Prefabrik ev: Tedarikçi aramadan anahtar teslimine – karşılaştırmalı fiyatlar ve maliyetler, ipuçları ve avantajlar

Prefabrik ev – Özellikle genç yetişkinler için kendi dört duvarlarına sahip olma hayali büyüktür. Paranızı sermaye yatırımı olarak değerlendirmek istiyorsunuz ve bir mülk satın almaktan daha iyi ne olabilir? Eğer ilgileniyorsanız, prefabrik bir ev ideal olacaktır, çünkü bu tür inşaatlarda fiyatlar genellikle daha düşüktür. Hızlı bir şekilde taşınmak istiyorsanız ve bir ev inşa etmek için çok fazla enerji harcamak istemiyorsanız, “prefabrik evler” konusuna bakmalısınız. Evinizi bir arsa ile satın alın ve bir bungalov, bir villa veya teraslı bir ev inşa ettirin. Tedarikçilerin repertuarı oldukça geniştir. Farklı ev tiplerini karşılaştırın, önemli deneyimler edinin ve ahşap veya beton gibi malzemeler arasında karar verin. Yakında ilk anahtar teslim evinize taşının! Genel bakışa dönmek için buraya tıklayın: Ev tipleri.

Prefabrik ev: Ne anlama geliyor? Özellikler ve tanım

Prefabrik ev, çok çeşitli ev tipleri için kullanılan bir şemsiye terimdir. Çoğu prefabrik ev tedarikçisinin repertuarında geniş ve kapsamlı bir gösteri evleri yelpazesi vardır ve hayalinizdeki evi seçme şansına sahipsiniz. Müstakil bir ev mi, bir villa mı yoksa bir bungalov mu tercih edersiniz? Kiler, garaj ya da araba garajı var mı? Tüm bunlar, mülkünüzü seçerken göz önünde bulundurmanız gereken önemli hususlardır. Çünkü prefabrik bir ev her şeyden önce tek bir şeydir: çok yönlüdür.

Bir ev satın almak veya inşa etmek istiyorsunuz, ancak hangisinin sizin için doğru olduğunu bilmiyor musunuz? O halde A’dan Z ‘ye ev tipleri rehberimize bir göz atın! Burada bungalovdan teraslı eve kadar tüm ev tiplerini bulacaksınız!

Prefabrik bir evin özellikleri: Özel yapı tipi

Prefabrik bir evle ilgili özel olan şey, alışılmadık inşaat yöntemidir. Sağlam bir evin aksine, bu inşaat yöntemi mülk üzerinde inşa edilmez, ancak evinizin ayrı parçaları / duvarları bir depoda üretilir. Daha sonra elemanlar şantiyeye getirilir ve sadece yükseltilir ve sabitlenir. Prefabrik evler için ana malzeme genellikle ahşaptır. Bununla birlikte, binanın hava koşullarına dayanıklılığını artırmak istiyorsanız, beton veya hafif beton karıştırma seçeneğiniz vardır. Özellikle hızlı inşaat süresi ve düşük maliyetler, prefabrik bir evin avantajıdır ve bu tür bir binayı bu kadar popüler hale getirir.

Bina hizmetleri: en başından itibaren entegre edilmiş son teknoloji

Yeni bir ev inşa etmeyi planladığınız anda, modern ve teknik olarak güncel olmalıdır. Sağlam bir evin aksine, prefabrik bir evle büyük bir avantaja sahip olursunuz. Bina hizmetleri halihazırda üretim salonlarına kurulmuştur ve kabuk elemanlarının içine planlanmıştır. Tüm isteklerinizle ilgilenen tek bir tedarikçiniz var. Bu, elektrik tesisatının üçüncü bir tarafla kararlaştırılması gerekmediği anlamına gelir. Isıtma sistemleri de çok gelişmiş ve bina en başından beri enerji tasarrufu sağlıyor.

Prefabrik evin avantajları ve dezavantajları: maliyetler, inşaat süresi ve kalite

Her tür binada olduğu gibi, önceden avantaj ve dezavantajları göz önünde bulundurmalısınız. Önceliklerinizin nasıl dağıldığını ve sizin için ve belki de aileniz için neyin önemli olduğunu düşünün. İnşaata başlamadan önce, sağlam bir ev mi yoksa prefabrik bir ev mi istediğinize karar verin. Doğru kararı verebilmeniz için prefabrik evin en önemli artı ve eksi yönlerini sıraladık.

Avantajları: hızlı inşaat süresi, uygun maliyetler & Co.

Daha önce de deneyimlediğiniz gibi, prefabrik bir evin en büyük avantajı muhtemelen hızlı inşaat süresi ve nispeten düşük inşaat maliyetleridir. Planlama kolaylığı da çok hoş. Evinizle ilgili tüm konular için tek bir muhatabınız olacak, bu da size çok fazla stres ve zaman kazandıracaktır. Bina hizmetleri de son teknoloji ürünü olacak ve en başından itibaren bina unsurlarına entegre edilecektir. Yüksek enerji verimliliği de büyük bir artıdır. Son olarak, inşaat yöntemi belirleyici bir avantajdır. Arsa üzerindeki inşaatın tamamlanması sadece birkaç gün sürecektir ve hava durumuna bağlı değildir.

 • Hızlı inşaat süresi
 • Daha düşük inşaat maliyetleri
 • Tek bir irtibat kişisi sayesinde iyi planlanabilirlik
 • Yüksek enerji verimliliği
 • Entegre bina hizmetleri
 • Hava koşullarından bağımsız inşaat

Dezavantajlar: Kalite kaybı ve neredeyse hiç tasarım seçeneği yok

Dezavantajlardan biri de sınırlı bireyselliktir. Prefabrik bir ev ile odaları isteğinize göre inşa ettirme şansınız olmayacak ve kısıtlamaları kabul etmek zorunda kalacaksınız. Buna ek olarak, yapı malzemelerinin kalitesi sağlam bir evinkiyle aynı değildir ve özellikle ses yalıtımı daha zayıf olacaktır. Bu da yeniden satış değerinin düşmesine neden olur.

 • Neredeyse hiç tasarım seçeneği yok
 • Zayıf ses yalıtımı
 • Düşük yeniden satış değeri

Yeni inşaat projeleriyle ilgileniyor musunuz? Burada konu hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz!

Prefabrik evlerin enerji tasarruflu inşaatı

Enerji tasarrufu ve özellikle enerji verimli binalar önemli bir konudur. Günümüzde herkes iyi bir çevreye katkıda bulunmalı ve bu durum ev inşa ederken de devam etmelidir. Yeni binalar modern ve güncel olarak inşa ediliyor ve birçok yönergeye uyulması gerekiyor. Enerji tasarruflu inşaat, prefabrik evlere de entegre edilmiştir. Burada bu konuyla ilgili en önemli gerçekleri bulabilirsiniz.

Enerji tasarruflu bina: tasarruf etkisi olan modern yapı

Prefabrik binanın modern inşaat yöntemi, her şeyden önce bir tasarruf etkisini beraberinde getirir. Çeşitli elemanlar üretim salonlarında önceden üretilir, bu da hiçbir malzemenin israf edilmemesi avantajına sahiptir. En başından itibaren modern bir şekilde inşa edilmiştir ve prefabrik evinizi Plusenergierhaus olarak inşa ettirme seçeneğine de sahipsiniz. Ne önerdiklerini ve kabul edip etmediğinizi görmek için inşaat müdürünüzle önceden görüşmenizi öneririz. Enerji tasarruflu inşaat hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, rehberimizde bilmeniz gereken her şeyi okuyabilirsiniz.

Prefabrik bir ev inşa ettirin: Ä°nşaat süresi ve örnek şehir

Prefabrik bir ev inşa etmeye karar verirseniz, şimdi hangi ev tipinin size en uygun olduğunu düşünmelisiniz. Bungalov mu, villa mı yoksa teraslı bir ev mi tercih edersiniz? Tüm bunları önceden bir model şehirde görebilirsiniz. Ayrıca inşaat süresini de planlamanız gerekir. Burada bu konu hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulabilirsiniz.

Ä°nşaat süresi: hızlı ve karmaşık değil

Prefabrik bir evin yapımının sağlam bir evden daha hızlı olduğunu zaten deneyimlemiş olacaksınız. Buna rağmen, önceden kesin bir süre veya taşınma tarihi belirlemek mümkün değildir. Her zaman bir şeyler çıkabilir ve müşterinin istekleri değişebilir. Prefabrik bir evin belirleyici avantajı, münferit elemanların bir üretim salonunda üretilmesi ve nihai inşaatın sadece birkaç gün sürmesi ve hava durumuna bağlı olmamasıdır. Kabaca planlama yapabilmek için, iş adımı başına yaklaşık süreleri içeren bir liste derledik.

 • Planlama: birkaç haftaya kadar
 • İnşaat izni: 0,5-3 ay
 • Üretim: 2-5 hafta
 • Kabuk: 1-3 gün
 • Ä°ç donanım: 8-12 hafta

Evleri gösterin: Ä°nşaat öncesi ön inceleme

Prefabrik evlerin en büyük avantajlarından biri, bir gösteri evini önceden ziyaret etme imkanıdır. Gelecekteki evinizi önceden görme ve her şeyin beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığına karar verme şansına sahipsiniz. Birçok tedarikçinin ziyaret edebileceğiniz gösteri evlerinin bulunduğu küçük bir kasabası vardır. Repertuarları hakkında bir fikir edinin ve gelecekteki evinizi inşa edilmeden önce görme fırsatını değerlendirin. Olası iç mekanları düşünün ve ilham alın.

Anahtar teslim ev: planlamadan taşınmaya

Sağlam bir evin aksine, bir müşteri olarak prefabrik evinizi farklı aşamalarda alma seçeneğine sahipsiniz. Bu da evler arasında yüksek bir fiyat farkına yol açmaktadır. Seçeneklerden biri, evin yalnızca münferit parçalarının tedarikçi tarafından üretilmesini sağlamak ve böylece nihai inşaatı kendiniz yapmaktır. Bu size çok para kazandıracaktır, ancak böyle bir ev inşa etmek için deneyim sahibi olmanız gerekir. Aşağıda prefabrik evlerin farklı aşamaları hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Prefabrik evlerin farklı aşamaları: Kit ev veya genişletme evi

Kit evler: Prefabrik bir evin bu aşamasında, sağlayıcı sahada herhangi bir inşaat işi üstlenmez. Malzemelerin tedarikinden tek başına sorumludur. Bu durumda, inşaattan ve şantiyeden müşterinin kendisi sorumludur. Örneğin, inşaat sahasında betonla doldurulacak içi boş duvar elemanları sipariş edilebilir. Kullanım nispeten basit olacak ve kabuk yapısı sağlam bir evinkine benzeyecektir. Bununla birlikte, genel olarak, sadece eğitimli müşterilerin bir kit evi (monte etmesi) tavsiye edilir, aksi takdirde ciddi niteliksel kusurlara yol açabilir.

Bitmiş evler: Prefabrik bir ev sağlayıcı tarafından hava koşullarına dayanıklı bir şekilde teslim edildiğinde, buna bitmiş ev denir. Bu aşamada ev ayaktadır, ancak temel iç işler eksiktir. Örneğin, boruların veya zeminlerin hala döşenmesi gerekiyor veya yük taşımayan duvarlar hala eksik. Ev bu durumda teslim edilirse, müşteri çok para tasarruf eder ancak yine de çok fazla enerji ve zaman harcaması gerekir. Burada da inşaatçı deneyimini ve desteğini beraberinde getirmelidir.

Anahtar teslim ne anlama geliyor? Taşınma için tavsiye edilir!

Bir ev anahtar teslim olarak tanımlandığı anda tamamen bitmiş demektir. Hava koşullarına dayanıklıdır, tüm borular ve zemin döşenmiştir. Artık müşterinin yapması gereken tek şey mobilyalarını yerleştirmek, dekore etmek ve gerekirse duvarları boyamaktır. Artık kişisel katkıya gerek yoktur, ancak yine de sözleşmede belirtilen her şeye sahip olmalısınız ki sonunda hiçbir şey eksik kalmasın.

Anahtar teslim evin avantajları ve dezavantajları

Anahtar teslim bir ev kesinlikle daha fazla zaman kazandırır. Prefabrik bir ev inşa etmek genellikle beş ila dokuz ay arasında sürer ve bu seçenekle planlama konusunda endişelenmenize gerek kalmaz ve zamanınızı başka bir şeye ayırabilirsiniz. Tüm maliyetler önceden sabittir ve beklenmedik hiçbir şey olamaz. Diğer bir avantaj ise tüm çalışmaların sağlayıcı tarafından denetlenmesidir.

Muhtemelen en büyük dezavantajı maliyetidir. Herhangi bir zanaat deneyiminiz yoksa, evi daha erken bir aşamada satın alma ve kendiniz bir araya getirme şansınız olmayacaktır. Ancak, deneyiminiz varsa, inşaat işine biraz zaman ayırmanız gerekecek ve örneğin işe daha az gidebilirsiniz. Ayrıca odaların düzenini tasarlamak için çok az özgürlüğünüz var.

Karşılaştırma: Prefabrik ev mi sağlam ev mi – kim kazanır?

Bir ev inşa etmeyi planladığınız anda kendinize bir soru sormanız gerekir: Prefabrik ev mi, sağlam ev mi? Artık prefabrik evi tanıdınız ve avantaj ve dezavantajlarını ele aldınız. Şimdi nasıl inşa etmek istediğinize kendiniz karar vermelisiniz. Bir ev inşa etmek büyük bir yatırımdır ve kararınızda size destek olmak isteriz. Burada iki bina seçeneğinin artı ve eksi yönlerinin kompakt bir özetini bulacaksınız.

Prefabrik ev: Ön inceleme ve sabit maliyetler

Artık prefabrik bir evin avantajlarıyla tanışmış olacaksınız. Özetle, daha hızlıdır ve maliyetler baştan sabittir. Ayrıca bir maket parkını ziyaret ederek evinizi inşa etmeden önce görme fırsatına da sahipsiniz. Her şey çok iyi planlanmış ve kendi zamanınızdan çok fazla yatırım yapmanız gerekmiyor.

 • Kısa inşaat süresi
 • Sabit maliyetler
 • Ziyaret öncesi

Olumsuz tarafı, evin veya odanın tasarımını değiştirmek için çok fazla seçeneğiniz olmayacaktır ve sadece birkaç sağlayıcı küçük değişiklikler bile yapacaktır. Kalite de daha kötü olacaktır. Isı yalıtımı ve ses yalıtımı sağlam bir evinkilerle karşılaştırılamaz.

 • Bireysel tasarım yok
 • Daha düşük kalite

Sağlam ev: Sağlam, bireysel, çaba ve daha fazlası

Sağlam bir evle, evi ve oda tasarımını en baştan planlayabilmeniz ve her şeyi bireysel olarak uyarlayabilmeniz gibi belirleyici bir avantaja sahip olursunuz. Taşıyıcı duvarlar olmadığı sürece, odalarınızı isteğinize göre inşa etme olanağına sahipsiniz. Bir diğer avantaj ise malzemelerin daha kaliteli olmasıdır. Bu da daha dengeli bir iç mekan iklimi, daha iyi ses yalıtımı ve daha yüksek bir yeniden satış değeri sağlar.

 • Bireysel oda tasarımı
 • Daha iyi kalite
 • Daha yüksek yeniden satış değeri

Daha yüksek fiyat ve daha uzun inşaat süresi kesinlikle sağlam bir evin dezavantajıdır. Evi inşa etmek için kişisel olarak daha fazla zaman ve enerji harcamanız gerekir ve bu nedenle diğer şeyler için daha az zamanınız olur. Prefabrik bir evin aksine, evinizi önceden inceleme ve içeriden ve dışarıdan bakma fırsatınız da yoktur. Ayrıca tüm alanlar için tek bir tedarikçiniz olmayacak, ancak çeşitli şeyleri birkaç şirketle netleştirmeniz gerekecektir.

 • Yüksek fiyat
 • Uzun inşaat süresi
 • Daha fazla çaba
 • Önceden ziyaret yok

Öz sermaye ile finansman: risk primi ve alternatifler?

Bir ev inşa etmek her zaman büyük bir yatırımdır ve bunun çok para gerektirdiğinin farkında olmalısınız. Bununla birlikte, gayrimenkulün en iyi yatırım olduğunu ve bu nedenle genellikle yatırım yapmaya değer olduğunu unutmamak önemlidir. Prefabrik bir ev inşa etmeyi planlıyorsanız, inşaat için kendi sermayenizden ödeme yapamayacağınız için bankanızla kredi hakkında konuşmanız gerekecektir.

Konut finansmanı konusunda daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? O zaman burada konuyla ilgili birçok ipucu içeren ilginç bir makale bulacaksınız!

Ne kadar özkaynak gereklidir? Daha elverişli koşullar ve risk primi yok

Teorik olarak, evinizi özkaynak olmadan inşa edebilirsiniz, ancak bu ek masraflara ve daha yüksek bir riske yol açar. Bu risk ek ücretleri daha yüksek faiz oranları olabilir. Bununla birlikte, özkaynak olmadan finansman, krediyi tüm vade boyunca daha pahalı hale getirdiği için tavsiye edilmez. Toplam maliyetin %20 ila 30’u arasında bir özkaynak oranı tavsiye edilmektedir. Bu da kredi kurumları için daha elverişli koşulların oluşmasına yol açmaktadır. Öz sermayeniz genellikle arazi devir vergisi veya komisyoncu komisyonu gibi inşaatın yan maliyetlerini ödemek için kullanılır. Bu yan masraflar sözleşme yapılmadan önce kredi kuruluşu ile sizin aranızda halledilecekse, risk ek ücreti artık gerekli değildir.