Hesaplayıcı: kredi, ek satın alma maliyetleri, faiz, geri ödeme, kira – teklifleri karşılaştırın

Hesap Makinesi – Gayrimenkul finansmanı / inşaat finans manı ile ilgili olarak, bir mülkün satın alınması veya yenilenmesi için kesin maliyetleri belirleyebilmek için çevrimiçi hesap makineleri gereklidir. Kredi maliyetini belirlemek için bir hesap makinesi de kullanılır. Kredi maliyetleri, mevcut kredi tutarı için faiz ve geri ödeme kısmından oluşmaktadır.

Hesap makinesi ipucu: Faiz oranlarına odaklanın

İlgi burada önemli bir rol oynamaktadır. Bir gayrimenkul kredisinin vadesi genellikle on yıl olduğundan, faiz ödemesi uzun bir süreye yayılır.

Bir bankadan gelen teklifin faiz oranı sadece yarım puan daha ucuzsa, yılda birkaç yüz avro tasarruf edebilirsiniz.

Bu durum, çoğu inşaat finansmanı için altı haneli rakamlara ulaşan yüksek kredi tutarlarından da kaynaklanmaktadır. Kredi almadan önce bireysel tavsiye önemlidir.

Bir bakışta tüm çevrimiçi hesap makineleri

Faiz, geri ödeme ve ücretleri karşılaştırmak için teklif karşılaştırma hesaplayıcısı:

Yeni inşaat, öz sermaye, gelir, inşaat finansmanı için bütçe hesaplayıcısı:

Aylık harcamalarınızı planlamak için bütçe hesaplayıcısı:

Vergi, emlakçı, tapu ve noter için arızi satın alma maliyetleri hesaplayıcısı:

Satın alma fiyatı, kira ve oran için kira hesaplayıcısı:

Geri ödeme taksitleri ve vadesi için geri ödeme hesaplayıcısı:

Krediler, inşaat finansmanı, tasarruf planı için faiz hesaplayıcısı:

Kredi finansmanı hızlı bir şekilde açıklandı

Ä°nşaat finansmanı genellikle tek bir krediden değil, birkaç ayaktan oluşur. Bir bina tasarruf sözleşmesi, öz sermaye ve geliştirme kredileri klasik banka kredisinden önce gelir. Bunun nedeni, bu finansman biçimlerinin maliyetleri açısından banka kredisinden önemli ölçüde daha ucuz olmasıdır. Hesap makinesi, finansmanı farklı unsurlara bölmenize ve böylece maliyetleri kesin olarak belirlemenize yardımcı olur. Gayrimenkul Finansman Kılavuzunda, basit bir faktörle, yüzde 1’lik daha yüksek bir faiz oranıyla senaryoyu zaten incelemiştim.

Faiz oranı %1 artarsa ne olur?

Faiz oranı %1 artarsa, bunun ev ve daire getiriniz üzerinde doğrudan olumsuz bir etkisi olur. Faiz her zaman kalan borç üzerinden hesaplanır. Yani ilk yıl tam 100.000 avro üzerinden, 1 yıl (2.000) avro geri ödeme yaptıktan sonra, 98.000 avro kalan borç kalır. Daha sonra ikinci yılda bunun üzerine faiz ödenir ve bu böyle devam eder.

Örnek satın alma fiyatı: 100.000 Euro finanse edilmiş

Daha önce:

  • 2 Geri Ödeme (2.000 Euro)
  • 2 faiz (2.000 Euro)
  • Bakım için %2 (2.000 Euro)
  • Annuity (yıllık ödeme): 6,000 Euro

Sonra:

  • 2 Geri Ödeme (2.000 Euro)
  • 3 faiz (3,000 Euro)
  • Bakım için %2 (2.000 Euro)
  • Annuity (yıllık ödeme): 7,000 Euro

Bu da faiz oranlarındaki sadece %1’lik bir değişiklik nedeniyle maliyetlerin doğrudan %16,7 daha yüksek olduğu anlamına gelmektedir.

16,7 daha fazla maliyet = %1 daha fazla faiz

Bir bakışta hesap makinesi: Finansmandan kira gelirine

Aşağıda, inşaat finansmanı maliyetlerini ve evin bakımıyla ilgili devam eden maliyetleri hesaplamanıza yardımcı olabilecek hesaplayıcıların bir listesini sunuyoruz. Tüm masrafları ve ücretleri önceden hesaplamak için seçenekleri kullanın. Bu, yıllarca veya on yıllarca taşıyabileceğiniz sağlam bir inşaat finansmanı için önemli bir temeldir:

Teklif karşılaştırma hesaplayıcısı: faiz, geri ödeme ve ücretler

Faiz, geri ödeme ve ücretler – Hangi finansmanın sizin için en uygun olduğunu bulmak için bir teklif karşılaştırma hesaplayıcısı kullanın. Hesaplayıcı, kredi tutarını, faizi ve oluşan masrafları listeler ve toplam tutarı sunar. Ayrıca, vadeye bağlı olarak tahakkuk eden aylık taksitler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Hakkında daha fazlasını okuyun:

Bütçe hesaplayıcı: yeni inşaat, öz sermaye, gelir, inşaat finansmanı

Yeni inşaat, öz sermaye, gelir, inşaat finansmanı – Herhangi bir ev finansmanının başlangıcında inşaatçı tarafından bir bütçe hesaplayıcısı kullanılmalıdır. İnşaat finansmanı için kullanabileceğiniz bütçeyi hesaplar. Hesaplamanın temeli geliriniz, yanınızda getirdiğiniz öz sermaye ve yapmayı planladığınız kişisel katkıdır. Hesaplamanın sonunda, güvenle karşılayabileceğiniz bir aylık taksit vardır. Bu taksitten sonra, bir mülkün satın alınması için ödeyebileceğiniz fiyatı belirlersiniz.

Daha fazla bilgi için:

Bütçe hesaplayıcı: Aylık harcamaları planlayın

Bütçe hesaplayıcı, yalnızca mülk satın alma bağlamında kullanılmayan önemli bir unsurdur. Tüm gelir ve giderleri karşılaştırma imkanına sahipsiniz. Bu şekilde, işletme maliyetlerine ek olarak gelirinizden krediyi ödeyip ödeyemeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Hakkında daha fazlasını okuyun:

Yan satın alma maliyetleri hesaplayıcısı: vergi, emlakçı, tapu ve noter

Arızi satın alma maliyetleri inşaat finansmanında önemli bir faktördür. İnşaatçılar tarafından çabucak hafife alınırlar. Mülkün konumuna ve büyüklüğüne bağlı olarak beş rakamlı bir meblağa ulaşabileceğinden, kesinlikle en baştan hesaplanmalıdır. Yardımcı satın alma maliyeti hesaplayıcısı, maliyetleri tam olarak hesaplamanıza yardımcı olur.

Daha fazlasını küçük rehber kitapçıktan okuyabilirsiniz:

Kira hesaplayıcı: satın alma fiyatı, kira, oran

Sahip olduğunuz bir mülkün tamamını veya bir kısmını kiraya verebiliyorsanız bir kira hesaplayıcısı kullanırsınız. Kiracınızdan ne kadar talep edebileceğinizi öğrenmek için yerel kira bedelini kullanın. Kira hesaplayıcısı, yan masrafların payını belirlemek için de kullanılabilir.

Hakkında daha fazlasını okuyun:

Geri ödeme hesaplayıcısı: Geri ödeme taksitleri ve süresi

İnşaat finansmanınızın bir parçası olarak geleneksel bir banka kredisi veya sübvansiyonlu bir kredi aldıysanız, aylık taksitler ödersiniz. Bunlar faiz ve kredinin geri ödenmesinden oluşur. Her yıl ödeyeceğiniz miktarı belirlemek için geri ödeme hesaplayıcısını kullanabilirsiniz. Faizin geri ödemeye oranı yıllar içinde değişir, çünkü faiz her zaman ödenmemiş tutar üzerinden hesaplanır. Dönem başında faiz payı çok yüksektir. Bu durum aydan aya geri ödeme lehine değişir. Ancak, bankaya ödediğiniz taksit her zaman aynı kalır.

Hakkında her şeyi öğrenin:

Faiz hesaplayıcı: kredi, inşaat finansmanı, tasarruf planı

İnşaat finansmanı maliyetlerini belirlemek için faiz hesaplayıcısını kullanın. Düşük maliyetli bir finansman seçmenize yardımcı olur. Faiz oranında ondalık noktanın birkaç puan gerisindeki küçük bir fark bile kredi vadesi boyunca yılda birkaç yüz avroya ulaşabilir. Bir faiz hesaplayıcısı ile maliyetleri belirlediyseniz ve uygun bir teklife karar verdiyseniz, bunları kaydedebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için:

#

Bireysel ihtiyaçlarınız için hesap makinesi

Bir inşaat kredisini hesaplamak için farklı araçlar kullanılır. Bu her zaman hangi değerleri belirlemek istediğinize bağlıdır. Hesaplamalar söz konusu olduğunda inşaat finansmanı tek başına yeterli değildir.

Mülkü devralmadan önce, bakım maliyetlerini bilmeniz önemlidir. Bir kiracının aksine, ev sahibi olarak hizmet bedellerini ödemekten yalnızca siz sorumlusunuz. Bu, taksitli bir ödeme şeklinde gerçekleşmez, ancak faturaları enerji tedarikçilerine, şehre veya belediyeye ve baca temizleyicisine ayrı ayrı ödersiniz. Atık temizliği, kış hizmetleri ve sokak temizliği ücretlerinden kaynaklanan diğer maliyetler.

Masraflar ve ücretler: Belediyeye bağlı farklılıklar

Ayrıntılı olarak, bir ev sahibi olarak katlanmanız gereken maliyetler ve ücretler büyük ölçüde değişebilir.

Bireysel ev sahibinin sokak ve yolların temizliği veya kış bakımı için ödeme yapmak zorunda olmadığı şehirler ve belediyeler vardır. Kural olarak, bu durum sadece özel yollar için geçerlidir. Aylık hizmet ücretlerinin ne kadar yüksek olacağını önceden öğrenin. Ayrıca aylık olarak değil, yıllık, altı aylık veya üç aylık olarak tahakkuk eden ücretleri de hesaplamanıza dahil edin.

Kredi ile birlikte hizmet bedelleri, evin işletilmesi için gereken toplam tutarı oluşturur. Bu daha sonra, sahip olunmayan bir daire veya ev için sıcak kira ile eşitlenebilir. Faiz hesap layıcıları ve geri ödeme hesaplayıcılarının yanı sıra ev hesaplayıcıları ve bütçe hesaplayıcıları, kendi evinize taşınmadan önce bile mali durumunuzu çok iyi ve gerçekçi bir şekilde gözden geçirmenize yardımcı olur.

Arızi satın alma maliyetlerini ihmal etmeyin

Evin satın alma bedeli ile henüz mülkiyeti elde etmediniz. Her gayrimenkul alımında, bilmeniz ve inşaat finansmanınızı hesaba katmanız gereken yan maliyetler söz konusudur.

Bu arızi masraflar arasında emlakçı ücretleri, tapu devir vergisi ve noter ücretleri yer almaktadır. Geçici finansmana ihtiyacınız varsa ve kredi masraflarını kiranızla aynı anda ödemeniz gerekiyorsa daha fazla maliyet ortaya çıkabilir. Ayrıca, bir inşaatçı olarak sigorta yaptırmak zorundasınız.

İpucu: Bahçe tamamlama

İnşaat finansmanınıza bahçenin temel olarak tamamlanmasını da dahil edin. Buna yolların, bir terasın ve bir çimenliğin oluşturulması da dahildir. Bahçe arsası önceden tesviye edilmelidir. Birçok inşaatçı bu masrafları ihmal eder ve inşaat bittikten sonra bahçe projesini tamamlamak için başlangıçta parası kalmaz. Bu durum, daha eve taşınırken sıkıntılara ve yaşam kalitesinin düşmesine neden olur.

İpucu: Mutfak, mobilyalar, yalıtım… dikkate almak

Aynı durum mutfak mobilyalarının satın alınması, banyo mobilyaları ve evin yalıtımı için de geçerlidir. Zaman zaman, çok sıkı hesap yapan inşaatçıların başlangıçta dış cephe yalıtımından vazgeçtikleri fark edilmektedir. Sağlam inşaat yöntemleri kullanılarak inşa edilen evlerde, dış cephe çalışmaları tamamlanana kadar yalıtım uygulanmaz. Bu önlemden asla vazgeçmemelisiniz çünkü bina nemden kalıcı hasar alabilir.

Ayrıca, yeni binalar için enerji verimliliğine ilişkin düzenlemeler bulunmaktadır. Bu düzenlemelere uymanız gerekmektedir. Aksi takdirde, yapı denetimi sırasında ev için onay alamayabilir ve finansman alamayabilirsiniz.

Öncelikleri doğru belirleyin: Tasarruf potansiyelini belirleyin

Mutfak ve banyo her gün ihtiyaç duyduğunuz odalardır. Parasızlık yüzünden onları bitirmekten vazgeçmeyin, çünkü bu aynı zamanda yaşam kalitesinden de yoksunluk anlamına gelir. Bunun yerine biraz daha uygun bir hesaplama yapın ve tasarruf potansiyelinizi belirlemek için hesap makinesini kullanın.

İnşaatın toplam maliyetini önceden gerçekçi bir şekilde hesapladıysanız ve inşaat finansmanı sağlam bir temele oturtulmuşsa, finansmanı karşılamakta sorun yaşamazsınız. Ayrıca, bireysel işler iyi hesaplandığı ve finansal olarak güvence altına alındığı için taşınmadan önce inşaatı tamamlayabilirsiniz. Bu, bir mülk sahibi olarak hayata iyi bir başlangıç yapmanın doğru yoludur.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.