Sağlam bir ev inşa ederken göz önünde bulundurmanız gerekenler: Ev satın alırken ve yeni bir ev inşa ederken avantajlar ve dezavantajlar

Masif ev avantajları ve dezavantajları – Masif ev, evler arasında bir klasiktir ve hem inşaatçılar hem de alıcılar arasında büyük bir popülerliğe sahiptir. Taş üzerine taş inşa edilen sağlam evler bir asır dayanır ve bu nedenle çok yüksek dayanıklılığa sahiptir. Bununla birlikte, sağlam inşaat yöntemi uzun bir inşaat süresiyle el ele gider ve bu nedenle, yeni satın aldıkları bir arsa üzerinde kısa sürede yeni bir ev inşa etmeye karar verenler için genellikle bir çözüm değildir.

Bunun alternatifi, sağlam yapıda satın alabileceğiniz ve kendi zevkinize göre modernize edip dönüştürebileceğiniz halihazırda inşa edilmiş bir evdir. Lukinski, bir ev satın alma kararıyla karşı karşıya kaldığınızda ve bunun sağlam bir ev mi yoksa başka bir inşaat yöntemi mi olması gerektiğini düşündüğünüzde size destek olmaktan ve tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyar.

Elbette, mülk için kişisel gereksinimleriniz de seçimde önemli bir rol oynar. Kendi zevkinize göre sağlam bir ev inşa edebilirsiniz, böylece yaratıcı olabilir ve bina formunu, boyutunu, çatısını ve oda düzenini ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilirsiniz. Bu yazıda, masif eve her yönden bakmak ve masif inşaat yönteminin kimler için avantajlı olduğunu ve kimlerin klasik tuğla üzerine tuğla inşaat yöntemini tercih etmesi gerektiğini göstermek istiyoruz.

Sağlam bir ev neden avantaj sağlar?

Sağlam yapı, sağlam evin açık bir avantajıdır. Taştan yapıldıkları için bu evler özellikle sağlam ve hava koşullarına dayanıklıdır. Taşlar neredeyse hava koşullarına dayanıklıdır, bu nedenle bugün hala 19. yüzyıldan kalma sağlam evler satın alabilir ve bazı yenileme çalışmalarından sonra bunlara taşınabilirsiniz. İnşaatçılar için odak noktası, serbest planlamanın avantajlarıdır. Eğer sağlam bir ev seçerseniz, tüm unsurları ve detayları kendi zevkinize göre planlayabilir ve bir mimara uygulatabilirsiniz. Ayrıca, sağlam evler genişletilebilir, bu da eski bir ev satın alırken kolayca ekleme yapabileceğiniz ve genişletebileceğiniz anlamına gelir.

Temel form sabit olduğundan ve üretici tarafından üretilen parçalardan inşa edildiğinden, bu seçenek prefabrik bir evde mevcut değildir. İç mekan iklimi ve sıcaklık kontrolü, sağlam yapının bir başka avantajıdır. Sıcak mevsimde, sağlam evdeki odalar serin kalır; kışın ise ısı duvarlarda depolanır. Ses yalıtımı da aynı derecede ilginçtir. Masif evler çok iyi ses yalıtımına sahiptir ve prefabrik evler veya ahşap evler kadar parlak sesli değildir. Sağlam yapı, örneğin bir boru patlaması nedeniyle su hasarı meydana gelmesi durumunda ortaya çıkan hasarı azaltır. Prefabrik yapılarda duvar ve zemin hasarı riski çok büyükken, masif duvarcılık, duvarda büyük hasara yol açmadan hızlı bir şekilde kurutulabilir. Kalıcı değer açısından, sağlam ev açık ara önde. İnşa edilmesinden bir asır sonra bile, bankalar tarafından kabul edilen ve finansman için temel olarak kullanılan bir piyasa değerine sahiptir. Evinizi bir noktada satmak istiyorsanız, piyasa değerinden yana sağlam bir ev seçmeli ve kendinizi bu şekilde maddi kayıplardan korumalısınız.

Sağlam ev – herhangi bir dezavantajı var mı?

Sağlam evin kendisinin hiçbir dezavantajı yoktur. Ancak, çok daha uzun bir inşaat süresini hesaba katmanız ve kötü hava koşullarında veya kış başlangıcında inşaatın kesintiye uğrayacağını varsaymanız gerekir. Masif evlerin maliyetleri alternatif inşaat yöntemlerine göre daha yüksektir çünkü farklı zanaatlara ihtiyacınız vardır ve her bir inşaat aşamasını koordine etmeniz gerekir. Temel olarak, evi planlamak, inşaat aşamalarını kontrol etmek ve inşaatın kalitesini düzenli olarak kontrol etmek için bir mimara veya yapı mühendisine ihtiyacınız vardır. Bu husus, daha pahalı olan yapı malzemelerine ek olarak ödenmesi gereken maliyetleri de beraberinde getirmektedir. Kural olarak, tamamlanma için belirli bir tarih belirlemek mümkün değildir. Şantiyenizde ya da mevcut bir mülkün sağlam bir şekilde yenilenmesinde çeşitli zanaat dalları faaliyet gösterdiğinden, gerekli önlemlerin süresi öncelikle birbirine bağlı inşaat aşamaları ve her bir zanaat dalının güvenilirliği tarafından belirlenir.

Halihazırda inşa edilmiş sağlam bir ev satın alırken, prefabrik evlere göre daha yüksek bir fiyat beklemeniz gerekir. Karşılığında, değerini koruyan ve herhangi bir zamanda iyi bir piyasa değerine satılabilen bir mülk elde edersiniz. Günümüzde prefabrik masif evler zaten mevcut olsa da, klasik masif ev, evini taş üzerine taş inşa etmek isteyenlerin ilk tercihidir. Masif evler diğer inşaat türlerine göre daha yüksek fiyatlıdır, ancak bu gerçek bir dezavantaj değil, daha yüksek masraf, daha yüksek malzeme maliyetleri ve mülkün daha uzun inşaat süresi ve ömrünün bir sonucudur.

Masif ev vs. prefabrik ev: farklar ve avantajlar

Sağlam bir ev satın almak mı yoksa inşa etmek mi?

İnşa etmek mi, satın almak mı? Sağlam bir ev satın almaya karar veren herkes otomatik olarak bu soruyla karşı karşıya kalır ve gereksinimlerine ve taşınana kadar planlanan süreye uygun cevaplar arar. Bir arsa satın alır ve sağlam evi kendiniz inşa ederseniz, daha uzun bir süreyi hesaba katmanız ve taşınmadan önce birkaç ay hatta bir yıl geçebileceğini varsaymanız gerekir. Gerçek süre, diğer şeylerin yanı sıra hava durumuna ve inşaata ne zaman başladığınıza bağlıdır. Yaz aylarında başlarsanız, kışın inşaatın birkaç ay durmasını bekleyebilirsiniz, bu da taşınma tarihinizi geciktirecektir. İnşa etmenin bir alternatifi de halihazırda inşa edilmiş sağlam evleri satın almaktır.

Deneyimli emlakçılar olarak, Lukinski – Evinizi Satıyoruz olarak, örneğin sağlam evler için portföyümüzde bulacağınız çeşitli seçeneklere bir göz atmanızı öneririz. Bir alıcı olarak, uzun bir inşaat süresinden tasarruf edersiniz ve yine de sağlam evinizi kişiselleştirme ve örneğin iç mekanı yeniden şekillendirme olanağına sahip olursunuz. Bu, eski ve sağlam bir evde bile esnek olabileceğiniz ve odaları genişletebileceğiniz, yük taşımayan duvarları kaldırabileceğiniz veya yeni ve daha büyük pencerelerle eve daha fazla ışık entegre edebileceğiniz anlamına gelir. Tek tek tuğlaların çıkarılması mümkün olduğundan ve böylece mülkün istediğiniz zaman dönüştürülmesini sağlayabileceğinizden, masif evler dönüşüm için çok uygundur.

Sağlam yapıda halihazırda inşa edilmiş mülkün bir diğer avantajı da fiyattan kaynaklanmaktadır. Mevcut mülkler piyasa değerine göre belirlenen sabit bir fiyatla sunulur ve size maliyetlerin yönetilebilir olduğunu bilmenin güvenliğini sağlar. Piyasa değeri mülkün durumunu da içerdiğinden, yenileme veya tadilat ihtiyacı olan sağlam yapılı bir ev için, hemen oturmaya hazır bir mülke göre daha az ödeme yaparsınız.

Sağlam evlerin finansmanı – piyasa değeri nasıl hesaplanır?

Sağlam bir ev sizi bankayla iyi bir pazarlık pozisyonuna getirir. Değerin elde tutulması daha yüksek ve uzun vadeli olduğundan, bankalar genellikle sağlam konutları daha kolay finanse etmektedir. Bir bina veya mülk kredisi için temel, mülkün piyasa değeridir. Mevcut sağlam evler söz konusu olduğunda bu, mülkün gerçek maddi değerinin yanı sıra çevredeki alan, altyapı ve taleple ilgili bilgilerden hesaplanır. Aranan bir yerde ve iyi durumda sağlam bir ev, mülk banka için teminat sayıldığından ve örneğin arazi ücreti yoluyla finanse edilebildiğinden, daha yüksek bir kredi tutarı almanızı sağlar. Piyasa değeri değerlendirmesi her türlü finansmanın temelini oluşturur ve bu nedenle bir uzman tarafından yapılmalıdır.

Lukinski’de, emlak aracılık hizmetlerimizin bir parçası olarak mülk değerlemeleri sunuyoruz ve mülke ve finansal geçmişinize uygun finansman önerileri yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Mülkün yapım yılı, özü ve yaşının yanı sıra donanımı da piyasa değeri için önemlidir. Ayrıca, arsa değeri, bölgedeki metrekare başına genel piyasa değeri ve yakın çevredeki büyük konutların karşılaştırmalı fiyatı da hesaplamaya dahil edilmiştir. İyi bir altyapı da piyasa değeri üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve mülkün değerini artırır. Sağlam evler için finansman genellikle yıllık kredi yoluyla gerçekleştirilir ve bu şekilde bir arazi ücreti ile güvence altına alınır. Sağlam bir evle ilgileniyorsanız, Lukinski olarak sizin için piyasa değerini belirleyecek ve finansman için temel oluşturacağız.