Yan satın alma maliyetleri hesaplayıcısı: arazi devir vergisi, emlakçı, tapu sicili ve noter – online hesaplayıcı

Arızi satın alma maliyetleri hesaplayıcısı – Arızi satın alma maliyetleri, inşaat finansmanı bağlamında genellikle ihmal edilir. En geç finansman görüşmesi ve finansman tekliflerinin tartışılması sırasında yan maliyetler masaya yatırılır. Birçok inşaatçı ve mülk alıcısı sadece evin ve müştemilatının inşası ile bahçenin tasarımı için fiyat hesaplamaktadır. Bununla birlikte, mülkün büyüklüğüne, konumuna ve mobilyalarına bağlı olarak, yan maliyetler oldukça büyük bir yüzdeyi oluşturabilir. Genellikle eve taşınırken ödenmesi gereken beş haneli bir meblağ bir araya gelir. Genel bakışa geri dönelim: Online hesap makinesi özelliği.

Büyük farklılıklar: Almanya’da arazi devir vergisi

En sık sorulan sorular şunlardır: Gayrimenkul satın alırken ne gibi maliyetler ortaya çıkar? Bir mülk satın almanın yan maliyetleri nelerdir? Bir kat mülkiyeti için masraflar nelerdir? Arazi devir vergisi ne kadar yüksek?

Genellikle hızlı bir şekilde göz ardı edilir: Bir ev, daire veya arsa satın alırken arazi devir vergisi! Her alıcı bu vergiyi yalnızca bir kez – yani satın alma sırasında – ödese de, satın alma fiyatının %6,5’ine kadar çıkabilmektedir. Bu da yan satın alma maliyetlerini önemli ölçüde artırmaktadır. Bu vergi ilgili federal eyaletin sorumluluğunda olduğundan, Almanya’da arazi devir vergisinde önemli farklılıklar vardır.

3,5 ile Bavyera ve Saksonya en ucuz ülkelerdir. Örneğin küçük evinizi Hessen veya NRW’de yaptırmak istiyorsanız, en yüksek oran olan %6,5’i ödemek zorundasınız.

Satın alma maliyeti hesap layıcısı, bir mülk satın alırken hangi ek satın alma maliyetlerinin ortaya çıkacağını hesaplar. Sonuçta, ister bir kat mülkiyeti, ister müstakil bir ev veya çok aileli bir ev olsun, her gayrimenkul alımı, bazıları önemsiz olmayan yan satın alma maliyetlerine neden olur. Bir mülkün satın alınmasında söz konusu olan büyük meblağlar ve tutarlar göz önüne alındığında, bir ev satın alırken yan satın alma maliyetleri hızla birikebilir.

Bu nedenle, mülkü satın almadan önce yan satın alma maliyetlerinizi hesaplayın.

Yardımcı satın alma maliyetleri hesaplayıcıları için öneriler

Bir inşaat finansmanı planlıyorsanız, maliyetleri önceden gerçekçi bir şekilde hesaplamanız tavsiye edilir. Yardımcı satın alma maliyeti hesaplayıcısı, münferit kalemleri belirlemenize yardımcı olacaktır. Bu tutarı inşaat finansmanınıza dahil ederseniz, evinize taşındıktan sonra maddi sıkıntıya girmez ve kendi evinizde rahat bir şekilde yaşamınıza başlayabilirsiniz.

Yan satın alma maliyetlerini gerçekçi bir şekilde hesaplayın

Yan satın alma maliyeti hesaplayıcısı ile yan maliyetleri ayrıştırabilir ve bunları önceden bilgi sahibi olmadan bile inşaat finansmanınızın planlamasına entegre edebilirsiniz. Ä°nşaat finansmanı çeşitli temellere dayanmaktadır.

Klasik banka kredisinin yanı sıra, sübvansiyonlu kredi, bina tasarruf sözleşmesi ve öz sermaye için de başvurabilirsiniz. Banka kredisine yalnızca diğer tüm seçenekler tükendiğinde başvurulduğunu bilmek önemlidir.

Banka kredisi ile çok pahalı bir finansman şeklini tercih etmiş olursunuz.

Sübvansiyonlu kredi ve yapı kooperatifi kredisi faiz oranı açısından daha uygundur. Finansmanın güvence altına alınması için özkaynak çok önemlidir. İdeal olarak, toplam tutarın %25’ini getirmelisiniz.

Ä°pucu! Baukindergeld’i hiç duydunuz mu? Daha fazlasını buradan okuyun: Baukindergeld.

Bir bakışta yan satın alma maliyetlerinin yapı taşları

Yan satın alma maliyetleri bu toplamın önemli bir bölümünü temsil etmektedir. Bu masrafları evin ve arazinin satın alınması için gereken tutara eklersiniz. Yan satın alma maliyetleri çeşitli kalemlerden oluşmaktadır.

Yardımcı satın alma maliyetleri esas olarak şunları içerir:

Birçok inşaat kredisinde, mülkün satın alma fiyatına yan satın alma maliyetlerinden beş haneli bir meblağ eklenmektedir. Yan maliyet hesaplayıcısı ile bu maliyetleri çok doğru bir şekilde belirleyebilirsiniz, çünkü hesaplamayı bireysel gereksinimlerinize uyarlayabilir ve çok gerçekçi bir sonuç elde edebilirsiniz.

Yardımcı satın alma maliyeti hesaplayıcısını kullanmanız yeterlidir

Satın alma maliyetleri hesaplayıcısında, bir evin satın alınmasıyla bağlantılı olarak ortaya çıkabilecek tüm olası maliyetler ve ücretler açıkça listelenir. Bireysel durumunuzda gerçekçi olarak ortaya çıkan kalemleri girin. Maliyetlerin gerçek tutarını önceden öğrenin, çünkü bu, maliyetlerin yan satın alma maliyetleri hesaplayıcısı tarafından doğru bir şekilde değerlendirilmesini sağlamanın tek yoludur. Ödemeniz gerekmeyen kalemler için alanları boş bırakmanız yeterlidir. Hesaplamanın sonunda, gerçek arızi satın alma maliyetlerinize yaklaşan bir değer göreceksiniz. Bu değeri inşaat finansmanınıza ekleyin ve bu şekilde hesaplanan tutar üzerinden kredi başvurusunda bulunun.

En az yüzde onluk bir tampon ayırmanız tavsiye edilir. Yardımcı satın alma maliyeti hesaplayıcıları bağlamında, birçok kişi özellikle şunları aramaktadır:

  • Ev satın alma ve ev değerleme
  • Arızi satın alma maliyetlerinin vergi indirimi
  • Arazi devir vergisi

Gayrimenkul yatırımınız için hesap makinesi

Tüm çevrimiçi hesap makinesi ipuçlarına genel bakışa dönmek için buraya tıklayın:

Daha fazlasını buradan okuyun:

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.