Daire satın almak: Hedefler, kriterler ve faktörler – 11 maddelik kontrol listesi

Daire satın almak: Buna dikkat etmelisiniz! – 11 maddelik kontrol listemiz ile mülk arayışınız için mükemmel bir şekilde hazırsınız. Daire aramadan önce mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken hususları burada bulabilirsiniz. Her zaman kişisel kullanım ile sermaye yatırımı arasındaki büyük farka odaklanın. Sonuçta, bunun geri kalan hedefler ve faktörler üzerinde muazzam bir etkisi vardır. A, B ve C lokasyonları arasındaki fark nedir? Bu durum maksimum satın alma fiyatını ve minimum brüt kira getirisini nasıl etkiler ve mevcut ve yeni inşaat arasındaki avantajlar nelerdir? Arama kriterlerinizi belirlemenize yardımcı olacağız!

Yeni! Özellikle gayrimenkul alıcıları için

A’dan Z’ye mülk satın almak: hazırlık, arama kriterleri, satın alma süreci ve tüm bunlar, uzmanlardan ücretsiz ve çevrimiçi.

Şimdi Immobilien-Erfahrung.de’de

Daire satın almak mı, ev satın almak mı, ev sahibi olmak mı yoksa yatırım yapmak mı, getiri mi yoksa yatırım amaçlı gayrimenkul mü? Yeni projem Immobilien-Erfahrung.de’de artık başarılı bir mülk alımı için bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız! Gayrimenkul satın alırken hedef belirleme, lokasyon türleri(A, B ve C lokasyonları), gayrimenkul türleri, getirileri ve daha fazlası hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin! Hepsi çevrimiçi ve ücretsiz! Daire aramaya başlamadan önce mutlaka dikkat etmeniz gerekenler. Şimdi Immobilien-Erfahrung.de’de:

Kontrol Listesi: Gayrimenkul yatırımınız için kriterler

11 maddelik kontrol listemiz ile gayrimenkul alımınız için iyi bir şekilde hazırlandınız:

Yatırım ve kişisel kullanım olarak gayrimenkul

Başlangıçta şu soru açıkça ortaya çıkıyor: Mülkünüzde kendiniz mi yaşamak istiyorsunuz? Ya da dairenizi satın aldıktan sonra yatırım amaçlı olarak kiraya mı vermek istiyorsunuz? Bu, başlangıçta düşünülmesi gereken bir konudur. Sonuçta bu sadece finansmanı etkilemekle kalmıyor. Mülk sahibi olarak, mülkü satın aldıktan sonra da işletme masraflarından sorumlu olmaya devam edeceksiniz. Ancak, yatırım amaçlı bir mülk ise, bu masraflar esas olarak kiracı ve vergi dairesi tarafından karşılanır.

Satın alma fiyatının tutarı: Faktörler

Kendiniz için maksimum bir satın alma fiyatı belirlemeniz de aynı derecede önemlidir. Burada birkaç faktörü göz önünde bulundurmalısınız. Bunlar arasında kredi değerliliğiniz, mevcut öz sermayeniz ve ipotek kredisi değeriniz bulunmaktadır.

İpuçları ve püf noktaları da dahil olmak üzere önemli faktörler hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz:

Maksimum brüt kira getirisi: Formül

Yatırımın hem karlı olması hem de kiracı tarafından ödenmesi için gereken minimum kira getirisi nedir? Bunun için aşağıdaki formülü öneriyoruz:

Formül: Yıllık kira / satın alma fiyatı * 100

Yatırımcılar tek bir temel hedefin, verimli servet birikiminin peşindedir. Buna göre, gelir getiren bir mülkün brüt kira getirisinin yüksek olması gerekir. Daha fazlasını buradan öğrenin:

Kiralık mı yoksa kiralanmamış mı?

Elbette, halihazırda kiralanmış bir mülkü de kiralanmamış bir mülk gibi satın alabilirsiniz. Ancak, mülkü kendi kullanımınız için satın alıyorsanız, kiralanmamış bir mülk kesinlikle daha avantajlı olacaktır. Dairede halihazırda kiracınız varsa, mülkü kendi kullanımınız için satın aldıktan sonra kira sözleşmesini feshedebilirsiniz. Aynı durum sermaye yatırımcıları için de geçerlidir. Bir yandan kiracınız olduğu için zamandan tasarruf edersiniz ve yenilerini aramak zorunda kalmazsınız, ancak aynı zamanda kiraya da bağlı kalırsınız. Kiralık mı yoksa kiralanmamış mı satın almalısınız? Tüm avantaj ve dezavantajları burada bulabilirsiniz:

Konum, konum, konum!

Sadece şehir değil, mahalle de önemlidir. En yakın hastane nerede? Bağlantı nasıl? Mahallede çok fazla boş yer var mı? Peki mahalle ne kadar güvenli? Tüm bunlar yalnızca yerel yaşam deneyiminizi değil, aynı zamanda mülkün değerini ve satın alma fiyatını da etkiler. Peki A, B ve C konumu tam olarak ne anlama geliyor? Nasıl belirlenebilir ve satın alma fiyatını nasıl etkiler? Daha fazlasını buradan öğrenin!

Mükemmel konum

Bir mülkü yatırım veya kişisel kullanım için arıyor olmanıza bağlı olarak, konumla ilgili talepler de farklılık gösterir. Peki kişisel yatırım hedefleriniz için iyi lokasyonlar hangileridir?

Yeni inşa mı yoksa mevcut mülk mü?

Hem yeni hem de mevcut binaların kendilerine özgü avantaj ve dezavantajları vardır. Buradaki en önemli soru şudur: Mülkünüzü kendi kullanımınız için mi kullanıyorsunuz? Yoksa bir sermaye yatırımı olarak mı? Son olarak, mülkünüzün kullanımı da kararınızı etkiler. Mevcut ve yeni binalar arasındaki farkların yanı sıra ilgili avantaj ve dezavantajları burada bulabilirsiniz:

Mülkün yaşı: avantajlar ve dezavantajlar

Şu anda Almanya’da bulunan 2.650.000’den fazla konut 1919’dan önce, 5.000.000’u ise 1949’dan önce inşa edilmiştir. Bu mülklerden bazıları, daha sonra değer artırıcı önlemlerle satış fiyatı önemli ölçüde artırılabilecek gerçek kelepir mülklerdir. Peki eski bir mülk satın almanın avantajları ve dezavantajları nelerdir? İşte doğrudan bir karşılaştırma:

Evin ve dairenin büyüklüğü

Mülk ne kadar büyük olmalı? Bir mülkün konumu ve yaşının yanı sıra büyüklüğü de önemli bir rol oynar. Tek yatak odalı daire mi yoksa birkaç yatak odalı villa mı? Kilerli bungalov mu yoksa daha ziyade maisonette mi? Burada hem ev sahibi tarafından kullanılan hem de sermaye yatırımı için kullanılan yaşam alanlarını karşılaştırıyoruz. Özellikle mülklerini kiraya vermeyi planlayan yatırımcılar için oda düzeni ve metrekare sayısı önemlidir.

Leasehold? Evet ya da hayır

Bazı mülklerin zemin kiralaması vardır. Ama leasehold nedir? Masraflar vergiden düşülebilir mi, hatta kiracıya yansıtılabilir mi? Zemin kiralamaları, nasıl çalıştıkları, avantajları ve dezavantajları hakkında her şeyi öğrenin:

Sosyal bağlayıcı mı? Evet ya da hayır

Zemin kirasına ek olarak, sosyal taahhüt konusuyla da karşılaşabilirsiniz. Düşük faizli krediler yoluyla yükümlülüklerinizden taahhüt sonrası döneme kadar her şey – Sosyal ve taahhüt sonrası bir mülk satın almak sizin için değerli mi?

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.