Bir arsa satın al: İnşaat alanı, inşaat arsası ve planlama uygulaması

Bir arsa satın almak – Bir arsa satın almak isteyen birçok ilgili taraf, üzerine bir ev inşa etmeyi amaçlamaktadır. Ancak, bu sadece arazinin inşaat arazisi olarak belirlenmesi veya “Bauerwartungsland” olarak adlandırılması durumunda mümkündür. Bu tanımlama, yakın gelecekte şehir veya belediye tarafından inşaat arazisi olarak belirlenecek araziler için geçerlidir.

Arazi satın almak: Alıcılar için temel bilgiler

Buna ek olarak, birkaç ay veya yıl içinde bile üzerine kesinlikle inşaat yapılamayacak arsalar vardır. Tarımsal amaçlarla kullanılmalı veya bahçe arazisi olmalıdır. İnşaat arsalarını genellikle tarımsal kullanım veya bahçe arazisi olarak tasarlanan arsalardan daha yüksek bir fiyata sahip olmalarından tanıyabilirsiniz.

Su, kanalizasyon ve elektrik bağlantısı yapılana kadar ön inşaat izni

Kural olarak, halihazırda olumlu bir ön inşaat izni ve su, kanalizasyon ve elektrik bağlantıları şeklinde ilgili bir altyapı bulunmaktadır. İlk elden bilgi almak istiyorsanız, mülkten sorumlu şehir veya belediyeye arazinin inşaat arazisi olup olmadığını sorun ve bunu yazılı olarak teyit ettirin. Böylece, arsayı satın aldığınızda ve arsa üzerine inşa etmek istediğiniz bina için bir bina başvurusu yaptığınızda güvenli tarafta olacaksınız.

Bahçe arazisi bina arazisine eşit değildir

Daha büyük bir yazlık evle birlikte inşa edilmiş bir bahçe satın alırsanız, bu, bu arsadaki yazlık evi bir evle değiştirebileceğiniz anlamına gelmez. Elektrik bağlantısı, su ve kanalizasyon bağlantısı ve soğuk mevsimde ısıtma imkanı olan büyük bir yazlık olsa bile, bu, bu evi kendi evinizle değiştirebileceğiniz anlamına gelmez.

Ekonomik kullanım tanımlanmıştır

Arazinin ekonomik kullanımı, sorumlu şehirler ve belediyeler tarafından çok kesin bir şekilde belirlenmiştir. Geçmişte, başlangıçta şehir veya belediye tarafından ve hatta daha sonra bir mahkeme tarafından reddedilen planlanan inşaat projeleri konusunda defalarca hayal kırıklığı yaşanmıştır. Bu nedenle, satın alma niyetinde olduğunuz mülk hakkında kapsamlı bilgi edinmek çok önemlidir.

Satın almadan önce, kısa listeye alınan arsa üzerinde planlanan inşaat projesini gerçekleştirmenize izin verilip verilmediğini öğrenin. Bu sadece müstakil evlerin inşası için değil, aynı zamanda sadece uygun şekilde belirlenmiş araziler üzerine inşa edilebilen apartmanlar için de geçerlidir.

Ä°pucu! A’dan Z’ye tüm ev ve daire tip lerine genel bir bakışı burada bulabilirsiniz. Tanımlar, maliyetler, ipuçları ve çok daha fazlası.

Bir yatırım olarak gayrimenkul: Özel

  1. Bölüm: Klasik veya egzotik yatırım – Hangi mülk yatırım olarak uygundur?
  2. Parça: Bir yatırım olarak gayrimenkul – Nelere dikkat etmeliyim?

Arazi satın al: Özel satıcılar

Özel bir satıcıdan bir arsa satın alabilirsiniz. Satın alma işlemini doğrudan satıcıyla yaparsınız veya bir emlakçının hizmetlerini kullanmaya karar verirsiniz. Avantajı, profesyonel tavsiye almanızdır. Acente, kısa listeye aldığınız arsanın hangi inşaat projeleri için tasarlandığına dair sizin adınıza araştırma yapabilir. Şehir veya belediyeye arsa üzerinde hangi bina projelerinin onaylanıp hangilerinin onaylanmadığını sorma imkanına sahiptir.

Şehir / belediye yönetmelikleri dikkate alınmalıdır

Özel bir sağlayıcıdan bir arsa satın alırsanız, çoğu durumda inşaat projenizi kişisel fikirlerinize göre gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yaparken, yalnızca mülkün bulunduğu şehir veya belediyede inşaat projeleri için oluşturulmuş düzenlemelere uymanız gerekir. Bu yönetmelikler çerçevesinde, evin ne kadar büyük olması gerektiğine, kiler isteyip istemediğinize ve prefabrik bir ev mi yoksa sağlam bir ev mi inşa etmek istediğinize kendiniz karar verebilirsiniz. İnşaat projesinin planlanması başlamadan önce arsa zaten elinizdeyse, evi bir mimarla birlikte tamamen bireysel özelliklere göre tasarlamak da mümkündür.

Arazi satın al: Geliştirici

Gayrimenkul geliştiricileri, burada bir inşaat projesi gerçekleştirmek için daha büyük arsalar veya birbirine bitişik birkaç arsa satın alırlar. Ayrıca, çok cazip konumlardaki münferit arsalar da bir geliştiriciden satın alınmaktadır. Kendiniz de genellikle arsayı ancak aynı zamanda bir ev inşa etmeye karar verirseniz geliştiriciden satın alabilirsiniz. Bu durumda seçenek, arsayı özel bir geliştiriciden satın almanızdan daha azdır.

Birçok geliştirici, prefabrik ve masif ev üreticileriyle yakın işbirliği içinde çalışmakta ve yalnızca onların ürünlerini sunmaktadır. Bununla birlikte, üreticinin programından bir mülk seçme ve bunu kişisel ihtiyaçlarınıza göre uyarlama seçeneğiniz vardır. Bu çözümün bir diğer avantajı da inşaat projesiyle kendiniz ilgilenmek zorunda olmamanızdır.

Dilerseniz, geliştirici tüm inşaat projesini koordine edecek ve evinizi kararlaştırılan tarihte iskana hazır olarak size teslim edecektir. Geliştirici hizmeti tüm izinleri içerir. Garaj veya otopark inşaatı ve bahçe peyzajı da geliştirici tarafından halledilebilir.

Ä°nşaat projesi için diğer düzenlemeler

Birçok şehir ve belediyede, evlerin yalnızca belirli bir boyutta veya yükseklikte olabileceğine dair düzenlemeler vardır. Bazen çevredeki binaların genel görünümü korunmalıdır. Onlar için bu, örneğin sadece tek katlı ve sivri çatılı bir ev inşa edebilecekleri anlamına geliyor.

Ä°ki katlı modern evlere, sokağın tek tip görüntüsünü bozabilecekleri için bazı yerlerde izin verilmemektedir. Ayrıca komşu binalarla aranızda olması gereken mesafeler hakkında da bilgi edinmelisiniz. Bu düzenlemeler sadece müstakil müstakil evler için geçerlidir, yarı müstakil veya teraslı evler için geçerli değildir. Büyük şehirlerin eteklerinde inşa edilen yeni yerleşim bölgelerinde, genellikle bu kuraldan sapmalar olmaktadır. Ancak, bir konut sokağında müstakil evlerden oluşan klasik bir geliştirme söz konusu olduğunda, binanız ile komşunuz arasındaki mesafenin en az üç metre olması gerektiğini dikkate almalısınız. Bu sadece ana bina için değil, aynı zamanda garajlar ve otoparklar için de geçerlidir.

Harap binaların yıkılması

Mülk üzerinde yıkmak istediğiniz eski ve harap bir bina varsa, bunun için de izin alınması gerekir. Bu bağlamda, tarihi eserlerin korunmasına ilişkin gereklilikler söz konusu olabilir. Mülkü satın almaya karar vermeden önce bunların farkında olmalısınız.

Büyük arazilerde inşaat alanı serbestçe seçilemiyor

Şehirlerin ve belediyelerin bir imar için yürürlüğe koydukları yönetmelikler, inşaat alanına ilişkin özellikleri de içerebilir. Bu genellikle yalnızca çok büyük bir arsa satın aldıysanız sizin için geçerlidir.

Evi doğrudan cadde üzerine inşa etmek istemeyebilirsiniz, böylece trafik gürültüsünden biraz daha uzakta yaşayabilirsiniz. Ancak, mahalledeki diğer tüm evler doğrudan cadde üzerinde inşa edilmişse, yeni evinizin hizaya yerleştirilmesi şartı getirilebilir. Kademeli bir bina için izin alamazsınız. Araziyi satın almadan önce bu konuları da netleştirin. İnşaat arazisini mülkünüz olarak adlandırsanız bile, geçerli yönetmeliklere uymanız gerekir. Kural olarak, şehirler ve belediyeler şartnameleri konusunda yönlendirilemezler.

Seçtiğiniz inşaat alanı için net bir izin almadan inşaat yaparsanız, en kötü durumda yıkım veya yıkım tehdidiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. O kadar ileri gitmesine izin vermeyin, ancak satın almaya karar vermeden önce gerekli tüm bilgileri edinerek bunu önleyin.

Lukinski size sadece cazip konumlarda geniş bir arsa yelpazesi sunmakla kalmıyor, aynı zamanda planladığınız inşaat projesi için ihtiyacınız olan tüm bilgileri sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Sonuç: Arazi satın almak, en iyi uzmanlarla yapılır

Bir arsanın satın alınması iyi düşünülmelidir. Her şeyden önce, inşaat projesi için planlanan izinlerin önceden alınması önemlidir. Bu sizi, genellikle yürürlükteki düzenlemelerin bilinmemesiyle yakından ilişkili olan hoş olmayan sürprizlerden koruyacaktır.

Lukinski size Hessen ve Rheinland-Pfalz eyaletlerinde arazi satın alımıyla ilgili çeşitli hizmetler sunmaktadır. Bu, inşaat projenize başarılı bir şekilde başlamak için ihtiyacınız olan önemli bilgileri edinmeyi içerir. Tavsiye almak isterseniz, lütfen bizimle telefonla iletişime geçmekten çekinmeyin. Kısa bir süre içinde sizinle kişisel bir toplantı ayarlayacak ve seçtiğiniz bölgedeki uygun mülkleri size sunacağız.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.