Konut finansmanı: gereksinimler, maliyetler, örnek + çevrimiçi hesap makinesi

Konut finansmanı – Konut finansmanı terimi, kendi mülkünüzü finanse edebileceğiniz çeşitli kredileri kapsar. Güvenli ve ucuz bir şekilde satın almak için hangi krediyi kullanabileceğinizi buradan öğrenin. Sizin için sadece uygun bir inşaat veya gayrimenkul kredisi bulmakla kalmayacak, aynı zamanda hangi finansman türünün size temel avantajlar ve geri ödeme süresinde maksimum esneklik sunduğu konusunda size ayrıntılı tavsiyelerde bulunacağız.

Bina kredisi mi yoksa gayrimenkul kredisi mi?

Finansman planınıza göre ev kredisi seçin – Finansman yöntemleri benzerdir, ancak yine de finansman planınız için önemli olan bazı farklılıklar vardır. Klasik bir inşaat kredisi ile yeni bir inşaat projesini uygun bir oranla finanse edebilirsiniz.

Kredinin tek seferde değil, inşaat aşamasına göre taksitler halinde ödeneceğini unutmamalısınız. Bu nedenle inşaat kredisi mevcut bir mülkün satın alınması için uygun değildir, bu nedenle başka bir ev finansmanı şekline ihtiyacınız olacaktır.

Finansman planınıza göre ev kredisi seçin

Danışmanlık görüşmelerinde sıkça sorulan sorular özellikle şunlardır:

 

  • Nasıl ev kredisi alabilirim?
  • Ev finansmanına ne kadar öz sermaye koymalıyım?
  • Bir evi finanse ederken nelere dikkat etmeliyim?
  • Ev finansmanı için ne tür destekler mevcut?

Anüite kredisi, vadeli kredi veya kombine finansman

Mülkünüzü bir anüite kredisi, bir vadeli kredi veya özellikle düşük faizli bir KfW kred isi içeren bir kombine finansman ile finanse etme seçeneğiniz vardır. Belirleyici faktör, ilk kez mi yoksa takip eden bir finansör mü olduğunuz, bir ev satın almanın ne zaman gündeminizde olduğu ve tam geri ödemeli bir kredi mi yoksa özkaynaklı gayrimenkul finansmanı mı istediğinizdir. Her potansiyel ev sahibi için herkese uyan tek bir ev finansmanı çözümü yoktur.

Bu nedenle, endişelerinizle ilgili olarak uzmanlarla iletişime geçmenizi ve konut finansmanı konusunu fikirleriniz, istekleriniz ve olanaklarınız temelinde tartışmanızı öneririz. Finansman planlarınıza bağlı olarak, evinizi uygun bir oranda ve size en uygun ev kredisi ile finanse etmenizi sağlayacak bir teklif sunacaklardır.

Ä°pucu! Bir bakışta tüm gayrimenkul kredileri & karşılaştırma

Kendi evinize, bir apartman dairesine, bir arsaya veya ticari bir mülke sahip olma hayalinizi gerçekleştirmek mi istiyorsunuz? Bu durumda doğru gayrimenkul kredisi seçimi, faiz yükünün ve dolayısıyla gayrimenkul kredinizin toplam maliyetinin ne kadar yüksek olacağını belirler. Bir gayrimenkul kredisi seçerken bile, potansiyel bir alıcı olarak klasik bir rant finansmanı mı yoksa başka bir finansman şekli mi seçmeniz gerektiği gibi birçok soru ve düşünceyle karşı karşıya kalırsınız. Takip finansmanı da çeşitli şekillerde mümkündür. Sonuçta, uzun ve sabit bir borç faiz oranıyla mı yoksa esnek bir gayrimenkul kredisiyle mi daha iyi durumda olacağınız sorusuyla karşı karşıya kalırsınız.

Yeni inşa edilen veya mevcut mülkler

Yeni bir bina satın alıyorsanız, modernizasyon veya enerji tasarruflu yenileme için ek bir kapsam olmaksızın sabit bir konut kredisi almanız tavsiye edilir. Burada, yeni inşa edilen mülkün değerine bağlı olarak, bir arazi ücreti ile teminat altına alınan bir yıllık kredi alabilirsiniz. Sabit bir aylık taksitle, bu sağlam ev finansmanı ile iyi bir şekilde tavsiye edilirsiniz ve sabit borçlanma oranı süresince herhangi bir değişiklik olmaması gerçeğinden faydalanırsınız.

Daha esnek bir şekilde finansman sağlamak ve ev satın alırken uzun vadeli bir faiz oranına bağlı kalmamak istiyorsanız, başka ev finansmanı seçenekleri de vardır. Bir teklifin cazibesi, finansman ile geri ödeme ve sabit faiz oranlarına ilişkin fikirleriniz ve kişisel istekleriniz arasındaki uyuma göre belirlenir.

Emlakçı ve uzmanlar aracılığıyla avantajlarınız

Uzun yıllara dayanan deneyime sahip emlak acenteleri, yeni veya mevcut mülk satın alma projenizi mümkün olan en iyi şekilde finanse etme ve endişesiz ve maliyet açısından güvenli bir vadeyi tercih etme avantajı sunar.

Kalbiniz büyüleyici bir mevcut mülk için atıyorsa ve modernizasyon ihtiyacı yaygınsa, size bağlı bir modernizasyon kredisi ile ev finansmanı konusunda tavsiyede bulunmaktan mutluluk duyacaklardır. Neredeyse başka hiçbir kredi türü gayrimenkul finansmanı kadar geniş bir kapsam sunmamaktadır. Ev sahibi olma hayalinizi gerçekleştirmek istiyor ve finansman seçenekleri ormanında yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, iyi emlakçılar ile doğru yoldasınız demektir. Doğru finansman yöntemini bulmanıza ve kişiye özel konut finansmanı avantajıyla ev satın alma kararınızı destekleyen bir tekliften yararlanmanıza yardımcı olacaklardır.

Ev finansmanı: Ne kadar öz sermaye tavsiye edilir?

Ev finansmanınıza mevcut öz sermayenizi dahil etmenizi öneririz. Yüzde 20 ila 30 arasında bir öz sermaye oranı ile bazı faiz oranı avantajları elde edebilirsiniz.

Özkaynak oranı yüzde 20 ila 30 arasında

Öz sermayeniz net kredi tutarını ve vadesini düşürür, bu da kendi sermaye yatırımınızla çok daha hızlı bir şekilde “borçsuz” olacağınız anlamına gelir. İyi bir kredi notu ve diğer teminatlarla, hiç özkaynak olmadan bir evi tamamen finanse etmek mümkündür.

Kendi finansal taahhüdünüz olmadan ev finansmanının sizin için uygun olup olmadığını bir ilk danışma görüşmesi sırasında öğrenmekten mutluluk duyacağız. Gayrimenkul finansmanı için fiyat teklifi talep ederek projenizi hangi koşullar altında konut kredisi ile destekleyebileceğimize dair ilk genel bakışı edinebilirsiniz.

Özkaynak daha iyi faiz anlamına gelir

Kendi paranız varsa, daha iyi bir faiz oranı için tam geri ödemeyi zorlamamalı ve bu şekilde daha uzun ve daha fazla ödeme yapmamalısınız. Müşterilerimizin birçoğunun öngörülemeyen onarımlar veya satın almalar için küçük bir miktar özsermaye tutması anlaşılabilir ve bir istektir.

Mevcut mülkün satın alınması ve modernizasyonu

Mevcut bir mülkü satın alıyor ve modernize etmeyi planlıyorsanız veya daha fazla enerji verimliliği sağlamak istiyorsanız, istediğiniz el sanatları hizmetleri kapsamında bir ev finansmanı için doğrudan bizden talepte bulunabilirsiniz. Deneyimlerimizden biliyoruz ki, bu tür bir kombine konut finansmanı, özkaynak olmadan çok daha yüksek bir faiz oranıyla başvurduğunuz bir gayrimenkul kredisinden sizin için daha uygundur.

Hesaplayıcı: taksit, geri ödeme oranı, kalan borç

Planladığınız inşaat finansmanının size maliyeti ne olacak? Ancak günlük yaşam için çok daha önemli olan, aylık yükünüz ne kadar yüksek olacak ve daha sonra geri ödeme oranı değişirse ne olacak? Sabit faiz döneminin sonunda kalan borç ne kadar yüksek olacak? Birçok soru, bu taksit hesaplayıcı size taksit, geri ödeme oranı ve kalan borç hakkında tüm önemli cevapları verir.