Gayrimenkul Getirisi Açıklandı: Servet Oluşturmak – Gayrimenkul Getirinizin Tanımı ve Formülü

Gayrimenkul getirisi (ayrıca kira getirisi veya satın alma fiyatı faktörü) açıklandı – Sermaye yatırımı olarak bir gayrimenkule yatırım yapmak istiyorsunuz ve böyle bir yatırımın değerli olup olmadığından henüz emin değil misiniz? Getirisi olan bir mülk satın almak ve böylece daha fazla varlık oluşturmak ister misiniz? Bu nedenle, bir mülk satın alırken her zaman brüt kira getirisini göz önünde bulundurmak önemlidir. Peki bir mülk ne zaman kârlıdır, ne zaman değildir? Brüt kira getirisi nasıl hesaplanır? Peki en kazançlı lokasyon hangisi? Tüm bunları ve daha fazlasını buradan öğrenebilirsiniz.

Gayrimenkul Getirisi: Tanım ve Hesaplama

Gayrimenkul yatırımınız için bir getiri mülküne karar verirseniz, soru hemen ortaya çıkar:

Bu mülk bir yatırım olarak değerli mi?

Sonuçta, bir mülk satın almak yalnızca başlangıçta büyük maliyetler gerektirmez. Daha sonra, mülk kiraya verildiğinde, ödenmesi gereken devam eden işletme maliyetleri de vardır. Dolayısıyla, bu masrafın karşılığının alındığından emin olmak için gayrimenkul getirisi söz konusudur. Başka bir deyişle, kira getirisi yatırımınızı potansiyel kira geliriyle ilişkilendirir.

Brüt kira getirisi formülü: yüzde

Kira getirisini hesaplamak için, soğuk kira (işletme maliyetleri olmadan) ve mülkün satın alma fiyatı ilişkilendirilmelidir. Tam formül şudur:

Yıllık net gelir / yatırım * 100 = kira getirisi

Sonuç daha sonra yüzde olarak gösterilir. Yüzde ne kadar yüksek olursa, getiri o kadar iyi olur. Ve getiri ne kadar iyi olursa, mülkten o kadar çok kazanırsınız. Bir gayrimenkul yatırımcısı olarak, ideal olarak doğrudan yeniden varlık oluşturmalısınız ki daha sonra bunları sermaye yatırımı olarak başka gayrimenkullere yatırabilesiniz.

Verim ve konum: A, B ve C konumu

Mülkünüzün konumu kira getirisi için belirleyicidir. Mülk A, B veya C konumunda mı? Peki ya makro ve mikro konum? Ve bu bir getiri mi yoksa yatırım amaçlı bir mülk mü? Konuma bağlı olarak, ilgili mülk türleri farklı kira getirilerine sahiptir.

A lokasyonu: Frankfurt ve Münih

A-lokasyonları için tipik olan, düşük getiri ve istikrarlı bir değer artışıdır. Uzun vadede, kira getirileri burada mülkün kendi değeri kadar yükselir. Bunun en iyi örnekleri Münih ve Frankfurt gibi üst düzey A-lokasyonlarıdır:

  • Münih Ø Verim ~ %3
  • Frankfurt Ø Getiri ~ %4

B lokasyonu: Dresden & Nürnberg

Prensip olarak, B lokasyonları da iyi getirilere sahiptir. Ayrıca burada net bir değer artışı da söz konusudur. B lokasyonlarında ideal kira getirisi yüzde 5 ila 6 arasındadır:

  • Dresden Ø Verim ~ %5
  • Nürnberg Ø Verim ~ %6

C-konumu: Wuppertal, Chemnitz, Krefeld

Brüt kira getirisi C lokasyonlarında en yüksektir. Öte yandan, değer artışı söz konusu değildir ve boş kalma riski daha yüksektir. İşte bazı örnekler:

  • Wuppertal Ø Verim ~ %7
  • Chemnitz Ø Verim ~ 8
  • Krefeld Ø Verim ~%10

Sonuç: Minimum kira getirisi nedir?

Bu nedenle kira getirisinin miktarı sabit bir formüle göre hesaplanır ve mülkün konumuna ve türüne bağlı olarak değişir. Prensip olarak, verim ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla kar elde edilir. Ve konum ne kadar iyi olursa, verim de o kadar düşük olur. Bu nedenle, B ve C lokasyonlarında her şeyden önce getiri sağlayan mülkler değerliyken, yatırım amaçlı mülkler için her şeyden önce A lokasyonlarındaki mülkleri seçmelisiniz.

Kira getirileri hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz:

Ä°ster kendi kullanımınız için ister yatırım amaçlı olsun, bir mülk satın alma hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çok sayıda makale, kiralık ve kiralanmamış konusunda rehberler ve kontrol listeleri, hepsi ücretsiz ve 24 saat çevrimiçi olarak bizimle birlikte!

Daire, ev, apartman, emlak işine yeni başlayanlar için her şey!

Immobilien-Erfahrung.de’de şimdi yeni: