Alternatif krediler ve karşılaştırmalar

Alternatif krediler – Birkaç yıl önce gayrimenkul finansmanınızı aldığınızda, kendinizi uzun faiz oranlı bir teminata bağladınız. Ancak son yıllarda, inşaat kredileri için borç faiz oranları gözle görülür bir şekilde sağlıklı hale geldi ve inşaat finansmanınızı gereksiz yere pahalı ve cazip olmaktan çıkardı. Eğer 10 yıldan daha kısa vadeli bir gayrimenkul krediniz varsa, sabırlı olmalı ve sabit faiz oranı sona erene kadar beklemelisiniz. Sabit faiz oranı daha uzunsa, 10 yıl sonra gayrimenkul finansörünüzle olan yükümlülüklerinizi sona erdirme ve inşaat kredisini daha uygun bir krediye yeniden planlama seçeneğiniz vardır.

Kredi karşılaştırmaları maliyet tasarrufu sağlar

Borçlarınızı yeniden yapılandırmayı düşünüyor ve pahalı bir bina kredisinden kurtulmak mı istiyorsunuz? Daha sonra farklı seçeneklerin karşılaştırılmasına odaklanılır. Öncelikle eski sözleşmenizi kontrol edin ve 10 yıllık sürenin sona erip ermediğini ve erken geri ödeme cezası olmadan borcun yeniden yapılandırılmasının mümkün olup olmadığını görün. Aksi takdirde, faizden tasarruf etme arzunuz pahalıya mal olabilir, çünkü önceki borç vereninize kaybettiği tüm faizi ödemek zorunda kalacaksınız.

Yeni olasılıklar

Yeni finansmanın seçimi de son derece dikkatli ve özenli bir şekilde yapılmalıdır. Bir karşılaştırma yaptığınızda ve farklı borç yeniden yapılandırma seçeneklerini incelediğinizde, yalnızca bina faiz oranlarını değil, aynı zamanda sözleşme koşullarını da karşılaştırın. Esnek bir kredi seçmeye ve gelecekte planlanmamış geri ödemeler yoluyla daha hızlı geri ödeme yapabilme ve katı yükümlülükleri ortadan kaldırma avantajını güvence altına almaya değer. Karşılaştırmada, klasik bir gayrimenkul kredisi yeniden planlamasını, uygun bir takip finansmanını veya hatta daha yüksek bir taksitli krediyi düşünebilirsiniz. Kredi şeklini, inşaat finansmanınızın kalan tutarına bağlı olarak belirlemelisiniz.

Gayrimenkul kredileri hakkındaki makalemizi okuyun:

Alternatif finansman çözümünün avantajları

Faiz yükünüzü azaltabileceğiniz ve inşaat kredisinin toplam maliyetini en aza indirebileceğiniz alternatif finansman çözümleri her zaman avantajlıdır. Bu avantajdan yararlanmak için, yeni koşulları önceki ipoteğinizin faiz oranları ve toplam maliyetleri ile karşılaştırmalısınız. Borç faizine ek olarak, efektif faiz oranını da ekleyin ve planlanmamış geri ödemeler veya geri ödeme oranındaki bir değişiklik için borç verene masraf ödeyip ödemediğinizi kontrol edin. Ancak bu öğelere büyük bir dikkat ve bilgi birikimiyle bakarsanız, mevcut mülk finansmanınıza herhangi bir kısıtlama olmaksızın en iyi alternatifi bulabilir ve gereksiz ek maliyetleri veya erken geri ödeme cezasını hariç tutabilirsiniz.

Finansman hakkında daha fazla bilgi

Gayrimenkul kredileri – finansman seçenekleri

Kendi evinize, bir apartman dairesine, bir arsaya veya ticari bir mülke sahip olma hayalinizi gerçekleştirmek mi istiyorsunuz? Bu durumda doğru gayrimenkul kredisi seçimi, faiz yükünün ve dolayısıyla gayrimenkul kredinizin toplam maliyetinin ne kadar yüksek olacağını belirler. Bir gayrimenkul kredisi seçerken bile, potansiyel bir alıcı olarak, örneğin klasik bir yıllık finansman mı yoksa başka bir finansman şekli mi seçmeniz gerektiğine dair birçok soru ve düşünceyle karşı karşıya kalırsınız.

Takip finansmanı da çeşitli şekillerde mümkündür. Sonuçta, uzun ve sabit bir borç faiz oranıyla mı yoksa esnek bir gayrimenkul kredisiyle mi daha iyi durumda olacağınız sorusuyla karşı karşıya kalırsınız. Gayrimenkul kredileri hakkında her şey.