Lüks emlak satın almak: Gerçekler, fiyatlar ve en pahalı şehirler

Lüks gayrimenkul satın almak – Almanya’da her yıl kaç lüks gayrimenkul satılıyor? 400’den az var. Pazar son derece seçkin. İyi bağlantılar, uzun süredir devam eden bir ağ, gizli teklifler ve talepler. Lüks emlak dünyasına hoş geldiniz. Paranızın karşılığında kaç metrekare alacağınızı size gösteriyoruz. New York, Berlin, Hamburg, Tokyo ve Dubai’de. Dünyanın en pahalı şehirlerinde alım ve satım yapın. Konuyla ilgili daha fazla ipucu: Bir villa satın alın ve ilk mülkünüzü satın alın!

Lüks mülk ve arazi satın alın

 1. Lüks konut satışlarının sayısı
 2. Lüks gayrimenkul için en pahalı şehirler
 3. Almanya’da satın alma gücü: karşılaştırma
 4. Bu, 63.000 $ karşılığında ne kadar m² alabileceğinizdir (bkz. Monako)
 5. Bir milyon dolara kaç metrekare alabilirsin?

Lüks konut satışlarının sayısı

Almanya’da her yıl kaç lüks mülk satılıyor ve satın alınıyor? Bu istatistikler pazarın ne kadar yönetilebilir olduğunu göstermektedir. Burada Almanya’nın seçili şehirlerindeki lüks emlak satışlarının sayısını görebilirsiniz.

Statistik: Anzahl der Verkäufe von Luxushäusern* in ausgewählten Städten in Deutschland im ersten Halbjahr 2010 und 2011 | Statista
Statista‘da daha fazla istatistik bulabilirsiniz

Veriler, 2010 ve 2011’in ilk yarısındaki son anketi görselleştirmek için gösterilmektedir. şimdi doğrudan emlak piyasasındaki mevcut eğilimler üzerine, şu anda hangi şehirlerde en pahalı lüks mülkler var?

Lüks gayrimenkul için en pahalı şehirler

Grafik, dünya çapında seçilmiş büyük şehirlerdeki lüks mülklerin metrekare başına ortalama satın alma fiyatını göstermektedir.

Statista‘da daha fazla istatistik bulabilirsiniz

Şehirlere göre satın alma gücü

Grafik, ulusal ortalamanın yüzdesi olarak en yüksek satın alma gücüne sahip ilçe ve şehirleri göstermektedir.

Statista‘da daha fazla istatistik bulabilirsiniz

Böyle bir bölgeyi 63.000 $’a (dünya çapında) alırsınız

Lüks içinde yaşamak: Lüks gayrimenkuller, tasarım evler ve loft daireler için en popüler şehirlerde paranızın karşılığında ne kadar m² alacağınızı gösterir. Karşılaştırma yapmak için Monako, 63.000 $ karşılığında 1 metrekare alabileceğiniz en pahalı yerdir. Diğer ilk 9 şehirde bunun için ne kadar alıyorsunuz?

 1. Monako – 1 m²
 2. Hong Kong (Çin) – 1,4
 3. Aspen (ABD) – 1,6
 4. Moritz (Ä°sviçre) – 1,9
 5. New York (ABD) – 2.0
 6. Londra (Birleşik Krallık) – 2.0
 7. Singapur – 2,3
 8. Cenevre (Ä°sviçre) – 2,7
 9. Paris (Fransa) – 2,9

Böyle bir bölgeyi 1 milyon dolara alırsınız (dünya çapında)

İşte Federal İstatistik Dairesi’nden bir başka mükemmel infografik: 1 milyon (ya da yaklaşık 800.000 Euro) karşılığında kaç metrekare kullanılabilir? Grafik, seçili şehirlerdeki 1 milyon ABD doları fiyatlı premium mülklerin ortalama büyüklüğünü göstermektedir:

 • Monako – 16 m²
 • New York – 25 m²
 • Londra – 28 m²
 • Paris – 46 m²
 • Berlin – 78 m²
 • Miami – 78 m²
 • Dubai – 98 m²

Statista‘da daha fazla istatistik bulabilirsiniz

Bir tatil evi satın alın

Lüks mülkler için tercih edilen kayak merkezleri

Grafik, 2019’un ilk çeyreğinde dünya genelindeki kayak merkezlerinde tatil evleri için ortalama satın alma fiyatlarını göstermektedir (m² başına CHF cinsinden).

 1. Aspen (ABD) – 39,100 CHF / m²
 2. Gstaad (Ä°sviçre) – 33,500 CHF / m²
 3. Moritz (Ä°sviçre) – 32’100 CHF / m²
 4. Vail (ABD) – 31.700 CHF / m²
 5. Verbier (Ä°sviçre) – 26’500 CHF / m²
 6. Telluride (ABD) – 25,300 CHF / m²
 7. Courchevel (Fransa) – 24,800 CHF / m²
 8. Anton / Lech (Avusturya) – 22.500 CHF / m²
 9. Kitzbühel (Avusturya) – 22,500 CHF / m²
 10. Zermatt (Ä°sviçre) – 19,100 CHF / m²

Statista‘da daha fazla istatistik bulabilirsiniz

Almanya’da emlak devir vergisi

Gayrimenkul, daha doğrusu arazi veya arazi payı satın alırken, Almanya’nın her bir federal eyaletinde arazi devir vergisi alınır. Kural olarak, emlak devir vergisi yüzde 3,5 ile yüzde 6,5 arasında değişmektedir. Tüm federal eyaletler için geçerli arazi transfer vergisi oranını, 1 – 5 milyon avroluk örnek satın alma fiyatlarıyla birlikte burada bulabilirsiniz:

Gayrimenkul satın almak: Bir yatırımcıdan ipuçları (harici)

Gayrimenkul satın almak ve aynı zamanda gayrimenkule yatırım yapmak çok fazla bilgi ve uzmanlık gerektirir. Öğrenmenin en iyi yolu profesyonellerin deneyimlerinden yararlanmaktır. Bu nedenle, emlakçılığa yeni başlayanlar için bir öneriyle bitirmek istiyorum.

Yeni Başlayanlar İçin İpuçları + Almanya Karşılaştırması: Gayrimenkul Satın Almak

Harici kılavuz (bağlantı yeni sekmede açılır):

Geleceğin emlak yatırımcıları için ipucu! Sürekli ihtiyaç duyacağınız ve duyacağınız iki şey var: Kira getirisi, daha doğrusu brüt kira getirisi ve satın alma fiyatı faktörü. Her ikisi de gayrimenkul tekliflerinin hızlı bir şekilde değerlendirilmesine yardımcı olur. Aradaki fark hakkında daha fazla bilgi edinin ve yeni başlayan bir emlakçı olarak size tavsiyelerimi öğrenin:

 • Kira getirisi ve satın alma fiyatı faktörü

Şehir karşılaştırması: Almanya’da satın alma fiyatları (harici)

Almanya’nın büyük şehirlerine yönelik bu bireysel rehberler, emlak alıcıları için önemli bölgeleri, altyapıya ilişkin bilgileri ve gelir, kredibilite, bankalar ve öz sermaye gibi satın alma ön koşullarını içermektedir. Ama çok daha önemlisi: hatalar, riskler, kira getirileri ve daha fazlası. Satın alma fiyatı ve değerleme için belirleyici olan nedir? Yer, bina dokusu, tadilat, ekipman ve diğer her şey ücretsiz.

Harici kılavuzlar (bağlantı yeni sekmede açılır)

Şehir / Satın alma fiyatı güncel:

Bir villa satın al: Ev, yatırım, prosedür

Emlak portallarında birinci sınıf mülklerin tanıtımlarını bulamazsınız. Villalar gizlice alınır ve satılır. Gayrimenkul alımının sabit bir prosedürü vardır: Mülk arama, görüntüleme, müzakereler, satın alma sözleşmesi, noter, vergiler & Co. Villaların satın alınması elbette biraz daha zorludur. Bunun tek nedeni, normal ev alıcıları gibi 8, 9 ve hatta 10 görüşmede zaman kaybetmek istememenizdir. İlk villanızı mı satın almak istiyorsunuz? İşte size lüks emlak dünyasına dair küçük bir bakış açısı.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.