Frankfurt-Westend satılık daire: Emlak, Emlak Danışmanı

Frankfurt-Westend’de bir daire satmak – bir daire satmak, bir apartman satmak veya kendi mülkünüzü satmak. Frankfurt ‘un seçkin Westend bölgesinde bulunan mülkünüzü satmak mı istiyorsunuz? Ä°ster villa, ister apartman dairesi veya çok aileli bir ev olsun – burada mülkünüz için en yüksek fiyatları nasıl elde edeceğinizi anlatacağız. Ayrıca mülkünüzü satmakla ilgili tüm önemli bilgiler, gerekli belgeler ve ücretsiz mülk değerleme rehberimiz – Westend’e Hoş Geldiniz! Genel bakışa geri dön: Frankfurt’ta mülk satışı.

Frankfurt-Westend’de mülk satmak

Frankfurt kesinlikle en etkileyici Alman şehirlerinden biridir ve Berlin ve Hamburg gibi diğer Alman metropollerinden hiçbir şekilde aşağı kalır yanı yoktur. Yaklaşık 750.000 nüfusu ve 750 kilometrekarenin biraz altındaki yüzölçümüyle Main Nehri üzerindeki bu metropol, eşsiz silueti, tarihi anıtları ve çok sayıda müze ve sanat galerisiyle ilham veriyor. Şehir aynı zamanda uluslararası bir konum olarak büyük bir popülerliğe sahiptir ve bankacılık ve finans sektörünün yanı sıra çok sayıda ulusal ve küresel şirket, her yıl birçok aileyi, girişimciyi, bekarı ve yatırımcıyı şehre çekmektedir.

Daha fazlasını buradan öğrenin: Mülk satmak

Westend’deki gayrimenkullerin talep görmesinin nedeni budur:

 • Eşsiz şehir manzarası
 • Birçok müze ve sanat salonu
 • Uluslararası konum
 • Ulusal ve uluslararası şirketler

Westend: harita ve konum

Frankfurt’un Westend bölgesinde yer alan şirketler ve işletmeler güzel bir şehir manzarasına büyük önem vermektedir, bu nedenle ana cadde kafe ve restoranlarla karakterize edilmiştir. Ayrıca, yiyeceklerin yanı sıra kişisel refah için gereken her şey burada bulunabilir: fitness stüdyoları, solaryum salonları ve daha fazlası. Dolayısıyla fiziksel esenlik kesinlikle garanti altındadır. Popüler Nordend ve Gallus bölgeleri de çok uzakta değildir.

Yakınlarda: Nordend & Gallus

Bunu kendiniz de görebilirsiniz. Frankfurt’un tasarımcı ve lüks moda için en iyi noktası olan Goethestraße de çok uzakta değildir. Bu cadde doğrudan eski opera binasına bitişiktir ve şehir merkezindeki Goetheplatz’a çıkar. Tüm bunlar, şehrin Almanya’ya kıyasla küçük olması ve dolayısıyla oldukça yoğun bir şehir merkezine sahip olması sayesinde mümkün olmaktadır.

İşte Westend’in mezolokasyonu:

Frankfurt’un Westend bölgesinde bir mülk aynı zamanda hareketin ortasında bir mülk anlamına gelir, çünkü Frankfurt’ta yaşamın büyük bir kısmı şehir merkezi çevresinde gerçekleşir. 2011 yılından bu yana yeni üniversite kampüsü de ilçenin merkezinde yer almakta olup, bu durum toplu taşımanın daha da genişlemesine yol açmıştır. Prestijli Frankfurt İşletme ve Finans Okulu da bir taş atımı uzaklıktadır.

Westend’in hareketli şehir merkezinin daha fazlasını Streetview’de görün:

Emlak satmak: Daire, ev, apartman binası

Main Nehri’ne olan yakınlık, su manzaralı dairelerin nadir olmadığı anlamına gelmektedir. Bir dizi geliştirici bu potansiyeli çoktan keşfetmiş ve son yıllarda bu çok yönlü bölgenin içinde ve çevresinde birçok yeni bina inşa edilmiştir. Yaşam alanına yönelik büyük talep Frankfurt’taki emlak fiyatlarına da yansımaktadır. Özellikle Frankfurt’un en pahalı caddelerinde metrekare başına fiyatlar sürekli artıyor. Ancak ister yeni ister eski bir bina olsun, hem alıcılar hem de satıcılar bir konuda hemfikirdir: mülk hızlı ve verimli bir şekilde satılmalıdır. Deneyimli bir emlakçı size sadece satış sürecinde rehberlik etmekle kalmayacak, aynı zamanda vergi ve finansman konularında da tavsiyelerde bulunacaktır. Deneyimli bir emlakçı, farklı ev ve daire türlerine de aşinadır.

West End’de satış konusuna birazdan daha fazla değineceğim. İşte daha fazla bilgi ve ipucu içeren genel bir bakış:

Gayrimenkulün değerlemesi, gayrimenkul satışındaki en önemli adımlardan biridir.

Gayrimenkul değerlemesi: Gayrimenkul satışı için değerleme

Başka bir yerde mülk mü satın almak istiyorsunuz? Ya da kiraya vermek üzere bir apartman binası satın almak için mevcut mülkünüzü satmak mı istiyorsunuz? Bir mülk değerlemesi sırasında, mülkün değerini tahmin etmek ve böylece satın alma fiyatını belirlemek için çeşitli faktörler kullanılır. Burada da yetkin bir emlak danışmanının uzmanlığına başvurmak faydalı olacaktır. Nihai satın alma fiyatını oluşturan sadece mülkünüzün saf maddi değeri değil, aynı zamanda tadilat ve modernizasyon maliyetleri, zanaatkarlar ve mimarlar ile yaşam ortamı ve altyapısıdır.

Gayrimenkul değerleme hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz:

Oostende’deki mülkler seçkin ve lükstür:

Ev ve daire için metrekare fiyatları

Bir mülkün değeri her zaman mülkün konumu, büyüklüğü, durumu ve mobilyalarının yanı sıra mülkün türüne de bağlıdır. Frankfurt Westend’deki gayrimenkuller şu anda metrekare başına ortalama 4.830 €’ya satılmaktadır. Frankfurt Westend’de apartman daireleri ve evler arasında fiyat farklılıkları vardır, bu nedenle daireler genellikle evlerden daha değerlidir.

Frankfurt Westend’deki mülkler ortalama 4.830 €/m2’ye satılıyor

Örneğin, Frankfurt Westend’de 60 metrekarelik bir dairenin fiyatı yaklaşık 5.030 Euro/m2’dir. 100 metrekarelik bir evin değeri ortalama 4.570 Euro/m2’dir. Bu arada, Frankfurt’ta bir ev ne kadar fazla metrekareye sahipse fiyatı da o kadar ucuzlamaktadır.

Bir bakışta evler ve daireler için metrekare fiyatları:

 • Daire: 5,030 Euro/m2
 • Ev: 4,570 Euro/m2

Prosedür: Hazırlık, belgeler ve ek masraflar

Bir mülk sahibi olarak mülkünüzü satmak istemenizin birçok nedeni vardır. Sebebi ne olursa olsun ve Frankfurt Westend’de bir daire, bir arsa veya bir ev satmak istiyorsanız, kendinizi çok iyi hazırlamanız gerekir. Çünkü gayrimenkul satarken sadece yasal çerçeve hakkında bilgiye değil, aynı zamanda çok fazla bilgi birikimine ve uygun müzakere becerilerine de ihtiyacınız vardır. Tüm bu sorunlarla uğraşmak istemiyorsanız, dairenizin veya evinizin satışı için bir emlakçıyı görevlendirebilirsiniz.

Gayrimenkul satarken, piyasa bilgisi, belirli bir know-how ve müzakere becerileri gereklidir!

Hazırlık ve Planlama

Bir mülk satışının iyi planlanması gerekir. Çünkü süreçteki en küçük hatalar bile sizin için yüksek finansal riskler anlamına gelebilir. Bu karmaşık görevler için öncelikle Frankfurt’taki mevcut piyasa durumunun araştırılması gerekir. Sonuçlara göre, bir mülk satışının faydalı olup olmadığını değerlendirin. Bundan sonra, satış fiyatı ile ilgili hususlar önemli bir rol oynar. Böyle bir ev veya daire satışının ne kadar süreceğini bilmek, yani gerçekçi bir süre planlamak da önemlidir. Mülkünüzü satarken karşılaşacağınız masrafları unutmayın.

Bu nedenle bir mülk satışı her zaman mülk sahibi için maliyetlerle ilişkilidir.

Vergi ödemeniz gerekip gerekmediğini, bir eksperin mülkünüze değer biçmesinin ne kadara mal olacağını öğrenin ve mülkü satmadan önce herhangi bir tadilatın gerekli olup olmadığını düşünün. Bu maliyetleri de belirlemeniz ve satış için maliyet planına eklemeniz gerekecektir. Bir diğer önemli nokta da, mülk üzerinde hala bir kredi olup olmadığını veya satış durumunda erken geri ödeme cezası olmadan banka ile sözleşmeyi erken feshedip edemeyeceğinizi kontrol etmektir. Ayrıca, satış için ihtiyacınız olan enerji sertifikası ve diğer birçok belge de çok önemlidir. Bu nedenle bir mülk satışı her zaman mülk sahibi için maliyetlerle ilişkilidir.

İşte genel bir bakış:

Ä°ster gelir getiren bir mülk ister yatırım amaçlı bir mülk olsun, Frankfurt’ta herkes için sunacak bir şeyler vardır:

Satın alma fiyatını belirleyin

Westend, Gallus, Offenbach veya Ostend: Ancak, Frankfurt ‘taki mülkünüz için kesin bir satış fiyatı bulabilmek için, kesin hesaplaması için inşaat yılı, dış görünüm, bina dokusu, ısıtma, ısı yalıtımı, çatının durumu, yardımcı odalar ve mülk boyutu gibi faktörleri kullanacak olan bu alanda bir profesyonel kiralamak en iyisidir. Gerçekçi ve uygun bir satış fiyatı belirlemek için bir uzmana danışmanız şiddetle tavsiye edilir. Gayrimenkul satışı için önemli olan sadece teorik satış değeri değil, aynı zamanda piyasada elde edilebilecek en yüksek gayrimenkul fiyatıdır.

Isıtma, ısı yalıtımı, yapı maddesi vb. mülkün değeri üzerinde etkiye sahiptir.

Konum, mobilyalar, yapım yılı ve tadilatlar: Tüm bu faktörler satın alma fiyatını etkiler. Ancak arsanın büyüklüğü ve çevredeki alanın altyapısı da önemli bir rol oynamaktadır.

İşte mülkünüzün değerini ve dolayısıyla satış fiyatını etkileyen en önemli kriterlerden bazıları:

 • Konum
 • Altyapı / Çevre
 • Boyut
 • Ekipman
 • Genişleme durumu
 • Yenilemeler / yenileme ihtiyacı

Önemli belgeler

Mülkünüzü satmadan ve onunla gelir elde etmeden önce, küçümsememeniz gereken bazı masraflar yapmanız gerekir. Bir mülkün satışı için ilk önemli nokta, artık zorunlu olan enerji sertifikasıdır. Masraflar alıcı tarafından değil, satıcı tarafından karşılanmalıdır. Bunun için en az birkaç yüz avro hesaplamalısınız. Frankfurt Westend’deki bir mülkün satışı için bir emlakçı tutarsanız, enerji sertifikasının temin edilmesiyle memnuniyetle ilgilenecektir.

Masraflar alıcı tarafından değil, satıcı tarafından karşılanmalıdır

Emlakçı kiralayın

Ayrıca, reklam verme maliyetlerini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Bunun nedeni, bölgesel gazetelerin ve emlak platformlarının genellikle satılık ilanları için yalnızca ücretli hizmetler sunmasıdır. Bu arada, bazı Alman eyaletlerinde, satıcı ve alıcı emlakçı masraflarını paylaşır. Ancak Hessen’de alıcı, yüzde 5,95’lik komisyoncu ücretini ödemekten sorumludur, bu nedenle bunu hesaba katmanız gerekmez.

Satıcı ve alıcı emlakçı ücretini paylaşır

Satıcılar için arızi maliyetler

Mülke on yıldan daha az bir süredir sahipseniz ve kendiniz için kullanmadıysanız, büyük olasılıkla vergi dairesine spekülasyon vergisi ödemeniz gerekecektir. Bu konuda daha fazla bilgiyi ilgili ofisten edinebilirsiniz. Ancak, satıcı olarak satın alma sözleşmesinin imzalanması için noter ücreti ödemek zorunda değilsiniz. Kural olarak, noter ücretleri alıcı tarafından ödenir.

Mülkün 10 yıldan daha az bir süredir sahip olunması halinde spekülasyon vergisi ödenmelidir.

Öte yandan, mülkünüzün değerini belirlemek istiyorsanız bir maliyet kaleminden kaçınmanız mümkün olmayacaktır. Ekspertizin kapsamına bağlı olarak, bir ekspertiz ucuz değildir ve birkaç bin avro tutabilir. Ancak, bir mülkün satışı için bu ekspertiz kesinlikle gerekli değildir. Bunun yerine, eviniz veya kat mülkiyetiniz için bir mülk değerlemesi yapabiliriz.

İşte olası ek maliyetlerin bir özeti:

 • Spekülasyon vergisi
 • Noter ücretleri
 • Satın alma sözleşmesi işleme
 • Değerleme ve Uzman Görüşü

Frankfurt sadece bir dizi yeni inşaat projesine değil, aynı zamanda geçmiş dönemlerden kalma muhteşem eski binalara da ev sahipliği yapmaktadır:

Kiralık gayrimenkul satışı

Bir apartman binası satın almak ve daha sonra kârlı bir şekilde kiralamak çok iyi bir yatırımdır! Kat mülkiyetinizi veya satış sırasında kiraya verilen bir evi satmak istiyorsanız, bu otomatik olarak kiracının taşınması gerektiği anlamına gelmez. Tam tersine: bir mülk satışı kira sözleşmesini bozmaz! Özel bir fesih hakkına sahip olma şansınız neredeyse hiç yok. Bunun yerine, yeni mal sahibi mevcut kiracılığın yükümlülüklerini ve haklarını devralır. Böyle bir mülk çoğunlukla yatırım olarak satılır.

Mülk satışı kirayı bozmaz

Daire ev satmak

Özellikle yüksek bir kira bedeli üzerinde anlaştıysanız bu sizin için avantajlıdır. Bu, potansiyel alıcının daireyi veya evi satın alması için iyi bir teşviktir, çünkü en başından itibaren aylık bir gelir elde edecektir. Daireniz veya eviniz kiralıysa ve mülkü kiralanmamış olarak satmayı tercih ediyorsanız, stratejik davranmanız ve kiracının taşınmasını sağlamak için tüm yasal seçenekleri tüketmeniz gerekir. Ancak bu uzun bir süreç olabilir. Kiracıyla dostane bir anlaşmaya varmanız, örneğin ona erken taşınması için bir miktar mesafe teklif etmeniz daha iyi olacaktır.

İpucu. Kiracıya mesafeli bir miktar teklif edin

Apartmanda daire satmak

Farklı sahiplere ait birden fazla dairenin bulunduğu bir evde bulunan bir daireyi satmak istiyorsanız, mal sahipleri derneğinin yeni mal sahibi ile anlaşması gerekir. Bunu yapmazlarsa, satış gerçekten başarısız olabilir. Ayrıca, Kat Mülkiyeti Kanununa göre, yöneticinin onayına ihtiyacınız vardır. Örneğin, yeni mal sahibinin genel yönetim ve bakım masraflarını karşılayamayacağına dair bir şüphe, yeni mal sahibinin ret gerekçesi olabilir. Topluluk kurallarıyla çelişen kullanım planları da bir ret nedeni olabilir.

İşte yine özet olarak:

 • Mal sahipleri topluluğu kabul etmelidir
 • Kat Mülkiyeti Kanunu: Yönetici de kabul etmelidir

Frankfurt am Main: Finans metropolünde gayrimenkul

Frankfurt kesinlikle en etkileyici Alman şehridir. Frankfurt’un şehir merkezinde durursanız, buraya arabayla gelirseniz, gökdelenler çok etkileyici bir şeydir. Bu da şehrin Berlin‘den iki kat, Münih ‘ten üç kat ve Köln‘den dört kat daha büyük görünmesine neden oluyor. Doğrudan Main Nehri üzerinde ve Orta Avrupa’nın merkezinde yer alan cazip konumu, Almanya’nın ve dünyanın dört bir yanından insanları şehre çekmeye devam ediyor. Frankfurt a.M. eşsiz silueti, gökdelenleri ve gelişen finans piyasasıyla tanınır. Ancak şehir çok daha fazlasını sunuyor. Müzeler, yeşil alanlar, opera, sanat salonları. Göz alabildiğine kültür.

Frankfurt am Main’de satış: Yakındaki semtler

Diğer bölgelerden birinde bir mülk satmak mı istiyorsunuz? O zaman burayı okuyun:

Frankfurt am Main’de satın alma: Popüler yerleşim bölgeleri

İlgili bölgeler hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz: