Daire Köln-Müngersdorf satmak: ipuçları, gayrimenkul, arsa

Köln-Müngersdorf’ta daire satmak – Köln ‘ün lüks Müngersdorf semtindeki dairenizi satmak istiyorsanız, rehberimizle iyi hazırlanmışsınız! Müngersdorf’taki en pahalı caddelerden metrekare fiyatlarına ve daire satış sürecine kadar, hızlı ve verimli bir satış için bilmeniz gereken her şeyi burada bulacaksınız. Ayrıca: Bir emlakçının avantajları ve mülk değerlemenin en önemli kriterleri – Köln-Müngersdorf’a hoş geldiniz! Geri dön: Köln’de mülk satışı.

Köln-Müngersdorf’da Satılık Daire

Müngersdorf, Köln’ün spor kültürünün kalesidir. Bölge, Rheinenergie Stadyumu, bisiklet stadyumu ve Almanya’nın tek spor üniversitesine ev sahipliği yapmaktadır. Lukas Podolski’nin kişisel kutusu bile burada evinde. Futbolun yanı sıra insanlar burada bisiklete biniyor, plaj voleybolu oynuyor ve stadyum havuzunda rekabetçi bir şekilde yüzüyor. Aachener Straße sizi kahve içmeye ve alışveriş yapmaya davet ederken, büyük Aziz Vitalis kilisesi Müngersdorf’un tarihi şehir manzarasına katkıda bulunur.

Tüm adımları buradan öğrenin: Mülk satmak

Müngersdorf’ta bu nedenle hızlı bir daire satışına güvenebilirsiniz:

 • Spor kültürü
 • Çok sayıda boş zaman aktivitesi
 • Tarihi Anıtlar ve Görülecek Yerler
 • Çeşitli kafe ve restoranlar

Ren Nehri’nin batısında, Köln’ün sahil kenarında

Şirin Müngersdorf, Lindenthal bölgesinde yer alır ve Junkersdorf, Lövenich, Ehrenfeld ve Braunsfeld ile sınır komşusudur. Widdersdorf ve Vogelsang da çok uzak değildir.

Şimdi Müngersdorf’un mezolokasyonuna bir göz atalım:

Böcklinstraße, Feuerbachstraße & Co: Danışman!

Müngerdorf’taki daireler popülerdir. Brauwellerweg’in kuzeyinde bir daire satmak istiyorsanız, bölgedeki en yüksek satış fiyatlarından yararlanabilirsiniz. Feuerbachstraße, Rethelstraße, Böcklinstraße ve Franz-Seiwert-Straße en pahalı caddeler arasındadır. Bölgenin kuzeyinde, Am Lindenweg ile Gregor-Mendel-Ring arasında da metrekare fiyatları çok yüksektir. Kesin fiyatları birazdan görebilirsiniz.

Şimdiden, özel rehberlerimiz:

Eski bina daire, loft & penthouse: Metrekare başına fiyatlar

Metrekare başına 5.150 Euro – Müngersdorf’ta bir dairenin fiyatı bu kadar. Ä°ster boşanma, ister miras, ister aile birleşimi olsun, zaman baskısı ve stres genellikle satış fiyatının yanlış belirlenmesine neden olur. Bundan kaçınmak için her zaman bir değerleme yapılmasını öneriyoruz. Sonuçta, dairenizin değerini etkileyen çeşitli faktörler vardır.

Bilmeniz gereken her şeyi buradan öğrenin:

Bir daireyi özel olarak mı yoksa bir emlakçı ile mi satıyorsunuz?

Müngersdorf’taki emlak satıcıları, konut mülklerine yönelik yoğun talepten yararlanmaktadır. Öte yandan, kat mülkiyeti arzı düşüktür. Bu açıdan bakıldığında, daire satışlarının büyük zorluklar yaratmaması gerektiğini düşünen mal sahipleri, değerlendirmelerinde özel satışlara yöneliyor.

Özel gayrimenkul satışları: ipuçları

Mülkünü bir emlakçının yardımı olmadan satan herkes, teklifin hazırlanmasını ve satışın gerçekleştirilmesini somut olarak planlamalıdır. Maliyet faktörünün hesaplanması da avantajlıdır ve özel mülk sahipleri için dairenin satış masraflarının ne kadar yüksek olduğu hakkında bilgi sağlar. Finansal açıdan bakıldığında, piyasa değerinin belirlenmesi bir mülkün satışı için listedeki en büyük kalemdir. Bu nedenle, özel satıcıların önceden gerçekçi bir zaman ve mali plan yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Bir daireyi özel olarak satmak – ipuçları:

Müngersdorf’ta emlakçı: Avantajlar

Bir diğer önemli faktör de belgelerin elde edilmesi, teşhirin hazırlanması, soruların yanıtlanması ve yerinde inceleme için harcanan zamandır. Profesyonelce satış yapmak, zamandan tasarruf etmek, sinirlerinize hakim olmak ve gereksiz yere para kaybetmemek istiyorsanız, Müngersdorf’ta bir emlakçı en iyi seçimdir. Uzun yıllara dayanan deneyim ve temel yetkinlikle, güvendiğiniz emlakçı mülkünüzün pazarlanması ve satışın başarılı bir şekilde sonuçlandırılmasıyla ilgili tüm görevleri üstlenecektir.

Bir komisyoncunun avantajları:

 • Uzun yıllara dayanan deneyim
 • Pazar bilgisi
 • Kendi alıcı ağınız
 • Vergi ve Mali İşler Hakkında Tavsiyeler
 • Hatalardan kaçınma
 • Profesyonel değerleme

İki seçenekten birine karar verdikten sonra, bir sonraki adım gayrimenkul satış sürecidir. Bu da değerleme ile başlar:

Gayrimenkul değerlemesi: Satın alma fiyatının belirlenmesi

Hiçbir mal sahibi Müngersdorf’taki daire için bir değerleme yapmadan yapmamalıdır. Gerçek şu ki, içgüdüsel hislere veya ideal değerden bahsedilmesine dayalı bir mülk satışı genellikle aşırı değerleme ve buna bağlı sonuçlarla sonuçlanır. Bir değerlemeden vazgeçerek, bir satış uzatılabilir. Bir başka risk de çok düşük satış fiyatı nedeniyle yüksek kayıplardır.

Gayrimenkul değerlemesi gerçekçi satın alma fiyatını belirler

Piyasa değerini belirlemek için konum, mülk ve arsa büyüklüğü, mobilyalar ve donanımlar ile altyapı entegrasyonuna ilişkin veriler kullanılır. Tarafsızca belirlenmiş ve gerçeklere dayalı bir teklif fiyatı, ciddi performansınızı garanti eder ve Müngersdorf’ta karlı ve güvenli bir gayrimenkul satışı söz konusu olduğunda bir temel oluşturur.

Bu faktörler mülkün değerini etkiler:

 • Konum
 • Ekipman
 • Eyalet
 • İnşaat
 • Ä°lçenin altyapısı
 • Karşılaştırma nesneleri

Prosedür: Hazırlık aşamasından devir teslim aşamasına kadar

Müngersdorf’taki dairenizi mümkün olan en iyi şekilde satmak sadece pazarlık becerisi ve organizasyon yeteneği gerektirmez. Bir satıcı olarak, sürecin neresinde olduğunuzu ve başarılı bir işlem için hangi adımın gerekli olduğunu iyi bir şekilde gözden geçirmeniz gerekir. Satış süreci üç aşamaya ayrılabilir.

Bir daireyi satmanın 3 aşaması:

 1. Hazırlık aşaması
 2. Satış aşaması
 3. İşleme

Şimdi tam prosedüre daha yakından bakalım:

Planlama: belgeler, teşhir & Co.

Ä°yi hazırlanmışın yarısı satılır! Bu durum Müngersdorf’taki daireler için de geçerlidir. Bu nedenle, tüm önemli belgeleri önceden hazırladığınızdan emin olun. Buna tapu kaydı, enerji sertifikası ve geçmişteki yenileme ve modernizasyon önlemlerine ilişkin faturalar dahildir. Özel olarak mı yoksa bir emlakçı aracılığıyla mı satmayı tercih edeceğinize karar verin ve gerçekçi bir satış süresi belirleyin. Arızi maliyetlere genel bir bakış elde edin ve profesyonel bir emlak teşhiri oluşturun.

Hazırlık aşamasının bireysel adımları:

Bir daireyi pazarlamak: Satış stratejileri

Mülk satış için hazırlandı, tüm belgeler bir arada ve satış süresi belirlendi mi? O zaman şimdi dairenizi satmak zorundasınız. Burada, konuma, daire tip ine ve ev tipine bağlı olarak her biri kendi avantaj ve dezavantajlarına sahip üç satış stratejisi arasında seçim yapabilirsiniz.

Daha fazlasını buradan okuyun! Emlak pazarlama: Strateji

Yani bu üç strateji arasında seçim yapabilirsiniz:

 • Saldırgan
 • Defansif
 • Kapalı Pazar

Daireniz ilan edildikten ve olası alıcılarla iletişime geçildikten sonra, görüntüleme randevuları düzenleyin, kredi kontrolleri yapın ve satış görüşmelerini yürütün. Satın alma fiyatı görüşmeleri sırasında mevcut belgelerinizi tartışma temeli olarak kullanmaktan çekinmeyin.

Satışı ayarlayın: Satın alma sözleşmesi ve devir teslim

Alıcı bulunduktan ve kredibilitesi kontrol edildikten sonra satışın son adımları atılır. Noterde siz ve alıcı sözleşmeyi imzalarsınız. Bunu şu takip eder: Tapu sicilinde güncellendikten sonra müzakere edilen satın alma fiyatının ödenmesi veya teknik bir terim olarak: öncelikli devir bildirimi. Satın alma bedelini, örneğin doğrudan hesabınıza veya noterin emanet hesabı aracılığıyla peşin olarak aldıktan sonra, dairenizi yeni sahibine teslim edersiniz.

İşte son adımlara genel bir bakış:

Müngersdorf’taki dairenizi resmen sattınız – tebrikler!

Medya metropolünde satış: XL rehber kitabı

Ren Nehri kıyısındaki bu medya metropolü, 1 milyonu aşkın nüfusuyla sadece Kuzey Ren Vestfalya’nın değil, Almanya‘nın da merkezlerinden biri. Almanya’nın batısında yer alan şehir, Düsseldorf ve Bonn gibi diğer şehirlerle sınır komşusudur. Doğrudan Ren Nehri üzerinde yer alan medya kenti farklı bölümlere ve ilçelere ayrılabilir. Komşu şehirler arasında Düsseldorf, Bonn ve Leverkusen bulunmaktadır. Köln, Almanya’da başka hiçbir kentte olmadığı kadar medya, televizyon ve basını temsil ediyor. Bu nedenle Ren Nehri üzerindeki metropol sürekli büyümektedir. Südstadt, Altstadt, Ringe, Ehrenfeld veya Sülz, yaşamak için en iyi yer neresi?

İşte özel rehberlerimiz: