Köln’de gayrimenkul satışı: Ev & daire – ipuçları, olanaklar

Köln ‘de mülk satışı – bir daire, apartman binası veya kendi mülkünüzü satmak. Köln’deki mülkünüzü satmak mı istiyorsunuz? Şimdi neden iyi bir zaman olduğunu buradan öğrenin! Ayrıca satış süreci, en önemli belgeler ve özel olarak mı yoksa bir emlakçı ile mi satış yapmanız gerektiği hakkında her şey – Köln’e Hoş Geldiniz! Genel bakışa geri dönmek için buraya tıklayın: Bir mülkün satışı.

Köln’de mülk satmak

Almanya’nın batısında yer alan megakent Köln, merkezi konumu, gelişen ekonomisi ve medya ortamının modern yetenekleriyle karakterize edilen gelişen metropol yaşamıyla tanınmaktadır. Doğrudan Ren Nehri üzerinde yer alan moda metropolü farklı bölümlere ve ilçelere ayrılabilir. Komşu şehirler arasında Düsseldorf, Bonn ve Leverkusen bulunmaktadır.

Romantik Ren Nehri çevresinde merkezi konum

Köln, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde yer alan bir şehirdir. Cıvıl cıvıl Köln doğrudan Ren Nehri’ne kıyısı olan bir şehirdir ve Hollanda sınırına yaklaşık 1,5 saat uzaklıktadır. Şehir 405 km²’lik bir alana sahiptir ve çeşitli bölgelere ayrılmıştır ve Düsseldorf metropolü de çok uzakta değildir.

İşte Köln’ün mezolajı:

Köln şehrindeki en popüler semtler: Genel Bakış

Güzel Köln toplam 9 ilçe ve 86 mahalleye ayrılmıştır. Hepsi sadece konumları açısından değil, aynı zamanda atmosferleri, mimarileri ve şehir manzaraları açısından da farklılık göstermektedir. Böylece, yerleşim bölgelerinin her biri kendi bireysel cazibesiyle keyif veriyor. Köln’ün en popüler semtleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

Köln’ün en popüler semtlerine bir göz atın ve daha fazlasını öğrenin:

Eski Şehir Kuzey ve Güney: Tarihi Şehir Merkezi

Köln’ün Eski Kenti, doğrudan Ren Nehri üzerinde yer alan ve kuzey ile güney bölümlerine ayrılan tarihi şehir merkezidir. Komşu semtler arasında Belçika mahallesi Neustadt-Nord ve Ren Nehri’nin karşı yakasındaki Deutz yer almaktadır. Altstadt-Nord bölgesi doğrudan Ren Nehri üzerinde yer almaktadır ve bu nedenle çok merkezi bir konuma sahiptir. Köln Altstadt- Süd bölgesi de Ren Nehri ile sınır komşusudur. Her iki bölge de nefes kesici mimarileri, çok çeşitli kültürel faaliyetleri ve geleneksel kahvehaneleriyle öne çıkmaktadır.

Marienburg: Rahat bir havaya sahip lüks yerleşim bölgesi

Marienburg, Köln’e bağlı bir ilçedir, ancak siyasi olarak Rodenkirchen ilçesine bağlıdır. Ren Nehri üzerinde yer alan mahalle, Köln’ün Neustadt ve Altstadt bölgelerinin güneyinde bulunmaktadır. Marienburg’un konumu ve erişilebilirliği idealdir ve bu nedenle sizi dinlendirici bir öğleden sonra geçirmeye davet eden birçok eğlence tesisi, çeşitli yeşil alanlar ve hatta golf sahaları vardır.

Rodenkirchen: Ren Nehri manzaralı lüks bölge

Mahalle Ren Nehri üzerinde yer almaktadır ve dış yeşil kuşak gibi birçok yeşil alanla çevrilidir. Mahalle oldukça tenha olmasına rağmen, Köln’ün ana tren istasyonuna ulaşmak sadece 15 dakika sürmektedir. Bu nedenle, bölge genellikle çok iyi bağlantılara sahiptir ve işe gidip gelenler, öğrenciler ve çocukları okula giden aileler için mükemmeldir. Bölge ayrıca nefes kesici bir Ren Nehri manzarasına sahiptir.

Lindenthal: Şehre yakın ve Köln’ün batısında sakin bir yerleşim bölgesi

Köln Lindenthal, Köln’ün bir ilçesidir ve birkaç semtten oluşmaktadır. Toplamda Lindenthal, 42 km²’lik bir alanda 150.000’den fazla nüfusa sahiptir ve bu da onu en kalabalık ilçe yapmaktadır. Lindenthal’deki emlak fiyatları belediyeye bağlı olarak çok yüksek olabilir ve buna bağlı olarak özellikle daha varlıklı nüfus arasında çok popülerdir. Şehir merkezinde yaşamıyor olsanız da, yine de iyi bağlantılara ve daha fazla yeşil alan ve parka sahipsiniz.

Neustadt North & South: Modern ve canlı moda bölgesi

Neustadt Nord ve Süd bölgeleri, Köln’ün çekirdeği etrafında bir tür kuşak oluşturmaktadır. Bu bölge özellikle öğrenciler ve genç yetişkinler arasında popülerdir. Köln’ün bu kısmı çok popülerdir ve bu nedenle çok sayıda küçük dükkan, kafe, bar ve kulüp bulunmaktadır. Mediapark çevresindeki iş merkezi de Neustadt-Nord’da bulunabilir. İlçenin nüfusu 30.000’in biraz altındadır ve nüfus yoğunluğu kilometre kare başına yaklaşık 8150 kişidir. Güneyde çok sayıda galeri, park ve bira bahçesi bulunmaktadır.

Hahnwald: Seçkin komşulara sahip zarif bölge

Hahnwald bölgesi, Köln’ün Neustadt ve Altstadt bölgelerinin güneyinde yer alır ve Ren Nehri’nin sol tarafında bulunur. Burada toplam 2050 kişi yaşamaktadır ve nüfus yoğunluğu ‘sadece’ 686 kişi/km²’dir. Sakinlerinin seçkinliği nedeniyle Hahnwald çok varlıklı kabul edilir. Yaşam, şehir merkezinden uzakta, özel olarak gerçekleşir. Bu nedenle Köln’ün bu bölümü bazı ünlülere de ev sahipliği yapmaktadır.

Gayrimenkul satışı: mülk değerleme, prosedür & co.

Emlak piyasası şu anda özellikle satıcılar için elverişli. Bunun nedeni, konut ve apartman dairelerine olan talebin rekor düzeye ulaşmış olmasıdır. Özellikle Köln ve çevresi giderek daha popüler hale geliyor ve buraya taşınan insanların oranı artıyor. Köln’de talep ve buna bağlı olarak emlak fiyatları yüksektir. Köln özellikle modern, bireysel ve gelecek vaat eden bir şehir olarak kabul edilmektedir. Bazı mahallelerde genç yetişkinler ve öğrenciler için giderek daha fazla kulüp, bar veya galeri açılırken, şehrin kenar mahallelerindeki sakin ve varlıklı bölgeler de yayılıyor. Köln’de size farklı konumlarda çok çeşitli gayrimenkuller sunulmaktadır.

Köln’de emlak fiyatları: Şimdi satın alın!

Bir emlakçı kullanarak kendinize çok fazla zaman ve stres kazandırabilir ve ayrıca daha yüksek satış gelirlerine güvenebilirsiniz. Gayrimenkulün şu anda bu kadar yüksek talep görmesinin birkaç nedeni var. Bunun ilk nedeni, potansiyel ev alıcıları için finansmanı cazip kılan düşük faiz oranlarıdır. Buna ek olarak, düşük faiz oranlarından faydalanan ve gayrimenkule yatırım yapan yatırımcıların sayısı da giderek artıyor.

Artan talep ve düşük faiz oranları şimdi satmak için nedenler!

Prosedür: En önemli adımlar – kontrol listesi

Bir emlakçı ile mi yoksa emlakçı olmadan mı satış yapmak istiyorsunuz? Satış için hangi belgelere ihtiyacınız var? Kredi itibarı ne zaman kontrol edilecek? Kontrol listemiz ile mülk satışınız için en iyi şekilde hazırlanırsınız.

Ev satışı kontrol listesi – Ev ve daire satışı için 12 adım:

 1. Gerçekçi zaman planlaması
 2. Satış aşaması için strateji
 3. Komisyoncu ile mi yoksa komisyoncu olmadan mı satış?
 4. Satış için tüm belgeleriniz var mı?
 5. Mülkünüz satışa hazır mı?
 6. Satış fiyatı gerçekçi mi?
 7. Mülkünpazarlanması
 8. İlgili taraflarla temas kurun
 9. Sorular için hazırlık
 10. İlgili taraflarla temas kurun
 11. Görüntüleme randevularını düzenleyin ve gerçekleştirin
 12. Ä°lgili taraflarla satış görüşmeleri ve kredibilite kontrolleri
 13. Satın alma sözleşmesi hazırlayın
 14. Noterde noter tasdiki için randevu
 15. Yeni sahibine devir teslim

Önemli belgeler: kat planı, mirasçılık belgesi & Co.

Ev satışına, kat planı, vaziyet planı, tapu sicilinden güncel bir alıntı, yaşam alanı hesaplaması ve mülk kiralandıysa kira sözleşmeleri gibi önemli belgeleri toplayarak başlayın. Ayrıca bir elektrik faturası hazırlamalı ve gerekirse veraset il amını elinizde bulundurmalısınız.

İşte genel bir bakış:

 • Kat planı
 • Site planı
 • Arazi kayıt özeti
 • Yaşam alanı beyanı
 • Kira sözleşmeleri (varsa)
 • Hizmet bedeli ödemesi
 • Mirasçılık belgesi (varsa)

Emlakçı: Görevler

Ne yazık ki tahminler, şehirlerdeki konut talebinin gelecekte de devam edip etmeyeceğini tam olarak ortaya koymuyor. Her durumda, gerçek şu ki, şu an bir kat mülkiyeti veya apartman binası satmak için iyi bir zaman. Ä°yi ve yetkin bir emlak danışmanı, mülk değerlemesiyle başlayan ve mülk teslimine kadar uzanan bu kapsamlı süreçte size destek olacaktır.

İşte yetkin bir emlakçının görevlerinden bazılarının özeti:

Emlakçı: Avantajlar

İyi bir emlakçı, belirli mülklerle ilgilenen alıcıların bir listesini tutar. Buna arsaların yanı sıra kendi kullanımları için veya kiraya vermek amacıyla satın alınan evler de dahildir. Acentenin geniş ağına ek olarak, onun uzmanlığından ve bilgi birikiminden de faydalanırsınız. İyi emlakçılar aynı zamanda mükemmel organizasyon ve pazarlık becerilerine sahiptir, böylece satıcı olarak arkanıza yaslanıp rahatlayabilirsiniz.

Organizasyonel yetenek, müzakere becerileri ve özel know-how

Bir mülk satın almak istiyorsunuz ve bu nedenle mevcut mülkünüzü satmak için acele mi ediyorsunuz? Yoksa bir apartmanı mümkün olduğunca çabuk satın alıp daha sonra kârlı bir şekilde kiraya mı vermek istiyorsunuz? Yanınızdaki doğru emlak danışmanı, gelecek planlarınıza odaklanmanız için size yeterli zaman ve özgürlük sağlar.

Özetle avantajlarınız:

 • Satış süreciyleemlakçılar ilgilenir
 • Mülkün hızlı satışı
 • Profesyonel değerlendirme

Gayrimenkul değerlemesi: Satın alma fiyatının belirlenmesi

Hahnwald gibi tercih edilen yerlerde, şimdiden ortalama: 4900 €/ km² ücret alabilirsiniz. Ancak, fiyatlar farklı bölgelerde değişiklik gösterir ve konuma bağlı olarak farklıdır. Bir mülkü satmak istiyorsanız, uzmanlar tarafından değerlendirilmesini sağlamak mantıklıdır. Birçok satıcının unuttuğu şey: Mülk bir zanaatkar, mimar vb. yardımıyla yenilenmiş veya tadilattan geçirilmişse, bu durum satış fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir.

Ä°pucu! Bir eve değer biçme konusunda daha fazla bilgi ve ipucuna buradan ulaşabilirsiniz.

İşte mülkünüzün değerini ve dolayısıyla satış fiyatını etkileyen en önemli kriterlerden bazıları:

Medya metropolünde satış: XL rehber kitabı

Ren Nehri kıyısındaki bu medya metropolü, 1 milyonu aşkın nüfusuyla sadece Kuzey Ren Vestfalya’nın değil, Almanya‘nın da en önemli merkezlerinden biri. Almanya’nın batısında yer alan şehir, Düsseldorf ve Bonn gibi diğer şehirlerle sınır komşusudur. Medya şehri doğrudan Ren Nehri üzerinde yer almaktadır ve farklı bölümlere ve ilçelere ayrılabilir. Komşu şehirler arasında Düsseldorf, Bonn ve Leverkusen bulunmaktadır. Köln, Almanya’da başka hiçbir kentte olmadığı kadar medya, televizyon ve basını temsil ediyor. Bu nedenle Ren Nehri üzerindeki metropol sürekli büyümektedir. Südstadt, Altstadt, Ringe, Ehrenfeld veya Sülz, yaşamak için en iyi yer neresi?

İşte özel rehberlerimiz: