Evi dönüştürün + satıştan önce değerini artırın: analiz, yenileme, maliyetler, nasıl ilerlenir?

Bir ev dönüşümü, eski bir mülkü yeni bir kullanıma sokabilir. Evi satmadan önce yatırım yapmaya değer mi? Küçük odalar birleştirilebilir. Alternatif olarak, yeni odalar oluşturulabilir. Çatı dönüşümleri veya bodrum dönüşümleri bile yeni metrekareler ekleyebilir. Bu, evin şu anki sakinleri için birçok olasılığın önünü açar, ancak bazen evinizi satmak istiyorsanız da mantıklı olabilir. Özellikle küçük odalı eski binalar söz konusu olduğunda, bir dönüşüm harikalar yaratabilir ve daha fazla alıcıya hitap edebilir. Ancak, yeniden modelleme çok fazla çaba ve yüksek bir mali harcama gerektirir. Bu nedenle, mülkünüzün değerini artırmak için yalnızca emlak piyasasındaki şansınızı gözle görülür şekilde artırıyorsa kullanmalısınız.

Ev tadilatının doğru planlanması – analiz, bütçe ve hedef belirleme

Evini satmak ve mümkün olan en iyi fiyatı almak isteyen bir ev sahibi olarak, yenileme çalışmalarını önceden yaptırmayı düşünmelisiniz. Bu, evi alıcı için daha cazip hale getirebilir ve genel ilgiyi artırabilir. Ancak bazen yenilemeden vazgeçmek ve bunu alıcının ellerine bırakmak mantıklıdır. Ancak bu durumda, genellikle önemli ölçüde daha düşük bir satın alma fiyatı elde edilebilir. Burada maliyet ve faydaların dikkatlice tartılması önemlidir.

İyi planlanmış bir ev dönüşümü sayesinde eski mülkler yeni bir şekilde tasarlanabilir. Projenin başarılı olması için kapsamlı bir planlama ve profesyonellerle işbirliği büyük önem taşımaktadır. Mimarların, yapı mühendislerinin ve ustaların tavsiyelerini alın ve güvendiğiniz, isteklerinizi ve fikirlerinizi karşılayan bir şirket seçin. Konutu satarken konut dönüşümünün mantıklı olup olmadığına bireysel olarak karar verilmelidir. Mülkü dönüşüm olmadan satamazsanız, harcadığınız çabaya değecektir. Evinizi satmak için profesyonel destek arıyorsanız, bizi aramanız yeterli!

Dönüştürmeye başlamadan önce birkaç şeyi düşünmeniz gerekir. Fikirlerinizin ne olduğunu ve mevcut mülkü ne ölçüde değiştirmek istediğinizi açıkça belirtin. Gerekirse deneyimli bir mimardan tavsiye alabilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz her şeyi ve evin hangi bölümlerinin etkilendiğini listeleyin. Ayrıca, yaşam alanını artırmak için dönüşüme ek olarak bir uzatma planlayıp planlamadığınızı da göz önünde bulundurun.

  • Bir evi dönüştürmenin maliyeti nedir?
  • Eski bir evi dönüştürmek ne kadara mal olur?
  • Dönüşüm yaparken nelere dikkat etmeliyim?
  • Bir mimarın dönüşüm için maliyeti nedir?

Planlama aşaması ve bina analizi

Geçici bir yaklaşık zaman çizelgesi hazırlayın ve gecikmeleri de hesaplamaya dahil edin. Bunlar, keşfedilmemiş kusurlar nedeniyle beklenmedik bir şekilde ortaya çıkabilir. Ayrıca bütçenizi de belirleyin. Fikirlerinizi belgeledikten sonra somut planlama aşaması başlayabilir. Bu, kesinlikle bir profesyonel tarafından yapılan bir bina analizini içerir. Usta bir inşaatçı bunun için ideal irtibat kişisidir. Kusurları ve yapısal hasarları tanıyacak ve dönüşüm süresi için size daha kesin bir çerçeve sunabilecektir. Ayrıca bir istatistikçiyle de konuşmak gerekir. Bu kişi sizi bina yönetmelikleri hakkında bilgilendirecek ve binanın statiğini kontrol edecektir. Taşıyıcı duvarların ayakta kalması esastır. Artık hangi fikirlerinizin uygulanabilir ve hangilerinin yapısal olarak imkansız olduğu hızla anlaşılacaktır. Yeni bulgularınızı orijinal planlamanızla karşılaştırın ve bu temelde yeni bir dönüşüm planı oluşturun.

Finansman planı – zanaatkarlar, malzeme maliyetleri ve mali rezerv

Artık bir finansman planı hazırlayabilirsiniz. Bunun için esnaftan ve inşaat şirketlerinden çeşitli fiyat teklifleri alabilirsiniz. Fiyatları karşılaştırın ve bütçenizi göz önünde bulundurun. Ustaların maliyetlerinin yanı sıra elbette malzeme maliyetleri de söz konusudur. Bir yastık oluşturun ve toplam bütçenin yaklaşık yüzde onu kadar bir mali rezerviniz olduğundan emin olun. Bunlar öngörülemeyen masraflar için tasarlanmıştır.

Dönüşüm çalışmaları için izinler

Dönüşümden önce bir dizi iznin alınması gerekmektedir. Tüm dönüşüm çalışmaları izin gerektirmez. Bununla birlikte, eve bir kat veya bir uzantı eklemeyi planlıyorsanız, hemen hemen her durumda izne ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca, evi bir büyükanne ek binası oluşturmak için dönüştürüyorsanız veya bir kış bahçesi inşa ettiriyorsanız genellikle izne ihtiyacınız olacaktır. Bu düzenlemeler federal eyaletten federal eyalete farklılık gösterdiğinden genel bir açıklama yapılamaz. Bu nedenle, ilgili inşaat yetkilisine sormak çok önemlidir. Dönüşümünüzü bir mimar veya mühendisle birlikte planlarsanız, onların uzmanlığına güvenebilirsiniz. İnşaat belgelerini sunma yetkisine sahip ustalar da yönetmeliklere aşinadır.

Dönüşüm için yetkin hizmet sağlayıcılar nasıl bulunur?

Evinizin dönüşümü için en iyisi usta firmalara başvurmaktır. Kaliteyi temsil ediyorlar ve gerekli vasıflı çalışanlara sahipler. Seçiminizi yaparken, ilgili ustanın şirketinin odak noktasına ve normalde hangi projeleri yürüttüğüne dikkat edin. Referanslar her zaman bir şirketin kalitesinin iyi bir göstergesidir. Yeni zemin döşemesi gibi dönüşüm sırasında yapılmasını istediğiniz daha küçük yenileme işleri de bağımsız ustaların ellerine bırakılabilir. Bölgedeki usta zanaatkârlarla iletişime geçin ve bir irtibat kişisiyle şahsen görüşün. Evin yeniden modellenmesi büyük miktarlarda para gerektirir. Birbirinizi tanımak için yapacağınız bir toplantı güven yaratabilir ve şüpheleri ortadan kaldırabilir. Doğru şirketi bulduğunuzu hissettiğinizde, mülkü birlikte inceledikten sonra fiyat teklifi isteyebilirsiniz. En iyisi farklı şirketlerden teklif almaktır.

El sanatlarından alternatif teklifler talep edin

Yine de farklı şirketleri işe almanız gerekebilir. Bu her zaman neyi ve ne kadar yenilemek istediğinize bağlıdır. Duvarlarınızı taşıyan bir şirket banyonuzu döşeyemeyebilir. Fiyat teklifine karar verdikten sonra bir sözleşme hazırlanacaktır. Planlanan tüm yenileme önlemleri yazılı olarak kaydedilmelidir. Her dönüşüm bireysel olduğundan, sözleşme de bireysel olarak hazırlanmalıdır. Model sözleşmeler projenin karmaşıklığını yakalayamaz ve bu nedenle işe yaramaz. Güvenli tarafta olmak için sözleşmeyi bir avukata kontrol ettirebilirsiniz. Ancak, bunun daha yüksek maliyetler getirebileceğini aklınızda bulundurmalısınız.

Gecikmeler ve sabit fiyat

Dönüşüm sırasında gecikmeler yaşanırsa, bunun sorumlusu her zaman hizmet sağlayıcı değildir. İnşaat önlemleri nadiren sorunsuz ve ek engeller olmadan yürütülür. Bunun pek çok nedeni vardır. Örneğin, dönüşüm sırasında ortaya çıkan keşfedilmemiş kusurlar gecikmelere neden olur. Buna ek olarak, inşaatçı olarak dönüşüm sırasında ayrıntılar hakkında fikrinizi değiştirebilir ve ek işler yaptırabilirsiniz. Bu da programın şişmesine neden olabilir. Bu senaryoda, her zaman ek maliyetlerin karşınıza çıkıp çıkmadığını takip edin ve hizmet sağlayıcıdan yeni maliyetler oluştuğunda sizi uyarmasını isteyin. Bu şekilde, bütçenize dikkat eder ve sizi iflas ettirmeyecek bir fatura ile sonuçlanırsınız. Alternatif olarak, yüklenici ile sabit bir fiyat üzerinde pazarlık yapabilirsiniz.

Ä°nşaat tamamlandıktan sonra kabulü

Proje tamamlandıktan sonra yapı denetiminin yapılması gerekmektedir. Huzur içinde sonuca bir göz atın. Bir uzman olmasanız bile, en azından her şeyin düzgün görünüp görünmediğine ve çalışıp çalışmadığına karar verebilirsiniz. Eğer bir mimarla çalışıyorsanız, elbette o da size eşlik edebilir ve tavsiyelerde bulunabilir. Herhangi bir kusur fark ederseniz, bu kusurlar tüccar tarafından giderilmelidir. Sözleşmede belirtilmediği sürece, bunun için bir son tarih belirleyin. Ancak her şey sizi tatmin ettiğinde fatura ödenecektir.

Yenileme ve tadilat arasındaki fark

Yenileme, görünür hasarların onarıldığı ve örneğin banyo veya mutfak gibi daha iyi donanımlarla yaşam konforunun artırıldığı görsel bir iyileştirmedir. Bu şekilde yenileme, yapısal kusurların giderildiği tadilattan farklıdır. Bu nedenle yenileme kesinlikle gerekli değildir, ancak görsel bir iyileştirme sağlayabilir ve mülkü potansiyel alıcılar için daha ilginç hale getirebilir. Duvarları duvar kağıdı ile kaplamak, cephedeki küçük hasarları onarmak veya yeni zemin döşemek tadilatın bir parçasıdır. Yani bir yenileme, evin tamamen yenilenmesi anlamına gelmez. Bunun yerine ayrıntılar, mülkün genel olarak daha davetkar görünmesini sağlayacak şekilde optimize edilmiştir. İlk izlenim önemlidir ve tekrarlanamaz. Mümkün olan en geniş insan kitlesine hitap edebilmek için, yenilemenin mümkün olduğunca zamansız ve temiz bir sonuç vermesi gerekir. Banyodaki abartılı duvar renkleri ve altın kaplama armatürler nüfusun yalnızca küçük bir yüzdesine hitap ediyor. Öte yandan, aydınlık, temizlik ve mülkün tertemiz durumu evrensel olarak olumlu olarak değerlendirilmektedir.

Lüks, normal veya sade mobilyalar

Lüks mü, normal mi yoksa basit ekipman mı?

Yenilemeyi mülke uyarlayın

Muhtemelen lüks olanakların reklamını yapan emlak ilanlarını görmüşsünüzdür.

Diğer tekliflerde, temel veya normal ekipmanlardan bahsedilmektedir. Bu, elbette satın alma fiyatını etkileyen ve farklı müşteri kitlelerini çekebilecek farklı standartları ifade eder. Hedefe yönelik bir yenileme ile mülkünüze istediğiniz standardı kazandırabilirsiniz. Mobilyaları mümkün olduğunca mülke uyarlamak mantıklıdır.

Örneğin şehir merkezindeki bir villa veya geniş bir daire, lüks mobilyalarla daha iyi tanıtılabilir. Potansiyel alıcılar en başından itibaren çok para harcamaya hazırdır ve hayallerindeki mülkün iç mekanının gereksinimlerini karşılamasını isterler. Öte yandan, banliyölerdeki küçük teraslı bir ev, normal veya basit mobilyalara daha uygundur.

Konum ve mahalle: Yapı elemanları üzerindeki etkisi

Çevre ve konum da donanım standardına karar vermede önemli bir rol oynar. Mahalle çevresine bakarak, mülkünüzün çevreye uyum sağlayıp sağlamadığını görmek genellikle kolaydır. Ev, ağırlıklı olarak lüks evlerin bulunduğu bir bölgede yer alıyorsa, lüks bir ortamda yaşamak isteyen alıcılar muhtemelen evle daha fazla ilgilenecektir. Harekete geçmeden önce tadilatınızı buna göre planlamalısınız.

Lüks ekipman

Lüks mobilyalar yüksek standartları karşılamalıdır. Banyo, merkezi ısıtma ve çift pencereler burada zorunludur. Döşeme yüksek kaliteli halı, doğal taş veya parke olabilir. Banyo ve mutfakta karo zemin vardır. Ayrıca, hiçbir besleme hattı görünür olmamalıdır. Sıvanın altında görünmez bir şekilde kaybolurlar. Uygun yenileme çalışmaları ile mülkünüze lüks bir standart kazandırabilirsiniz. Hazır mutfak, entegre lambalar veya alarm sistemi gibi diğer ekstralar da lüks bir iç mekana katkıda bulunur ve alıcılar tarafından lüks olarak kabul edilir.

Normal ekipman

Normal donanıma sahip evler, en azından rüzgar tarafında çift pencere ile donatılmıştır. Burada da tesisatlar çoğunlukla sıvanın altından geçiyor. Banyo ve mutfak karo zeminlidir. Ayrıca merkezi ısıtma da mevcuttur. Basit donanımlar, tek pencereli, linolyum veya PVC zeminli ve merkezi ısıtması olmayan evlerdir. Birçok besleme hattı sıvanın üzerinden geçmektedir. Odaların optimumdan daha az düzenlenmesi de basit mobilyalar olarak sınıflandırılmasına neden olabilir. Yenileme çalışmaları sayesinde, basit mobilyalara sahip bir evi normal veya lüks mobilyalara sahip bir mülke dönüştürebilir ve böylece tamamen farklı alıcı gruplarına hitap edebilirsiniz.

Farklı yaşam alanlarını yenileyin

Farklı yaşam alanlarını yenilerken maliyetleri ve faydaları doğru bir şekilde tartmanız gerekir.

Maliyet ve faydaların doğru tartılması

Bir evin içinde yenilemeye aday birçok yapı alanı vardır. Bunlardan biri de banyo. Gözle görülür bir hasar varsa veya donanımlar artık güncel değilse yenileme mantıklıdır.

Banyo: Fayans, WC, küvet ve duş

Duvar karolarında küçük fayanslar ve ağaçlar bulunan banyolar artık güncel zevki yansıtmıyor ve modası geçmiş olarak kabul ediliyor. Alıcı için itici görünebilirler. Bu nedenle yeni karolar değerli bir yatırımdır. Ancak tuvalet, küvet ve duşun değiştirilmesi çok pahalıdır ve her zaman mantıklı değildir. Burada, maliyetler faydalara karşı iyice tartılmalı ve gereklilik sorgulanmalıdır. Bununla birlikte, lüks mobilyalara sahip bir evde sıhhi tesisat da güncel hale getirilmelidir. Eski banyolar, bu fiyat segmentindeki alıcılar için mülkü satın almamak için bir nedendir.

Mutfak: yenileme ve modern görünüm

Mutfağın yenilenmesi de satın alma fiyatına olumlu yansıyabilir. Modern bir mutfak, satın alma fiyatını yüzde 4,5 oranında artırabilir. Bu şekilde, bir mülk satılırken birçok durumda birkaç bin avro kazanılabilir. Ancak, mutfak masraflarının düşülmesi gerekmektedir. Bir mutfak zaten mevcutsa, yeni bir mutfak kurulması gerekmez. Eski cepheler kolayca yenileriyle değiştirilebilir. Daha iyi iç donanımlar mutfağa değer katar. Modern elektrikli aletler yüzeysel yenilemeyi tamamlamaktadır.

Yaşam alanları: Duvar Kağıdı, Laminat & Co

Yaşam alanlarını yenilemek neredeyse her zaman faydalı olacaktır. Temiz ve düzenli bir izlenim bırakır. Evin durumuna bağlı olarak, tüm duvarların yeniden duvar kağıdı ile kaplanması ve tüm zeminlerin yeniden döşenmesi gerekmez. İyi durumda olan duvar kağıtları boyanabilir ve ahşap zeminler zımparalanabilir. Laminattaki hasarlar laminat dolgusu ile dengelenebilir ve kusurlu karolar tek tek değiştirilebilir. Ancak, mobilyaların standardını yükseltmek istiyorsanız, örneğin zeminlerin değiştirilmesi gerekebilir. Ayrıca, yüksek kalitelerine rağmen bazı zemin kaplamalarının artık güncel olarak kabul edilmediğini unutmayın. Halılar, linolyum ve mantar zeminler artık çoğu alıcı tarafından istenmemektedir ve iyi durumda olsalar bile sadece bu nedenle satın alma fiyatını düşürmektedir.

Duvar kağıdı her zaman tavsiye edilir

Öte yandan, oturma odalarının duvar kağıdı ile kaplanması, eski duvar kağıdının artık renk kabul etmediği veya boyanamadığı durumlarda her zaman tavsiye edilir. Örneğin, ahşap yongalı duvar kağıdı yaklaşık altı kat boyaya dayanabilir. Yaşam alanınızı yeniden dekore etmeye karar verirseniz, farklı duvar kağıdı türleri arasından seçim yapabilirsiniz. Oturma odası ve yatak odası için normal kağıt duvar kağıtları veya dokumasız duvar kağıtları söz konusu olmaktadır. Mutfak veya koridorda, su geçirmez lateks duvar kağıdı iyi bir seçimdir. Kolayca silinebilirler ve bu nedenle yoğun kullanılan alanlar için mükemmel bir seçimdir.

Eski evlerin ve apartman dairelerinin dönüştürülmesi

Birçok eski ev ve apartman dairesi yeni bir tasarım açısından büyük bir potansiyele sahiptir. Binayı yıkıp yeniden inşa etmek her zaman gerekli değildir. Bu varyant genellikle inşaatçılar tarafından seçilir. Ancak, çok kârlı değildir. Özellikle zararlı maddelerin bertaraf edilmesi gerekiyorsa, yıkım bazen yüksek maliyetlerle ilişkilendirilir. Buna ek olarak, yeni inşaat maliyetleri de söz konusudur. Birçok durumda, dönüşümü düşünmek mantıklıdır. Binanın özü iyi veya çok iyi durumdaysa, mülk temizlenebilir ve yeniden tasarlanabilir. Satmak istediğiniz eski bir binanız varsa, bireysel inceleme için sizinle bir randevu ayarlamaktan memnuniyet duyarız. Bir inşaat uzmanıyla birlikte, binanın kapsamlı bir dönüşüm için uygun olup olmadığına ve buna göre piyasaya sunulup sunulamayacağına karar verebiliriz. Hessen ve Rheinland-Pfalz’da gayrimenkule olan talep yüksek olduğundan, çoğu durumda mülkünüzü satmanızda size başarıyla yardımcı olabiliriz. Hiçbir yükümlülük altına girmeden bizimle ilk teması kurun. Aramanızı dört gözle bekliyoruz.

Başarılı bir dönüşüm için ön koşullar

Eski bir evi dönüştürmeye karar vermeden önce, fizibilite konusunda kendinizi bilgilendirmeniz önemlidir. Elbette uygulamak istediğiniz pek çok fikriniz vardır. Ancak neyin mümkün olup olmadığı binanın durumuna ve statiğine bağlıdır. Birçok bina sahibi için maliyet konusu da çok önemli bir rol oynamaktadır.

Statiğin kontrol edilmesi

Gerçek dönüşüme başlamadan önce, fizibilite çalışmasının bir parçası olarak statiklerin gözden geçirilmesi gerekir. Bina planlarına sahip olmanız burada büyük bir avantajdır. Bunlar, binanın inşa edilme şekli hakkında bir açıklama yapmaktadır. Prensip olarak, duvarları yıkmak ve yeniden inşa etmek mümkündür. Ancak, bunlar yük taşıyan duvarlar olmamalıdır. Bunları kaldırırsanız, bunun sonucu binanın veya bazı bölümlerinin çökmesi olabilir. Taşıyıcı bir duvarı kaldırmak istiyorsanız, binayı önceden desteklemeniz önemlidir. Yapabilecekleriniz neredeyse hiç sınırlı değil. Ancak, statiği değiştirmek bir maliyet meselesidir. Statiğin korunmasıyla ilgili birçok önlem pahalıdır ve yalnızca bir profesyonel tarafından gerçekleştirilebilir. Kapsamlı bir tadilata her durumda deneyimli bir yapı mühendisi eşlik etmelidir. Bununla birlikte, kendinizi kapsamlı yenileme çalışmalarıyla sınırlandırırsanız, bir yapı mühendisi olmadan yapabilir ve maliyetlerden tasarruf edebilirsiniz.

Maliyetleri önceden güvenli bir şekilde hesaplayın

Yeni bir ev inşa etmek çok pahalı olduğu için yenilemeye karar verdiyseniz, imkanlarınız bazen sınırlı olabilir. Ancak kapsamlı bir yenileme de çok güzel sonuçlar getirebilir. Tam bir dönüşüm bazen müstakil bir ev kadar maliyetli olabilir, hatta bu maliyetleri aşabilir. Ancak temel olarak, hareket alanınız dahilinde hareket edebilirsiniz. Sadece küçük bir bütçeniz olsa bile, bundan çok şey çıkarabilirsiniz. Ayrıca bazı işleri kendiniz yapmak isteyip istemediğinizi de düşünün. Ustalara ödemek zorunda kalacağınız çalışma saatlerinden tasarruf edeceksiniz. Teknik beceriler ve iyi bir el, işi kendiniz yapmak için önemli ön koşullardır.

Duvarları ve zeminleri yeniden tasarlayın

Bir evin yeniden modellenmesi birçok küçük yatırımı içerir. Evin içini tamamen boşaltmaya ve yeniden tasarlamaya karar verirseniz, düşük ila orta aralıkta beş rakamlı bir meblağı hesaba katmanız gerekecektir. Sadece duvar ve zemin tasarımı 10.000 Avro veya daha fazlasına mal olacaktır. Esnafın çalışma saatleri için yapılan yüksek mali harcama zaten bu tutara dahildir. Ancak, bu konuda deneyimli değilseniz, zeminleri döşemek ve duvar kağıdını kendiniz yapmak pek mantıklı değildir. Bu durumda, deneyimli bir usta tutmalı ve maliyet tasarrufunu başka yerlerde aramalısınız.

Banyo ve mutfak planlaması

Banyo ve mutfak için çeşitli güzel tasarım seçenekleri vardır, ancak bunlar çok maliyetlidir. Evin yeniden modellenmesinin avantajı, boruları ve elektrik kablolarını yeniden yönlendirebilmenizdir. Bu, muslukların, WC’nin ve duşun farklı bir yere monte edilmesini mümkün kılar. Önceki düzeni beğenmezseniz başka bir oda bile seçebilirsiniz. Ancak, burada da alt veya orta aralıkta beş rakamlı bir meblağ planlayın.

Maliyetleri reel olarak belirleyin

Bir tadilatın toplam maliyeti kısa sürede 100.000 Euro’yu aşabilir. Bir yapı mühendisinin yardımıyla kapsamlı bir yeniden tasarım, evin yeni bir inşası için katlanmanız gereken maliyetleri hızla aşar. Maliyetleri ve faydaları karşılaştırmanız ve planlamanıza tüm küçük şeyleri gerçekten dahil etmeniz önemlidir. Önemli ölçüde yukarı yuvarlayarak cömert toplamlar tanımlayın. Ardından unuttuğunuz şeyler için 10.000 avroluk bir miktar ekleyin. Böylece tatsız sürprizlerden korunmuş olursunuz ve hatta bazı özel isteklerinizi yerine getirebileceğiniz bir miktar sermayeniz bile kalabilir.

Tampon dahil: planlama maliyetleri + %10

Bir evi dönüştürmek, yeni bir ev satın almak için cazip bir alternatif olabilir. Mülkü satın almadan önce hangi planlamayı uygulayabileceğinizi ve ne gibi maliyetlere katlanacağınızı netleştirmeniz önemlidir. Satın alma işlemini ancak doğru mülkü bulduğunuzdan emin olduğunuzda tamamlamalısınız. Bir yapı mühendisine başvurun ve bir fizibilite çalışması yaptırın. Ancak tüm planlar sizi tatmin edecek şekilde gerçekleştirilebildiğinde mülkü satın almak için doğru zaman gelmiş demektir. Bir profesyonelden tavsiye almak ister misiniz? Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bağlayıcı olmayan bir görüşme için randevu almanız yeterlidir.

Sonuç: Evi satmadan önce yenileme

Ev satılmadan önce yapılan yenileme çalışmaları satış fiyatına olumlu yansır. Ancak, maliyetler ve faydalar önceden iyice gözden geçirilmelidir. Yenilemeye karar verirseniz, abartılı deneylerden kaçınmalısınız. Sonuçta, alıcının zevkini bilemezsiniz. Zamansız, aydınlık ve bakımlı odalar çoğu potansiyel alıcıya hitap etmektedir. Buna ek olarak, istediğiniz mobilya standardını düşünmeli ve tadilatı buna göre planlamalısınız. Zemin ve duvar kağıdını değiştirmenin yanı sıra banyo ve mutfağı yenileyerek, özellikle mobilyaların standardını yükseltebilir ve böylece konut piyasasındaki şansınızı artırabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.