bir şekilde plan yaparsanız, fikir aşamasından finansmana, noter tasdikinden sözleşmenin imzalanmasına kadar ev satın alma işlemi o kadar az karmaşık olacaktır. Değerlemeden apartman kiralamaya kadar her şeyi buradan öğrenin.

Bir villa satın al: Ev, yatırım, prosedür

Emlak portallarında birinci sınıf mülklerin tanıtımlarını bulamazsınız. Villalar gizlice alınır ve satılır. Gayrimenkul alımının sabit bir prosedürü vardır: Mülk arama, görüntüleme, müzakereler, satın alma sözleşmesi, noter, vergiler & Co. Villaların satın alınması elbette biraz daha zorludur. Bunun tek nedeni, normal ev alıcıları gibi 8, 9 ve hatta 10 görüşmede zaman kaybetmek istememenizdir. Ä°lk villanızı mı satın almak istiyorsunuz? İşte lüks emlak dünyasına dair küçük bir içgörü.

Lüks emlak satın alın: Gerçekler & Fiyatlar

Lüks gayrimenkul satın almak – Almanya’da her yıl kaç lüks gayrimenkul satılıyor? 400’den az var. Pazar son derece seçkin. İyi bağlantılar, uzun süredir devam eden bir ağ, gizli teklifler ve talepler. Lüks emlak dünyasına hoş geldiniz. Paranızın karşılığında kaç metrekare alacağınızı size gösteriyoruz. New York, Berlin, Hamburg, Tokyo ve Dubai’de. Dünyanın en pahalı şehirlerinde alım ve satım yapın.

Pazar Dışı Emlak

Kapalı Pazar Emlak – Kapalı Pazar, mülk satışınızın asla kamuya açık olmayacağı anlamına gelir. Mülkünüz yalnızca ideal bir takımyıldızına sahip dahili, çözücü bir alıcı grubuna önerilecektir. Kapalı Pazar satışları, özellikle satışı, adresi, fotoğrafları ve çok daha fazlasını gizli tutmak isteyen tanınmış kişiler tarafından kullanılır. Özel şahıslar da bu hizmetten yararlanmaktadır, örneğin aile veya mahallenin yaklaşan satıştan haberdar olmaması gerekiyorsa. Böylesine gizli ve piyasa dışı bir satış için iyi bir ağa sahip tanınmış bir emlakçıya ihtiyacınız vardır. Avantajınız: Satıştan kimsenin haberi olmayacak.