Köln-Junkersdorf satılık daire: Emlak, Arsa, Danışman

Köln-Junkersdorf’ta daire satmak – Köln ‘ün zarif Junkersdorf semtinde daire satmak hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin. Junkersdorf’ta metrekare başına fiyatlardan değerleme ve mülk pazarlamasına kadar, ipuçlarımızla başarılı bir daire satışı için iyi hazırlanmış olursunuz. Ayrıca: Bir emlakçı tutmak mı yoksa bir daireyi özel olarak satmak mı? – Köln-Junkersdorf’a hoş geldiniz! Geri dön: Köln’de mülk satışı.

Cologne-Junkersdorf’da Satılık Daire

Chic Junkersdorf sadece yeşil kuşağı da içeren pitoresk konumuyla değil, aynı zamanda şehrin diğer bölgelerine iyi bağlantıları ve çok yüksek yaşam kalitesiyle de etkileyicidir. Junkersdorf aynı zamanda güçlü bir ulusal ve uluslararası iş merkezi olarak da öne çıkmaktadır. Aktris Mirja Boes, sunucu Frauke Ludowig ve futbolcu Hannes Löhr gibi çok sayıda ünlü buraya yerleşmiştir.

Tüm adımları buradan öğrenin: Mülk satmak

Bu nedenle Junkersdorf’ta hızlı bir daire satışına güvenebilirsiniz:

 • Özel konum
 • Çeşitli parklar ve yeşil alanlar
 • Güçlü ekonomi
 • Çok iyi bağlantı
 • Yüksek yaşam kalitesi

Hürth, Müngersdorf ve Weiden arasında: Harita

Veedel, Lindenthal bölgesinde yer almakta ve Müngersdorf, Hürth ve Weiden ile sınır komşusudur. Köln’ün Lövenich bölgesinin yanı sıra Kuzey Ren-Vestfalya’nın Frechen kenti de araba, otobüs ve trenle çok uzakta değildir.

Şimdi Junkersdorf’un mezolokasyonuna bir göz atalım:

Popüler yerleşim bölgesi: Marsdorf & Stadtwaldviertel

Junkdersdorf, Marsdorf ve Stadtwaldviertel gibi popüler mahallelere ev sahipliği yapmaktadır. Junkdersdorf’un kuzeyinde Jungbluthgasse ve Kölner Weg’in yukarısında konut fiyatları özellikle yüksektir. Benzer şekilde, Stadtwaldviertel’de olduğu gibi Donauweg ve Statthalterhofallee arasında. Metrekare başına kesin fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için birazdan.

İşte rehberlerimiz:

Jungbluthgasse, Donauweg & Co: Yüksek fiyatlar

Junkersdorf’ta bir daireniz varsa ve satmak istiyorsanız, metrekare başına ortalama 4.350 Euro’nun keyfini çıkarabilirsiniz. Kesin bir satış fiyatı belirlemek için mülk değerlemesi önemlidir. Bu, uzmanlık ve uzmanlık bilgisi gerektirir. Bir değerlemede nelerin dikkate alınması gerektiğini ve dairenizin değerini hangi faktörlerin etkilediğini buradan öğrenin.

Daha fazlasını buradan okuyun:

Ren Nehri kıyıları Junkersdorf’tan çok uzak değildir:

Das charmante Rheinufer mit etlichen historischen Brücken und Häusern vor strahlend blauem Himmel

Kılavuz Kitap: Planlama, Değerleme ve Pazarlama

Eski bina dairesi, çatı katı veya maisonette – Ä°yi hazırlık savaşın yarısıdır. Enerji sertifikası için başvurdunuz mu ve herhangi bir esnafın hizmetleri için fatura topladınız mı? Satın alma fiyatını etkileyen faktörler nelerdir? Peki satış görüşmeleri sırasında nelere dikkat etmelisiniz? Bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

Hazırlık: Önemli belgeler

Mülkünüzün satışı için çok sayıda belgeye ihtiyacınız vardır. Tapu kaydı, enerji sertifikası ve bina planları, kat planları, modernizasyon ve tadilat belgeleri ve mülkiyet belgeleri bunlardan sadece birkaçıdır. Yapılan tüm çalışmalar da dahil olmak üzere mülkünüzün ayrıntılarını ne kadar kapsamlı bir şekilde belgeleyebilirseniz, mülkünüzü o kadar profesyonel bir şekilde satabilirsiniz.

Bu belgeleri hazırlamalısınız:

 • Arazi kayıt özeti
 • Enerji sertifikası
 • Bina planları
 • Kat planları
 • Modernizasyon ve yenilemeye ilişkin kanıtlar
 • Mülkiyet yapısına ilişkin belgeler

Bir mülke değer biçme: Satın alma fiyatını belirleme

Değerleme, ev ve apartman dairelerinin satışında önemli bir yer tutar ve tüm ciddi teklifler için temel teşkil eder. Bunun da ötesinde, profesyonel bir değerleme, aşırı yüksek bir teklif fiyatı nedeniyle satışın uzamasını veya mülkünüzün gerçek değerinin altında bir zararla satılmasını önler.

Değerleme sırasında, gerçek bir piyasa değeri belirlenir

Bu faktörler mülkünüzün değerini etkiler:

 • Boyut
 • Konum
 • Çevreleyen altyapı
 • Ekipman
 • Üretim yılı
 • Bina durumu
 • Pazar durumu

Emlak pazarlaması: Sergi ve gösterimler

Tüm detayların ve anlamlı resimlerin yer aldığı sergi çok zaman alır ve hatasız bir şekilde oluşturulmalıdır. O zaman reklamların hangi portallarda israf olmadan hedef kitlenize ulaşacağı sorusuyla karşı karşıya kalırsınız. Tek başına satış ilanlarının hazırlanması ve yerleştirilmesi, deneyimi olmayan mal sahiplerine zor ve zaman alıcı bir görev sunmaktadır. Buna ek olarak, potansiyel alıcılar pazarlık yapar ve temelde daireyi daha ucuza almak için teklif fiyatınızın altına inmeye çalışır. Yine, bir emlakçının uzmanlığına güvenmenizi öneririz.

Emlak pazarlamasına genel bir bakış:

 1. İfşa oluşturun
 2. Reklamlar oluşturun (çevrimiçi ve çevrimdışı)
 3. Emlak turu
 4. Satış görüşmeleri

Junkersdorf’ta yalnızca mevcut mülkler bulunmaz. Yeni inşa edilmiş bazı daireler de bulunmaktadır:

Modernes Mehrfamilienhaus mit Balkonen und roter Fassade

Şimdiden! Bir emlakçı ile mi yoksa emlakçı olmadan mı mülk satıyorsunuz?

Müzakerelerde temel yetkinlik ve bilgi birikimi olmadan veya Köln-Junkersdorf’ta özel olarak kullanılan gayrimenkullere her zaman duygular karıştığından, sonuçtan memnuniyet daha çok bir tesadüftür. Buna ek olarak, gayrimenkul satışı çok stresli hale gelir, çok zaman alır ve uzmanlık eksikliği durumunda mali kayıplara yol açabilir. Bununla birlikte, özel mülk satışı da avantajları beraberinde getirir. İşte bazı ipuçları:

Mülkü özel olarak satmak: Ä°puçları

Birçok mal sahibi gayrimenkul satmanın kolay olduğunu düşünür. Özellikle yüksek talep nedeniyle fiyatların yükseldiği bir dönemde, Köln-Junkersdorf’taki karşılaştırmalı fiyatlar açısından değerleme ve pazar araştırması ikinci plana atılıyor. Daire satarken, içgüdülerinizi bir kenara bırakmalı ve zorlu müzakereler yürütüp yürütemeyeceğinizi ve fiyat ve yerleşim açısından fikirlerinizi zorlayıp zorlayamayacağınızı somut olarak düşünmelisiniz.

Bir özel mülk satışında dikkat etmeniz gerekenler bunlardır:

 • Önceden bir pazar analizi yapın
 • Mülkün değerinin belirlenmesi
 • Her zaman duygulara kapılmadan yargılayın

Emlakçı: Avantajlar

Özel satıcılar, evlerinin satışı için yalnızca çok fazla zaman harcamakla kalmaz, aynı zamanda planlarının uygulanması için de çok fazla para harcar. Mülkünüzü bir emlakçı aracılığıyla sattığınızda, maliyet tasarrufu sağlayan kararlar alırsınız ve değerli zamanınızı işinize ve özel hayatınıza ayırabilirsiniz. Mükemmel bir şekilde belirlenmiş piyasa değerinden, ilgili taraflarla profesyonel görüşmelerden, müzakere becerilerinden ve sözleşmenin noter tasdikine kadar eksiksiz bir şekilde ele alınmasından faydalanırsınız. Mülkünüzü kime satmak istediğinize karar vermek tamamen size bağlıdır.

Bunlar bir komisyoncuya sahip olmanın avantajlarıdır:

 • Maliyetli hatalardan kaçınma
 • Daha az stres
 • Özel hayat için daha fazla zaman
 • Daha yüksek başarı oranı

Medya metropolünde satış: XL rehber kitabı

Ren Nehri kıyısındaki bu medya metropolü, 1 milyonu aşkın nüfusuyla sadece Kuzey Ren Vestfalya’nın değil, Almanya‘nın da merkezlerinden biri. Almanya’nın batısında yer alan şehir, Düsseldorf ve Bonn gibi diğer şehirlerle sınır komşusudur. Doğrudan Ren Nehri üzerinde yer alan medya kenti farklı bölümlere ve ilçelere ayrılabilir. Komşu şehirler arasında Düsseldorf, Bonn ve Leverkusen bulunmaktadır. Köln, Almanya’da başka hiçbir kentte olmadığı kadar medya, televizyon ve basını temsil ediyor. Bu nedenle Ren Nehri üzerindeki metropol sürekli büyümektedir. Südstadt, Altstadt, Ringe, Ehrenfeld veya Sülz, yaşamak için en iyi yer neresi?

İşte özel rehberlerimiz: