Ticari mülk satışı: Prosedür, komisyoncu ve mülk türleri

Ticari mülk satışı [yıl] – Mülkünüzü sat mak istiyorsunuz ve sizin için satışı gerçekleştirecek bir ortak mı arıyorsunuz? Süpermarket, otel ve alışveriş merkezi satışları: Ticari mülk satışları büyük miktarlarda para ve potansiyel alıcının incelenmesinde en büyük yetkinliği içerir. Mülkünüz ne tür bir iş için uygun? Ticari bir bölgede bir mülk mü yoksa karma alanlarda bir mülk mü sunuyorsunuz? Hangi arazi değeri elde edilebilir ve bulunduğunuz yerdeki benzer ticari mülkler metrekare başına hangi fiyattan satılıyor? Tüm bunlar, ticari mülk satışlarında ancak detaylı bir analizle yanıtlanabilecek sorulardır. Ä°pucu! Off Market Gayrimenkul hakkında zaten bilginiz var mı? Kimsenin satma arzusunu öğrenmemesi için gayrimenkulün gizli aracılığı: Pazar Dışı Emlak.

Ticari bir mülk sunarken nelere dikkat edilmelidir?

Ä°yi emlakçılar sadece hızlı bir şekilde çözücü bir alıcı bulmakla kalmaz, aynı zamanda ticari mülkün koşullarına ve olanaklarına göre satılmasında size destek olurlar. Görüntüleme randevuları profesyonelce düzenlenir, koordine edilir ve gerçekleştirilir.

Satışı hızlandırmak ve size bir sözleşme ortağı ve yeni sahip seçiminde kesinlik sağlamak için, potansiyel alıcıların kredibilitesini kontrol ediyor ve finansman için bir konsept elde ediyoruz. Ticari kullanım için deneyimli bir emlakçı bir öneride bulunmadan ve size bir alıcı önermeden önce, ödeme gücü, güvenli finansman ve müşteriye özgü gerçekler hakkında gerekli tüm kontrolleri yapmıştır.

Tüm hazırlık ve satış aşamasından kurtulursunuz, böylece asıl işinizle ilgilenebilir ve aracılık işini kaygısız ve güvenli bir şekilde dışarıdan temin edebilirsiniz.

Ticari gayrimenkul satışlarında broker görevleri

Bir ev veya daire satmak istiyorsunuz, emlak piyasasında hiç deneyiminiz yok ve her ne pahasına olursa olsun hatalardan kaçınmak mı istiyorsunuz? O halde bir emlak acentesinin kapsamlı hizmetlerinden yararlanmanız ve konutunuzun zaman alıcı ve karmaşık satışını basitleştirmeniz tavsiye edilir. Bir emlakçı tuttuğunuzda, mülkünüzün satışını programınıza dahil etmek zorunda kalmazsınız, çünkü tüm görevler doğrudan emlakçınız tarafından üstlenilir ve sizin çıkarlarınız doğrultusunda yürütülür.

Temel olarak bir emlakçı, satış ve kiralama aşamasından önce ve bu aşamalar sırasında önemli olan tüm görevleri yerine getirir. Bir tanıtım hazırlar, mülkünüzün piyasa değerini belirler, mülkünüzün reklamını yapar ve ardından sizinle ilgili taraflar arasında arabuluculuk yapar. Bir ilanın oluşturulması ve yayınlanması zaman alan ancak tek seferlik bir görev olsa da, müşteri sorularını yanıtlamak bir emlakçının günlük işinin bir parçasıdır.

Burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz:

Komisyoncu için komisyon: En önemli düzenlemeler

Satılık veya kiralık tüm mülklerin yüzde 80’inden fazlasına aracılık edilmektedir. Bu, mal sahibinin teklifini ilan etmesi ve sözleşmenin imzalanmasına kadar olan tüm görevleri kendi adına yerine getirmesi için bir emlakçı görevlendirdiği anlamına gelir. Profesyonel aracılık, müşteri ile emlakçı arasında kararlaştırılan bir hizmettir. Hizmet verildikten sonra, aracılık ücreti olarak adlandırılan bir komisyon ödenmesi gerekir.

Komisyonu kimin ödeyeceği, komisyonun türüne ve komisyonun nedenine bağlıdır. Mülkünüzü bir emlakçı aracılığıyla satarsanız, genellikle alıcı ödeme yapar. Kiralamalar için 2015 yılından bu yana alıcı ilkesi uygulanmaktadır, böylece fatura alıcısı ve komisyon ödeyicisi bir emlakçı hizmetini görevlendiren kişi ile aynıdır.

Burada hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz:

Ticari mülk mü satıyorsunuz? Prosedür, vergiler & Co.

Ticari gayrimenkul satışı, uzmanlık gerektiren karmaşık ve zaman alıcı bir iştir. Ticari mülk satışında gerekli bilgi birikimi ve deneyim olmadan, hataların olması kaçınılmazdır. Teklif edilen fiyat orantısız derecede yüksekse, yalnızca birkaç talep alacaksınız ve daha uzun bir satış sürecine hazırlıklı olmanız gerekecek. Fiyat çok düşükse para kaybedersiniz ve satıştan memnun kalmazsınız.

Özel olarak satmak mı?! Hatalardan kaçının

Ticari mülklerin satışı konusunda deneyimli olan ve tekliflerin hazırlanmasında, fiyatların belirlenmesinde ve ilgili taraflarla görüşmelerde nelerin önemli olduğunu bilen uzmanlara güvenin. Kendinizi günlük işlerinize adayın ve ticari mülkünüzün profesyonelce satılmasını tercih edin. Mülkünüzü satarken hatalardan kaçının.

Değerleme ve teklif fiyatı

Mülkünüzü satmak mı istiyorsunuz? Bir mülkün başarılı ve kârlı bir şekilde satılması için, sağlam temellere dayanan ve gerçekçi bir değerleme her zaman ilk adımdır. Bu da nihai olarak belirlenecek satış fiyatını belirler. Bir sonraki adımda, emlakçılar mülkünüzü ilgili taraflarla buluşturur. Bu sadece emlak portalları ve pazarlama ile ilgili değildir, aynı zamanda mülk değerlemesi(ev değerlemesi / daire değerlemesi), potansiyel alıcıların kredi değerlendirmesi, görüntüleme randevuları ve müzakereler, satın alma sözleşmesine, noter rand evusuna ve vergi konularına kadar emlakçının görevidir. Gayrimenkul satışı konusunu bu rehberde daha yakından tanıyın. Basitçe açıklanmış, adım adım!

Ticari mülk: özel durum

Ticari mülk satışı, tipik bir apartman dairesine veya müstakil bir eve kıyasla her zaman özel bir durumdur. Örneğin, otel ve alışveriş merkezlerinin tamamını satarken, ekstra olarak yeraltı garajları.

Otel mülkünü satmak

Özellikle otel satışı konusunda da çok sayıda soru alıyoruz. Bu nedenle okuyucularımız için konuyu burada bir kez daha özetledik. Özellikle de ilk kez bir otel ya da ilk mülkünü satanlar için.

Otellerin, örneğin değerleme gibi birkaç özel parametresi vardır. Genel olarak ticari gayrimenkullerde olduğu gibi, bu sadece maddeyle ilgili değil, aynı zamanda yenileme durumundan otelin konumuna kadar mülkün potansiyeliyle de ilgilidir. Çok basit bir şekilde ifade etmek gerekirse, ticari mülk veya bu özel durumda otel önümüzdeki beş yıl içinde ne kadar gelir getirecek? Çok basitçe söylemek gerekirse. Bu nedenle otelin değerlemesi çok daha karmaşıktır.

Konuyla ilgili küçük kılavuzda daha fazlasını okuyun:

Alışveriş merkezi satmak

Alışveriş merkezi satışları – Alışveriş davranışları değişiyor. Giderek daha fazla sayıda insan, giysi, aksesuar, mobilya ve hatta diğer ıvır zıvırları internet üzerinden, çevrimiçi mağazalardan sipariş ediyor. Şehirlerin içleri, en pahalı alışveriş caddeleri ve aynı zamanda küçük kasabalardaki yaşam da değişiyor. Buna bağlı olarak, alışveriş merkezlerindeki dalgalanma da aynı şekilde gittikçe küçülmektedir. Mülkünüzü veya alışveriş merkezinizi satmayı düşünmek gibi olumsuz bir durumla karşı karşıya kalırsanız, burada ilk bilgileri bulacaksınız.