Mevcut binayı mı yoksa yeni binayı mı satın alayım? Avantajlar ve dezavantajlar açıklandı – tanım ve öneri

Mevcut veya yeni inşaat – Bir mülk satın alırken iki tür mülk arasında seçim yapabilirsiniz: Mevcut mülkler ve yeni inşa edilen mülkler. Her ikisinin de kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Her şeyden önce, kişisel yatırım stratejiniz ve kişisel hedefleriniz belirleyicidir. Ä°ster ev sahibi ister yatırımcı olun, mevcut ve yeni mülklerin avantajları ve dezavantajları hakkında daha fazla bilgi edinin ve önerilerde bulunun.

Mevcut mülkü satın alın: Eski binadan neredeyse hiç kullanılmayan binaya

Mevcut bir mülk, halihazırda inşa edilmiş bir projedir – bir ev, bir daire veya bir apartman binası olabilir. Burada, mülkün inşa yılı büyük ölçüde farklılık gösterebilir. Yeni inşaatla karşılaştırıldığında, buradaki temel özellik mülkün işgal edilmiş veya geçmişte işgal edilmiş olmasıdır. İşte karşılaştırılan avantajlar ve dezavantajlar.

Avantajlar: Düşük satın alma fiyatı, yüksek kira getirisi

Yeni inşaatla karşılaştırıldığında, mevcut mülkleri satın almak çok daha ucuzdur. Düşük satın alma fiyatına daha düşük yan satın alma maliyetleri de eşlik etmektedir. Bu, özellikle mülkün finansmanı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Yeni bir bina satın almaktan çok daha az öz sermaye gereklidir.

Bir bakışta tüm avantajlar:

 • Düşük satın alma fiyatı
 • Daha az yan satın alma maliyeti
 • Az miktarda öz sermaye gerekli
 • Yüksek kira getirisi
 • Taşınmaya hazır

Dezavantajlar: Bakım ve onarım için yüksek maliyetler

Mevcut mülklerin çoğu eski binalardır – yani 1953’e kadar inşa edilmiş mülkler. Bu evlerin ve dairelerin yüksek yaşı genellikle yüksek bakım maliyetlerine yol açmaktadır. Onarımların da satın alma işleminden sonra sık ve düzenli olarak yapılması gerekir. Bazı emlak yatırımcıları bundan yararlanır. Mevcut bir mülkü satın alır, yeniler ve tadilattan geçirir ve sonunda yüksek kira getirisi ile kiraya verirler.

İşte dezavantajları:

 • Yüksek bakım ve onarım maliyetleri
 • Satın almadan önce teknik inceleme

Yeni inşa edilmiş mülk satın alın: Yeni inşa edilmiş ve boş

Elbette, yeni inşaata yatırım yapma seçeneğiniz de var. Bunlar ya tamamen yeni olan ve henüz kullanılmayan binalar ya da halen yapım aşamasında olan mülklerdir.

Yeni mülklerin avantajları: Modern teknoloji, onarım maliyeti yok

Yeni inşa edilen mülkler tamamen yeni olduğu için, satın alındıktan sonra neredeyse hiç onarım maliyeti yoktur. Teknoloji son teknolojidir ve hiçbir kullanım belirtisi yoktur. Ä°nşaat aşamasına bağlı olarak, mekan tasarımında da söz sahibi olabilirsiniz.

Yeni ve henüz kullanılmamış bir mülk satın alırken aşağıdaki avantajlardan yararlanabilirsiniz:

 • Yüksek teknik standart
 • Onarımlar için düşük risk
 • Düşük bakım maliyetleri
 • İnşaat aşamasında ortak belirleme

Yeni gayrimenkulün dezavantajları: Yüksek satın alma fiyatı ve yüksek değer kaybı

Aynı zamanda, yeni inşaat için yatırım maliyetleri önemli ölçüde daha yüksektir. Satın alma fiyatı mevcut mülklerden çok daha yüksektir. Bu aynı zamanda daha yüksek yan satın alma maliyetlerine ve daha fazla öz sermaye yatırımına yol açar. Aynı zamanda, kira getirisi çok düşüktür ve ilk taşınmadan sonra mülkün değeri hızla düşer.

İşte dezavantajları:

 • Yüksek satın alma fiyatı ve yüksek yan satın alma maliyetleri
 • Ä°lk toplamadan sonra yüksek değer kaybı
 • Düşük kira getirisi
 • Hala inşaat aşamasındaysa doğrudan yaşanabilir değil

Sonuç: Mevcut bir bina mı yoksa yeni bir bina mı satın alalım?

Bu sorunun cevabı kişisel hedeflerinize bağlıdır. Gelir getiren bir mülk satın almak istiyorsanız, B ve C konumlarındaki mevcut mülklere bakmalısınız. Özellikle ilk gayrimenkul yatırım ınızsa, mevcut mülklere yatırım yapmanız tavsiye edilir. Yüksek teknik standart ve iç tasarımda söz sahibi olmak sizin için önemliyse, yeni binalar sizin için doğru seçimdir.

Emlak alıcılarına yönelik yeni projemde (Immobilien-Erfahrung.de) artık yeni inşaat ve mevcut mülkler hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz:

Ä°ster kendi kullanımınız için ister yatırım amaçlı olsun, bir mülk satın alma hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çok sayıda makale, kiralık ve kiralanmamış konusunda rehberler ve kontrol listeleri, hepsi ücretsiz ve 24 saat çevrimiçi olarak bizimle birlikte!

Daire, ev, apartman, emlak işine yeni başlayanlar için her şey!

Immobilien-Erfahrung.de’de şimdi yeni: