Bir ifşa yaratmak: Belgeler, fotoğraflar, strateji – kontrol listesi

Bir tanıtım yazısı oluşturmak – Gayrimenkul tanıtımı, mülkünüzü en iyi yönleriyle anlatmakla ilgilidir. Hangi gerçekler ifşaya aittir? Bunun için hangi belgeler gereklidir? Tüm bunları ve daha fazlasını buradan öğrenebilirsiniz. Ek olarak: Örnekler ve karşılaştırmalar dahil olmak üzere evinizi veya dairenizi profesyonel resimlerle nasıl ustaca sunabilirsiniz! Geri dön: Bir mülk satmak.

Ev ve daire için sergi oluşturun

Gayrimenkul satışı hakkında zaten çok şey öğrendiniz. Şimdi sıra, mülk teşhirini oluşturarak ilk bilgileri uygulamaya geldi.

Gayrimenkulü tanımlayın: Gerçekler ve Rakamlar

Gayrimenkul teşhiri, mülkle ilgili en önemli bilgileri içerir. Bu, özellikle inşaat yılından mülkün büyüklüğüne, yaşam alanı hesaplamasına ve ayrıca altyapıya kadar mülkle ilgili resimleri ve gerçekleri içerir: Mülk nerede bulunuyor ve yakın çevresinde neler var?

En önemli gerçekler:

 • Üretim yılı
 • Arsa büyüklüğü
 • Yaşam alanı hesaplaması
 • Altyapı
 • Konum

Tüm bunlar mülk tanıtımında özetlenmekte ve ilgili taraflara ilk bakışta bir fikir vermektedir. Böylece, zaman alan görüntüleme randevuları düzenlenmeden önce, potansiyel alıcılar en önemli bilgileri hızlı ve kolay bir şekilde görebilir ve şüphe durumunda diğer tekliflerle karşılaştırabilir.

Gayrimenkul ifşası için belgeler – kontrol listesi

Daha önce de öğrendiğimiz gibi, özellikle mülk teşhirinin görsel olarak hazırlanması, sonuçta elde edilebilecek satış fiyatında önemli bir faktördür. Sunum ne kadar iyi olursa, potansiyel alıcılar mülkünüzle o kadar çok ilgilenecektir.

Gayrimenkul ifşası için belgeler – kontrol listesi

 1. Üretim yılı
 2. Arsa büyüklüğü
 3. Yaşam alanı hesaplaması
 4. Kat planı
 5. Bina açıklaması
 6. Enerji değerleri ve enerji sertifikası
 7. Ä°çeriden ve dışarıdan fotoğraflar
 8. Çevreleyen altyapı
 9. Ekstralar (yerden ısıtma, balkon, havuz, garaj, vb.)

Son olarak, pek çok kişinin unuttuğu şey, iyi görseller!

Profesyonel fotoğraflar çekin: Örnek ve ipuçları

Yine, VW, Bentley veya Lamborghini olsun, otomobil ticareti ile basit bir karşılaştırma yapmak en iyisidir. Reklam malzemesini düzgün tasarlamazsanız, insanlar ürünü sorgulamaz. Sonuç olarak, gayrimenkul ticareti her zaman talep yaratmakla ilgilidir. Ancak bu, talepteki niceliksel miktarla değil, niteliksel miktarla ilgilidir.

Dikkat! Görsel oluşturmada yapılan en büyük hatalar

Aslında, bize ulaşan pek çok ifşa “çok basit” bir görünüme sahip. Resimler bulanık ve pek net değil. Işık ayarları doğru değil. Her şey karanlık. Odalar kasvetli ve küçük görünüyor. Buna ek olarak, bilgiler sıkıştırılmış veya çok az ve yazı tipi eğlenceli.

Lütfen aşağıdaki hatalardan kaçının:

 • Bulanık görüntüler
 • Bulanık görüntüler
 • Yanlış ışık ayarları
 • Çok karanlık görüntüler
 • Odalar kasvetli ve küçük görünüyor

İşte birkaç örnek:

Mülkün dış cephesinin fotoğrafını çekin

Dış mekanlarda, hataların çoğu hareket bulanıklığından, çoğu zaman da aşırı pozlamadan kaynaklanır. Bazen akıllı telefon kamerasının lensi biraz kirlidir ve burada müstakil bir ev örneğinde görüldüğü gibi, satıcılar genellikle görsel olarak çekici görüntülere dikkat etmezler.

Bunu nasıl yapmamanız gerektiğiyle başlayalım – kötü bir resimle:

 • Işık hareketi nedeniyle bulanıklık
 • Perspektif olarak eğik
 • Soluk renk

Doğru:

Mülkün içini fotoğraflayın

İç mekanlarda da birçok hata yapılabilir. Işık, tıpkı açık havada olduğu gibi önemli bir hata kaynağıdır.

Burada da kötü örnekle başlıyoruz:

 • Işık hareketi nedeniyle bulanıklık
 • Perspektif olarak eğik
 • Soluk renk

Doğru:

Birkaç örnek ifşa daha görmek ister misiniz? O zaman burada etkisi olan 2 veya 3 tasarım örneği daha bulacaksınız:

Tebrikler! Artık gayrimenkul satış sürecine – en azından temel düzeyde – aşinasınız.

Şimdi satış aşamasına geçelim.

Adım 7’ye devam edin: Mülkü pazarlayın

Tüm hazırlıklar yapıldıktan sonra, satış aşamasına geçme zamanı gelmiştir. Dairenizi veya evinizi nasıl pazarlayacağınız hem mülkün türüne hem de konumuna bağlıdır. A, B ve C konumundaki bir mülkü alıcıya nasıl verimli bir şekilde sunabileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

5. adıma geri dönün: Teklif fiyatını belirleyin

Bir mülkün satın alma fiyatı nasıl belirlenir? Burada hangi kriterlerin etkisi var? İstenen fiyat ile satış fiyatı aynı şey midir? Rehberimizde mülkünüzün satış fiyatını nasıl belirleyeceğinizi ve alıcı için hangi faktörlerin özellikle önemli olduğunu öğreneceksiniz.