Ev eşyası sigortası – performans ve tavsiye

Ev eşyası sigortası – hırsızlık, çalınma ve vandalizm veya yangın hasarı size bir andan diğerine öyle bir zarar verebilir ki, yeni ev eşyası satın alma masraflarını “aynen” karşılayamazsınız. Ev sigortası ile acil bir durumda önlem alabilir ve yıkılan veya çalınan mobilyaların mali yıkıma yol açmasını önleyebilirsiniz. Ev sigortasının hem ev sahibi hem de kiracı olarak yaptırmanız gereken en önemli özel sigortalardan biri olması boşuna değildir.

Ev eşyası sigortası: avantajlar

Maliyet teminatı alanında tarifelerde ciddi farklılıklar olduğundan, sözleşme imzalamadan önce sigorta teminatlarına ve kapsamlarına azami dikkat göstermelisiniz. Genel olarak, ev sigortası su ve yangın hasarlarını, patlamaları, hırsızlık ve soygunları kapsar. Tüm yaygın ev eşyaları, giysiler, teknoloji ve tüketim malları sigortalıdır.

Çoğu sigorta şirketinde, örneğin mahzende saklanan akvaryumlarınız veya bisikletleriniz varsa, artan riskleri ek olarak sigortalayabilirsiniz. Kasıtlı olarak meydana gelen hasarlar, kapının yetersiz emniyete alındığı veya açık olduğu durumlarda meydana gelen hırsızlıklar, depremin neden olduğu hasarlar ve sözleşmeyle hariç tutulan tüm dış etkiler sigortalanmaz. Hasar durumunda ev sigortası tarafından geri ödeme yapılabilmesi için ev eşyalarınızı hiçbir koşulda eksik sigorta ettirmemelisiniz. Evin veya dairenin metrekaresine göre bir tarife seçmeniz ve bu şekilde sigortalı bir olay ve buna bağlı olarak ev eşyalarınızın zarar görmesi durumunda güvence elde etmeniz tavsiye edilir.

Sigorta konusunda daha fazla bilgi

Sigorta sektöründe zorunlu, gerekli ve tavsiye edilen sigortalar arasında bir ayrım yapılmaktadır. Sağlık sigortası, bakım sigortası gibi, her Alman vatandaşının kanunen yaptırmak zorunda olduğu sözleşmelerden biridir. Bir evi finanse ediyorsanız, bankayı ve sizi kapsayan ek sigortalar olabilir. Sigorta konusu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ticari sigorta

Her şirket envanterini ve üçüncü taraflara verilen zararları en iyi şekilde sigortalamalıdır. Bir girişimci olarak çok sayıda risk taşıyorsunuz, bu nedenle hiçbir koşulda ticari sigortasız yapmamalısınız. Çalışanlarınız müşterilere veya sözleşmeli ortaklara zarar verirse, bu durum yüksek tazminat taleplerine yol açabilir. Ticari sigorta çeşitli riskleri kapsar ve bu nedenle ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde uyarlanabilir.

Yasal gider sigortası

Haklı olmak ile haklı çıkmak arasında fark vardır. Haklı olduğunuzu düşünseniz ve hukukun sizin tarafınızda olduğundan emin olsanız bile, hukuki yardım almadan dava açmak tam tersi bir etki yaratabilir ve bunun da ötesinde sizin için yüksek maliyetlere yol açabilir. Yasal gider sigortası ile kendinizi mali kısıtlamalardan korur ve istediğiniz zaman yasal tavsiye alabilir ve olağan mahkemeler önünde bir avukat tarafından temsil edilebilirsiniz. Bir anlaşmazlık durumunda mali açıdan güvence altındaysanız, maliyet nedeniyle “pes etmek” zorunda kalmazsınız ve haklarınızı talep etme olanağına sahip olursunuz.

Ev sahibi sigortası

Bir mülk sahibi olarak, tüm olasılıklara karşı sigortalı olmalısınız. Ev sahibi sigortası, örneğin çevresel faktörlerin neden olduğu hasarları ödeyen temel teminatlardan biridir. Çatınız bir fırtınaya maruz kalırsa veya eviniz yangından zarar görürse, bu durum güçlü bir bina sigortası poliçesi olmadan geçim kaynağınızı kaybetmenize ve mali açıdan mahvolmanıza neden olabilir. Bir ağaç mülkünüze düşer ve evinize isabet ederse, hasar ve bunun sonucunda ortaya çıkan maliyetler genellikle çok büyüktür. Ev sahibi sigortası ile tüm olasılıklar için teminat altına alınma ve maddi hasardan korunma avantajına sahip olursunuz.

Risk sigortası

Kendi evinizi satın aldınız ve uygun bir finansmana mı karar verdiniz? Kredi notunuza ve diğer teminatlarınıza bağlı olarak banka tarafından risk sigortası istenmese bile, aileniz için koruma sağlamalısınız. Ailenizi finansal risklere ve mülk kaybına karşı korumak için kendinizi çeşitli şekillerde sigortalayabilirsiniz. En iyi bilinen ve en uygun risk sigortalarından biri süreli hayat sigortasıdır.

Araba sigortası

Her araç sahibi kasko sigortası yaptırmak zorundadır. Ancak, yasal olarak öngörülen motorlu taşıt sigortası, yalnızca trafikte üçüncü şahıslara zarar vermeniz durumunda bir teminattır. Sorumluluk sigortası kendi aracınızda meydana gelen hasarları veya aracınızın çalınması durumunda oluşacak masrafları karşılamaz. Bu durumda, tam veya kısmi kapsamlı sigortayı tercih etmeli ve finansal darboğazlara yol açabilecek yüksek maliyetleri kendiniz ödeme olasılığını ortadan kaldırmalısınız. Primler ve avantajlar bireysel araç sigortası sağlayıcıları arasında farklılık gösterdiğinden, kapsamlı bir karşılaştırma yapmalı ve kendiniz için en uygun koşulları seçmelisiniz.