Kat mülkiyeti: sermaye yatırımı, ev parası ve noter

Kat Mülkiyeti – Kat mülkiyeti, iki ya da çok partili bir binada bulunan bir konut birimidir. Bir emlakçı aracılığıyla, genellikle bir konut şirketinden ya da tanıdıklar aracılığıyla özel ve komisyonsuz olarak satın alınabilir. Alıcının, mülkü kiralanmış olarak satın almamışsa kiraya vermesine de izin verilir, bu da mülk yatırımcıları arasında popülerdir. Yeni başlayanlar için okuma ipucu! Yeni başlayanlar nelere dikkat etmeli? Daha fazlasını buradan okuyun: İlk dairenizi satın almak!

Bir bakışta kat mülkiyeti

Ancak ister bir acente aracılığıyla ister özel bir şahıs aracılığıyla komisyonsuz bir daire satın alın, bir daire satın almadan önce finansmanı sağlamanız gerekir. Konutu ister bireysel ister ticari olarak satın alın, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı finansman seçeneği vardır. İstisnai durumlarda, hiç özkaynak olmadan da bir kat mülkiyeti satın alabilirsiniz. Ancak bu durumda bankanızın uzun vadeli güvenine ve çok iyi likiditeye ihtiyacınız vardır.

Kat mülkiyetinizi yeniden satmak istiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç vergi faktörü vardır. Dairenizi kendiniz kullandıysanız, istediğiniz zaman vergiden muaf olarak satabilirsiniz. Ancak, kat mülkiyetini kiraya verdiyseniz, satış ancak 10 yıl sonra vergiden muaftır. Satın alırken veya satarken her zaman bir notere gitmelisiniz. Noter, dairenin alım veya satımını bir noter tasdiki ile mühürler. Çok ortaklı bir evde, genellikle ev sahiplerinin düzenli olarak ev aidatlarını ödediği bir ev sahipleri derneği vardır. Mal sahipleri birliği bir mülk yönetim şirketi atar ve bu şirket de konut parasının neye yatırılacağına karar verir. Yan masraflarla karşılaştırıldığında, konut ücreti dairelerin mülkiyetine göre belirlenmektedir.

  • Bir apartman bloğundaki konut birimi
  • Bir komisyoncu aracılığıyla veya özel olarak satın alın
  • Özkaynak olmadan satın alın – sadece ilişkiler ve en iyi likidite ile
  • Vergisiz satış – sadece ev sahibi veya 10 yıl sonra
  • Mülk sahipleri birliği mülk yönetimini belirler
  • Mülk yönetimi ev parasının yatırımlarını belirler

Bir yatırım olarak gayrimenkul: Özel

  1. Bölüm: Klasik veya egzotik yatırım – Hangi mülk yatırım olarak uygundur?
  2. Parça: Bir yatırım olarak gayrimenkul – Nelere dikkat etmeliyim?

Şimdi yeni: Bakım evlerine sermaye yatırımı

Hemşirelik bakımı gayrimenkulüne sermaye yatır ımı – Sermaye yatırımı olarak hemşirelik bakımı gayrimenkulü satın almak? Gayrimenkule yatırım yapmak isteyen çok az kişinin aklına ilk olarak huzurevi veya apartman dairesi gelir. Yine de bu tür bir yatırıma göz atmaya değer. Huzurevleri sadece şehir merkezlerinde değil, Almanya’nın her yerinde inşa ediliyor; nüfus giderek yaşlanıyor. Her ilçede yaşlılar için mülkler ve tesisler bulunmaktadır. Bu nedenle hem bölgesel yatırımcılar hem de bölgeler üstü yatırımcılar için uygun yatırım objeleridir. Almanya’da bakım mülkleri pazarı nasıl gelişiyor? Hangi tür / hangi konum getirili mülk olarak yatırım için ilginçtir? Bu yatırım biçimine ilk bakışta 5 faktör belirledik.

Wiki’ye dönelim: Emlak Sözlüğü