Frankfurt am Main’de gayrimenkul satışı: prosedür, maliyetler, ev, daire karşılaştırmaları – İpuçları

Frankfurt am Main’de mülk satışı – Frankfurt’taki dairenizi, apartmanınızı veya arsanızı satmak mı istiyorsunuz? Frankfurt’taki mülkünüzü satarken aklınızda bulundurmanız gerekenleri burada bulabilirsiniz. Ayrıca: Frankfurt’ta emlak değerleme, piyasa dışı ve metrekare başına tüm fiyatlar hakkında ücretsiz rehberlerimiz ve ipuçlarımız – Frankfurt’a hoş geldiniz! Genel bakışa geri dön: Emlak Frankfurt.

Frankfurt’ta daire ve ev satmak

Burada Hessen eyaletinin eski başkenti ve borsa şehri Frankfurt am Main ile ilgili gerçekleri ve rakamları bulacaksınız.

 • Eyalet: Hessen
 • Ä°dari bölge: Darmstadt
 • Rakım: Deniz seviyesinden 112 m yükseklikte
 • Alan: 248,31 km2
 • Nüfus: 753.056 (31 Aralık 2018)
 • Nüfus yoğunluğu: km2 başına 3033 kişi
 • Posta kodları: 60306-60599, 65929-65936
 • Alan kodları: 069, 06101, 06109
 • Araç kayıt numarası: F
 • 16 yerel bölge
 • 46 bölge
 • 124 ilçe

Frankfurt am Main: Harita ve Konum

Yaklaşık 750.000 nüfusu ve 750 kilometrekarenin biraz altındaki yüzölçümüyle Frankfurt am Main, Berlin, Hamburg ve Münih ile birlikte Almanya’nın önemli metropollerinden biridir. Şehir Ä°kinci Dünya Savaşı sırasında neredeyse tamamen tahrip olmuştur. Günümüz Frankfurt’u modern yeniden yapılanma ile karakterize edilmektedir. Sadece “Römer” (eski kentin pazar meydanı) büyük ölçüde korunmuştur. “Dom-Römer-Quartier” ile Römer’in etrafındaki tüm eski şehir bölgesi yakın zamanda yeniden inşa edilmiştir.

İşte Frankfurt am Main’in mezolokasyonu:

Frankfurt şehrindeki en popüler semtler: Genel Bakış

Burada Frankfurt ‘un emlak fiyatlarının en çok arttığı on bölgesini görebilirsiniz. Kentin çok dinamik gelişimi, özellikle de Avrupa Merkez Bankası’nın inşası nedeniyle Oostende’nin değeri önemli ölçüde artmıştır. Höchst ve Nied ise hala sorunlu bölgeler olarak kabul edilmektedir. Ancak Griesheim veya Bonames’de olduğu gibi burada da mülkünüzün mikro konumu, elde edebileceğiniz satış fiyatı açısından belirleyici bir faktördür. Burada sadece şehrin en seçkin mülkleri değil, aynı zamanda Frankfurt’un en pahalı caddeleri de bir arada.

Bir bakışta en popüler on bölge:

 1. Bockenheim
 2. Oostende
 3. Griesheim
 4. Westend
 5. North End
 6. Frankfurt Tepesi
 7. Niederrad
 8. Bornheim
 9. Sindlingen
 10. Gallus

Gallus: Uluslararası yeteneklere sahip ticaret fuarı bölgesi

Bu geleneksel şehir içi mahallesinde son yıllarda çok şey oldu. Eski sanayi binaları ya yıkılarak yerlerini yeni konut alanlarına bırakmış ya da – eski Adlerwerke gibi – yerleşik kültürel mekânlar haline gelmiştir. Frankfurt’un 1 numaralı alışveriş adresi Skyline Plaza’ya kadar uzanan restoranlar, yaratıcı meslekler için ajanslar, atölyeler ve hatta hizmet komplekslerinin karışımıyla neredeyse bir tür model şehir bölgesi gelişmiştir. Burada yakın mesafede yaşayabilir, çalışabilir ve oynayabilirsiniz! Ayrıca, ana tren istasyonu üzerinden toplu taşıma araçlarına ve Mainzer Landstraße üzerinden ulusal karayolu ağına mükemmel bağlantılar vardır.

Oostende: Çeşitli ve gelecek vaat eden bir bölge

Özellikle doğuda Frankfurt’un gerçek gücü ortaya çıkmaktadır: Hessen yaşam tarzı, modern bir iş metropolünün nabzıyla oldukça doğal bir şekilde birleşmektedir. Nehir kenarındaki geniş park, Frankfurt’un iç limanıyla fark edilmeden birleşmektedir. Avrupa Merkez Bankası’nda ulusların gelişimini belirleyen kararlar alınırken, hemen yandaki geleneksel bir kasap dükkanında bankacılar ve zanaatkarlar omuz omuza gerçek Frankfurterlilerin şehrin adıyla anılan sosislerden çok daha fazla sevdiği doyurucu spesiyalite olan sığır sosislerini yemeyi kutluyor.

Westend: uluslararası şirketlerin bulunduğu ve yaşamak için popüler bir yer

Frankfurt’un Westend bölgesinde yer alan şirketler ve işletmeler güzel bir şehir manzarasına büyük önem vermektedir, bu nedenle ana cadde kafe ve restoranlarla karakterize edilmiştir. Ayrıca, yiyeceklerin yanı sıra kişisel refah için gereken her şey burada bulunabilir: fitness stüdyoları, solaryum salonları ve daha fazlası. Dolayısıyla fiziksel esenlik kesinlikle garanti altındadır. Nordend ve Gallus gibi popüler semtler de çok uzakta değildir. Bunu kendiniz de görebilirsiniz. Frankfurt’un tasarımcı ve lüks moda için en iyi noktası olan Goethestraße de çok uzakta değildir. Bu cadde doğrudan eski opera binasına bitişiktir ve şehir merkezindeki Goetheplatz’a çıkar. Tüm bunlar, şehrin Almanya’ya kıyasla küçük olması ve dolayısıyla oldukça yoğun bir şehir merkezine sahip olması sayesinde mümkün olmaktadır.

Nordend: Art Nouveau binalarla dolu modern bölge

Frankfurt’un Nordend bölgesinin sokak manzarası tipik Frankfurt gökdelenleri ile karakterize edilmemiştir. Daireblokları ve şehir evleri aileler, emekliler ve bekârlar için alan sunmaktadır. Nordend’in hemen bitişiğinde UBS, KfW gibi bankaların ve Boston Consulting Group gibi büyük danışmanlık firmalarının ofislerinin bulunduğu ünlü Westend yer almaktadır. Şüphesiz, Ren-Main bölgesinin en büyük ekonomik merkezlerinden biri burada yer almaktadır ve bu durum emlak fiyatlarına da yansımaktadır. Nordend’de yer alan Glauburgstraße çevresinde emlak fiyatları Westend ve Innenstadt bölgesiyle karşılaştırılabilir düzeydedir.

Offenbach am Main: Frankfurt’un popüler banliyösünde emlak

Yaklaşık 126.000 nüfusa sahip olan şehir, Hessen eyaletindeki şehirler arasında beşinci sırada yer almaktadır. Eskiden deri ürünleri endüstrisinin merkezi olarak bilinen şehir, Ren-Main bölgesinin bir parçasıdır ve batıda doğrudan Frankfurt metropolü ile sınır komşusudur. Offenbach şu anda kendisini öncelikle bir üniversite ve hizmet merkezi olarak sunmaktadır. Frankfurt’a yakınlığı, iş piyasasında hayal bile edilemeyecek fırsatlar sunuyor. Buna ek olarak, Offenbach’taki emlak fiyatları giderek artmaktadır, bu da güzel Hessen şehrinde bir mülke yatırım yapmanın değerli olduğu anlamına gelir.

Gayrimenkul satışı: en önemli adımlar

Bu nedenle Frankfurt am Main’daki gayrimenkul kiraları ve satın alma fiyatları tüm Almanya’daki en pahalı fiyatlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda, Frankfurt şehir merkezindeki metrekare başına fiyatlar doğal olarak komşu semtlerdekilerden oldukça farklıdır. Özellikle şehir merkezinde ve Main Nehri boyunca uzanan bölgelerde, Frankfurt’ta mülk satın almak için fiyatlar çok yüksektir. Yüksek fiyat seviyesi uzun zamandan beri şehir sınırlarının dışına ve çevredeki kırsal bölgelere de yayılmış durumda.

Karşılaştırmalı olarak şehir bölgeleri: rakamlar ve istatistikler

Frankfurt am Main ‘de yaşamak istiyorsanız, 43 farklı semt arasından seçim yapabilirsiniz! Bu bölgelerin her biri için emlak piyasası – ister tek bir daire ister bütün bir ev olsun – talep, fiyatlar ve teklifler açısından farklıdır. Mülkün satıcısı da bunun farkında olmalıdır, çünkü elde edilecek satış fiyatı bu bölgelerde çok sayıda faktöre bağlıdır.

Her bölge talep, fiyatlar ve teklifler açısından farklılık gösterir

Frankfurt’taki yerleşim alanlarına genel bir bakışı burada bulabilirsiniz. Bir bakışta Frankfurt’un en kalabalık on ilçesi (azalan nüfus sırasına göre):

Hayır. Bölge Alan
km² olarak
Sakinleri Kadın Erkek Sakinleri
km² başına
1 Bockenheim 8031 40792 20482 20310 5097
2 Gallus 4112 40250 18866 21384 9788
3 Sachsenhausen Kuzey 4232 32484 16626 15858 7676
4 Bornheim 2786 30533 16110 14423 10959
5 Nordend-Batı 3100 30518 15625 14893 9845
6 Oostende 5561 29171 14980 14191 5246
7 Sachsenhausen Güney 3471 28440 14682 13758 819
8 Niederrad 3182 25557 12809 12748 8032
9 Griesheim 5100 24028 11121 12907 4711
10 Nordend Doğu 1532 23028 11947 11081 15031

(Kaynak: Frankfurt Belediyesi, 31.12.2018 tarihi itibariyle)

Satış öncesi dikkat edilmesi gerekenler – kontrol listesi

Kendi mülkünüzü satmak çocuk oyuncağı mı? Müstakil ev ya da apartman olması fark etmeksizin birçok ev sahibi buna inanıyor! Şimdi başka bir yere taşınıyorsunuz ve orada bir mülk satın almak mı istiyorsunuz? Ya da sermaye yatırımı olarak gayrimenkule yatırım yapmayı planlıyorsunuz ve şimdi karlı bir şekilde kiraya vermek için bir apartman binası satın almak mı istiyorsunuz? Mülk satışınızın nedeni ne olursa olsun, satış hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleşmelidir. Mülke ilk bakışta bile, uzman olmayanlar için engeller başlayabilir.

Bunlar, satış niyetlerinizin başlangıcında dikkat etmeniz gereken üç şeydir:

 • Satın alma fiyatını etkileyen duygular
 • Mülkün konumu ve durumuna ilişkin objektif görüş
 • Kendinizi alıcının yerine koymak

Frankfurt’ taki deneyimli bir emlakçı, mülkünüzü profesyonel bir şekilde piyasaya sürmek için gerekli deneyime ve mesafeye sahiptir! Her zaman göz önünde: mülkünüz için mümkün olan en iyi satış fiyatı.

Hazırlık ve Planlama

Ä°yi bir emlak danışmanı yalnızca tüm satış sürecinde size eşlik etmekle kalmaz, aynı zamanda finans ve vergi konularında da size tavsiyelerde bulunur. Güvenilir emlak danışmanınız, satın alma fiyatını belirlerken, teşhiri oluştururken ve satın alma işlemini gerçekleştirirken de deneyim ve uzmanlığıyla size yardımcı olacaktır.

Bir emlakçı size en başından itibaren aşağıdaki konularda da tavsiyelerde bulunacaktır:

Ä°pucu! Mülkünüzü uygun şekilde değerlendirmek için bilmeniz gereken her şeyi öğrenin: Mülk değerlemesi açıklandı!

Gayrimenkul değerlemesi: Satın alma fiyatının belirlenmesi

Mülkün bulunduğu bölge, Frankfurt am Main’da bir mülkün satış fiyatında merkezi bir rol oynar. Burada aşağıdaki hususlar geçerlidir:

Konum, konum, konum

Konut sakinleri arasındaki milliyet çeşitliliğinin yanı sıra, konutun yakınında park yeri bulunması da önemlidir. Yakın çevredeki S-Bahn ve U-Bahn bağlantıları, kısa bir mesafe içinde ulaşılabilen sağlam bir yerel tedarik yapısı gibi mülkün değerini artırmaktadır. Frankfurt’ta, havalimanının şehir içi yerleşime nispeten yakın olması nedeniyle uçak gürültüsünün etkisi de fiyatın belirlenmesinde merkezi bir rol oynamaktadır.

Gayrimenkul değerleme: faktörler, hesaplama ve değerli bilgiler.

Ancak, mülk satıcıları sözde olumsuz satış kriterleri tarafından ertelenmemelidir! Çünkü, Alman şehirlerinde neredeyse her yerde olduğundan daha fazla, mülkün ve konumunun alıcı ve hedefleri tarafından bireysel olarak değerlendirilmesi, talep edilen fiyatta önemli bir rol oynamaktadır.

İşte mülkünüzün değerini etkileyen diğer faktörlerin bir listesi:

Prosedür: Pazarlama ve kredi değerlendirmesi

Örneğin eviniz Frankfurt’tan çok uzakta olduğu, yurt dışında yaşadığınız veya yorucu müşteri toplantılarından çekindiğiniz için satış sürecine eşlik etme ve tamamlama fırsatınız çok azsa veya hiç yoksa, ev satışı için tam hizmet ortağı olarak bir emlakçı kullanın.

İşte emlakçının tüm görevlerine genel bir bakış:

İpucu: Pazar Dışı Emlak

Bir evi kamuya duyurmadan satmak – bu nasıl olabilir? Ä°yi ve sağduyulu emlakçılar iki dünyayı nasıl bir araya getireceklerini bilirler. Çoğu durumda, azami takdir yetkisinin satış fiyatı ve bir mülkün el değiştirme hızı üzerinde de olumlu etkileri vardır.

Pazar dışı satışlarda takdir yetkisi önceliklidir

Sağduyulu komisyoncu, iyi işleyen bir mahalledeki herkesin satış niyetinizi fark etmemesi gerektiğinde özellikle yararlıdır. Bir mülk satılıksa ve bu süre zarfında boşsa, sağduyulu komisyoncunun çalışması, mülke “davetsiz misafirlerin” gelmemesini sağlar.

Uluslararası emlak piyasasında bu çalışma yöntemi uzun zamandır “gizli satış” olarak bilinmekte ve takdir edilmektedir.

Gizli broker: görevler ve avantajlar

Bir mülkün satışı için Sağduyulu bir Emlak Acentesi kiralamanın birçok avantajı vardır. Bu avantajlardan bazılarını aşağıda sıraladık.

 • İhtiyatlı gayrimenkul satışı
 • Alışılagelmiş emlak portallarının terk edilmesi
 • İlgili tarafların kapsamlı dosyası
 • Mülkün genellikle hızlı satışı
 • Her tür ve büyüklükte gayrimenkul

Özel ev satışı: hatalar

Tahmin edebileceğiniz gibi, mülkünüzün başarılı bir şekilde satılmasının önünde durabilecek pek çok tehlike vardır. Bir emlakçının bu ve diğer birçok konuda size nasıl yardımcı olabileceğini iyi emlakçılardan kolayca ve herhangi bir yükümlülük altına girmeden öğrenebilirsiniz. Mülkünüzün başarılı bir şekilde satılması için gerekli ve yararlı olan hizmetleri sağlarlar. Bir emlakçı tutarak mülkünüzü stressiz ve profesyonel bir şekilde satarsınız. Mülk sizde – emlakçılar başarılı satışınız için bilgi ve deneyime sahip!

Daha fazlasını buradan okuyun! Mülk satıyorum: Hata

İşte tüm hata kaynaklarına genel bir bakış:

 1. Kötü hazırlık
 2. Mülkün satış fiyatı yanlıştır
 3. Ä°lgili taraflar için ulaşılması zor olmak
 4. Olası kusurları gizleyin
 5. Ek maliyetleri küçümsemek
 6. Satın alma sözleşmesini notere bırakın

Frankfurt’ta haciz: Erbe & Co.

Bir mülkü satma kararı genellikle çeşitli hususlara dayanır. Belki de mülkü bir mirastan aldınız veya başka bir şehre taşınmak ve kiralamaktan kaçınmak istiyorsunuz. Amortisman süresinin sona ermesi de bir mülkün satılması için bir neden olabilir. Mülk sahiplerinin satmaya karar vermelerinin çok dramatik nedenleri de vardır.

Gayrimenkul satışının özel durumu: haciz

Örneğin, bir mülkün satışı mülk sahibinin mali darboğazlarından kaynaklanıyorsa, satışın çok kısa sürede tamamlanabilmesi önemlidir. Bu durum özellikle haciz tehdidi altında olunduğunda geçerlidir. Açık artırma tarihine kadar kalan sürede, birçok mülk sahibi mülkünü toplu olarak piyasaya sunmaya çalışır. Bu istikrarsız durum genellikle satış fiyatının tam olarak belirlenmesinde “özensizliğe” yol açmaktadır. Ya satış fiyatı çok düşüktür (“önemli olan evin satılmasıdır”) ya da tam tersi!

Haczi kamuya açıklarsanız, alıcı satın alma fiyatını sıkıştırmaya çalışacaktır.

İkincisi, “piyasa” – yani potansiyel alıcı grubu – henüz zorunlu satıştan haberdar değilse bile başarılı olabilir. O zaman Frankfurt am Main’deki mülkünüz için iyi bir fiyat elde etme şansınız da çok yüksektir. Ancak, zorunlu açık artırma ihtiyacının bilinmesi halinde, genellikle alıcının fiyatı aşağı çekmek istemesi gibi bir sorun ortaya çıkmaktadır. Açık artırma sırasında mülkü daha düşük bir fiyata alıp alamayacağını görmek için de bekleyebilir.

Zorunlu satışta komisyoncu: Avantajlar

Satış şansınızı kötüleştirecek hatalardan kaçınmak için, (yaklaşan) zorunlu bir satış durumunda bile gayrimenkul uzmanlarına başvurun. Size tüm profesyonel bilgi birikimleri ve – hepsinden önemlisi – gerekli sağduyu ile tavsiyelerde bulunacaklardır! Başkalarının sizin (sıkıntılı) durumunuzdan faydalanmamasını sağlayacaklardır!

Broker ekibinin hangi hizmetlerini kullanmak istediğinizi kendiniz belirlersiniz

Emlak acenteleri, mülkünüzün genellikle çok maliyetli olan zorunlu bir açık artırma yoluyla satılmak zorunda kalmamasını sağlayabilir. Bireysel durumlarda acele etmek gerekse bile, başarılı bir satış sağlamak için tüm bilgi ve deneyimlerini kullanacaklardır.

 • Kapsamlı değerleme
 • Durum analizi Finansman
 • Bir ifşanın hazırlanması
 • İlgili taraflardan oluşan veritabanımız aracılığıyla tekliflerin doğrudan yerleştirilmesi
 • Tüm satış ve sözleşme belgelerinin hazırlanması
 • Hızlı satış işlemleri

Emlak ekibinin hangi hizmetlerini kullanmak istediğinize ve hangilerini kendiniz üstlenmek istediğinize siz karar verirsiniz. Frankfurt am Main’deki emlak piyasası hakkındaki derin bilgi birikimimizi sizin yararınıza kullanabiliriz!

Frankfurt’ta emlak fiyatları

Artan kiralar ve emlak fiyatları: Bu durum artık sadece şehir merkezlerinde değil, büyük şehirlerin çevresindeki bölgelerde de geçerli. Frankfurt am Main’da bu, mevcut patlamadan çok önce başlayan bir gelişmedir. Yine de emlak uzmanları hızlı fiyat gelişiminin sonuna gelindiğine inanıyor ve hatta patlamakla tehdit eden bir fiyat balonundan bahsediyor. Dolayısıyla, Frankfurt am Main’deki evinizi satmak istiyorsanız, mevcut yüksek fiyat seviyesinden yararlanmalı ve satışınızı şimdi planlamalısınız!

Frankfurt am Main’deki mülkünüzün bağlayıcı olmayan ilk değerlemesi için bugün bir emlakçıya danışın. Potansiyel acentenin Rhine-Main bölgesi emlak piyasasındaki uzun yıllara dayanan uzmanlığı, mülkünüzün hızlı, profesyonel ve objektif bir şekilde değerlendirilmesini sağlayacaktır – elbette ideal olarak gerekli ihtiyatla.

Ä°pucu! Düşük faiz oranları ve artan kiralar: Frankfurt am Main’da sermaye yatırımı olarak gayrimenkul lehine pek çok argüman vardır. Güvenli ve kârlı yatırım. Şimdi daha fazlasını okuyun: Sermaye yatırımı olarak gayrimenkul

Almanya’da satın alma fiyatlarının yüksek olduğu şehirler: Karşılaştırma

Giderek daha fazla kiracı satın almak istiyor. Olumlu durumdan yararlanın ve eski mülkünüzü şimdi iyi bir satış fiyatıyla satın. Frankfurt güçlü bir büyüme yaşıyor: premium gayrimenkulde de.

Frankfurt am Main Almanya’nın en pahalı şehirlerinden biri

Zaten biliyor muydunuz? Sadece kiracılar için değil, alıcılar için de. Frankfurt am Main en pahalı 3. şehirdir. Burada, 2010 ve 2018* yılları karşılaştırmasında kat mülkiyeti için metrekare başına en yüksek fiyatlara sahip şehirleri görebilirsiniz (metrekare başına avro cinsinden).

İşte Frankfurt fiyatlarının gelişiminin bir karşılaştırması:

 • Metrekare başına 6.060 Euro 2018
 • Metrekare başına 4,373 Euro 2014
 • Artış Metrekare başına 1.687 Euro (+%38,58)

Statistik: Städte mit den höchsten Quadratmeterpreisen für Eigentumswohnungen im Vergleich der Jahre 2010 und 2018* (in Euro pro Quadratmeter) | Statista

Alman Konut Kira Endeksinin Gelişimi: İstatistikler

Yüksek kiralar – Artan konut ve yaşam alanı talebi kiraların yükselmeye devam etmesine neden oluyor. Bu, Frankfurt’un giderek büyüyen konut piyasası için iyi bir gelişme.

Almanya için konut kira endeksinin 1995-2020 yılları arasındaki gelişimine ilişkin tüm rakamları burada bulabilirsiniz:

 • 1995: 76,7
 • 2000: 83,9
 • 2005: 87,7
 • 2010: 93,7
 • 2015: 100
 • 2020: 105,5

Statistik: Entwicklung des Mietpreisindex für Deutschland in den Jahren von 1995 bis 2017 (2010 = Index 100) | Statista

Frankfurt am Main: Finans metropolünde gayrimenkul

Frankfurt kesinlikle en etkileyici Alman şehridir. Frankfurt’un şehir merkezinde durursanız, buraya arabayla gelirseniz, gökdelenler çok etkileyici bir şeydir. Bu da şehrin Berlin‘den iki kat, Münih ‘ten üç kat ve Köln‘den dört kat daha büyük görünmesine neden oluyor. Doğrudan Main Nehri üzerinde ve Orta Avrupa’nın merkezinde yer alan cazip konumu, Almanya’nın ve dünyanın dört bir yanından insanları şehre çekmeye devam ediyor. Frankfurt a.M. eşsiz silueti, gökdelenleri ve gelişen finans piyasasıyla tanınır. Ancak şehir çok daha fazlasını sunuyor. Müzeler, yeşil alanlar, opera, sanat salonları. Göz alabildiğine kültür.

Frankfurt am Main’de satış: Yakındaki semtler

Diğer bölgelerden birinde bir mülk satmak mı istiyorsunuz? O zaman burayı okuyun:

Frankfurt am Main’de satın alma: Popüler yerleşim bölgeleri

İlgili bölgeler hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz: