Emlak pazarlama: Defansif, Ofansif ve Piyasa Dışı – Strateji

Bir mülkün pazarlanması – Dairenizi veya evinizi bir alıcıya satmak için, düzgün bir şekilde pazarlanması gerekir. Bunun için mülk türüne ve konumuna göre farklılık gösteren çeşitli stratejiler vardır. En uygun pazarlama stratejisine karar verirseniz, verimli ve hızlı bir satış bekleyebilirsiniz. Burada farklı seçeneklere daha yakından bakıyoruz. Geri dön: Bir mülk satmak.

Emlak pazarlama: Defansif, Ofansif ve Kapalı Pazar

Evinizi veya dairenizi satmak istiyorsanız, bireysel tercihe, mülk türüne ve konuma bağlı olarak farklı seçenekler vardır. Öncelikle, pazarlamada 3 çeşitten bahsediyoruz.

Her şeyden önce, genel bakış:

Savunma stratejisi: birinci sınıf lokasyonlarda gayrimenkul

Hem bekarlar hem de aileler için ilgi çekici olabilecek, iyi bir konumda, iyi bir kesime sahip özel bir mülke mi sahipsiniz? Tebrikler! Bu mülk büyük olasılıkla hızlı bir şekilde aracılık edilebilir. Bu nedenle pazarlama nispeten savunmacı bir şekilde planlanabilir ve buna bağlı olarak daha az zaman harcanır. Gerekirse, doğru emlak acentesine sahipseniz doğrudan dahili bir alıcı grubuna bile satış yapabilirsiniz. Böylece mülk normal piyasada bile görünmez.

Özetle:

  • En iyi konumda mülk
  • Yüksek talep
  • Hızlı satış olası

Saldırı stratejisi: B-lokasyonundaki mülkler / C-lokasyonu

Mülk aranan bir A konumunda değilse, pazarlama artırılmalıdır. Bu, çeşitli yöntemler, platformlar ve fırsatlar aracılığıyla yapılabilir. Buna göre, mülk satış stratejisi saldırgandır. Aynı durum, yeni bir bina, yenilenmiş bir apartman, bir mahalle veya yüksek bir bina olup olmadığına bakılmaksızın 20, 30 veya daha fazla birime sahip daha büyük mülkler için de geçerlidir.

Yani bu demek oluyor ki:

  • B-lokasyonunda / C-lokasyonunda mülk
  • Platformlarda / gazetelerde pazarlama

Strateji, mülk türüne ve konumuna bağlı olarak değişir:

Modernes Mehrfamilienhaus mit Balkon und Fenster und weißer, blauer und brauner Fassade

Piyasa Dışı Strateji: Yüksek Takdir Yetkisi

Bir de üçüncü bir pazarlama stratejisi var: piyasa dışı mülkler. Bir mülk, özellikle de villalar ve büyük mülkler ne kadar değerliyse, bir kişi ne kadar tanınmış ve önde geliyorsa, bir kişi ne kadar zenginse, o kadar az iletişim kurulmak istenir. Aynı şekilde, mülklerin açık pazarlarda bulunması da söz konusu değildir. Bunun için emlakçılar piyasa dışı stratejiyi kullanırlar.

Nesne, yalnızca satın alma gücüne sahip seçilmiş potansiyel alıcılara gösterilir.

Sonuç: Emlak pazarlaması

Gayrimenkul piyasasının yaklaşık %85’i saldırgan, %14’ü savunmacıdır ve fazla pazarlamaya ihtiyaç duymaz ve <%1’i piyasa dışında işlem görür. Bu da emlak piyasasının büyük bir bölümünün iyi bir pazarlamaya ihtiyacı olduğu sonucunu doğurmaktadır.

3 strateji özetlenmiştir:

  1. Saldırı stratejisi
  2. Savunma stratejisi
  3. Pazar Dışı Strateji

Bu matris daha sonra farklı stratejileri, iletişim kanallarını ve platformları seçmek için kullanılır.

Mülkünüzü pazarlamaya başladıktan kısa bir süre sonra ilk potansiyel alıcılar sizinle iletişime geçer.

8. adıma devam edin: Potansiyel alıcılarla iletişime geçin

Mülkünüzün pazarlaması başarılı ve ilk potansiyel alıcılar sizinle iletişime geçiyor. Posta ve telefon yoluyla gelen sorularla nasıl başa çıkılacağı hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Adım 6’ya geri dönün: Ä°fşa oluşturun

Gayrimenkul ifşası en önemli adımlardan biridir. Sonuçta bu, evinizi veya dairenizi en iyi yönüyle göstermekle ilgilidir. En önemli belgeler, fotoğraflar ve benzerleri ile ilgili tüm ipuçlarımız rehberimizde.