Almanya’daki Metropoller: Berlin, Hamburg, Münih & Co. – Lukinski Rating

Almanya’daki Metropoller için Lukinski Değerlendirmesi – Burada 500.000’den fazla nüfusa sahip 17 metropolün tamamını bulacaksınız. İlk yatırımınız için ilk 8’den kesinlikle kaçınmalısınız, çünkü burada elde edilecek getiri ya hiç yok ya da çok zor. Berlin, Hamburg, Münih & Co. Burada Almanya’da 500.000’den fazla nüfusa sahip şehirler için bireysel değerlendirme bulacaksınız.

Almanya’daki Metropoller: Değerlendirme

Ä°pucu: Büyük şehirleri ve kasabaları da burada bulabilirsiniz. Genel bakışa dönmek için buraya tıklayın: Real Estate Lage | Lukinski Değerlendirme.

Liste: Konumun / metropollerin çekiciliği

Alfabetik olarak sıralanmış tüm 17 metropolün (500.000’den fazla nüfuslu) listesi. “Değer” sütununu karşılaştırmak için tam derecelendirmeyi alabilirsiniz. Genel derecelendirmeyi “Derece” altında bulabilirsiniz. “Kısa vadeli” son 10 yılın eğilimini ifade eder, uzun vadeli ise son 30 yıla bakar.

Şehir BL Değerlendirme
Not Değer Kısa vadeli Uzun vadeli
Berlin BE B+ 5,8 A- B+
Hamburg HA B+ 6 A+ B-
Münih BA A+ 11,9 A+ A+
Köln NRW A 8,7 A+ A
Frankfurt on the Main HE A+ 12,6 A+ A+
Stuttgart BW B+ 5,2 A B-
Düsseldorf NRW B+ 5,8 A B+
Leipzig SA A+ 13,1 A+ A+
Dortmund NRW C- 0,2 D- C
Yemek NRW D- -1,7 D- C
Bremen BR B- 3,2 C+ B-
Dresden SA A 7,9 A+ B+
Hanover NS C+ 2,7 B- C+
Nürnberg BA C+ 2,7 B C

A’dan Z’ye Almanya’daki tüm şehirlere genel bir bakışı burada bulabilirsiniz: Şehir Değerlendirmesi.

Almanya Değerlendirmesi: Sermaye Yatırım Yeri Karşılaştırması

Güncel Lukinski Reytingleri:

500.000 nüfusa kadar olan büyük şehirler (67)

Almanya’daki sayısız büyük şehir, çoğu zaman metropollerden daha ilgi çekici. Doğudan (Leipzig) batıya (Bonn), kuzeyden (Rostock) ve güneyden (Nürnberg). Burada A ve B derecelerine sahip iyi getirili mülkler bulacaksınız.

Nüfusu 100.000’e kadar olan şehirler

Nüfusu 40.000 ile 100.000 arasında olan şehirlerde avantajınız nedir? Daha az ulusal ve uluslararası rekabete sahipsiniz. Özellikle yerelde yaşıyorsanız, emlak işine yeni başlayanlar için de iyi bir stratejik avantaj. Şehrinizin derecesi nedir? Buradan öğrenebilirsiniz:

A / A+ Derecelendirmeleri: Gizli Şampiyonlar

A / A+ derecelendirmeleri oldukça güvenli performans anlamına gelir. Düşük getirili ancak yüksek yeniden satış değerine sahip yatırım amaçlı gayrimenkuller için mükemmeldir. Aynı zamanda, enflasyona karşı güçlü bir koruma. Ancak, Münih gibi metropollerde, yeterli özsermayeye sahip olmayan yeni başlayanlar için değil.

B- / B / B+ Derecelendirme

Tüm B derecelendirmeleri sağlam gelişim gösteren şehirleri göstermektedir. Burada ayrıca geri ödeme, faiz ve bakımla ilgili aylık yüklerinizi karşılayacak geliri hemen sağlayan getirili mülkler de bulabilirsiniz. İdeal olarak, aktif varlık birikimi için ek ekstra ile.

C- / C / C+ Derecelendirmeler

Tüm C derecelendirmeleri daha düşük büyüme oranlarına sahip şehirleri göstermektedir. Burada, bir yatırım olarak gayrimenkul dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır, çünkü boşluk riski daha fazladır. Bu, mülkünüzün kiralanmadığı her ay için daha fazla ödeme yapmanız anlamına gelir. Buna ek olarak, mülkün değerindeki artış, hiç değilse çok düşüktür.

D- / D Derecelendirmeleri: Risk Şampiyonları

D notuna sahip şehirler yüksek risk altındadır, çünkü tüm yapıları son derece durgun ve hatta gerilemektedir. Ekonomi, nüfus, altyapı, bunların hepsi birer göstergedir. D derecelendirmeleri kesinlikle yeni başlayanlar için değildir. Burada sadece deneyime değil, aynı zamanda az sayıdaki karlı mülkü bulmak için çok iyi yerel bilgiye de ihtiyacınız var. Ancak, burada neredeyse hiç değer artışı yaşamayacaksınız.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.