Bir alışveriş merkezi satmak: Ticari mülk, arazi ve prosedür – Kılavuz

Alışveriş merkezi satışı [yıl] – Alışveriş davranışı değişiyor. Giderek daha fazla sayıda insan giysi, aksesuar, mobilya ve hatta diğer süs eşyalarını internet üzerinden online mağazalardan sipariş ediyor. Şehirlerin içleri, en pahalı alışveriş caddeleri ve aynı zamanda küçük kasabalardaki yaşam da değişiyor. Buna bağlı olarak, alışveriş merkezlerindeki dalgalanma da aynı şekilde gittikçe küçülmektedir. Kendinizi mülkünüzü veya alışveriş merkezinizi satmayı düşünmek gibi olumsuz bir durumda bulduysanız, burada ilk bilgileri bulacaksınız. Ticari mülk satışı konusunda biraz bilgi.

Gizli, anonim satış: Alışveriş merkezi

Muhtemelen alışveriş merkezinizi gizlice ve anonim olarak satışa çıkaracak saygın bir ofis veya emlakçı arıyorsunuz.

Herkesin satıştan ve varlık artışınızdan haberdar olmasını mı istiyorsunuz?

Anonim satış, uzmanlaşmış bir emlak acentesi ile piyasa dışı satış anlamına gelir.

Bu, kapalı pazarda özellikle özel yatırımcılara ve alıcılara, tanınmış ailelere, onların aile ofislerine, Almanya’daki ve yurtdışındaki gayrimenkul fonlarına hitap ettiğiniz anlamına gelir. Alıcı grubuna veya özel teklifin en ilginç olduğu belirli alıcıya bağlı olarak.

İlk adımda sadece bir kişi satıştan haberdar olur. Böylece mülklerin çoğu, başka hiçbir kişi ya da kurumun haberi olmadan derhal, gizlice ve anonim olarak satılmaktadır. Bunun temeli elbette her zaman sağlam bir değerlemedir.

Kredibilite, finansal kanıt, satın alma teklifi, tüm bunlar genellikle 14 ila 30 gün içinde mevcuttur.

Bu şekilde, tipik apartman daireleri, teraslı evler ve müstakil evlerin satıldığı klasik emlakçılardan tamamen farklı bir şekilde emlak acentesi olarak hareket ediyoruz.

Bizde pazarlama geniş çaplı değil, son derece spesifik olarak kişisel ağdan tanınan kişilere yöneliktir.

Bu, gayrimenkul satışını son derece hızlandırır. Özellikle de arz sıkıntısı nedeniyle. Bu ayrıcalık aynı zamanda müzakerelerde yeni bir hareket alanı sağlamaktadır.

Konum, konum, konum: A, B veya C

Gayrimenkul satarken önemli olan konumdur. Bu durum elbette alışveriş merkezleri için de geçerlidir. Bu nedenle bir mülk değerlemesi, örneğin bir ev veya apartman binası için olduğu kadar basit ve tipik değildir.

Alışveriş merkezlerinin satışında başka faktörler de rol oynamaktadır. Örneğin, mülk için merkezi ve önemli bir değer faktörü, mikro konum ve makro konum açısından konumun gelişimi ve tahminidir. Konum bu haliyle ve daha da geliştirilmesi halinde ne gibi fırsatlar sunuyor?

İlk değer faktörleri:

  • Konum, içerik, rakamlar ve kiralama
  • Mikrolokasyon için geliştirme / tahmin
  • Makro konum için gelişim / tahmin

İpucu. Değer faktörü yeraltı otoparkı.

Yeraltı, yerüstü, mülk ve maddenin yanı sıra dikkate alınması gereken çeşitli faktörler vardır.

Buna göre, talep edilen fiyat her zamanki gibi konum, büyüklük ve yerleşim faktörlerinden hesaplanmamaktadır. Geleceğe yönelik tahminler de alışveriş merkezleri için bir değer faktörüdür. Tabii ki mevcut kiracı durumu, mevcut sözleşmeler vb. de öyle.

Dolayısıyla satış, bütünüyle daha karmaşıktır.

Gayrimenkul satışı: satıcılar için 1×1

İlk mülkünü, örneğin kendiliğinden miras yoluyla satanlar için, mülk satışını basit adımlarla özetleyen bir başka makale.

Prosedür, vergiler ve hatalar…

Bir mülk satışı tipik olarak nasıl ilerler? Bir alışveriş merkezine sahip olan herkes genellikle gayrimenkul ticaretine aşinadır. Ancak bazen beklenmedik bir şekilde, örneğin bir gayrimenkul mirası yoluyla gelir.

Herkes sevdiği birinin, hatta bazen tanımadığı bir kişinin ölümünü tahmin edemez. Eğer doğrudan bir torun yoksa, birçok kişi kardeşlerin veya daha yakın akrabaların çocuklarını seçer.

Detaylı gayrimenkul satışları

İlk kez satıcıların pek çok temel sorusu vardır:

  • Gayrimenkul satışı için prosedür nedir?
  • Ne ile başlıyorsunuz, neye ihtiyacınız var?
  • Ne kadar sürer?
  • Doğru irtibat kişisi kim?

Tüm bu soruların ve elbette çok daha fazlasının yanıtları bizde, örneğin gayrimenkul satarken yapılan hatalar ve aynı zamanda satıcı olarak ödemeniz gereken vergiler. Konuyla ilgili büyük rehberimizi okuyun:

Ticari mülk satışı

Bu küçük rehber biraz daha ileri düzeydedir. Burada ticari gayrimenkul hakkında birkaç temel bilgi ve tabii ki satışın çeşitli yönlerini öğreneceksiniz.