Hamburg’da gayrimenkul satışı: arsa, daire & ev

Hamburg ‘da gayrimenkul sat mak – Dairenizi, apartmanınızı veya kendi mülkünüzü burada satmak mı istiyorsunuz? Hamburg’da gayrimenkul satışına ilişkin ücretsiz rehberlerimizle iyi bir şekilde hazırlandınız. Artı: Mülk değerlemesi, emlakçılar ve süreç hakkında bilmeniz gereken her şey – Hamburg’a hoş geldiniz! Genel bakışa geri dönmek için buraya tıklayın: Mülk satışı.

Hamburg’da ev veya daire satmak: semtler

Hamburg sadece Almanya’nın en büyük limanına değil, aynı zamanda çok sayıda büyük şirkete, yayınevine ve medya ajansına da ev sahipliği yapmaktadır. Hansa kenti sadece güçlü ekonomisi, uluslararası havası ve büyüyen iş piyasasıyla değil, aynı zamanda çok sayıda şık semtiyle de etkileyicidir. Ä°ster aile, ister bekar, ister öğrenci ya da girişimci olsun, Hamburg’da herkes kendini evinde hissediyor. Aileler sakin Rotherbaum ‘u tercih ederken, bekârlar ve çiftler HavenCity ‘deki renkli şehir hayatının tadını çıkarmaktadır. Kentin Elbe Nehri kıyısındaki banliyölerinin de sunacak bir şeyleri var.

Daha fazlasını buradan okuyun: Gayrimenkul satışı

Yaşamak ve ikamet etmek için en popüler semtler şunlardır:

Blankenese: Elbe manzaralı varlıklı bölge

Popüler yerleşim bölgesi Rissen‘in bitişiğinde lüks Blankenese bölgesi yer almaktadır. Bu eşsiz yerleşim alanının sunduğu güzel manzaranın ve doğanın tadını çıkarın. Yüksek rakımlar eşsiz bir görüntü oluşturuyor. Treppenviertel (merdiven mahallesi) benzersizdir: bu mahallenin arkasında, sadece yürüyerek ulaşılabilen eski balıkçı evlerinin bulunduğu bir yerleşim alanı vardır. Bu, arabasız yaşam için bir projedir. Elbe Nehri manzarası da Blankenense’nin cazibesinin bir parçasıdır.

Rissen: Elbe Nehri kıyısında şık bir banliyö

Popüler Rissen bölgesi, zarif Blankensee ve seçkin Othmarschen‘in batısında yer almaktadır. Schleswig-Holstein ile doğrudan sınır komşusu olan Hamburg’un en batıdaki ilçesi, yaklaşık 15.900 kişiye ev sahipliği yapmakta ve 16,65 km²’lik bir alanı kaplamaktadır. Rissen de Hamburg-Altona bölgesine aittir ve Elbe Nehri’nin kenarındaki lüks banliyölerden biridir.

Othmarschen: Yüksek yaşam kalitesine sahip ayrıcalıklı bölge

Hamburg-Othmaschnen, seçkin Blankenese ile sakin Rotherbaum arasında yer almaktadır. Burada sadece bölgede değil, doğrudan tüm şehirde çok iyi bilinen ve popüler olan turistik yerler, restoranlar ve kafelerle doludur. Alton balık pazarına yakınlığı ve Elbe Nehri’nin eşsiz manzarası da bölgenin benzersiz havasına katkıda bulunmaktadır.

Hafen City: Merkezde lüks bir yerleşim yeri

Hafen City bölgesi Hamburg’un kalbinde yer alır ve Hamburg’un eski kentinin güneyinde uzanır. Rotherbaum ve Harvestehude bölgeleri de çok uzak değildir. Hafen City bölgesi son derece moderndir ve yakın zamanda geliştirilmiştir. 2003 yılından bu yana Hamburg’un merkezinde Hafen City bölgesinin yeniden geliştirilmesi devam etmektedir. Diğer şeylerin yanı sıra, burada Kehrwiederspitze ve Elbbrücken arasında yeni yerleşim alanları oluşturuluyor. Eski liman bölgesinde modern konut binalarının bulunduğu on şehir mahallesi inşa ediliyor.

Harvestehude: Değişim sürecindeki seçkin bir bölge

Aussen-Alster ve Isebekanal tarafından çevrelenen bölge, Eimsbüttel ilçesinde yer almakta olup Grindel ve Schlump bölgelerinin komşusudur. Popüler Rotherbaum bölgesi güney sınırındadır ve rağbet gören Hafen City yerleşim bölgesi de çok uzakta değildir.

Rotherbaum: Alster’in kenarındaki lüks bölge

Rotherbaum bölgesi şehir merkezinin kuzeyinde yer almaktadır. Güneydeki popüler Harvestehude bölgesiyle sınır komşusudur ve modern Hafen City yerleşim bölgesinden de uzak değildir. Tudor tarzı villaların bulunduğu bölgeye şimdiden 16.000 kişi yerleşmiş durumda.

Hamburg’da mülk satışı: Bir emlakçı ile mi yoksa özel olarak mı?

Hamburg’da mülk satışı – Lukinski, Almanya genelinde emlak konusunda uzmandır. Berlin, Münih, Hamburg ve Düsseldorf gibi şehirlerdeki en iyi lokasyonları temsil ediyor ve daireler, tek ve çok aileli evler, arsalar ve ticari mülkler satıyoruz. Faaliyetlerimizin odak noktalarından biri gayrimenkulün online pazarlamasıdır – çünkü potansiyel alıcılar ön seçimlerini yapmak için bu alana yoğunlaşmaktadır. Deneyimlerimiz gösteriyor ki:

Profesyonelce sunulan mülkler en hızlı satılır

Ve böylece tüm satıcıların %72’sinden fazlası emlakçılarına & ortaklarına güveniyor! Bir emlakçı aracılığıyla gayrimenkul satmanın neden değerli olduğunu buradan öğrenin. Yetkin bir emlakçı nasıl olur ve özel mülk satışının en büyük tuzakları.

Emlakçı: avantajlar ve görevler

Her şeyden önce, bir komisyoncu deneyim sahibidir ve muhtemelen bölgeyi daha iyi bilir. Bu onlara kişisel olarak daha az stres, başka şeyler için daha fazla zaman ve hepsinden önemlisi daha fazla güvenlik sağlar. Ayrıca, emlakçının iletişim bilgilerini de unutmamalısınız. Piyasada uzun süredir varlık gösteriyorlar, bu da potansiyel alıcıları daha hızlı bulabilecekleri anlamına geliyor. Ancak, tecrübesiyle size destek olabilmesi için saygın ve yetkin bir emlakçı aradığınızdan emin olun.

Okuma ipucu: Off Market – anonim ve gizli bir şekilde mülk satışı!

Yerel pazara uygun profesyonel bir değerlemenin yanı sıra bu, potansiyel alıcılarla başarılı bir şekilde iletişim kurabilmenizi de sağlar. Tüm önemli belgeleri edinmek, görüşmeleri ayarlamak ve yürütmek ve ilgili tarafların ödeme gücünü kendi başınıza kontrol etmek konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Birçok mülk sahibi için ev satmak tek seferlik bir olaydır, bu nedenle bilgi birikimi ve tavsiye edilen uzmanlık eksikliği vardır.

Bir bakışta bir brokerin ana görevleri:

Özel gayrimenkul satışları: avantajlar

Blankensee, Rissen, Rotherbaum veya Hafen City – Evinizi özel olarak satmaya karar verirseniz, potansiyel alıcılar hakkında kendiniz bir fikir edinebilir ve onlara bir göz atabilirsiniz. Ayrıca bir emlakçının masraflarını da göz ardı etmemelisiniz. Belki de komisyondan tasarruf ettiğim için daha iyi bir fiyat alırım? Böylece dümeni elinizden bırakmazsınız, her şey kontrolünüz altındadır ve her bir adımı takip edebilirsiniz.

Okuma ipucu: Mülkün özel olarak satılması

İşte tüm avantajların bir özeti:

 • Brokerler için maliyet yok
 • Satış süreci üzerinde sürekli kontrol

Gayrimenkul satış süreci: değerleme, pazarlama ve işbirliği.

Hamburg, Almanya’nın en çok rağbet gören şehirlerinden biridir. Hamburg’da talep ve dolayısıyla emlak fiyatları sürekli artmaktadır. Ancak bu eğilimin ne kadar süreceğini tahmin etmek zor. Evinizi veya dairenizi bugün satarak çok karlı bir satış fiyatı elde edebilirsiniz.

İyi planlama savaşın yarısıdır

Ä°ster miras kalan bir mülk ister kendi eviniz olsun – satış kesinlikle uzun vadeli olarak planlanmalıdır. Süreç, mülk değerlemesi, en önemli belgeler ve Co hakkında her şeyi burada bulabilirsiniz!

Değerleme: Daire, mülk ve apartman binası için satın alma fiyatının belirlenmesi

Ä°ster eski bir binada geniş bir daire, ister özel bir bungalov veya lüks bir müstakil ev olsun – deneyimler, mal sahiplerinin çok yüksek bir satış fiyatı belirlediğini göstermektedir. Ev çok sevilmiş ve çok zaman ve emek harcanmış. Zevkli ve yüksek kaliteli mekan, mülkü satarken potansiyel alıcının genellikle pek ilgisini çekmez ve fiyat primleri kabul edilmez. Potansiyel alıcılar öncelikle mülkün teknik durumu ve oda düzeni ile ilgilenmektedir. Mülkünüzü bir tüccar, mimar ve diğerlerinin yardımıyla yenilemeyi veya tadilat yapmayı planlıyorsanız, bu mülkünüzün değerini büyük ölçüde artırabilir.

Aşağıdaki sorular mülkünüzün satın alma fiyatını etkiler:

 • Kısa vadede nelerin rehabilite edilmesi gerekiyor?
 • Mülk ne durumda?
 • Banyo ve mutfağın modernize edilmesi gerekiyor mu?
 • Evin düzeni ve merdivenleri nasıl?
 • Anaokulu ve okul ne kadar uzakta?

Önemli belgeler: tapu kaydından enerji sertifikasına kadar

Ev satışı için çeşitli belgelerin temin edilmesi gerekmektedir. Potansiyel alıcılarınız ayrıca inşaat ruhsatı, bina tanımı hakkında bilgi arıyor ve mülkle ilgili yasal soruları var. Aşağıdaki belgeler planlanan satıştan önce hazır olmalıdır:

 • Enerji sertifikası (ilan verirken zorunludur)
 • Tapu kayıt özeti ve kadastro haritası
 • Yaşam alanı hesaplaması
 • Bina açıklaması
 • Kat planları, görünüşler
 • İnşaat izinleri
 • Bakım, modernizasyon ve onarımlara ilişkin kanıtlar

Belgelerin zamanında ve eksiksiz olarak temin edilebilmesi için yetkili makamlar ve ofislerle zamanında iletişime geçin. Bazı belgeleri temin etmenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Belgeler sadece satış sırasında gerekli değildir. Enerji sertifikası, ilk emlak ilanı verildiğinde zaten zorunludur ve olası alıcıya sorulmadan görüntüleme sırasında sunulmalıdır.

Belgelerin öncelikle talep edilmesi gerekiyorsa her zaman yeterli zaman ve maliyet ayırın!

Exposé: Gayrimenkul pazarlama

Teşhir, gayrimenkul satışlarında belirleyici bir kriterdir. Ä°nternet ve sosyal medya platformları, alıcı araştırmalarının odak noktalarıdır. Almanya genelinde gayrimenkullerin online pazarlamasında uzmanız ve mülk satışınız için çekici ve anlamlı teşhirler tasarlıyoruz.

İşte evinizi ve dairenizi nasıl sunacağınıza dair bazı ipuçları:

 1. Estetik fotoğraflar oluşturun
 2. Ä°lginç metinler yazmak
 3. Ä°sim gerçekçi satın alma fiyatı

Hamburg: Hansa Şehrinde Gayrimenkul

Hamburg, Almanya’da liman hissi veren tek metropoldür. Her gün binlerce konteyner liman tesisleri aracılığıyla şehre ulaşmaktadır. Hamburg’a bu kadar çok insanın gelmesinin nedeni de budur. Gelişen Hansa ekonomisinin yanı sıra Hamburg, büyük medya kuruluşlarına, reklam ajanslarına ve tabii ki çok sayıda emlakçıya da ev sahipliği yapmaktadır. Her şeyden önce, eşsiz mimarisiyle Elbphilharmonie Hamburg’u temsil etmektedir.

Hamburg’da satış: Yakınınızdaki semtler

Diğer bölgelerden birinde bir mülk satmak mı istiyorsunuz? O zaman burayı okuyun:

Hamburg’da satın almak: Popüler yerleşim bölgeleri

İlgili bölgeler hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz: