Şimdi Türkiye’de! Almanya’da yatırım olarak ev + daire – şehirler, vergiler, ipuçları

Lukinski – Almanya için tüm emlak ipuçları, artık Türkiye’de de mevcut! Almanya’ da yatırım amaçlı bir mülk mü arıyorsunuz? Almanya’daki gayrimenkuller hakkında en önemli bilgileri burada bulabilirsiniz. Temel konulardan: Bir mülk satın almak, bir mülke değer biçmek ve hatta bir mülkü satmak. Vergiler, yasal formlar, kiralama gibi özel konulara. İpucu! Ayrıca Sermaye Yatırım Atlasımızı da okuyun.

Bir yatırım olarak gayrimenkul: adım adım

Almanya’da yatırım amaçlı gayrimenkul tüm dünyada popülerdir. Avrupa’daki merkezi konumu, devletin yasal güvencesi, istikrarlı kalkınma ve siyasi durum. Tüm bunlar ve daha fazlası Almanya’yı bir yatırım yeri olarak öne çıkarıyor.

Avrupa’nın kalbindeki ülkeyi ve emlak piyasasını tanıyın.

Avantajlar: Almanya’da Yatırım

Almanya’da yatırım yapmanın avantajları:

 • Avrupa’da merkezi konum
 • Avrupa’nın en büyük pazarı, birçok dünya pazar lideri
 • Özellikle göç nedeniyle artan nüfus
 • Yasal kesinlik ve istikrarlı bir bankacılık sistemi
 • Artan emlak fiyatları (arazi fiyatları)
 • On yıllardır yükselen kiralar

Yatırım Atlası: Nereye yatırım yapmalı? Şehirler karşılaştırması

Almanya’da bir yatırım için kontrol listenizdeki ilk ve önemli madde mülkün konumudur. Kira getiriniz ve dolayısıyla kârınız üzerinde büyük etkisi vardır. Bu nedenle, Almanya’da 40.000’den fazla nüfusa sahip tüm şehirleri içeren Lukinski Derecelendirmemize sahibiz. Şehirleri A’dan D’ye kadar 4 kategoriye ayırıyoruz.

Capital Investment Atlas hakkında daha fazla bilgi:

Almanya’da mülk satın almak

Apartman, ev, daire veya arsa, Almanya’da gayrimenkul satarken, tıpkı Türkiye’de olduğu gibi, birkaç şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir. Yan satın alma maliyetleri, işletme maliyetleri, vergiler ve çok daha fazlası hakkında her şeyi öğrenin.

Sizin için en önemli şey:

Berlin gibi A lokasyonunda yatırım amaçlı gayrimenkul:

Bonn gibi iyi B lokasyonlarında verimli mülkler:

Avrupa’da konum: Harita ve başlıca şehirler

Merkezde Bavyera’daki Berlin, Hamburg, Münih ve Kuzey Ren-Vestfalya’daki Köln, Düsseldorf metropolleri yer almaktadır. Ancak şehirler arasında ilginç yatırımlar da var. İlk olarak, makro perspektiften bir bakış.

En önemli şehirler / metropol bölgeler:

Ev, daire ve arsa için arızi satın alma maliyetleri

Almanya’da bir mülk satın alırken, çeşitli yan satın alma maliyetleri ortaya çıkar. Ancak bunlar yönetilebilir. Bunlar arasında tapu kaydı, noter(satın alma sözleşmesi), tapu devir vergisi ve (görevlendirilmişse) emlakçı masrafları yer almaktadır.

İşletme maliyetleri: Bir mülkün arızi maliyetleri

Arızi maliyetler yalnızca satın alırken ortaya çıkmaz, bir mülke sahip olmak aynı zamanda maliyet ve vergileri de içerir.

Almanya’da mülk satın almak (ve finanse etmek)

Apartman, ev, daire veya arsa, tıpkı Türkiye’de olduğu gibi Almanya’da da gayrimenkul satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç husus var.

Ayrıca, ülke vatandaşı değilseniz finansman söz konusu olduğunda işler daha da karmaşık hale gelmektedir. Sonuçta, finansmanla ilgili bir sorun çıkması durumunda varlıklarınıza erişmek çok daha zor olacaktır. Ancak Alman öz sermayesine erişim çok daha zor olduğu için bu durum Türkiye’deki bankalar için de geçerlidir. Kredibilite, Türkiye’de olduğu gibi Almanya’da da büyük bir rol oynamaktadır.

Kanunlar ve yasal formlar: Şirketler için

Neye izin verilir, neye verilmez? Mülkünüzü özel olarak satın almak istemiyorsanız ve Almanya’da bir şirket kurmak istiyorsanız, Almanya’daki yasalar, haklar ve yasal formlar hakkında buradan daha fazla bilgi edinin.

Bir şirket kurmak ve yasal formlar

Almanya’da iş kurmak için ilk ve küçük bir rehber.

Ancak tüm detaylar için mutlaka bir uzmana, ideal olarak bir Alman vergi danışmanına danışmalısınız.

Almanya’da mülk satışı

Çok aileli ev, ev, daire veya arsa, Almanya’da gayrimenkul satarken, tıpkı Türkiye’de olduğu gibi, bazı adımları izlemeniz ve satış için doğru belgelere ihtiyacınız var.

Evin ve dairenin değerini hesaplayın

Başarılı bir satış için her şeyden önce bir şeye ihtiyacınız vardır: iyi bir satış fiyatı. Bir mülk çok pahalıysa, kimse teklifle ilgilenmeyecektir. Fiyat çok düşükse para kaybedersiniz. Bir mülk değerlemesi ile iyi bir fiyat hesaplayın. Almanya’da değerin (piyasa değeri) belirlenmesi için tipik olarak 3 prosedür bulunmaktadır: varlık değeri prosedürü, karşılaştırmalı değer prosedürü ve yatırımcılar için kapitalize edilmiş kazanç değeri prosedürü.

Bir mülkün değerini belirleyin:

Satış: Adım adım

Satış hakkında bilmeniz gereken en önemli şey:

Bir komisyoncu ile veya komisyoncu olmadan

Mülkünüzü kendiniz satabilirsiniz (özel veya şirket olarak). Elbette bir emlakçı da yardımcı olabilir. Bir emlakçı ile çalışmaya karar verirseniz, daha fazlasını buradan okuyabilirsiniz: Bir emlakçının işe alınması.

Metropoller: Almanya’daki A-lokasyonları

İşte Almanya’nın en önemli metropollerine A konumlarında bir bakış.

Berlin: Doğu Almanya (başkent)

Berlin Almanya’nın başkentidir. Şu anda şehirde 3 milyondan fazla insan yaşamaktadır. Berlin uluslararası alanda da popülerdir ve her yıl milyonlarca turisti kendine çekmektedir. Sermaye yatırımcılarının kendilerini önceden iyi bilgilendirmeleri gereken sıcak bir yatırım yeri.

İşte bir içgörü:

Berlin’in Almanya’daki konumu:

Berlin’in simgesi, Alexanderplatz’daki TV Kulesi:

Hamburg: Kuzey Almanya

Hamburg’un en önemli özelliği Baltık Denizi’ne olan erişimidir. Bu da onu milyonlarca nüfusa ve büyük bir nakliye endüstrisine sahip tek şehir yapmaktadır. Bu da Hamburg’u, Berlin gibi, çok uluslararası bir yer haline getirmektedir.

Daha fazlası:

Hamburg’un Almanya’daki konumu:

Hamburg’un simge yapılarından biri olan limandaki Elbphilharmonie.

Münih: Güney Almanya

Münih Bavyera’da. Bavyera, basitçe söylemek gerekirse, tipik bir Almanya’dır. Dağlar, yeşil çayırlar, göller ve güzel bir hayat. Münih’in nüfusu bir milyonun üzerindedir ve tüm eyalette olduğu gibi Almanya’da da iyi ekonomik rakamlar ve nüfus gelirleriyle öncü konumdadır. Bu nedenle konutlar da Almanya’daki diğer A-lokasyonlarına kıyasla en pahalıdır.

Bavyera’nın başkenti hakkında daha fazla bilgi:

Münih’in Almanya’daki konumu:

Münih’in ufuk çizgisi:

Köln ve Düsseldorf

Köln ve Düsseldorf, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde yer almaktadır. Bu iki şehir birbirinden sadece birkaç kilometre uzaklıktadır ve arabayla 30 dakika içinde ulaşılabilir. Her iki şehir de Almanya’nın en kalabalık eyaleti olan Kuzey Ren-Vestfalya’da yer almaktadır. Sermaye yatırımları için iyi, çünkü “büyük şehirde” yaşamak isteyenlerin çekildiği yer burası.

Daha fazlasını buradan öğrenin:

Haritada Köln:

Köln’ün ufuk çizgisi:

Harita üzerinde Düsseldorf:

Düsseldorf’un ufuk çizgisi:

Frankfurt

Frankfurt am Main, Almanya’nın batısında, Hessen eyaletinde yer almaktadır. Şehir, Avrupa Merkez Bankası’nın merkezidir ve bu nedenle Almanya’nın yanı sıra tüm Avrupa için de önemli bir yerdir. Frankfurt aynı zamanda Almanya’nın bankacılık başkentidir. Frankfurt, Köln ve Düsseldorf’tan güneye doğru arabayla yaklaşık 2 saat uzaklıktadır.

Daha fazlasını buradan okuyun:

Haritada Frankfurt:

Frankfurt silüeti:

Sonuç: Almanya’ya yatırım yapmak mantıklı mı?

Artık Almanya’da yatırım yapmanın avantajlarını öğrendiniz. Daire, ev ve apartmanlara nispeten güvenli bir şekilde yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca, huzurevleri gibi daha özel, egzotik yatırımlar da vardır. Sonuçta Almanya’da nüfus giderek yaşlanıyor ve sağlık sistemi son derece iyi finanse ediliyor. Yatırımcılar için en önemli hususları bir kez daha özetleyelim.

Almanya’da yatırım yapmanın avantajları:

 • Avrupa’da merkezi konum
 • Avrupa’nın en büyük pazarı, birçok dünya pazar lideri
 • Özellikle göç nedeniyle artan nüfus
 • Yasal kesinlik ve istikrarlı bir bankacılık sistemi
 • Artan emlak fiyatları (arazi fiyatları)
 • On yıllardır artan kiralar