Bir çiftlik satın almak: Prosedür, komisyoncu, maliyetler, fiyatlar ve vergi

Bir çiftlik satın almak – Bungalov, villa ve hatta kır evi gibi birçok farklı ev türü vardır. Ancak, bir çiftlik satın almak genellikle özel bir şeydir. Bir çiftlik satın alma kararı, ailelerin yanı sıra doğanın ortasında bireysel yaşam biçimini değiştirmek ve takdir etmek isteyen orta veya ileri yaştaki çiftler veya bekarlar tarafından verilmektedir. Size cazip kırsal konumlarda çiftlikler sunuyoruz.

Farklı fiyat kategorilerinde teklifler

Kalıcı bir konut veya hafta sonu evi olarak kendi çiftliğinizi satın almak. Yenileme ihtiyacı olan bir mülk satın almak isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekir. Bu çiftlikler genellikle çok makul bir fiyata satın alınabilir. Alternatif olarak, önceki sahipleri tarafından zaten yenilenmiş ve modern ve çok iyi durumda olan mülkler de vardır. Bu çiftlikler genellikle hemen kullanıma hazırdır. Ancak, daha yüksek bir satın alma fiyatı beklemelisiniz. Bu, özellikle çiftlik iyi bir altyapıya sahip çok merkezi bir konumdaysa geçerlidir.

Eğer bir çiftlik satın alma niyetiniz varsa, tecrübelerimizle size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bizimle bireysel fikirlerinizi tartışabileceğimiz kişisel bir randevu ayarlayın. Size doğal bölgelerde bulunan ve farklı şekillerde kullanılabilecek çeşitli mülkler sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yenilenmeye ihtiyacı olan bir çiftlik satın alın

Birçok çiftlik, tarımdaki değişen yapılar ve aynı zamanda yavru eksikliği nedeniyle artık ekilmiyor. Eski sahiplerinin çocukları ve torunları şehre taşınır ve orada yeni bir yaşam merkezi ararlar. Birçok çiftliğin satılık olmasının nedenlerinden biri de budur. Bir çiftlik kompleksinde, çoğu durumda zaten oldukça eski ve büyük ölçüde yenilenmeye ihtiyaç duyan çok büyük binalar edinirsiniz. Böyle bir mülk satın almanın avantajı, onu kişisel fikirlerinize göre tasarlayabilmenizdir. Buna ek olarak, çiftliği özellikle uygun bir fiyata satın alacaksınız.

Küçük bir ilgili taraf çevresine sahip özel mülkler

Çiftlikler, müstakil evler veya apartman dairelerine kıyasla daha dar bir ilgi alanına sahip özel mülkler olarak işlem gördüğünden, mal sahipleri genellikle alıcılara fiyat konusunda uyum sağlar. Bir mülkü özellikle ucuza satın alabiliyorsanız, yenileme ihtiyacını küçümsememelisiniz.

Değirmen, yarı ahşap, eski fabrika ve anıt koruması

Her şeyden önce, anıt koruma yetkilileri tarafından uygulanan mevcut koşullar hakkında kendilerini bilgilendirmeleri önemlidir. Bu durum özellikle üzerine değirmen veya küçük bir fabrika gibi tarihi binalar inşa edilmiş çok eski çiftlikler için geçerlidir. Anıt koruma yetkilileri tarafından dayatılan koşulların uygulanması genellikle çok maliyetlidir. Yenileme için yüksek maliyetler yatırmaya istekli olsanız bile, önceden bilmek önemlidir. Size destek sunuyoruz. Sizin adınıza yetkililerden gerekli bilgileri alıyoruz. Buna ek olarak, beklenen inşaat maliyetlerini tahmin etmesi için bir uzman görevlendirmeniz tavsiye edilir. Bu sayede sadece satın alma fiyatını değil, yenileme maliyetlerini de çok iyi planlayabilir ve yenileme ihtiyacı olan çiftliği satın alırken toplam yatırımın ne olacağını bilebilirsiniz.

Kullanıma hazır çiftlikler satın alınmak istenen mülkler

Güçlü bir kırsal karaktere sahip bazı bölgelerde, halihazırda yenilenmiş çiftlikler sunulmaktadır. Bunun avantajı, daha fazla yatırım yapmadan ve çok az çalışarak mülke hemen taşınabilmenizdir. Ancak, burada bilmeniz gereken dezavantajlar da vardır.

Çiftlikten gelen yenileme ihtiyaçları

Çiftliğin tadilatı halihazırda tamamlanmışsa, genellikle tadilat amaçlı bir mülk satın almaya karar verdiğinizden daha yüksek bir satın alma fiyatı ödemeniz gerekecektir. Bu durum, ilave yatırım maliyetlerinin düşük olması nedeniyle bir avantaj olarak değerlendirilmektedir. Bazen yenilemeye ihtiyaç duymayan bir çiftlik için, satın alma ve müteakip yenilemenin toplam maliyetinden bile daha az ödeme yaparsınız. Ancak, bir çiftliğin yenilenme şekli beklentilerinizi karşılamayabilir. Bu mülkü hala beğeniyorsanız ve satın almaya karar verirseniz, satın almanın yüksek maliyetini ödersiniz ve yine de yenileme için para harcamanız gerekir.

Dikkat: çifte yatırım

Böyle bir çifte yatırım yapmaya hazır olup olmadığınızı önceden düşünün. Bu durumda da size uzman tavsiyesi sağlayabiliriz. Bizi kişisel fikirleriniz hakkında bilgilendirin ve size bu fikirleri karşılamaya yakın mülkler sunalım. Çoğu durumda size uygun ve tüm beklentilerinizi karşılayan bir çiftlik bulacağız.

Nereden satın alınır? Konum, konum, konum! Kır evleri için de

Konum, metrekare başına fiyatın yanı sıra satın alma fiyatını, arazi devir vergisini ve yan satın alma maliyetlerini de belirler. Çiftlik seçimi genellikle nispeten serbest olduğundan, en iyi verim bölgelerini / özelliklerini bulmak için konumun analiz edilmesi faydalı olacaktır.

  • Makro = Almanya’nın neresinde?
  • Meso = Bölgenin neresinde?
  • Mikro = Mülk tam olarak nerede bulunuyor?

Gayrimenkul satın almak: Bir yatırımcıdan ipuçları (harici)

Gayrimenkul satın almak ve aynı zamanda gayrimenkule yatırım yapmak çok fazla bilgi ve uzmanlık gerektirir. Öğrenmenin en iyi yolu profesyonellerin deneyimlerinden yararlanmaktır. Bu nedenle, emlakçılığa yeni başlayanlar için bir öneriyle bitirmek istiyorum.

Harici kılavuz (bağlantı yeni sekmede açılır):

Şehir karşılaştırması: Almanya’da satın alma fiyatları (harici)

Almanya’nın büyük şehirlerine yönelik bu bireysel rehberler, emlak alıcıları için önemli bölgeleri, altyapıya ilişkin bilgileri ve gelir, kredibilite, bankalar ve öz sermaye gibi satın alma ön koşullarını içermektedir. Ama çok daha önemlisi: hatalar, riskler, kira getirileri ve daha fazlası. Satın alma fiyatı ve değerleme için belirleyici olan nedir? Yer, bina dokusu, tadilat, ekipman ve diğer her şey ücretsiz.

Harici kılavuzlar (bağlantı yeni sekmede açılır)

Şehir / Satın alma fiyatı güncel:

Bina arazisi, bahçe arazisi ve tarım arazisi edinme

Konu: Arazi satın almak. Birçok çiftlik daha büyük arazilerle birlikte satılmaktadır. Burada inşaat arazisi, bahçe arazisi ve tarım arazisi arasındaki farkı bilmeniz önemlidir. Ayrıca, ilgili arazileri nasıl kullanmanıza izin verildiğini de bilmelisiniz.

Kullanım ve gelişim farklılıkları

Daha fazla bina inşa etmek istiyorsanız, bu ancak inşaat arazisi satın almanız durumunda mümkündür. Bahçe arazisi ve tarım arazisi kullanım açısından farklılık gösterir. Satın almadan önce kullanıma bağlı koşullar olup olmadığını sizin için öğrenmekten memnuniyet duyarız. Bazen belirli bir kullanım için tasarlanmış bir peyzaj alanıdır. Bu durumda, mülkü yalnızca arazide tarım yapmayı planlıyorsanız satın almalısınız. Tamamen konut amaçlı bir mülk arıyorsanız, çiftliği satın almanız ancak arazilerin sizin mülkünüz haline gelmesi ve belirli bir kullanım için tasarlanmaması durumunda mümkündür.

Münih, Alpler ve Alp eteklerinden çok uzak değil. Özellikle lüks gayrimenkuller açısından son derece popüler. Eski çiftlikler, sağlıklı yaşam alanları, araba garajları ve çok daha fazlasıyla yenileniyor ve genişletiliyor. Modern yaşam ve kır havası.

Sonuç: Bir çiftlik satın alın

Bir çiftliğin satın alınması önceden iyi düşünülmelidir, çünkü daha fazla envanterin gerekli olması nadir değildir. Şehirler ve belediyeler de arazinin nasıl kullanılabileceğini belirleyebilir. Tarihi eserlerin korunması için getirilen koşullar hiç de nadir değildir. Lukinski, bir çiftlik satın almak istiyorsanız profesyonel tavsiyeler sunuyor. Lütfen sizi ilk mülklerle tanıştırabileceğimiz ilk kişisel görüşme için randevu almaktan çekinmeyin.

Bir tatil evi satın alın: Yatırım ve ortak getiri

Tatil evi & tatil dairesi – Birçok şehir sakini için bir tatil evi hayali vardır. İster deniz kenarında, ister sıcak güneyde bir ev, ister kırsalda bir inziva yeri olsun. Ancak, böylesine büyük bir karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken çok şey vardır ve büyük adımı atmaya karar vermeden önce iyi bir planlama yapmalısınız.

40 ila 50 metrekare yaşam alanına sahip daha küçük mülkler için 200.000 ila 300.000 Avro arasında fiyatlar oldukça yaygındır.

Kırsal kesimde veya tatil bölgelerinde modern mülkler sıklıkla sunulmaktadır. Sessiz bir inziva isteyenler için mükemmel tesisler. Ancak, böyle bir yatırım hiçbir şekilde ucuz değildir ve doğru mülkü bulmak kolay değildir. Ayrıca, satın almaya karar vermeden önce birkaç şeyi göz önünde bulundurmalısınız.

Hafta sonu evi alıyorum: Bir seçenek olarak kiralama

Bir hafta sonu evi satın almak – Bir hafta sonu evi çeşitli şekillerde kullanılabilir. Boş zamanlarınızı ve tatillerinizi orada geçirebilirsiniz. Ayrıca, hafta sonu evini kiraya vermek ve böylece ek gelir elde etmek mümkündür. Hessen ve Rheinland-Pfalz eyaletlerinde hafta sonu evleri sıklıkla sunulmaktadır. Federal eyaletlerde, orada yaşayan insanlar arasında çok popüler olan birçok güzel bölge vardır.

Bazı hafta sonu evleri popüler tatil bölgelerinde yer almaktadır. Diğerleri daha çok içeriden bir ipucu olarak kabul edilir ve dağların kenarında, Ana Nehir yakınında veya doğanın ortasında gizlenmiştir. Eğer bir hafta sonu evi satın almak istiyorsanız, tercihinizi doğa, su ya da dağlardan yana kullanabilirsiniz. Bireysel olarak tercih ettiğiniz bir yere karar verin. Hafta sonu evleri yaşam amaçlı tasarlanmamıştır. Onlar eğlence için. Bu nedenle, bulunduğunuz ortamda kendinizi rahat hissetmeniz önemlidir. Bir kiralama planlıyorsanız, özellikle hangi konumların popüler olduğunu öğrenmelisiniz. Bu konuda size destek olmaktan ve bireysel fikirlerinize tam olarak uyan hafta sonu evleri sunmaktan mutluluk duyacağız.