Yaş mülk: Ev ve dairelerin inşaat yılına göre değerlenmesi

Ä°nşaat yılına göre ev ve daire değerlemesi – Bir mülk satın almak istiyorsunuz ve inşaat yılının nasıl bir rol oynadığından emin değil misiniz? Bir mülkün yaşının yüksek olmasının mülk sahipleri ve sermaye yatırımcıları için ne gibi avantaj ve dezavantajları olduğunu buradan öğrenin. Ä°nşaat yılına göre listelenen münferit kusurlar gibi daha fazla detayı şu rehberimizde bulabilirsiniz: Gayrimenkul Ä°nşaat Yılı ve Kusurları.

Mevcut gayrimenkulün değerlemesi: bir faktör olarak inşaat yaşı ve yılı

Eski mülkler büyüleyicidir – buna şüphe yok! Eski binalardaki daireler yüksek tavanlarıyla, geçmiş inşaat yıllarından kalma villalar ise hayranlık uyandıran mimarileriyle caziptir. Bir mülkün yaşı da mülk değerlemesinde belirleyici bir faktördür. Sonuçta, farklı ev ve daire tiplerinin, inşaat yılına bağlı olarak kendi bireysel kusurları vardır. Peki mevcut eski mülklerin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Eski mülklerin avantajları ve dezavantajları

Eski mülklerin çok açık bir avantajı, uygun satın alma fiyatıdır. Birçok yatırımcı mülkü düşük bir fiyata satın alır, yeniler ve tadilattan geçirir ve büyük bir kârla tekrar satar. Eski mülklerin dezavantajı bakım maliyetleridir. Bunlar yeni inşaatlara kıyasla oldukça yüksektir. Sonuçta, geçtiğimiz on yıllarda ısı ve ses yalıtımına veya sürdürülebilirliğe çok az dikkat edilmiştir.

  • Avantaj: Uygun satın alma fiyatı
  • Dezavantaj: Yüksek bakım maliyetleri

Yatırımcılar ve ev sahipleri için ipuçları

Bir mülkün yapım yılı ve yaşı hem sermaye yatırımcıları hem de mülk sahipleri için önemlidir. Yatırım stratejinize bağlı olarak, avantajlar ve dezavantajlar sizi farklı şekilde etkileyebilir.

Sahibi tarafından kullanılmak üzere eski mevcut mülk: Kişisel tercih

Ev sahibi olarak sizin refahınız her şeyden önce gelir. Kişisel tercihleriniz ve bireysel zevkleriniz için de benzer bir durum söz konusu: Modern yeni bir daireyi mi, yoksa alçı ve yüksek tavanlı güzel bir eski binayı mı tercih edersiniz? Eski şehirde bir apartman dairesi mi, banliyöde teraslı bir ev mi, kırsalda bir kır evi mi?

Mükemmel mülkünüzü düşünürken, inşaat yılına bağlı olarak ortaya çıkabilecek kusurları göz önünde bulundurun ve satın almadan önce, rehberdeki kontrol listelerini kullanarak mülkleri kontrol edin.

Bir yatırım olarak eski mevcut mülk: getiri ve nakit akışı

Eski mülklerin satın alma fiyatı daha düşük olabilir, ancak getirileri artar ve böylece satın alma sonrasında hızlı ve verimli bir nakit akışı sağlarlar. Ancak burada da dikkatli olunması gerekmektedir: Yapım yılına bağlı olarak, muazzam bakım ve onarım maliyetlerini hesaba katmanız gerekir. Sonuçta, bir mülkün değeri üzerinde sadece kötü bir konumun değil, aynı zamanda kötü bina dokusunun da olumsuz bir etkisi vardır.

Sonuç: Bir mülk kaç yaşında olabilir?

Bu soruya genel bir yanıt vermek mümkün değildir. Bu, mülkün yaşına ve ilgili kusurlarının yanı sıra kişisel tercihlerinize ve hedeflerinize de bağlıdır. Her durumda kesin olan bir şey vardır: Bir evin veya dairenin yaşı, mülk değerlemesinde mülkün değerini her zaman etkiler. Yeterli rezerv ve bakım ile burada neredeyse hiçbir sınır yoktur.

Bir mülk satın almak ister misiniz? Burada A’dan Z’ye her şeyi öğrenin: ev sahibi olmak veya kiralamak, kat mülkiyeti finansmanı, daire arama, emlak portalları, aracılar, değerleme, satın alma fiyatları, pazarlıklar ve vergiler. Uzmanlardan bilgi ve deneyim, tek bir rehberde.

✓ Bir rehber kitap
✓ Tüm gerçekler
İçeriden ipuçları
✓ Satın alma kontrol listeleri

Daire satın alma sürecini ve içeriden birçok ipucunu adım adım öğrenin!