Gayrimenkul satın almak için satın alma maliyeti hesaplayıcısı

Satın alma maliyeti hesaplayıcısı – Bir mülk satın almayı veya inşa etmeyi düşünüyorsanız, her ay ne kadar ödeme yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Rakamları iyi hesaplamak için, planlamanıza yardımcı olma konusunda uzmanlaşmış inanılmaz sayıda çevrimiçi portal vardır. Hesaplayıcılar, gelirinize ve mevcut öz sermayenize bağlı olarak mülkün maksimum maliyetini belirler.

Birkaç finansman teklifiniz var mı?

Evinizin bankası ve üçüncü taraf bir banka finansman teklifinde bulunuyor ve siz hangisinin daha cazip olduğunu bilmek istiyorsunuz? – Bir teklif karşılaştırma hesaplayıcısı ile nerede daha fazla tasarruf edebileceğinizi veya hangi teklifin en düşük faiz oranına sahip olduğunu çok az çabayla hesaplayabilirsiniz. Bir inşaat kredisi için çok fazla düşünmenize gerek yok. Bir bütçe hesaplayıcısı, mali durumunuz hakkında iyi bir genel bakış sağlar. Aylık net gelirinizi girmeniz yeterlidir (vergiler, sosyal güvenlik katkı payları, çocuk parası veya benzerleri hariç). Yatırım yapmak istediğiniz sabit bir öz sermaye miktarınız varsa, bu değeri de girin. Bundan sonra, hesaplayıcı aylık yükünüzü elde edebilir. Gelirinizin yanı sıra giderler de her zaman önemli bir konu olduğundan, bir hane halkı hesaplayıcısı gayrimenkul finansmanı için aylık giderlerin mükemmel toplamını hesaplayacaktır.

Satın alma maliyeti hesaplayıcısı: yan maliyetler, noter ücretleri, tapu kaydı girişi, tapu devir vergisi

Bir satın alma maliyeti hesaplayıcısı ile noter ücretleri, tapu sicil kaydı, tapu devir vergisi ve emlakçı komisyonu gibi ek maliyetler için hazırlık yapabilirsiniz. Kendinize her ay kira ödemeye değip değmeyeceğini ya da bu parayla kendi evinizi finanse etmenin daha iyi olup olmayacağını sorduğunuz anda. Kira hesaplayıcısı ile bir mülk satın almanın kiralamaya kıyasla nasıl olduğunu öğrenebilirsiniz. Bir mülk için doğrudan ödeme yapamıyorsanız, birçok alıcı genellikle kademeli olarak ödedikleri bir kredi alır.

Geri ödeme hesaplayıcısı: Süreçlerin hesaplanması

Bir geri ödeme hesaplayıcısı ile bu süreci önceden hesaplayabilirsiniz. Örneğin, borç faizinin taksitinin ve kalan borcun ne kadar yüksek olacağı size gösterilecektir. Ayrıca, kalan borcunuzun ne kadarının ödeneceğini ay ay görebileceğiniz bir geri ödeme planı da size sunulacaktır. Faiz hesaplayıcı ile iyi bankaların farklı kredi tekliflerini hesaplayabilir ve doğrudan karşılaştırabilirsiniz. Ödemeniz gereken faturalara hazırlıklı olmanız için size vade, efektif faiz oranı ve kalan borç verilecektir. Hayallerinizdeki mülkü elde etmek için hesaplamalı, hesaplamalı, hesaplamalısınız!

Aylık geri ödeme oranınız nedir?

Ne kadar aylık taksit ödemeniz gerektiğini ücretsiz olarak öğrenin: