Mükemmel iç mekan: renkler, zemin kaplamaları ve dekorasyon

Mobilya – Yeni bir daireye mi yoksa yeni bir eve mi taşınıyorsunuz? Kendi şirketiniz yeni bir yere mi taşınıyor? Oda veya daire ne olursa olsun, mobilyalar iyi hissetme duygusunun yaratılmasında belirleyici bir rol oynar. Taşınmadan önce mobilyalar hakkında düşünürseniz, kendinizi çabucak evinizde hissedersiniz veya bir genel müdür bile çalışanlarının kendilerini rahat hissetmelerinden ve işe gelmekten keyif almalarından faydalanacaktır. Ancak taşınmayı planlamıyor olsanız bile, bir veya daha fazla odayı yeniden tasarlamanıza engel olacak hiçbir şey yoktur.

Düzgün bir şekilde döşeyin – Bir daireyi veya evi favori bir mekana dönüştürün

Bir odayı veya daireyi yeniden tasarlamak istediğinizde rehber olarak kullanmanız için bazı fikirleri bir araya getirdik. Birçok farklı olasılık var, bu yüzden herkes için uygun fikirler olmalı. Size ilham vermemize ve iç mekanınıza yeni bir hayat getirmemize izin verin.

Ä°ç tasarımın temelleri

Bir odanın mükemmel bir şekilde döşenmesi için, tasarımı en küçük ayrıntısına kadar planlamanız gerekir. Özellikle deko, bir odaya son rötuşları ekleyebilir. Yine de, temel bilgilerle başlayalım.

Renkler atmosferi etkiler

Bir odayı tasarlamaya başlamadan önce, mobilyalarda, duvar renklerinde ve dekorasyonda hangi renklerin temsil edilmesi gerektiğini düşünmelisiniz. Doğru rengi seçmek için, uzun vadede hangi renkte kendinizi rahat hissedeceğinizi göz önünde bulundurmanız özellikle önemlidir. Sadece kısa süreli bir favori olan ya da sadece güncel bir trende ait olan bir renge sahip olmamak için, renklerin ve duvar kağıtlarının etkisine bakmak da mantıklıdır. Birkaç renk kullanılacak olsa bile, renklerin kombinasyon halinde birbiriyle uyumlu olup olmadığının kontrol edilmesi önemlidir. Kendi fikrinizi oluşturmakta zorlanıyorsanız, iç mekan resimleriyle size ilham veren bir uygulama edinmek veya sizin için doğru renkleri bulmak için bir mobilya mağazasını ziyaret etmek mantıklı olacaktır.

Biliyor muydunuz? Almanların çoğu mavi rengi sever. 40’tan fazlası için mavi en sevdikleri renktir.

Zemin kaplamaları – Hangi odaya ne yakışır?

Sadece duvarların tasarımı büyük önem taşımaz, aynı zamanda döşeme de çok fark yaratır. Ahşap bir zemin rahat bir atmosfer yaratırken, fayanslar odanın tüm hissini değiştirebilir. Bu nedenle, bir odanın sonuçta nasıl bir his uyandırması gerektiğini ve odanın esas olarak ne için kullanılacağını önceden düşünmelisiniz. Tüm bir daireyi tasarlamak istiyorsanız, hem rahat alanlara hem de pratik olarak kullanılabilir alanlara sahip olmak için zemin tasarımına çeşitlilik getirmek mantıklıdır.

Odaları doğru şekilde döşeyin

Bir apartman dairesinde veya evde dekore edilmesi gereken birçok farklı oda olabilir. İster mutfak, ister oturma odası veya ofis olsun, sizin için bazı iç tasarım ipuçlarını bir araya getirdik.

Mutfak – yaratıcılığın yeri

Bir mutfak tasarlamak için olanaklar sınırsızdır. Bir mutfağın sadece iyi görünmesi değil, aynı zamanda kaliteli olması da özellikle önemlidir. Elektrikli cihazların aksine, bir mutfaktaki tezgahın ideal olarak en az 20 yıllık bir kullanım ömrüne sahip olması gerekir. Bir mutfak satın almadan önce, hangi mutfak şeklinin alanı en iyi şekilde kullanacağını düşünmelisiniz. Yeterli depolama alanı olmalı ve yeterince geniş bir çalışma yüzeyi bulunmalıdır. Sadece bu önemli noktalar yerine getirildiğinde hangi stil ve renkleri sevdiğinize karar vermelisiniz.

Oturma odası – Dinlenmek için yer

Tanıdığınız birinin oturma odasına girdiğinizde, onun kişiliğinin bir parçasını tanırsınız. Her oturma odası farklı görünür ve bir insanın kendini en rahat nasıl hissettiğini gösterir. Bununla birlikte, herkes kafasına göre ideal bir oturma odası yaratma yeteneğine sahip değildir ve önceden birkaç püf noktası öğrenmek mantıklıdır. Bir oturma odasını rahat hale getirmek için ona göre dekore etmek mantıklıdır. Çay lambalı küçük çay bardakları, peri ışıkları, şamdanlar, koltukta suni kürk, rahat bir battaniye, yumuşak bir halı ve hatta çıtırdayan bir şömine oturma odasında doğru atmosferi yaratır. Refah hissini yaratan sadece dekorasyon değildir, çünkü duvar rengi de son derece önemlidir. Örneğin oturma odasında çok zaman geçirdiğiniz ve orada ziyaretçileriniz olduğu için, sakin renk şemaları seçmek mantıklıdır. Bu nedenle mavi ve sıcak sarı tonları, oturma odasındaki duvarların tasarımı için popülerdir.

https://www.instagram.com/p/Bu3WMlUnHtK/

Ofis – çalışılacak yer

Tam zamanlı bir çalışan yılda ortalama 1.696 saat çalışmaktadır. Bu nedenle, bir ofisin veya genel olarak bir işyerinin tasarımı, kişinin her gün vakit geçirdiği bir oturma odasının tasarımı kadar önemlidir. İyi hissettiren bir atmosfer yaratılması ve yaratıcılığın teşvik edilmesi önemlidir. Bir ofiste her şeyin sadece dosya dolapları, telefonlar ve ekranlarla dolu olmaması önemlidir; duvarlarda resimlerin asılı olmasına veya duvarların renkli bir şekilde dekore edilmesine ve masaların üzerinde bitki veya çiçek bulunmasına dikkat edilmelidir. Çalışana masasını, örneğin ailesinin özel bir fotoğrafıyla kişiselleştirme fırsatı verilirse, bu da iş davranışı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır.

Daireniz – Çeşitli ve Rahat

İlk kez kendi dairenize mi taşınıyorsunuz, yoksa evinizi yeniden tasarlamak için sabırsızlanıyor musunuz? Dairenizi tasarlarken bu kez gerçek bir başarı hissine nasıl ulaşacağınız konusunda size ipuçlarımız var. Sonuçta, bir dairedeki atmosfer genellikle küçük şeylerden etkilenir.

Dekorasyon

Daireniz veya eviniz ideal bir şekilde döşenmiş olabilir, ancak dekorasyon eksikse, her şey olabildiğince rahat ve ev gibi görünmeyecektir. Mumlar, küçük bitkiler, çiçekler ve duvarlardaki resimler gibi küçük şeyler büyük bir fark yaratır. Dekorasyon odanın tasarımına çeşitlilik katar ve dekorasyon renk koordinasyonlu ise her şey uyumlu ve rahat görünür.

https://www.instagram.com/p/Bu4WG5TlvaE/

Farklı ışık kaynakları

Çoğu odada, odanın ortasında asılı duran büyük bir ışık vardır. Bununla birlikte, farklı bir alan hissi elde etmek istiyorsanız, büyük ışığı dışarıda bırakmak ve bunun yerine farklı yerlere birkaç küçük ışık kaynağı yerleştirmek mantıklıdır. Sıcak bir ışık yayan lambalar seçmeye özen gösterirseniz, rahatlık ve huzur elde edersiniz. Özellikle güzel bir ışık kaynağı da peri ışıklarıdır. Sadece rahat bir atmosfer değil, aynı zamanda masalsı bir hava da yaratırlar. Peri ışıklarını dekorasyona dahil etmenin çeşitli farklı yolları vardır. Tasarım için Pinterest gibi bir fikir uygulamasından ilham almak mantıklıdır.

Gardırop

Yeni bir eve taşınırken ve ev eşyalarınızı satın alırken, gardırop genellikle en son satın alınan şeylerden biridir. Bunun nedeni, çoğu insanın gardırobu en önemli ev eşyası olarak görmemesidir. Burada gardırop son derece hafife alınıyor. Dairenin veya evin girişinde bulunan bir portmanto, daireye girdiğinizde yapacağınız ilk şeyin ceketinizi çıkarmak olmasını sağlar. Ceket giymediğiniz ve ceketiniz herhangi bir yerde durup size engel olmadığı için kendinizi hemen çok daha rahat hissediyor ve evinize iyi bir hisle giriyorsunuz.

Kokulu mumlar

Kendinizi rahat hissetmek için evinizi sık sık havalandırmanız gerektiği gerçeğinin yanı sıra, hoş bir koku da önemlidir. Zevkinize uygun kokulu bir mum bulun ve birkaç tanesini evinizin veya dairenizin etrafına yayın. Başınızın ağrımaması için koku çok yoğun olmamalıdır. Bir süre sonra kokulu mumu farklı bir kokuyla değiştirmek de iyi bir fikirdir. Kokulu mumlar sizin için çok yoğunsa, kokulu çubuklar da vardır. Sıvı içerisindeki kokulu çubukların sayısına bağlı olarak kokunun yoğunluğunu kendiniz belirleyebilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/Bu7_6f-nOr1/

İstiflenebilir eşyalar

Bu ipucu özellikle daha küçük bir dairesi olan kişiler için ilginç olacaktır. Küçük bir dairede saklanabilir eşyalar altın değerindedir. Özellikle hacimli eşyalar genellikle tüm alanı kaplar. Dışarı çekilebilen bir masa veya çekilebilen bir yatak, alanı uyumak veya yemek yemek dışında da kullanabilmenizi sağlar. Bir masa katlanıp kaldırıldığında ya da bir yatak katlanıp kaldırıldığında, oda hemen daha düzenli ve temiz görünür. Daha fazla alanınız varsa, temizlik gereçlerini ve temizlik ürünlerini saklamak için küçük bir odanızın olması da faydalıdır. Bu eşyalar ortadan kaldırıldığında, kendinizi hemen çok daha rahat ve özgür hissedersiniz.

Duvar tasarımı için olanaklar

Duvarları heyecan verici hale getirmenin birçok farklı yolu vardır. Sadece duvar kağıdı ve boya değil, aynı zamanda duvar tasarımına çeşitlilik getirmeyi mümkün kılan duvar dekorasyonu da var. Duvar dekorasyonu, farklı resim çerçeveleri, küçük raflar ve daha birçok şeyi içerir. Duvar tasarımı için internetten fikir edinmek ya da bir mobilya veya dekorasyon mağazasında etrafa bakmak da mantıklıdır.

Ayna

Bir ayna da güzel bir duvar dekorasyonu olduğunu kanıtlar. Bir ayna özel bir çerçeveye sahipse ve düz bir duvara asılırsa, gerçek bir göz alıcı haline gelebilir. İster altın ister gümüş renginde olsun, duvarlarını daha heyecan verici hale getirmek isteyen ve aynaları seven herkes bu ipucunu denemelidir.

Goblen

Bir duvar halısı düşündüğünüzde, muhtemelen böyle bir şeyin daha önceki zamanlarda sadece odaları dekore etmek için kullanıldığını düşünürsünüz. Ancak durum böyle değildir. Bugün bile, bir goblenle bir odada çeşitlilik ve renk yaratabilirsiniz. Kendinize ilham verin ve yeni bir şeyler denemekten korkmayın.

Ayrıca okuyun:

https://ihrhausverkauf.de/konzepte-fuer-die-wohnungseinrichtung/

https://ihrhausverkauf.de/schlafzimmer-so-schaffen-sie-sich-ihre-wohlfuehloase/