Köln-Braunsfeld satılık daire: Emlak, gayrimenkul, belgeler

Köln-Braunsfeld’de daire satmak – Köln ‘ün eteklerinde yer alan ve rağbet gören Braunsfeld bölgesinde daire satmak hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin. Braunsfeld’deki mülk değerlemesinden işlem için en önemli belgelere kadar, rehberimizle başarılı bir daire satışı için iyi hazırlanmış olursunuz. Ayrıca: Braunsfeld’de metrekare başına fiyatlar ve en popüler caddeler – Köln-Braunsfeld’e hoş geldiniz! Geri dön: Köln’de mülk satışı.

Köln-Braunsfeld’de Satılık Daire

Sakin Braunsfeld, Köln’ün en cazip yerleşim bölgelerinden biridir. Köln şehir ormanı rahatlama ve dinlenme vaat ederken, çok sayıda anıt ve turistik yer sizi Köln’ün tarihini keşfetmeye davet ediyor. Braunsfeld, tarihi Clarenbach Kilisesi’ne ve Aachener Straße’deki Abraham Frank Evi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Wilhelminian döneminden kalma çok sayıda ev, bölgeye ayrı bir hava katmaktadır. Braunsfeld’de yaşam standardı yüksektir ve altyapı çok iyidir.

Tüm adımları buradan öğrenin: Mülk satmak

Braunsfeld’de bu nedenle hızlı bir daire satışına güvenebilirsiniz:

 • Çekici şehir manzarası
 • Sessiz konum
 • Çeşitli parklar ve yeşil alanlar
 • Anıtlar ve Görülecek Yerler
 • Yüksek yaşam standardı
 • Çok iyi altyapı

Köln’ün eteklerinde birinci sınıf konum

Braunsfeld, Lindenthal bölgesinde Ren Nehri’nin sol kıyısında yer alır ve Ehrenfeld ve Müngersdorf ile sınır komşusudur. Köln’ün batısındaki Junkersdorf ve Lövenich ‘e otobüs, tren ve araba ile, doğusundaki Köln eski kenti ve Neustadt ‘a da kolayca ulaşılabilir.

İşte Braunsfeld’in mezolajı:

Friedrich-Schmidt-Straße ve Vogelstraße arasında

Talep özellikle Friedrich-Schmidt-Straße ve Am Morsdorfer Hof boyunca yüksektir. Bu nedenle burada çok yüksek satış fiyatları bekleyebilirsiniz. Metrekare başına fiyatlar da Vogelstraße boyunca üst aralıktadır. Ä°ster miras, ister boşanma ya da aile birleşimi olsun – özellikle de ilk mülkünüzse, bir daireyi satmak sizi hızla bunaltabilir. Bunun olmamasını sağlamak için sizin için rehberlerimiz var.

Daha fazlasını buradan öğrenin:

Yüksek talep yüksek fiyatlara neden oluyor

Braunsfeld’de metrekare başına ortalama €6,050 fiyat bekleyebilirsiniz. Daireler rağbet görmektedir ve bu nedenle talep yüksektir. Mükemmel satış fiyatına ulaşmak için önceden bir değerleme yapmak faydalı olacaktır. Bunu yapmak için güvendiğiniz bir emlakçı ile iletişime geçin. Daire satış süreci hakkında daha fazla bilgi için birazdan!

Öncelikle gayrimenkul değerleme konusundaki rehberlerimiz:

Mülkün konumu da satış fiyatına yansır:

Eine der begehrten Straßen in Braunsfeld in der sich eine elegante Bestandsimmobilie an der anderen reiht

Braunsfeld’de gayrimenkul satışları: Temel bilgiler

Şimdi Köln-Braunsfeld’deki daire satışınızla ilgili en iyi nasıl ilerleyeceğinizi ve hatta nereden başlayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Miras, boşanma veya mesleki yeniden yönlendirme – bir mülkü satmanın nedenleri çok ve çeşitlidir ve kişisel, finansal veya profesyonel nitelikte olabilir. Her durumda, bir daireyi satmanın çok karmaşık olduğunu ve kapsamlı görevler içerdiğini aklınızda bulundurmalısınız.

Hazırlık: Önemli belgeler

Dairenin satışını iyi hazırlayın. Buna bir değer tespiti, daireyle ilgili tüm belgeler, bina planları ve kat planları, tadilat faturaları ve tapu kayıtlarının yanı sıra mülkiyetinizi teyit eden belgeler de dahildir. Tüm belgelerin tedarik edilmesi tek başına çok zaman alır ve küçümsenmemesi gereken bir maliyet ve hata oranına sahiptir.

En önemli belgelere genel bir bakış:

 • Değerleme sonuçları
 • Bina planları
 • Enerji sertifikası
 • Kat planları
 • Yenileme çalışmalarından faturalar
 • Arazi kayıt özeti
 • Mülkiyetinizi onaylayan belgeler

Bir emlakçı kiralamak: Görevler

Fuar hazırlanmadan, fotoğraflar çekilmeden ve ilk reklam yerleştirilmeden önce, sadece organizasyonel hazırlık bile azami özveri ve deneyim gerektirir. Güvenilir emlakçınızla iletişime geçerseniz, stres ve kayıp riski olmadan başarılı bir şekilde satış yapabilirsiniz. Tüm önemli adımlarda size destek olacak ve ayrıca vergi ve finansman konularında size tavsiyelerde bulunacaktır.

İşte bir brokerin görevlerinin özeti:

Bir dakika içinde! Etkileyici fotoğraflarla başarıya:

Modernes Mehrfamilienhaus aus braunem Backstein mit versetzten weißen Fenstern vor blauem Himmel mit vielen Wolken

Prosedür: Ä°fşadan satın alma sözleşmesine

Ä°ster özel olarak ister bir emlakçı ile satış yapıyor olun, bir daireyi satma süreci her zaman benzerdir. Mülkünüzü çevrimdışı ve çevrimiçi olarak pazarladıysanız, görüntüleme randevularını düzenlemeden önce en önemli soruları düşünmelisiniz. Sonuçta, sadece potansiyel alıcılar değil, satıcının kendisi de iyi hazırlanmalıdır. Muhtemel alıcıların kredibilitesi kontrol edildikten ve ödeme temerrüdü ortadan kaldırıldıktan sonra, satın alma sözleşmesi düzenlenir, noter tarafından onaylanır ve imzalanır ve satış tamamlanır.

Bir mülkün satış süreci – kontrol listesi:

 1. Belgeleri hazırlayın
 2. Bir mülke değer biçme
 3. İfşa oluşturun
 4. Emlak pazarlama
 5. Emlak turu
 6. Satış görüşmeleri
 7. Satın alma sözleşmesi oluşturma
 8. Noter randevusu
 9. Sertifikasyon
 10. İmza
 11. Tapu siciline kayıt
 12. Satın alma bedelinin ödenmesi
 13. Devir Teslim

Oluşan maliyetlere dikkat edin!

Bürokrasi her zaman mali harcamalarla ilişkilendirilir. Belgelerin tedariki, ilanların yerleştirilmesi, aynı zamanda ilgili taraflarla iletişim ve tabii ki değerleme maliyetlidir. Zorunlu enerji sertifikası faturanızdaki bir diğer kalemdir. Tüm bu ve diğer masraflar mülkünüzü satarken sizin tarafınızdan peşin olarak ödenmelidir.

Daire satıldığında bunun için masraflar oluşur:

 • Belgelerin tedarik edilmesi
 • Reklamların yerleştirilmesi
 • İlgili taraflarla iletişim
 • Değerleme
 • Enerji sertifikası

Medya metropolünde satış: XL rehber kitabı

Ren Nehri kıyısındaki bu medya metropolü, 1 milyonu aşkın nüfusuyla sadece Kuzey Ren Vestfalya’nın değil, Almanya‘nın da en önemli merkezlerinden biri. Almanya’nın batısında yer alan şehir, Düsseldorf ve Bonn gibi diğer şehirlerle sınır komşusudur. Medya şehri doğrudan Ren Nehri üzerinde yer almaktadır ve farklı bölümlere ve ilçelere ayrılabilir. Komşu şehirler arasında Düsseldorf, Bonn ve Leverkusen bulunmaktadır. Köln, Almanya’da başka hiçbir kentte olmadığı kadar medya, televizyon ve basını temsil ediyor. Bu nedenle Ren Nehri üzerindeki metropol sürekli büyümektedir. Südstadt, Altstadt, Ringe, Ehrenfeld veya Sülz, yaşamak için en iyi yer neresi?

İşte özel rehberlerimiz: