Alım, satım ve kiralama için emlakçı: görevler, masraflar (komisyon) – Immobilienmakler

Emlakçılar – Ä°ster Berlin, Hamburg, Köln, Düsseldorf veya Münih olsun, ister gayrimenkul satın alın, ister satın veya kiralayın, bir sipariş vermeden ve bir mülkün satışını veya bir mülk arayışını profesyonel ellere bırakmadan önce, iyi bir emlakçı bulmanız gerekir. Aramanızda birkaç noktayı dikkate alırsanız ve yüksek başarı oranına ve olumlu referanslara sahip emlakçıları seçerseniz bu zor değildir. Çok fazla zaman harcamadan işe almak mümkündür ve hangi yetkinlikler ve görevlerle bir emlakçı kiralamak istediğinizi seçme şansına sahipsiniz.

Mal sahibi ve potansiyel alıcı arasında arayüz olarak broker

Mülkünüzün internette potansiyel alıcılar tarafından görülebilmesi için çok sayıda hazırlık çalışması yapılması gerekir.

Değerleme, teşhir hazırlığı ve yayından sonra satış aşaması başlar. Görüşmeler organize edilmeli, ilgili tarafların soruları yanıtlanmalı ve randevular koordine edilmelidir. Mülkle ilgili tüm belgeler talep üzerine incelenmek üzere hazır bulundurulmalı ve muhtemel alıcıya gösterilmelidir. Ä°lgi artar ve bir kişi satın almaya gerçekten ilgi duyduğunu ifade ederse, kredibilite, finansman ve satış sürecine ilişkin tüm sorular açıklığa kavuşturulmalıdır.

Bir emlakçı sizi bu zaman alıcı ve hassas görevden kurtarır, böylece olası bir alıcının özel alanını kendiniz araştırmak zorunda kalmazsınız, ancak emlakçınızdan gelen sağlam bilgilere güvenebilirsiniz.

Alıcı için, deneyimli bir emlakçı aynı zamanda finansman konusunda tavsiyelerde bulunan ve hatta istenirse destek olan ve arabuluculuk yapan irtibat kişisidir. Bir emlakçının yardımıyla mülkünüzü daha hızlı, daha güvenli ve daha az stresle satacağınızdan emin olabilirsiniz. Siz her zamanki gibi günlük hayatınıza devam ederken, emlakçı mülkün satışıyla ilgilenir ve sizin adınıza hareket eder.

  • Brokerlerin karşılaştırılması: Nelere dikkat etmeli?

Yetkinlik ve incelik

İyi bir emlakçıyı, müşterinin isteklerine yanıt vermesinden ve her bir potansiyel alıcıya uyum sağlamasından tanıyabilirsiniz. Bir ev satarken, bir emlakçı büyük bir incelik ve yetkinlikle hareket etmelidir, böylece siparişinizin tam memnuniyetinizle yerine getirileceğinden emin olabilirsiniz.

Emlakçı kiralayın

Emlakçı tutmak – Emlakçı ile mi yoksa emlakçı olmadan mı? Unutmayın: satış fiyatı, talep edilen fiyat değildir. Bu nedenle her zaman bir emlak danışmanının uzmanlığına başvurmanızı öneririz. Deneyimli bir emlakçı, mevcut piyasanın içini dışını bilir, kendi alıcı ağına sahiptir ve deneyimlerinden yararlanır. Bir brokerin görevleri ve avantajları hakkında her şeyi buradan öğrenin. Ayrıca: Saygın bir emlakçı nasıl bulunur ve emlakçı sözleşmesinde nelerin önemli olduğu.

Bir emlakçının görevleri

Bir emlakçının görevleri – Temel olarak bir emlakçı, satış ve kiralama aşamasından önce ve bu aşamada önemli olan tüm görevleri yerine getirir. Bir tanıtım hazırlar, mülkünüzün piyasa değerini belirler, mülkünüzün reklamını yapar ve ardından sizinle ilgili taraflar arasında arabuluculuk yapar. Bir ilanın oluşturulması ve yayınlanması zaman alan ancak tek seferlik bir görev olsa da, müşteri sorularını yanıtlamak bir emlakçının günlük işinin bir parçasıdır.

  • Broker görevleri

Aracılık sözleşmesi

Emlakçı sözleşmesi – Evinizin profesyonel olarak satılmasına aracılık etme kararınız, zamanında satış için önemli bir adımdır. Emlakçıların hizmetleri üstlenmesine karar verdikten sonra bir sözleşme imzalanır.

  • Aracılık sözleşmesi

Aracılık maliyetleri: komisyon ve aracılık ücreti

Komisyoncu komisyonu açıklandı – Satın alma sürecine bir komisyoncu dahil olmuşsa, komisyoncu komisyonu ödenmesi gerekir. Bu, nihai satın alma fiyatına eklemeniz gereken arızi satın alma maliyetlerinden biridir. Komisyoncunun komisyon miktarı, mülkün değerine ve federal eyalete bağlı olarak değişir. Emlakçının masraflarını kimin karşıladığını ve hangi eyalette ne kadar ödemeniz gerektiğini buradan öğrenin.

  • Broker maliyetleri

Eyaletinizdeki aracılık maliyetleri nedir? Buradan öğrenebilirsiniz:

  • Komisyoncu maliyetleri federal eyaletler

Brokerlerin karşılaştırılması: Devreye alırken nelere dikkat etmeli?

Emlakçı karşılaştırması – Evinizin, kat mülkiyetinizin veya arsanızın komisyonculuğunu dışarıdan almak ve bir emlakçının hizmetlerini kullanarak zamandan tasarruf etmek ister misiniz? Ya da bir mülk arıyorsunuz ve sadece sizinle ilgili öneriler almanın ve kendiniz arama yapmak zorunda kalmamanın avantajından yararlanmak mı istiyorsunuz?

  • Broker karşılaştırması

Hatalardan kaçının, deneyime güvenin

Bir ev veya daire satmak istiyorsunuz, emlak piyasasında hiç deneyiminiz yok ve ne pahasına olursa olsun satarken hatalardan (ve satın alırken hatalardan) kaçınmak mı istiyorsunuz?

O halde bir emlakçının kapsamlı hizmetlerinden yararlanmanız ve konutunuzun zaman alıcı ve karmaşık satışını basitleştirmeniz tavsiye edilir. Bir emlakçı tuttuğunuzda, mülkünüzün satışını programınıza dahil etmek zorunda kalmazsınız, çünkü tüm görevler doğrudan emlakçınız tarafından üstlenilir ve sizin çıkarlarınız doğrultusunda yürütülür.

Piyasa değerinin belirlenmesi: Nedir?

Bir evi satmak ve potansiyel alıcılara yaklaşmak için çok fazla deneyime ve satın alma sözleşmesinin noter tarafından imzalanmasından önce bile potansiyel alıcılar için önemli olan tüm önemli belgelere ihtiyacınız vardır.

Belgeleri elde etmek için çok zamana ihtiyacınız var ve bunun da ötesinde, hangi belgelerin gerekli olduğunu ve hangi belgelerin ek olarak tavsiye edildiğini bilmeniz gerekiyor. Bir mülkün satışı ancak belgelerin eksiksiz olması halinde stressiz ve hatasız bir şekilde gerçekleştirilebilir. Önemli bir nokta, teklif fiyatının temelini oluşturan ve evin maddi değer inden çok daha fazla ayrıntıya ışık tutan piyasa değerinin belirlenmesidir. Piyasa değeri hakkında bilgi sahibi olmadan, evinize aşırı değer biçme veya olası satış fiyatından daha düşük bir fiyata teklif etme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Her iki durumda da, deneyimli bir emlakçı aracılığıyla satış yaparak ortadan kaldırabileceğiniz sorunlar ortaya çıkar. Evinizin satışı için dış kaynak kullanarak süreci basitleştirin ve kendinizi koruyun; yalnızca yetkinliğe ve gayrimenkul satışında uzun yıllara dayanan deneyime dayanan avantajlardan yararlanın.

Bir mülke değer biçme

Gayrimenkul değerleme – Bir mülkü nasıl değerleyebilirim? Değerlemenin nedenleri çok çeşitlidir. Mülk değerlemeleri büyük meblağlar içerir ve tüm taraflar profesyonel bir analizle ilgilenir. Mülkünüzün değeri doğru aralıktaysa, bu yüksek bir talep yaratacak ve sonuçta en iyi fiyatı ödeyecek ilgili tarafı bulacaktır. Parayı başkasına vermeyin!

Mülkün değerlemesini yaptırın

Mülkünüze değer biçtirin – Mülkünüz için kabaca bir ilk değer biçme mi arıyorsunuz? İlk, kabaca bir değerleme yapabilmek için buradaki adımları öğrenin. Size bir ön değerlendirme yapabilmem için bu faktörlere ihtiyacım var. Arazi, kat mülkiyeti, ev, apartman binası ve aynı zamanda özel mülkler için. Bu 6 faktör değerleme için sayılır: mülk tipi, konum, kat ve yaşam alanı, mülkünüzün yapım yılı. Aşağıdakiler de isteğe bağlıdır: satış nedeni (hızlı satmanız gerekiyorsa) ve mülkün resimleri.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.