Köln-Neuehrenfeld satılık daire: Emlak, Emlak Danışmanı

Köln-Neuehrenfeld’de daire satmak – Köln ‘ün güzel bölgesi Neuehrenfeld’de daire satmak hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin. Neuehrenfeld’de metrekare başına fiyatlardan daire satış sürecine ve tapu kaydına kadar, rehberimizle başarılı bir daire satışı için iyi bir şekilde hazırlandınız. Ayrıca: Bir emlakçının görevlerine genel bir bakış ve mülk değerlemesi için en önemli kriterler – Köln-Neuehrenfeld’e hoş geldiniz! Geri dön: Köln’de mülk satışı.

Köln-Neuehrenfeld’de Satılık Daire

Canlı, kentsel ve çok kültürlü – Köln’ün Neuehrenfeld bölgesi bu şekilde tanımlanabilir. Medya metropolünün en genç bölgelerinden biri olan bu yerleşim bölgesi, hem akşamları hem de gündüzleri yüksek bir yaşam standardı, modern bir hava ve bolca eğlence sunmaktadır. Neuehrenfeld’in sokaklarında küçük barlar, bireysel butikler ve şık şarap barları sıralanır. Güneşli bir öğleden sonra biraz dinlenmek istiyorsanız Blücherpark tam size göre.

Tüm adımları buradan öğrenin: Mülk satmak

Bu nedenle Neuehrenfeld’de hızlı bir daire satışına güvenebilirsiniz:

 • Yüksek yaşam standardı
 • Modern yetenek
 • Birçok eğlence seçeneği
 • Parklar ve Yeşil Alanlar

Köln’ün kuzeyinde ayrıcalıklı konum

Neuehrenfeld bölgesi Bilderstöckchen ve Neustadt Nord ile sınır komşusudur. Ossendorf, Lindenthal ve Braunsfeld semtleri gibi eski şehir de toplu taşıma araçlarıyla çok uzakta değildir.

Şimdi Neuehrenfeld’in mezolokasyonuna bir göz atalım:

Hauffstraße ve Ottostraße arasında: imrenilen daireler

Neuehrenfeld’deki gayrimenkuller talep görüyor. Bu durum emlak fiyatlarına da yansımaktadır. En çekici yerleşim bölgelerinden biri Ottostraße, Nußbaumerstraße ve Hauffstraße arasındaki köşedir. Kuzeyde Arminstrasse çevresindeki mülkler de rağbet görmektedir. Birazdan kesin emlak fiyatları hakkında daha fazla bilgi vereceğim.

İşte önceden rehberlerimiz:

Eski bina daire, loft & penthouse: Metrekare başına fiyatlar

Neuehrenfeld’deki dairenizi satmak istiyorsanız, metrekare başına ortalama 5.100 Euro bekleyebilirsiniz. Bölgenin güneybatısında özellikle pahalıdır. Dairenin türüne, yapım yılına ve durumuna bağlı olarak, metrekare başına 5.750 Euro isteyebilirsiniz. Bu nedenle, kesin bir satın alma fiyatı belirlemek için profesyonel bir daire ekspertizi yaptırmanızı tavsiye ederiz. Gerçekçi bir satın alma fiyatı hesaplamanın tek yolu budur.

Burada daha fazla ipucu bulabilirsiniz:

Bir daireye değer biçme: Teklif fiyatını belirleme

Kat mülkiyetini satmak isteyen herkes çok önemli bir soruyla karşı karşıya kalır: Mülkümün değeri nedir? Burada, mülke olan duygusal bağlılık, gerçekçi değerleme için bir sınırlama olduğunu kanıtlar, böylece özel mülk sahipleri genellikle çok yüksek bir fiyat belirler. Talep edilen fiyat çok yüksekse, ilgilenen taraflar uzak durur ve satış planlanandan daha uzun sürer. Mülkü kişisel nedenlerle hızlı bir şekilde satmak istiyorsanız ve bu nedenle çok düşük bir fiyat belirlerseniz, para kaybedersiniz ve sonuçta kararınızdan memnun kalmazsınız.

Değerlemenin avantajı: Gerçekçi bir fiyat belirlemek

Mülkün gerçek değerini belirlemek için kapsamlı piyasa bilgisine ve ilgili konumdaki metrekare başına gerçekçi değere ihtiyacınız vardır. Ä°nşaat yılı, mobilyalar ve durum da fiyatı etkileyen faktörlerdir ve daireniz için hangi teklif fiyatının en uygun olduğuna karar verir. Mülkünüz gibi değerli bir şey söz konusu olduğunda, içgüdülerinize dayanarak karar vermekten kaçınmalı ve profesyonel bir değerlemeye güvenmelisiniz.

Bu faktörler mülkün değerini etkiler:

 • Konum
 • Üretim yılı
 • Ekipman
 • Eyalet
 • Mahalle altyapısı
 • Bağlantı

Teras, kış bahçesi, garaj veya balkon gibi ekstralar da dairenizin değerini artırır:

Gemütlich eingerichteter Wintergarten mit großen Fenstern und Blick auf die Stadt, Bäume und einen See

Prosedür: Hazırlama, pazarlama ve işleme

Bir emlakçı ile mi satış yapmak istersiniz yoksa özel bir satışı mı tercih edersiniz? Bu konuda birazdan daha fazla bilgi vereceğim. Ä°lk olarak, bir dairenin tam olarak satış sürecine bakalım. Bu üç aşamaya ayrılabilir:

 1. Hazırlık
 2. Pazarlama
 3. İşleme

İşte ayrıntılı olarak üç aşama:

Daire satışının planlanması: kontrol listesi

Çok iyi planlanmış yarısı satıldı! Detaylı hazırlığa önem vererek satışın ilerleyen aşamalarında kendinize stres ve zaman kazandırın. En önemli adımlardan biri tüm önemli belgeleri derlemektir. Buna tapu kayıtları, vaziyet planları, yenileme ve tadilat önlemlerine ilişkin faturalar ve enerji sertifikası da dahildir. Tüm bu belgeleri bir araya getirdikten sonra, değerlemenin yanı sıra mülk teşhirinin hazırlanmasıyla da ilgilenebilirsiniz.

Hazırlık aşaması özetlenmiştir:

 1. Gerekirse emlakçıdan randevu alın
 2. Belgelerin sağlanması
 3. Konut değerlemesi
 4. Serginin hazırlanması

Emlak pazarlama: Satış stratejisi

En önemli belgeler toplandıktan ve satın alma fiyatı ile satış süresi belirlendikten sonra, şimdi satış sürecine geliyoruz. Üç tür emlak pazarlaması arasından seçim yapabilirsiniz: Ofansif, Defansif ve Kapalı Pazar. Hangi stratejiyi seçeceğiniz, mülkün konumuna ve daire ya da evin türüne bağlıdır. Ä°lk potansiyel alıcılar sizinle telefon veya e-posta yoluyla iletişime geçerse, görüntüleme randevuları düzenler, potansiyel alıcıların kredibilitesini kontrol eder ve satın alma fiyatı müzakerelerini yürütürsünüz.

Satış stratejisinin adımları:

 1. Daire reklamı yapın
 2. İlgili taraflardan gelen talepleri organize edin
 3. Görüntüleme randevularının düzenlenmesi
 4. İlgili tarafların kredibilitesini kontrol edin
 5. Satın alma fiyatı görüşmeleri

İşlem: Noter randevusu ve devir teslim

Satışın son adımları sırasında size deneyimli bir noter eşlik edecektir. Bu sadece tavsiye edilmekle kalmaz, aynı zamanda kanunen de zorunludur. Noter, siz, satıcı ve müstakbel mal sahibi arasında tarafsız bir makam olarak hareket eder. Son soruları açıklığa kavuşturur, satın alma sözleşmesinde değişiklikler yapar ve notere onaylatır. Yeni malik tapu siciline kaydedilir, satın alma bedeli transfer edilir ve Neuehrenfeld’deki dairenizi yeni sahibine teslim edebilirsiniz – tabii ki bir devir teslim belgesi ile.

Bir bakışta yerleşim yeri:

 1. Satın alma sözleşmesi oluşturma
 2. Noter ataması ve sertifikasyonu
 3. Tapu siciline kayıt
 4. Satın alma bedelinin makbuzu
 5. Daire ve anahtar teslimi
 6. Komisyoncu komisyonu ve noter ücretini ödeyin

Bir emlakçının görevleri arasında serginiz için bilgilendirici fotoğraflar oluşturmak da yer alır. Bu, mülkünüzün özelliklerini ve satın alma fiyatı için belirleyici argümanları uygun bir şekilde sunmanıza olanak tanır. Bu konuda birazdan daha fazla bilgi vereceğim:

Eleganter Balkon einer Altbauwohnung mit barocken Verzierungen

Özel olarak mı yoksa bir komisyoncu ile mi satacaksınız?

Bir mülk sahibi olarak, mülkünüzü satarken özellikle olumlu bir deneyim yaşamak istersiniz. Genel olarak, Neuehrenfeld’de mülk satarken, satış için çok fazla zaman ve enerji harcayacağınızı göz önünde bulundurmalısınız. Peki özel olarak mı yoksa bir emlakçı ile mi satış yapmalısınız? Her iki seçeneğin de kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır.

Emlak satışları için tipiktir:

 • Müzakere becerileri
 • Organizasyonel yetenek
 • Pazar bilgisi
 • Yüksek zaman ve maliyet harcaması

Şimdi her ikisine de daha yakından bakalım:

Bir daireyi özel olarak satmak: Dezavantajlar ve hatalar

Sahibi tarafından kullanılan ve belki de uzun süredir kullanılan veya miras kalan mülkler söz konusu olduğunda, daireye veya eve duygusal bir bağlılık olması alışılmadık bir durum değildir. Ancak, yakın bağlantı bir soruna dönüşebilir ve gerçekçi bir teklif fiyatı belirleme görüşünü bulanıklaştırabilir. Kendinizi satarsanız, yüksek hata riski içeren uzun bir hazırlık görevleri ve planlama gündemiyle karşı karşıya kalırsınız. Buna ek olarak, enerji sertifikasının hazırlanması, çeşitli portallardaki ilanlar ve bir değerleme için yatırım yapmanız gereken maliyetler vardır. Ev size başka bir aile üyesiyle birlikte miras kaldıysa ve mülkiyet bölündüyse, bu yeni bir zorluk yaratır.

Mülkün özel olarak satılması – dezavantajlar:

 • Duygusal bağ
 • Teklif fiyatının yanlış belirlenmesi
 • Yüksek hata riski
 • Yüksek maliyetler
 • Bazen çok karmaşık bir durum

Ehrenfeld’de emlakçı: Avantajlar

Mülkün kendisini satmak, özel mülk sahipleri için çok büyük bir yüktür ve dikkat edilmesi gereken çok sayıda ayrıntı nedeniyle çok karmaşıktır. Deneyimli bir emlak danışmanı, tüm satış aşaması boyunca size destek olur ve ayrıca vergi ve finansman konularında size tavsiyelerde bulunur. Planlama, hazırlık ve yayından işlemin son aşamasına kadar tüm görevler, temel yetkinliğe ve uzun yıllara dayanan mesleki deneyime sahip uzmanlar tarafından sizin için gerçekleştirilir. Kendinizi mali kayıplardan korursunuz ve dairenin en iyi fiyata satılacağından ve mülkiyet değişikliğinin sorunsuz gerçekleşeceğinden emin olursunuz.

Daha fazlasını buradan okuyun: Bir emlakçının görevleri

Bir komisyoncunun avantajları:

 • Uzun yıllara dayanan deneyim
 • Pazar bilgisi
 • Kendi alıcı ağınız
 • Vergi ve Mali İşler Hakkında Tavsiyeler
 • Hatalardan kaçınma
 • Profesyonel değerleme

Medya metropolünde satış: XL rehber kitabı

Ren Nehri kıyısındaki bu medya metropolü, 1 milyonu aşkın nüfusuyla sadece Kuzey Ren Vestfalya’nın değil, Almanya‘nın da merkezlerinden biri. Almanya’nın batısında yer alan şehir, Düsseldorf ve Bonn gibi diğer şehirlerle sınır komşusudur. Doğrudan Ren Nehri üzerinde yer alan medya kenti farklı bölümlere ve ilçelere ayrılabilir. Komşu şehirler arasında Düsseldorf, Bonn ve Leverkusen bulunmaktadır. Köln, Almanya’da başka hiçbir kentte olmadığı kadar medya, televizyon ve basını temsil ediyor. Bu nedenle Ren Nehri üzerindeki metropol sürekli büyümektedir. Südstadt, Altstadt, Ringe, Ehrenfeld veya Sülz, yaşamak için en iyi yer neresi?

İşte özel rehberlerimiz: