Bütçe hesaplayıcı: yeni inşaat, öz sermaye, gelir, inşaat finansmanı – Bir evin maliyeti nedir?

Bütçe hesaplayıcı – Bir evin satın alınması, kapsamlı bir tadilat veya yeni bir bina planlanmadan önce, mevcut bütçenin belirlenmesi çok önemlidir. Ä°nşaat finansmanı uzun yıllar boyunca planlanmaktadır. On ila 25 yıl arasında finansman mümkündür. Finansmanın en başından itibaren sağlam bir temel üzerinde planlanması önemlidir. Bir inşaat finansmanı almak için kullanabileceğiniz bütçenin temeli gelirinizdir. Genel bakışa geri dönelim: Online hesap makinesi emlak.

Bütçe hesaplayıcı: Maksimum satın alma fiyatında nelere dikkat edilmeli?

Artık 25 yıla varan bir süreyi önceden kesin olarak planlamak pek mümkün değil.

Beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan ve planlamanızı altüst edebilecek birçok yaşam olayı vardır. Bununla birlikte, kredi konusunda kendinizi fazla zorlamaz ve bir tampon payı bırakırsanız sağlam bir finansman mümkündür. Özkaynaklar da bütçede çok önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca, kesinlikle planlanabilecek yaşam olayları vardır.

Bunlar arasında mesleki yeterlilikler veya bir çocuğun doğumu sayılabilir. Bu yaşam alanlarını da planlamanıza dahil edin. Mali durumunuza düzen getirmek istiyorsanız bir bütçe hesaplayıcısı yararlı olacaktır. Hesap makinesi olası bir kredi tutarı belirlediğinde, bu tutarı aşmamalısınız. Ancak o zaman finansmanınızı yıllar veya on yıllar boyunca güvenli bir şekilde tamamlama şansınız olacaktır.

Bütçe hesaplayıcısını doğru kullanın: Gelir / Harcama

Bütçe hesaplayıcı, tüm masraflar düşüldükten sonra her ay kalan değeri belirlemek için gelirinizi kullanır.

Kazancınızı giriyorsunuz ve tüm işletme maliyetlerini ve ücretleri çıkarıyorsunuz. Gerçekçi bir sonuç elde etmek istiyorsanız, tüm öğeleri gerçekçi bir şekilde girmeniz önemlidir. Gelirinizi göz ardı etmeniz veya maliyetleri kasıtlı olarak düşük tutmanız size yardımcı olmayacaktır. Aksine, durum bunun tam tersi olmalıdır. Tüm kalemleri yuvarlayarak çok cömert bir şekilde hesaplayın. O zaman bir tampon oluşturun. Yüzde 25 gerçekçi. Ayrıca, bir ev sahibi olarak rezerv oluşturmanız gerektiğini de unutmayın. Onarımlar için yapılan masraflar yalnızca sizin tarafınızdan karşılanmalıdır. Bu nedenle aylık bir tasarruf oranı da bütçeye dahil edilmelidir.

Bir tampona izin verin: taksitli ödemeyi güvence altına alın

Tampon, öngörülemeyen bir hayati durumun ortaya çıkması halinde taksitleri güvence altına almaya yarar. Bu hastalık veya işsizlik olabilir. Bunları planlayamazsınız ama göz ardı da edemezsiniz. Bir aile kurduysanız veya kurmak istiyorsanız ve bir ev inşa etmeyi veya bir mülk satın almayı planlıyorsanız, süreli hayat sigortası yaptırmak çok önemlidir. Ortaklardan biri erken vefat ederse, sigorta tutarını alırsınız. İdeal olarak, bu miktar banka kredisini ve alınan herhangi bir sübvansiyonlu krediyi geri ödeyecek kadar yüksek olmalıdır. Bu, hayatta kalan eşin evi elinde tutmasını mümkün kılar. Tüm masrafları girdikten sonra geriye aylık bir tutar kalır. Bunu inşaat finansmanı için kullanabilirsiniz.

Bütçe hesaplayıcısı yardımıyla inşaat finansmanını belirleyin

Tüm masraflar düşüldükten sonra inşaat finansmanınıza yatırabileceğiniz tutar, krediyi kullandırdığınız aylık taksitle aynıdır. Ancak ön koşul, evin bakımı için gerekli yan masrafları da girmiş olmanızdır. Bunlar arasında enerji tedarikçilerinin masrafları, emlak vergisi, atık ücretleri ve baca temizleyicisi ücretleri yer almaktadır.

Kalan tutardan bir kredi tutarı belirlemek için bir kredi hesaplayıcısı kullanın. Bütçe hesaplayıcısı tarafından belirlenen açık tutarı aylık taksit olarak girerek hesaplayıcıyı kullanın. Bir emlak kredisi almak için geçerli faiz oranlarını ve ücretleri araştırın ve değerleri buna göre girin. Size inşaat finansmanı için kullanabileceğiniz bir meblağ gösterilecektir. Daha sonra bu miktara ne tür bir mülk satın alabileceğinizi veya inşa edebileceğinizi öğrenin.

Gayrimenkul yatırımınız için hesap makinesi

Tüm çevrimiçi hesap makinesi ipuçlarına genel bakışa dönmek için buraya tıklayın:

Daha fazlasını buradan okuyun:

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.