Wiesbaden-Schierstein emlak piyasası: Yenilemek mi, depolamak mı?

“Ren Nehri Rivierası” veya “Rheingau’ya açılan kapı”: Wiesbaden-Schierstein sofistike yaşam konusunda büyük bir üne sahiptir! Orada konut sahibi olma arzusu da buna paralel olarak büyüktür – kendiniz kullanmak veya kiraya vermek için. Wiesbaden-Schierstein’da kendi mülkünüzü satmak bu nedenle sorun olmamalıdır. Ancak, sıcak emlak piyasasına acemi olarak giren herkes çok hızlı bir şekilde gemi kazasına uğrayabilir. Özellikle de satılık mülk yeni bir bina değilse. “Yenilemek ya da yenilememek” buradaki sorulardan biri. Ev dekorasyonu” da bir değerlendirme olabilir. Ev satışını kim bilmeli, kimin bilmesine izin var? Eylem ve takdir yetkisi arasındaki doğru denge nedir? İşte uzmanından en önemli ipuçları.

Ev satışı ve takdir yetkisi – iki dünya buluşuyor mu?

Bir evi halka duyurmadan satmak – bu nasıl olacak?“Gizli birbroker” iki dünyayı nasıl bir araya getireceğini bilir. Çoğu durumda, azami takdir yetkisinin satış fiyatı ve bir mülkün el değiştirme hızı üzerinde de olumlu etkileri vardır.

Bir Diskret brokeri nasıl çalışır?

 • Diskret-Makler von Lukinski evinizi mutlak takdirle satıyor
 • Lukinski’nin sağduyulu brokerleri gayrimenkul teklifleri için alışılagelmiş internet portallarını kullanmıyor
 • Diskret-Makler vonLukinski’nin ilgili taraflara ilişkin kapsamlı bir dosyası bulunmaktadır
 • Lukinski’nin sağduyulu brokerleri bu sayede mülkünüzün daha hızlı satılmasını sağlar
 • Lukinski’nin sağduyulu brokerleri her tür ve büyüklükteki mülkü satıyor
 • Lukinski’nin gizli aracıları, satıcı yurt dışında yaşasa bile çalışır

Uluslararası emlak piyasasında bu çalışma şekli uzun zamandır “gizli satış” olarak bilinmekte ve takdir edilmektedir. Sebastian Mathias, Lukinski ile gizli bir komisyoncu olarak çalışan az sayıdaki bölgesel emlakçıdan biridir. Ve bunu ciddi ve müşteri odaklı bir emlakçının klasik erdemlerinden vazgeçmeden yapıyor.

Ev düzenleme veya yenileme – fark nedir?

Kesin olan bir şey var: En iyi şekilde yenilenmiş bir daire, tadilat birikimi olan bir mülkten daha yüksek bir satış fiyatı getiriyor. Ortalama olarak, “lüks donanıma” sahip mülkler, aynı konum ve büyüklükteki “normal donanıma” sahip mülklerden yaklaşık %17 daha pahalıdır. Buna karşılık, “basit donanıma” sahip dairelerin fiyatı “normal donanıma” sahip olanlara göre %14 daha düşüktür. En azından Lukinski de dahil olmak üzere tanınmış emlak uzmanları böyle söylüyor.

Bu durum, yenilemenin sadece duvarları boyamak ve camları temizlemekten ibaret olmadığını açıkça ortaya koymaktadır. Yenilemeler, mülkünüzün ısıtma, döşeme, elektrik tesisatı, genel olarak pencereler vb. gibi temel özellikleriyle ilgilidir. Mülkünüzü satmadan ve olası tadilatlardan önce, herkes öncelikle maliyetleri tahmin etmelidir! Sonuçta, “basit” bir mülkü “lüks” bir mülke dönüştürmek genellikle çok para gerektirir. Satış fiyatındaki katma değer yoluyla daha sonra elde edilebilecek paradan daha fazlası. Birçok durumda “ev dekorasyonu” bir alternatif olabilir.

Almanlar yenileme çılgınlığı içinde

Statistik: Anzahl der Personen in Deutschland, die in den nächsten 2 Jahren eine Mietwohnung (oder einzelne Räume darin) renovieren wollen, von 2015 bis 2019 (in Millionen) | Statista

Statista‘da daha fazla istatistik bulabilirsiniz

“Basit” – “normal” – “lüks”: Mülkünüz ne durumda?

İşte bir mülkün durumunun bazı özellikleri:

 • Üst segment mobilyalar, dairenin çağdaş yaşamın en son gereksinimlerini karşıladığı anlamına gelmektedir. Bir banyo, merkezi ısıtma, çift pencereler, halı veya parke zemin vardır. Besleme hatları sıva altında. Ayrıca daire iyi bir yerleşim planına sahiptir.
 • Normal bir donanımda banyo ve/veya mutfak fayans kaplıdır. Besleme hatları çoğunlukla gizlenmiştir ve en azından rüzgar tarafında çift pencere vardır. Daire iyi kullanılabilir bir kesime sahip olmalıdır.
 • Basit mobilyalara sahip dairede merkezi ısıtma yoktur. Döşeme de eksik olabilir, yani halı ya da parke yok. Çift pencere yerine tek pencere vardır ve mutfak ile banyo fayanssızdır. Besleme ve elektrik hatları çoğunlukla sıva üzerindedir. Ayrıca, dairenin yerleşimi de uygun değildir.

Tavsiyemiz: Harekete geçmeden önce çevreye veya Wiesbaden-Schierstein’daki konuma yakından bakın. Daireniz çevreye uyum sağlıyor mu? Yakın çevredeki insanların ne gibi talepleri var?

Kural olarak, çok sayıda basit dairenin bulunduğu bir çevrede “lüks bir saray” yaratmak pek mantıklı değildir. Daha basit bir konut ortamında bunun alıcısı olmazdı.

Bir sahne olarak mülkünüz – yenilemeye alternatif olarak ev sahneleme

1970’lerde ABD’de başlayan bu uygulama uzun bir süre sonra Almanya’da da kendine yer buldu: başarılı bir satış için bir mülkün iç mekanının düzenlenmesi – kısaca: ev dekorasyonu. Üstelik dairenin ya da evin boş olması da gerekmiyor! Bu etkili satış aracı, dolu mülkler için de kullanılabilir.

Işık, çiçekli öğeler ve genellikle çok sade mobilyaların yardımıyla boş evler hızlı ve kolay bir şekilde rahat yaşam alanlarına dönüştürülebilir. Mobilya ve diğer eşyaların çoğunluğun zevkine uygun olması önemlidir. Bu şekilde, genellikle potansiyel alıcıların çoğunluğunu oluşturan çoğu insan kendilerini odalarda bulabilir.

Yerleşik mülklerde ev sahnelemesi biraz daha ayrıntılıdır. Lukinski burada mümkün olduğunca az bireyselliğin görünür kılınmasını öneriyor. Başka bir deyişle, dünyanın dört bir yanından gelen egzotik seyahat hediyelik eşyalarının ev düzenlemesinde mobilyalar arasında özellikle süslü tasarım parçalar kadar az yeri vardır. Özel daireler genellikle envanterle çok “doludur”. Burada – en azından sergi veya görüntüleme için fotoğrafların çekildiği süre boyunca – temel unsurlara indirgeme günün emridir.

Ancak tüm daire alt üst olmadan önce, Lukinski’nin size bu konuda da tavsiyede bulunmasına izin verin. Çünkü bir trend ortaya çıkıyor: ev dekorasyonu giderek daha popüler hale geliyor!

Satış fiyatı: Mülkün durumu önemlidir

Genel bir kural olarak, evin ve mülkün iyi ve bakımlı bir genel izlenimi iyi bir satış fiyatı sağlar. İyi bir emlakçı, bir ilan hazırlanmadan önce bu konuda ipuçları verecektir.

İşte Lukinski’nin en önemli ipuçları:

 • Evin bir bahçesi varsa, geleneksel standartlara göre bakımlı olmalıdır
 • Gıcırtılı bahçe kapılarından kaçının
 • Koridorlar/merdivenler temizlenmelidir
 • Yaşam alanlarını iyi havalandırın
 • Gerekli ve mümkünse, içeride taze boya sağlayın
 • Süresi dolan zeminler değiştirilmeli veya üzeri kapatılmalıdır

Genel olarak emlak fiyatları: Bir balon mu patlıyor?

Wiesbaden-Schierstein’daki gayrimenkullerhala en yüksek fiyatları getiriyor! Sonuçta, bölgedeki müstakil evlerin oranı özellikle yüksek değildir. Ancak apartmanlar da Wiesbaden-Schierstein’da aranan mülklerdir. Schierstein, yaşam kalitesi ve rekreasyon değeri açısından Wiesbaden’deki popüler semtler arasında en üst sıralarda yer almaktadır. Alan yetersizliği nedeniyle, yeni inşaat oranı da özellikle yüksek değildir.

Arz ve talep fiyatları düzenler. Yükseliş eğiliminin sona ermesi şu anda hala görünürde değil. Ancak fiyat artış eğrisi düzleşiyor ve ilk uzmanlar “emlak balonunun patladığı” uyarısında bulunuyor. Gayrimenkul fiyatlarına yönelik riskler, her şeyden önce ülkedeki ekonomik gelişmeyi içermektedir. Ve “şişman yıllar” muhtemelen şimdilik sona erdi. Gayrimenkul için yüksek fiyat seviyesi halen çok düşük faiz oranı seviyesi ile korunmaktadır.

Corona zamanlarında ev satışı

Korona krizinin emlak piyasası üzerindeki etkilerini adlandırmak için henüz çok erken. Şu anda gayrimenkul uzmanları arasında iki farklı görüş var. Bazıları, “beton altın” olarak gayrimenkulün hala değerini koruduğunu ve özellikle Wiesbaden ve çevresi gibi yerlerde değerinin artmaya devam ettiğini söylüyor.

Öte yandan, bir mülkün değerinin potansiyel alıcıların harcanabilir gelirine de büyük ölçüde bağlı olduğu söylenmektedir. Bu gelir düşerse, örneğin mevcut krizin arka planında, o zaman gayrimenkule olan talep düşer – ve bununla birlikte fiyatlar da düşer. Bu nedenle güvenli tarafta olmak isteyenler satış planlarını şimdiden uygulamaya koymalıdır.

Sonuç: Şimdi ev satmak için iyi bir zaman

Yenilenmiş olsun ya da olmasın: Temel olarak, Wiesbaden-Schierstein’daki mülkünüzü satmak için şu anda hala uygun zamanlar. En azından elde edilebilecek satış fiyatları açısından. Ancak, Almanya’daki ekonomik koşulların kötüleşmesi halinde, uzun vadede potansiyel alıcılarda bir düşüş beklenebilir. Bir noktada bu, fiyatların düşmesi anlamına da gelecektir. Wiesbaden-Schierstein’daki mülkünüzün ilk değerlemesi, saygın emlakçılar için her zaman bağlayıcı değildir ve ücretsizdir. Nihayetinde, evinizi satmak için doğru zamanın hangisi olduğuna elbette yalnızca siz karar verirsiniz.