Uhlenhorst’ta (Hamburg) yaşamak: Alster kıyısında villa ve daire satın almak & kiralamak – görüntüleme, metrekare başına fiyatlar ve daha fazlası.

Uhlenhorst’ta yaşamak – Hamburg’un kültürel açıdan en zengin semtlerinden biri olarak bilinen Alster’in doğusundaki Uhlenhorst, şehrin en cazip yerleşim bölgelerinden biridir. Uhlenhorst’un yakındaki Winterhude, HafenCity ve Harvestehude semtlerinden aşağı kalır yanı yok! Uhlenhorst’un kültürel kalesinde sermaye yatırımı olarak bir mülke yatırım yapmak ister misiniz? Bir ev mi yoksa bir arsa mı satın alıyorsunuz? Burada yaşamak ve yaşatmak hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin. Ayrıca: Hamburg‘un en güzel ve en pahalı caddesinde bir tur, Alster kıyılarına bir bakış ve daire, ev ve arsalar için metrekare başına tüm fiyatlar – Uhlenhorst’a hoş geldiniz! Geri dön: Hamburg’da yaşamak.

Uhlenhorst’ta yaşamak: Alster kıyısındaki kültürel kale

Edebiyat. Kültür. Sanat. Uhlenhorst tüm bunları temsil ediyor. Şehrin merkezindeki bölge sadece mükemmel konumuyla değil, aynı zamanda çeşitli kültürel karakteriyle de takdir edilmektedir. Böylece, nefes kesici konaklar ve zarif daireler arasında çok sayıda müze, tiyatro ve edebiyat evi de burada ev sahipliği yapmaktadır.

Hamburg’a Hoş Geldiniz: Kuzeydeki Uluslararası Hansa Şehri

Hamburg, Almanya’da liman hissi veren tek metropoldür. Her gün binlerce konteyner liman tesisleri aracılığıyla şehre ulaşmaktadır. Hamburg’a bu kadar çok insanın gelmesinin nedeni de budur. Gelişen Hansa ekonomisinin yanı sıra Hamburg, büyük medya kuruluşlarına, reklam ajanslarına ve tabii ki çok sayıda emlakçıya da ev sahipliği yapmaktadır. Her şeyden önce, eşsiz mimarisiyle Elbphilharmonie Hamburg’u temsil etmektedir.

Uhlenhorst: Harita ve Konum

Merkezi bir konuma sahip olan Uhlenhorst bölgesi, Außenalster gölünün doğusunda yer alır ve Harvestehude‘nin karşısındadır. Rotherbaum, Winterhude ve Hohenfelde bölgeleri de çok uzakta değildir.

Ä°lgi çekici yerler: Tiyatro, Edebiyat Evi, Church & Co.

Uhlenhorst, Hamburg’un kültürel açıdan en zengin semtlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Burada yalnızca çok sayıda anıt ve kilise değil, aynı zamanda tiyatro ve müze gibi çok sayıda kültürel cazibe merkezi de bulunmaktadır. Uhlenhorst sadece Almanya’nın en eski İngilizce tiyatrosuna değil, aynı zamanda en eski vapur iskelelerinden birine de ev sahipliği yapmaktadır. Bugün hala popüler olan Alster’deki buharlı gemi gezileri on yıldan uzun bir süre önce burada, Uhlenhorst kıyılarında başladı.

Bu manzaralar Uhlenhorst’u çok özel kılıyor:

 • Ernst Deutsch Tiyatrosu
 • Hamburg İngiliz Tiyatrosu
 • Hamburg Edebiyat Evi
 • TV Kulesi
 • Aziz Gertrude Kilisesi

Ünlü komşular: Steffen Henssler, Siegfried W. Kernen & Ulrich Pleitgen

Suya yakınlığı, kültürel karakteri ve nefes kesici şehir manzarası sadece çocuklu ailelere, genç profesyonellere ve girişimcilere değil, aynı zamanda film, televizyon, müzik ve spor dünyasından ünlü simalara da ilham vermektedir. Örneğin burada sadece ünlü şef Steffen Henssler değil, aynı zamanda Alman-İsviçreli aktör Siegfried W. Kernen ve Alman aktör Ulrich Pleitgen de yaşıyor.

İşte kısa bir özet:

 • Steffen Henssler
 • Siegfried W. Kernen
 • Ulrich Pleitgen

Gezilecek yerler: Uhlenhorst’ta bir tur

Uhlenhorst eşsizdir. Tarihi konaklar ve kilise kuleleri şehir manzarasını karakterize ederken, Alster ve Uhlenhorst Kanalı bölgeye büyüleyici bir hava katmaktadır. Hamburg’un sanat ve kültür merkezindeki turumuzda bize katılın.

Nehir yakınında gözde gayrimenkuller: villa, apartman & Co.

Alster kıyıları: yürüyüş yapmak için popüler bir yer

Papenhuder Straße: butikler ve kafelerle dolu gezinti yolu

Uhlenhorst’ta emlak: Metrekare başına fiyatlar

Hamburg’da yaşamak ve yaşatmak! Pek çok kişi bunun hayalini kuruyor, ancak bazıları metrekare başına fiyattan çekiniyor. Ancak biraz şans ve sabırla herkes burada doğru evi bulabilir. Uhlenhorst’ ta bir mülk satın almak ister misiniz? Geniş villalar özellikle Alster kıyısında popülerken, eski binalardaki yenilenmiş daireler ve çatı katları bölgenin merkezinde çok popülerdir. Tavsiyemiz: Uhlenhorst’ta biraz daha eski bir mülke sahipseniz, mülkünüzü yenileyerek ve tadilat yaparak değerini artırabilirsiniz. Yeniden satmadan veya kiralamadan önce güvendiğiniz ustaya veya mimara sormanızda fayda vardır.

Gayrimenkul satın almak: Karşılaştırmalı olarak arazi

Yani bir yatırım olarak gayrimenkulle ilgileniyorsunuz ve şimdi bir ev satın almak veya bir daire satın almak mı istiyorsunuz? Uhlenhorst’ta apartman daireleri özellikle popülerdir. Metrekare başına 7.000 avronun üzerinde olan mevcut bir daire, bir evin iki katı daha pahalıdır. Özellikle yeni dairelerin metrekare fiyatları son yıllarda hızla artmıştır. Burada metrekare başına 11.000 avronun üzerinde ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz.

İşte bir bakışta metrekare başına fiyatlar:

 • Ev satın almak (Yeni): 3.375 €/m²
 • Daire satın al (mevcut): 7,637 €/m²
 • Daire Satın Al (Yeni): 11,261 €/m²

Bir ev veya daire kiralayın: Mevcut mülk ve yeni inşaat

Bir apartman binası satın alıp kiraya vermek ister misiniz? Uhlenhorst’taki kira fiyatları da saygıdeğerdir. Burada, evler ve daireler arasındaki fiyat farkları, mülk alımlarında olduğu kadar yüksek değildir. Evlerin metrekare fiyatı 11 ila 13 avro arasında değişirken, dairelerin metrekare fiyatı 16 ila 19 avro arasında değişiyor.

Kiralık mülkler için metrekare başına fiyatları burada bulabilirsiniz:

 • Ev kiralama (mevcut): 11,40 €/m²
 • Ev kiralama (Yeni): 12,23 €/m²
 • Kiralık daire (mevcut): 16,01 €/m²
 • Kiralık daire (Yeni): 18,88 €/m²

Sonuç: Uhlenhorst’ta yaşamak

Uhlenhorst yüksek bir yaşam standardı sunmaktadır. Tarihi kent manzarası, Alster gölüne yakınlığı ve çok sayıdaki kültürel cazibe merkezi, bölgeye ayrı bir hava katmaktadır. Alster sizi hafta sonu bir vapur gezintisine davet ederken, öğleden sonra elinizde bir kahve ile Papenhuder Straße boyunca yavaş bir gezintiye çıkabilirsiniz. Uhlenhorst’ta bir mülk satın almak veya kiralamak istiyorsanız, metrekare başına çok yüksek fiyatlara hazırlıklı olmalısınız (özellikle yeni daireler için), ancak buna değer!

Hamburg: Hansa Şehrinde Gayrimenkul

Hamburg, Almanya’da liman hissi veren tek metropoldür. Her gün binlerce konteyner liman tesisleri aracılığıyla şehre ulaşmaktadır. Hamburg’a bu kadar çok insanın gelmesinin nedeni de budur. Gelişen Hansa ekonomisinin yanı sıra Hamburg, büyük medya kuruluşlarına, reklam ajanslarına ve tabii ki çok sayıda emlakçıya da ev sahipliği yapmaktadır. Her şeyden önce, eşsiz mimarisiyle Elbphilharmonie Hamburg’u temsil etmektedir.

Hamburg emlak piyasası: Genel bakış

Birçok daire, çatı katı ve çatı katı eşsiz manzaralar sunmaktadır. Çok çalışan ve bu nedenle kendi dört duvarları arasında dinlenmek isteyen insanlar için mükemmeldir. Hamburg sadece küresel ekonominin merkezi değil, aynı zamanda yüksek yaşam standardı, etkileyici mimarisi, farklı kültürü ve iyi coğrafi konumu ile aileler, bekarlar, çiftler veya girişimciler ve yatırımcılar için cazip bir yaşam alanı sunmaktadır.

Hamburg’da yaşamak: Popüler semtler ve mahalleler

Almanya’nın kuzeydeki incisi olan Hansa kenti hayat doludur ve iş ve yaşam tarzı için bir merkez oluşturur. Elbe banliyöleri sahile yakınlıkları ve çok sayıda villa bölgesiyle ilham verirken, HafenCity ve Speicherstadt merkezi konumları nedeniyle büyük rağbet görmektedir. Tarihi Harvestehude, kültürel açıdan lüks Uhlenhorst ve büyüleyici Winterhude de şehirde yaşamak için en cazip yerler arasındadır. Metrekare başına fiyatlar ve Hamburg’un en çok rağbet gören semtlerindeki gayrimenkuller hakkında her şeyi buradan öğrenin. Daha fazlasını buradan okuyun: Hamburg’da yaşamak.

Hamburg’da ev, daire veya arsa satmak

Othmarschen ve Rotherbaum tarihi cazibeleriyle ikna ederken, Blankenese ve Rissen yerleşim bölgeleri Elbe manzarasıyla ilham veriyor. Modern Hafen City ve ilerici Harvestehude de çok popülerdir. Dairenizi, apartmanınızı veya kendi mülkünüzü burada satmak mı istiyorsunuz? Münih’te gayrimenkul satışına ilişkin ücretsiz rehberlerimizle iyi hazırlanmış olacaksınız. Ayrıca: mülk değerlemesi, emlakçılar ve süreç hakkında bilmeniz gereken her şey. Genel bakış için buraya tıklayın: Hamburg’da emlak satışı.