Köln-Weiden satılık daire: Prosedür, mülk, emlak

Köln-Weiden’de daire satmak – Köln ‘ün rağbet gören Weiden bölgesinde dairenizi satmakla ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğrenin. En önemli belgelerden teşhir hazırlığına ve satın alma sözleşmesine kadar, satış başarısı için rehberimizle! Ayrıca: Metrekare fiyatları ve bir bakışta en pahalı caddeler – Köln-Weiden’e hoş geldiniz! Geri dön: Köln’de mülk satışı.

Köln-Weiden’de Satılık Daire

Bugün Weiden’ın eski bir köy olduğunu fark etmek çok zor. Bölge şu anda Köln’ün en cazip yerleşim alanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Aachener Straße sadece çok sayıda kafe ve restoran değil, aynı zamanda birçok alışveriş olanağı da sunmaktadır. Şehir manzarası söz konusu olduğunda, modernlik ve tarih bir araya gelir. Ostlandstraße çevresindeki yeni inşaat projeleri hızla artarken, Veedel çoğunlukla eski binalarla karakterize edilmektedir. Yaşam standardı yüksek ve altyapı çok iyi.

Tüm adımları buradan öğrenin: Mülk satmak

Bu nedenle Weiden’da hızlı bir daire satışına güvenebilirsiniz:

 • Kafeler & Restoranlar
 • Alışveriş imkanı
 • Çekici şehir manzarası
 • Yüksek yaşam standardı
 • Çok iyi altyapı

Köln’ün eteklerinde ayrıcalıklı konum

Weiden, Köln‘ün batısındaki Lindenthal’de yer alan bir semttir. Müngersdorf, Lövenich ve Junkersdorf, Frechen şehrinin zarif Königsdorf’u gibi Veedel’e sınırdır.

Şimdi Weiden’ın mezolokasyonuna bir göz atalım:

Albert-Kindle-Straße, Schillerstraße & Co.

Weiden’daki daireler yüksek talep görüyor. En pahalı caddeler Albert-Kindle-Straße, üst Goethestraße ve Schillerstraße çevresindeki bölgelerdir. Ä°ster eski bir binada bir daire, ister bir çatı katı veya bir çatı katı olsun, gayrimenkul satmak sadece çok fazla pazarlık becerisi ve organizasyon yeteneği değil, aynı zamanda bazı uzmanlık bilgisi ve uzmanlık gerektirir.

Okumaya buradan devam edebilirsiniz:

Cazip yerleşim yeri: Metrekare başına yüksek fiyatlar

Weiden’da metrekare başına fiyatlar çok yüksektir. Böylece yüksek bir satış fiyatı bekleyebilirsiniz. Weiden’daki dairenizi satarsanız, metrekare başına en az 4.150 Euro bekleyebilirsiniz. Fiyatı etkileyen sadece konum değildir. Ama aynı zamanda inşaat yılı, binanın durumu ve mobilyalar. Bunlar profesyonel bir mülk değerlemesinde de dikkate alınır.

İşte rehberlerimiz:

Weiden’da sadece eski binalarda mülkler değil, aynı zamanda çok sayıda yeni inşaat da bulunmaktadır:

Modernes Mehrfamilienhaus mit großen Fenstern und bunten Balkonen vor strahlend blauem Himmel

Kılavuz: Hazırlık, önemli belgeler ve prosedür

Weiden’ da bir daire mi satmak istiyorsunuz? Hepimizin bildiği gibi, iyi bir hazırlık savaşın yarısıdır. Bu, her şeyden önce çok sayıda önemli belgeyi, mülkünüzün profesyonel fotoğraflarının hazırlanmasını ve kaba bir zaman ve mali planı içerir. Rehberimiz sayesinde Weiden’daki daire satışınız için iyi hazırlanmış olursunuz:

Planlama: Önceden önemli düşünceler

Boşanma, miras veya aile birleşimi – satış nedenleri çok ve çeşitli olabilir. Hazırlık ve planlama yaparken zaman baskısından kaçındığınızdan emin olun. Bu sadece gereksiz sorunlara ve daha sonra büyük masraflarla düzeltmek zorunda kalacağınız hatalara yol açacaktır. Bu yüzden önceden mevcut piyasa durumuna bir göz atın. Aynı konumdaki benzer dairelerin fiyatı ne kadar? Satış fiyatı ne kadar yüksek olmalı? Noter ve emlakçı için ne kadar hesap yapmanız gerekiyor?

İşte genel bir bakış:

 • Mevcut pazar durumuna ilişkin araştırma
 • Satın alma fiyatı ve dönem hususları
 • Yan maliyetlerin tartılması
 • Değerleme uzmanları için maliyetler
 • Olası vergi maliyetleri
 • Önemli belgelerin derlenmesi

Şimdiden! Önemli belgeleri derleyin

Özel olarak satmaya karar verirseniz, tüm önemli belgeleri toplama ihtiyacını hafife almamalısınız. Bazı belgeler için başvurmak sadece zaman değil, aynı zamanda para da gerektirir. Ancak enerji sertifikası, kat planı vb. belgeleri bir araya getirdiğinizde mülkün tanıtımını ve reklamını yapabilirsiniz.

Mülk pazarlaması için aşağıdaki belgelere ihtiyacınız olacaktır:

 • Enerji sertifikası
 • Kat planı
 • Arazi kayıt özeti
 • Site planı
 • Yenileme ve bakım faturaları

Prosedür: Değerleme, denetim & Co.

Bir dairenin satış prosedürü her zaman aynıdır. Çok iyi bir hazırlıktan sonra mülkün pazarlanmasına başlanabilir. Bu, çevrimiçi veya çevrimdışı olarak, örneğin emlak portallarında veya yerel gazetede yapılabilir. Ä°lk ilgilenen taraflar kayıt yaptırdıktan sonra daireleri görmeye başlayabilirsiniz. Tavsiyemiz: Potansiyel alıcılardan gelebilecek tüm olası sorular için kendinizi önceden hazırlayın.

Bir bakışta tüm prosedür:

Sergide profesyonel fotoğraflarla başarılı satışlar:

Heller Balkon mit Topfpflanze und zwei Stühlen und grandioser Aussicht auf die Stadt

Özel olarak mı yoksa bir komisyoncu ile mi satacaksınız?

Dairenizi özel olarak mı satmak istersiniz yoksa bir emlakçı ile mi satmayı tercih edersiniz? Her ikisinin de lehinde ve aleyhinde nedenler vardır. Bu sizin kişisel durumunuza bağlıdır. Her iki seçeneğe de daha yakından bakalım.

Bir daireyi özel olarak satmak: Avantajlar

Dairenizi özel olarak satmakta özgürsünüz. Çünkü o zaman her şey tamamen sizin elinizde. Satıştan sonra bir komisyoncu komisyonu ödemeniz, alıcıları kişisel olarak tanımanız ve her zaman her şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir.

İşte tüm avantajların bir özeti:

 • Brokerler için maliyet yok
 • Satış süreci üzerinde sürekli kontrol
 • Alıcıları kişisel olarak tanımak

Weiden’de emlakçı: Avantajlar ve görevler

Weiden’da deneyimli bir emlakçı ile kendinize zaman, stres ve para kazandırırsınız. Birçok emlakçı sadece pazarlık becerisi ve organizasyon yeteneğine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda genellikle kendi alıcı ağlarını ve çok fazla deneyimi de beraberinde getirir. Emlak danışmanınız tüm satış süreci boyunca size eşlik edecek, mülkün pazarlanmasıyla ilgilenecek ve ayrıca vergi ve finans konularında size tavsiyelerde bulunacaktır.

Bunlar bir komisyoncunun görevleridir:

Medya metropolünde satış: XL rehber kitabı

Ren Nehri kıyısındaki bu medya metropolü, 1 milyonu aşkın nüfusuyla sadece Kuzey Ren Vestfalya’nın değil, Almanya‘nın da en önemli merkezlerinden biri. Almanya’nın batısında yer alan şehir, Düsseldorf ve Bonn gibi diğer şehirlerle sınır komşusudur. Medya şehri doğrudan Ren Nehri üzerinde yer almaktadır ve farklı bölümlere ve ilçelere ayrılabilir. Komşu şehirler arasında Düsseldorf, Bonn ve Leverkusen bulunmaktadır. Köln, Almanya’da başka hiçbir kentte olmadığı kadar medya, televizyon ve basını temsil ediyor. Bu nedenle Ren Nehri üzerindeki metropol sürekli büyümektedir. Südstadt, Altstadt, Ringe, Ehrenfeld veya Sülz, yaşamak için en iyi yer neresi?

İşte özel rehberlerimiz: