Emlak piyasası: Wiesbaden-Erbenheim’da ev ve daire fiyatları yükseliyor

Tüm Ren-Main bölgesinde gözlemlenebilen durum Wiesbaden-Erbenheim için de geçerlidir: emlak fiyatları artmaya devam etmektedir. Wiesbaden bölgesi, bir önceki yıla göre yaklaşık %20’lik bir artışla listenin en başında yer alıyor. Evini, dairesini veya mülkünü burada satmak isteyen herkes için gerçek bir avantaj! Lukinski’nin uzman ekibi, başarılı bir ev satışı için nelerin önemli olduğunu size gösterecektir. Sebastian Mathias von Lukinski, Wiesbaden ve Ren-Main bölgesi için sağduyulu bir emlakçı olarak, alışılagelmiş emlakçılardan biraz farklı bir yaklaşım benimsiyor. Çünkü özellikle hararetli piyasada soğukkanlı olmak önemlidir.

Ev satarken sağduyu – başarının temeli

Çok şey çok şeye yardımcı olur: Bu, mülklerini yalnızca her bölgesel reklam dergisine değil, aynı zamanda ilgili tüm satış portallarına da yerleştiren çoğu özel ev satıcısının sloganıdır. Diskret brokeri Sebastian Mathias‘ın gözünde bu ölümcül bir hata. Onun reçetesi, neredeyse halkı dışlayarak başarılı bir şekilde gayrimenkul satışı yapmaktır. Çelişki gibi görünen bu durum daha yakından incelendiğinde anlam kazanmaktadır. Çünkü sağduyulu bir komisyoncu bu araçlarla çalışır:

 • Diskret-Makler von Lukinski evinizi mutlak takdirle satıyor
 • Lukinski’nin sağduyulu brokerleri gayrimenkul teklifleri için alışılagelmiş internet portallarını kullanmıyor
 • Diskret-Makler vonLukinski’nin ilgili taraflara ilişkin kapsamlı bir dosyası bulunmaktadır
 • Lukinski’nin sağduyulu brokerleri bu sayede mülkünüzün daha hızlı satılmasını sağlar
 • Lukinski’nin sağduyulu brokerleri her tür ve büyüklükteki mülkü satıyor
 • Lukinski’nin gizli aracıları, satıcı yurt dışında yaşasa bile çalışır

“Gizli satış” ile – bu yöntem uluslararası emlak sektöründe uzun zamandır bilinmektedir – satıcı mülkü için en yüksek fiyatları elde edeceğinden de emin olabilir. Sağduyulu komisyoncunun odaklanmış yaklaşımı genellikle satışın hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlar.

Gayrimenkul değerleme: Doğru ev değeri nasıl belirlenir?

Ev satışınızın başarısı büyük ölçüde doğru satış fiyatına bağlıdır. Fiyat çok yüksekse, olası alıcıları korkutacaktır. Potansiyel alıcıların, fiyatın mülkün bulunduğu bölge için çok ucuz olması durumunda şüpheci davranma olasılığı daha yüksektir. Gerçekçi bir satış fiyatının temeli bir konut değerlemesidir. Lukinski ile bu işlem basit, hızlı ve satıcı için ücretsizdir. Ancak gerçekçi bir satış fiyatına ulaşmak için emlak uzmanının birkaç önemli hususu göz önünde bulundurması gerekir. Bunlar arasında evin konumu ve mobilyaları da yer almaktadır. Zevk burada bir rol oynamaz. Doğru bir mülk değerlemesinde yalnızca gerçekler önemlidir.

Bir ev değerlemesi ne zaman mantıklıdır?

“Evimin değeri nedir?”, mülkünü satmak isteyen herkesin bilmek istediği şeydir. Bununla birlikte, profesyonel bir ev değerlemesi, mülk miras kalacaksa veya miras kaldıysa da özellikle yararlıdır. Bunun nedeni, veraset vergisi miktarının söz konusu olmasıdır. Mülkünüzün değerinin nasıl geliştiğini öğrenmek istiyorsanız, bir değerleme de yaptırabilirsiniz. Resmi istatistikler genellikle bölgedeki fiyat gelişiminin sadece kabaca bir özetini vermektedir. Erbenheim’daki değerleme için özellikle önemli: Otoyol ağına ve toplu taşıma araçlarına ulaşım bağlantılarının mülkün değeri üzerinde nasıl bir etkisi var? Ve: Frankfurt’tan gelen uçak gürültüsü değeri nasıl etkiliyor?

Statistik: Entwicklung der Hauspreise in Deutschland in den Jahren von 2000 bis 2018 (2015 = Index 100) | Statista

Statista‘da daha fazla istatistik bulabilirsiniz

Tüm bunlar bir evin değerini etkiler

 1. Mülkün konumu Makro konum (bir bütün olarak bölge) ve mikro konum (doğrudan konut çevresi, okullara, doktorlara, alışveriş tesislerine uzaklık).
 2. Ekipman Hangi yapı malzemelerinin kullanıldığı; yaşam alanının büyüklüğü; arsanın büyüklüğü; özel bir bahçenin varlığı; konut değerini artıran ekipman.
 3. Genel olarak durum Enerji verimliliği sınıfı; bina hizmetlerinin modernizasyon derecesi; genel olarak evin iç ve dışının yenilenme derecesi.

Ev değerlemesi şu şekilde yapılır

 • Mülkünüzü tanımlayın. Müstakil bir ev mi yoksa bir apartman mı? Mülkün yerleşim planı nasıl? Arsa büyüklüğü ve yaşam alanının yanı sıra inşaat yılı ve geçmiş tadilatların tarihi de önemlidir. Dikkat: Faturaları hazırlayın!
 • Yerinde bir randevu ayarlayın. Lukinski’nin emlak uzmanları bilgilerinizi değerlendirecek ve yerinde kişisel bir randevu ayarlayacaktır. Bu, mülkün kapsamlı bir görünümünü elde etmenin tek yoludur.
 • Kapsamlı bir fiyat analizinden sonra, mülkünüz için piyasa ile uyumlu en uygun satış fiyatını içeren bir dosya alacaksınız.

Ev değerlemeleri kendiniz mi yoksa emlakçı tarafından mı yapılıyor?

Prensip olarak, her ev sahibi mülkünün değerini kendisi belirleyebilir. Bunu bir uzmana yaptırma zorunluluğu yoktur. Evin neden değerleneceği, doğru yolun seçilmesinde önemli bir rol oynar.

“Tam bilirkişi raporu” sadece resmi olarak atanmış ve yeminli bir bilirkişi tarafından hazırlanabilir. Örneğin, mahkeme işlemleri, zorunlu açık artırmalar veya bir sigorta talebi için mülkiyet durumunun açıklığa kavuşturulması gerekiyorsa bu durum söz konusu olabilir. Boşanmalar veya ayrılıklar da genellikle tam bir ekspertizde bir değerlemeye yol açar. Bankalara kredi verme bağlamında veya vergi dairesi ile vergi konularında, gayrimenkul değerlemesi için genellikle resmi bir uzman da gereklidir. Maliyetler, belirlenen değerin yaklaşık %0,5’i kadardır.

Mimarlar veya inşaat mühendisleri de gayrimenkul değerleyicisi olarak kullanılabilir. Ancak, değerleme için hangi masrafların talep edileceğinin önceden netleştirilmesi önemlidir. Öte yandan, bir emlakçı tarafından yapılan değerleme ücretsizdir. Ancak ev başarılı bir şekilde satıldığında, sözleşmede emlakçı tarafından önceden kararlaştırılan prim ödenir. Şu ana kadar alıcı primin ya tamamını ya da yarısını ödemiştir.

Mülkünüze kendiniz değer biçmek istiyorsanız, birkaç şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir. Her şeyden önce, mal sahibinin mülküyle duygusal bağı vardır. Bu genellikle bir değerin çok yüksek ayarlanmasına neden olur. Yakın çevredeki emlak satışları, evin değerine ilişkin bir ilk tahmin elde edilmesine yardımcı olabilir. Mülkünüzü satmak gibi somut bir niyetiniz olmadan, sadece mülkünüzün değeri hakkında bir fikir edinmek istiyorsanız, kendi değerlemeniz genellikle yeterli olacaktır. Satın alma ve kiralama fiyatları hakkında ortalama bilgiler içeren bir emlak pusulası da burada yardımcı olabilir.

 

Sonuç: Fiyatlar yükseldiğinde uzman değerlendirsin

Belki de Wiesbaden-Erbenheim’da da ev fiyatlarındaki artış yakında sona erecek. Evi satmak için doğru zamanın ne zaman olduğuna yalnızca satıcının kendisi karar verir. Ancak, Lukinski’den deneyimli bir emlak uzmanının tavsiyesi her zaman doğru satış fiyatının belirlenmesine yardımcı olur. Özellikle emlak fiyatlarında muazzam artışların yaşandığı bölgelerde, emlakçının hedefi aşmamak için soğukkanlı olması gerekir. Sonuçta, uzman aynı zamanda tüm bölgenin fiyatlarını bilir, evin durumu konusunda uzman bir göze sahiptir ve olası alıcıların isteklerini bilir. Bu şekilde, her ev satıcısı, mülküne değer biçildiğinde gerçekten en uygun değeri alacağından emin olur.