Prefabrik bir ev satın almak: Hızlıca inşa edip taşınmak mı? Fiyat, finansman, avantajlar ve dezavantajlar

Prefabrik bir ev satın almak – Çoğu aile, kendi evlerine sahip olma hayallerinin gerçekleşmesi için uzun süre beklemek istemez. İşte bu noktada prefabrik evler pratik bir çözüm olarak ortaya çıkıyor, çünkü doğası gereği çok daha az inşaat süresi ve dolayısıyla taşınana kadar daha az bekleme süresi anlamına geliyor. Prefabrik bir evle, farklı şirketler tarafından yürütülen bireysel işlemlerden kaçınabilir ve planlama aşamasından anahtarların teslimine kadar sizin için orada olan tek bir irtibat kişisine sahip olabilirsiniz. Prefabrik bir evle ilgileniyorsanız ve bu tür bir inşaatın projeniz için en iyi karar olup olmadığını düşünüyorsanız, bir inşaatçı olarak bilmeniz gereken avantaj ve dezavantajları burada bulacaksınız. Bir ev tipi seçmeden önce, bir gösteri evi sergisini ziyaret edin ve farklı ev modellerini hissedin.

Bir bakışta prefabrik evlerin avantajları

Prefabrik bir evin en büyük avantajı kesinlikle uzun bir inşaat aşaması olmadan yapabilmenizdir. Bunun yerine, prefabrik bileşenler mülkünüze teslim edilir ve sahada ustalıkla monte edilir. Bu, prefabrik bir evin birkaç hafta içinde taşınmaya hazır olduğu ve iç donanım ve zemin kaplamaları da dahil olmak üzere yerleşime hazır olarak size teslim edildiği anlamına gelir. Prefabrik evlerin fiyatı sağlam evlere göre daha düşüktür, bu da gerekli ek arazi alımına rağmen paradan tasarruf edebileceğiniz ve kendi evinize sahip olma hayalinizi hemen gerçekleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Bununla birlikte, çok az durumda finansman olmadan yapmak mümkündür, bu nedenle prefabrik bir evde bile bankaya danışmanız ve bir finansman planı hazırlamanız gerekir. Mevcut bir mülkü satın alırsanız, genişleme seçenekleriniz sınırlıdır ve modernizasyon yoluyla istediğiniz atmosferi yaratabilirsiniz, ancak bağımsız genişleme yoluyla bunu yapamazsınız. Prefabrik bir evde, münferit işlemleri kendiniz yapabiliyorsanız ve örneğin iç donanım veya cephe tasarımına yardımcı olabiliyorsanız, paradan da tasarruf edebilirsiniz. Yetenekli bir zanaatkârsanız ve prefabrik eviniz için zamanınız varsa, satın alma fiyatını ve dolayısıyla finansman miktarını önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Prefabrik evlerin inşası doğrudan üretici firma aracılığıyla koordine edilir, böylece inşaatçı olarak sizin malzeme ve inşaat kalitesini kontrol etmek için kendi yapı mühendisinizi veya mimarınızı görevlendirmeniz gerekmez.

Yaklaşım

Ä°nşaata başlamadan önce sizinle ilgili tüm sözleşme ayrıntılarını düzenleyin, çünkü bu size en büyük planlama güvenliğini sağlayacak ve örneğin inşaat başlamadan önce yeni mülkünüze ne zaman taşınabileceğinizi bileceksiniz. Modern prefabrik evler, enerji tasarruflu evler için KfW gerekliliklerini karşılamaktadır. Bu, prefabrik bir ev seçerek, enerji tasarruflu evler için uygun KfW kredileri aracılığıyla finansman avantajlarını da güvence altına aldığınız anlamına gelir.

 • Kısa inşaat aşaması
 • Anahtar Teslim
 • Düşük maliyetler

Prefabrik ev hayali – Video

Bir yatırım olarak gayrimenkul: Özel

 1. Bölüm: Klasik veya egzotik yatırım – Hangi mülk yatırım olarak uygundur?
 2. Parça: Bir yatırım olarak gayrimenkul – Nelere dikkat etmeliyim?

Prefabrik evlerin avantajları ve dezavantajları

Planlama yaparken nelere dikkat etmelisiniz – Prefabrik bir ev birçok avantaj sunar. Öncelikle, sadece tek bir üretici tarafından inşa edilir ve inşaatçıya iskana hazır olarak teslim edilir. Bu, çok çeşitli esnafla uğraşmak için çok daha az çaba harcamanız ve bunun yerine başvurabileceğiniz tek bir irtibat kişisine sahip olmanız anlamına gelir. Prefabrik bir ev, geleneksel bir eve kıyasla çok daha kısa bir inşaat süresine sahiptir, bu da sizin için inşaat maliyetlerinde tasarruf anlamına gelir. Bu nedenle hayalinizdeki ev sadece birkaç gün içinde hazır olabilir ve kendi dört duvarınız arasında yeni hayatınıza hızla başlayabilirsiniz. Ayrıca eviniz, arazideki rüzgar ve hava koşullarında değil, hava koşullarından bağımsız olarak bir fabrika binasında inşa edildiği için daha öngörülebilirdir. Makine kullanımı ve doğru çalışma size maliyet tasarrufu sağlar ve bir şeylerin yanlış gitme riskini azaltır.

Prefabrik ev inşa etmenin avantajları

 • Geleneksel olarak inşa edilen evlere göre daha kısa inşaat süresi
 • Bir şeylerin yanlış gitme riski daha az
 • Daha düşük inşaat maliyetleri
 • Tüm ev tek bir tedarikçiden
 • Kendi katkınız mümkün
 • Ä°klim dostu yapı malzemeleri ve düşük enerji tüketimi
 • Ekonomik yapı

Prefabrik evin dezavantajları nelerdir?

Elbette prefabrik bir evin dezavantajları da vardır. İlk olarak, beton ve taştan yapılmış bir eve göre gürültüye karşı çok daha hassas olduğu düşünülmektedir. Bunu önlemek için, zeminlerinizin darbe sesine karşı dikkatli bir şekilde yalıtıldığından emin olun. Ayrıca gösteri evinin etrafına yakından bakın ve parlaklığı doğrudan yerinde kontrol edin. Yeni prefabrik evinizin duvarına ne asmak istediğinize de dikkat etmelisiniz. Örneğin asma dolaplar özel dübeller gerektirir ve çok ağır parçaların doğrudan yapı elemanlarına sabitlenmesi gerekebilir.

Prefabrik bir ev genellikle herhangi bir dezavantaja sahip olmayabilir. Önemli olan, saygın bir sağlayıcı seçmeniz ve uzun süreli garanti ve inşaat güvenliğine sahip bir teklifi tercih etmenizdir. Geçmişte, sağlam ev tek uzun ömürlü ve dolayısıyla gerçekten avantajlı karar olarak görülüyordu. Ancak modern prefabrik evler, özellikle ev sahibi tarafından kullanıldığında dezavantajlardan arındırılmıştır.

Prefabrik bir binanın ömrü, 100 yıl sonra çekirdek yenileme gerektiren ve bu nedenle uygun bakım önlemleri olmadan prefabrik bir evden daha uzun ömürlü olmayan sağlam bir evden önemli ölçüde farklı değildir. Prefabrik ev sahipleri sadece değer artışı açısından dezavantajlı durumdadır. Sağlam binaların piyasa değerinin prefabrik evlerden daha yüksek olduğu tahmin edilmektedir, bu da planlanan yeniden satışın mali kayıplarla sonuçlanabileceği anlamına gelmektedir. Aileleri için prefabrik bir ev inşa eden ve öncelikli hedefleri bu evi satmak olmayanlar, avantajlara güvenebilir ve dezavantajları hesaba katmak zorunda kalmazlar.

Ahşap konstrüksiyon ve alçı levhanın çok yönlü kullanımı nedeniyle, prefabrik bir ev daha hafif kalplidir. Bu nedenle, aileler ve çiftler için uygun olsa da, çok kuşaklı bir ev olarak ilk tercih olmamalıdır. Ahşap duvarların kuru hava sağladığı bilindiğinden, neme kendiniz dikkat etmelisiniz. Ancak bunun bir avantajı da vardır: prefabrik bir ev pratikte küf içermez ve sağlık açısından yüksek bir riski ortadan kaldırır.

Prefabrik ev inşa etmenin dezavantajları

 • Sağlam bir eve göre daha fazla ses yalıtımına sahip duvarlar ve zeminler
 • Mobilyaları duvarlara sabitlemek zor
 • Yeniden satışta değer kaybı
 • Clairaudient

Prefabrik evler hakkında en sık sorulan sorular:

Bunlar prefabrik evler hakkında en sık sorulan sorulardır. Yazımızda, prefabrik ev hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmeniz için tam olarak bu soruları yanıtlayacağız.

 • Prefabrik bir evin maliyeti ne kadardır?
 • Prefabrik ev nedir?
 • Prefabrik bir evin ayakta durması ne kadar sürer?

Prefabrik evlerin finansmanı: Banka prefabrik bir evle nasıl ilgilenir?

Uygun koşullarda finansman, her ev inşaatının ve ev satın alımının odak noktasıdır. Bankalar prefabrik evlerin inşasını sorunsuz bir şekilde finanse etmekte ve ipotek veya arsa bedellerini sağlam inşaatlardan farklı bir şekilde hesaplamamaktadır. Prefabrik bir ev tercih ederseniz, genellikle bazı avantajlardan yararlanırsınız ve finansmanın bir kısmını KfW aracılığıyla ayarlayabilirsiniz. Bunun nedeni, yalıtım dahil ve enerji tasarruflu bir ev işlevinde sunulan prefabrik evlerin enerji verimliliğidir.

Optik ve Finansman

Tamamen görsel olarak bile, prefabrik bir ev ilk bakışta sağlam bir evden farklı değildir. Hızlı bir şekilde tamamlanmış bir ev arzunuzu sağlam inşaat yöntemiyle birleştirirseniz ve sağlam bir prefabrik ev tercih ederseniz daha da ilginç hale gelir. Birkaç yıldır, potansiyel inşaatçılar bu tekliflerden yararlanabiliyor ve aynı zamanda taşınana kadar uzun bir bekleme süresi olmadan sağlam bir evin yanı sıra prefabrik bir ev de seçebiliyorlar. Prefabrik evler genellikle sağlam evlerden daha ucuz olduğu için bankaya olan yükümlülük azalır ve kredi “küçülür”. Bu nedenle, prefabrik evler genellikle satın alınması ve ardından tamamen yenilenmesi gereken eski binalara göre daha kolay finanse edilmektedir. Prefabrik ev, sizi tamamlandıktan hemen sonra, bir kış boyunca “donmak” zorunda kalmadan ve sadece ilkbaharda inşa etmeye devam etmeden taşınmaya davet ediyor. Bu nokta aynı zamanda maliyet tasarrufu da sağlar, çünkü finansman geri ödemesine ek olarak gereksiz yere uzun bir süre kira için ek maliyetler ödemek zorunda kalmazsınız.

Prefabrik ev yeni bir inşaat olduğu için, banka normal mülk değerini finansmana dahil eder ve herhangi bir kesinti yapmaz. Bu durum özellikle tam finansman isteyen veya yüzde 20’den az özkaynakla finansman sağlayan alıcılar için avantajlıdır. Finansman hesaplanabilir ve banka prefabrik evi teminat olarak kabul eder. Özellikle ev sahipleri için bu inşaat yöntemi, kendi dört duvarınıza hızlı ve ucuz bir şekilde sahip olmanın bir yoludur.

Anahtar teslim ve özgürce planlanabilir – prefabrik ev

Tüm inşaatçılar için temel bir konu, finansal planlama yeteneğine dayanmaktadır. Sağlam bir şekilde inşa ederseniz, yağmur yağması durumunda inşaatın daha uzun süre durması veya iptal edilen işlemler ve bir ustaya yeniden yönlendirme nedeniyle hesaplanamayan ek maliyetleri hesaba katmanız gerekir. Prefabrik bir evde, inşaat planlaması ve gerçekleştirilmesi tek bir kaynaktan yapıldığı için bu tür sürprizlerden kaçınılır.

Ancak, her zaman öngörülemeyen olaylar meydana gelebileceğinden, her yönüyle kaygısız bir paketten söz edilmemelidir. Prefabrik evinizin üreticisini dikkatli bir şekilde seçerseniz, beklenmedik durumları hariç tutarsınız ve tüm işleri, hatta resmi prosedürleri bile onaylatacağınızdan emin olabilirsiniz. Prefabrik bileşenler mülkünüze teslim edilmesine rağmen, prefabrik bir ev statik bir karar değildir. Planlama aşamasından itibaren oda planlaması, zemin ve duvar tasarımı ve cephe tasarım ında yaratıcılığınızı serbest bırakabilirsiniz. Prefabrik bir evde, bazı işleri kendiniz yapabiliyorsanız ve böylece maliyetleri düşürebiliyorsanız bu bir avantajdır. Uzmanlık seviyenize bağlı olarak, kendi başınıza yapabileceğiniz iş miktarı ve dolayısıyla tasarruf önemli olabilir. Prensip olarak, prefabrik bir ev çok bireysel değildir. Yaratıcı olursanız, kendi fikirlerinizi hayata geçirmek ve evi tamamen ihtiyaçlarınıza göre tasarlamak için hala bazı seçenekleriniz var.

Ä°nşaat süreleri, fiyatlar ve üreticiler

Artıları ve eksileri tarttınız, fiyatları ve inşaat sürelerini karşılaştırdınız ve prefabrik bir evin tam olarak doğru karar olduğu sonucuna mı vardınız? Lukinski – Ihr Hausverkauf size sadece seçenekleriniz hakkında tavsiyede bulunmakla kalmaz, aynı zamanda size ikna edici bir finansman koşulu teklifi de sunar.

Prefabrik evler ve üreticileri ile emlak acenteleri olarak uzun yıllara dayanan deneyime sahip olduğumuz için, projenizle ilk düşünceden itibaren ilgilenmekten mutluluk duyuyoruz ve prefabrik bir ev inşa etmek istiyorsanız irtibatınızdayız. Alıcılar için tavsiyemiz: Sadece yeni değil, kullanılmış bir prefabrik ev de iyi ve maliyet tasarrufu sağlayan bir çözümdür.

Prefabrik bir ev kesinlikle geleneksel ev yapımına bir alternatif olarak düşünülmelidir. Peki prefabrik ev tam olarak nedir? Nasıl inşa edilir, normal bir evden farkları nelerdir ve prefabrik bir ev görünüm ve pratiklik açısından geleneksel bir eve gerçekten ayak uydurabilir mi?

Evin münferit parçaları fabrikada üretildikten ve temel iskelet monte edildikten sonra, inşaatçının eve taşınması genellikle sadece birkaç hafta sürer. Bu anlamda prefabrik ev, tuğla ve betondan yapılmayan, ahşap panel yapım yöntemi kullanılarak inşa edilen bir evdir. İlk başta birçok soru ortaya çıkıyor, ancak özellikle prefabrik bir evin beton ve duvarlardan yapılmış bir evle gerçekten rekabet edip edemeyeceği açıklığa kavuşturulmayı bekliyor.

Adım adım – Bir prefabrik ev nasıl inşa edilir

Bir inşaatçı ‘prefabrik ev’ yöntemini kullanmaya karar verirse, ilk adım gösteri evi sergisini ziyaret etmektir. Bu, hangi evi sevdiğini ve mülkün durumuna nasıl uyduğunu değerlendirmesini sağlar. Karar verildikten sonra bir sonraki adım, istekleri belirlemek için satış danışmanı ve genellikle mimarla konuşmaktır. Her şey tamamlandıktan sonra, sonraki adımlar başlayabilir.

Prefabrik evler hakkında en sık sorulan sorular:

Bunlar prefabrik evler hakkında en sık sorulan sorulardır. Yazımızda, prefabrik ev hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmeniz için tam olarak bu soruları yanıtlayacağız.

 • Prefabrik bir evin maliyeti ne kadardır?
 • Prefabrik ev nedir?
 • Prefabrik bir evin ayakta durması ne kadar sürer?

Fabrikada üretim

Ancak inşaat ruhsatının alınmasından sonra ev önceden görüşüldüğü şekilde inşa edilecektir. Bu süreçte, bireysel özellikler ve değişiklik talepleri dikkate alınır. Fabrikada üretimin birçok avantajı vardır, çünkü prefabrik evlerin duvar, tavan veya çatı parçaları gibi münferit parçaları doğrudan şantiyede rüzgar ve hava koşullarında inşa edilmek yerine doğrudan fabrika salonunda en uygun koşullarda üretilebilir. Bu nedenle kalite önemli ölçüde daha iyidir ve çalışma süresi kısalır.

Evler, tek tek parçaların bilgisayar kontrollü makineler tarafından oluşturulmasını sağlayan profesyonel CAD yazılımı ile oluşturulmuştur. Tüm bu adımlar üretim sırasında çok fazla zaman kazandırır ve zaman para demek olduğundan, inşaatçı çok fazla para tasarrufu sağlar.

Münferit parçalar salonda kiriş ve levhalardan milimetrik hassasiyetle monte edilir ve yalıtım, pencereler, panjurlar ve aynı zamanda priz ve kablolar doğrudan elde edilir ve sıvanır. Tüm bu adımlar ve makinelerin kullanımı sayesinde hassas çalışma, şantiyede hızlı montajı mümkün kılmaktadır. Elemanlar hazır olduğunda, doğru montaj sırasına göre kamyona yüklenir ve şantiyede uygun şekilde boşaltılır.

Yerinde montaj

Münferit parçaların temeli, arsa üzerine yerleştirilen sağlam bir zemin levhasıdır. Prefabrik yapı kullanılarak oluşturulan bir kiler de mümkündür. Prefabrike parçaların zemin döşemesine monte edilmesi, üretim sırasında milimetre hassasiyetinde çalışma sayesinde artık sadece birkaç dakika sürüyor. Duvarlara fabrikada önceden uygulanan temel sıva sayesinde, derzlerin kısa bir süre doldurulmasının ardından son sıvaları, boyamaları veya duvar kağıtları sahada yapılabilir. Zemin katın büyüklüğüne bağlı olarak, zemin döşemeleri duvarların yerleştirilmesinden sonra gelebilir. Diğer duvarlar daha sonra zemin katta olduğu gibi bunun üzerine inşa edilir. Çatı makasının kirişleri ve ardından çatı takip eder. Bu nedenle prefabrik bir ev, ilk 2-4 günün ardından dışarıdan zaten tamamlanmış olur.

Ä°ç mekan çalışmaları ve evin teslimi

Muhtemelen prefabrik evlerin en büyük avantajı, inşaat sırasında nemin haftalarca evin özüne nüfuz edememesidir. Prefabrik parçaların dış çerçevesi yerleştirilir yerleştirilmez, iç mekan çalışmaları hemen başlayabilir. Artık prefabrik bir ev ile geleneksel olarak inşa edilmiş bir ev arasında sadece birkaç fark var. Farklı ustalar zeminleri, fayansları döşer, boya yapar, mutfak ve banyoyu kurar. Burada da önceden yapılan kesin ölçümler sayesinde zamandan büyük ölçüde tasarruf edilir. Her şey kurulduktan sonra, anahtarların teslim edilmesinin ve ev sahibinin taşınmasının önünde hiçbir engel kalmaz ve bu da siparişin verilmesinden yalnızca birkaç ay sonra gerçekleşir.

https://www.instagram.com/p/BnvcTMRHbiY/?tagged=fertighaus

Çeşitlilik ve bireysellik – işte bir prefabrik ev bu kadar özel olabilir

Prefabrik evler yükselişte ve sadece enerji verimliliği açısından değil tasarım açısından da ön planda. Prefabrik evler dilediğiniz dış cephe ile elde edilebilir. Modern bir şehir evi mi yoksa kır evi tarzı bir ev mi olması gerektiği. Artık tasarımda sınır yok, ancak evler enerji verimliliği açısından da büyük bir ilerleme kaydediyor. Çatıda güneş panelleri, üç camlı pencereler, özel yalıtım veya evi ısıtan şömineler. Hiçbir dilek yerine getirilmemiş değildir ve yeşil kalp de özellikle çevre dostu evlerin tadını çıkarır. Aynı zamanda, cüzdan için kolaydır ve kendi evinize sahip olma hayali yerine getirilmekten daha fazlasıdır.

Prefabrik evin hızlandırılmış inşaatı